İş hayatımdan dolayı kilo alıyorum, lütfen tavsiye verin

Bende diyet yapmak istiyorum zayıflamak istiyorum ama
Spra gidicek vaktim yok instagramda duvar platesi gördüm ona başlıycam inşallah
Yeni gördüm mesajı kuzum pardon, spor işe yarıyor gerçekten iştahı da azaltıyor ben 2 kilo verebildim ama sonra bıraktım çocuk düşünüyorum diye ve geri alıyorum şimdi maalesef... hep bu böyle gider ver al ver al diye...

Kızlar ben masa başı bir işte çalışıyorum (beyin işi). Öğlenleri de hep kalorili yemek çıkıyor ama beynimi çok yorduğumdan aç kalıyorum halsiz düşüyorum o nedenle yemekleri yiyorum. Biraz porsiyon azaltıyorum ama yine de bana mısın demiyor asla kilo veremiyorum. Pilatese başladım daha bir hafta oldu ama şimdilik bana mısın demedi. Sabahları da çok bir şey yemyorum sadece az yağda omlet 3 zeytin az domates. bir iş yerindeki yemekler kalorili hamur işi çıkabiliyor ya da yağlı oluyor ama porsiyon biraz azaltıyorum çok olmasa da. Akşam da ekmeksiz normal şekilde yiyorum yine porsiyon azaltarak. Bana nasıl tavsiyede bulunabilirsiniz 1 ayda 5 kilo vermek istiyorum.
Ben de kurumsalda masa başı çalışıyordum bir dönem. Tavsiyem kahve falan yerine bol bol metabolizmanızı hızlandırıcak bitki çayları için, özellikle de yeşil çay. Pilatesin yanında aksamları veya haftasonları bol cardio yürüyüş falan yapın. Bir de ben yemekhaneye tek kullanımlık ton balıklarından getiriyordum. Salata büfesinden salata mı alıp üzerine ton balığı koyuyordum yoksa alternatifler hep börek, mantı falan oluyordu :KK43: Bol su tüketin bir de, sizi tok tutacaktır.

Ben de kurumsalda masa başı çalışıyordum bir dönem. Tavsiyem kahve falan yerine bol bol metabolizmanızı hızlandırıcak bitki çayları için, özellikle de yeşil çay. Pilatesin yanında aksamları veya haftasonları bol cardio yürüyüş falan yapın. Bir de ben yemekhaneye tek kullanımlık ton balıklarından getiriyordum. Salata büfesinden salata mı alıp üzerine ton balığı koyuyordum yoksa alternatifler hep börek, mantı falan oluyordu :KK43: Bol su tüketin bir de, sizi tok tutacaktır.
Aynenn kesinlikle öyle maalesef hep de sevdiğim şeyler pilav hamur işi bulgur işi hep şişirecek şeyler var, bugün tek başıma yürüdüm mesela iş yerinde . Haklısınız en iyisi 1 aylık süre ile yemekhanede yememek eminim o zaman çok şey değişir. Öğle yemeğini hafif geçirebilirsem akşama yeme imkanım artar en azından çünkü orada da eşim sıkıntı hep karşımda iştahımı artırıcı şeyler yiyor...

merhaba,
pilates uzun vadede ve sıkılasma, kaslarda rahatlama, omurgada duruşta düzelme gibi faydalar verir
siz zaten masa basi iste calisip hareketsiz kalıyorsunuz. onun yerine haftanın bir iki günü kardiyo yapsanız hem cayır cayır yakar hem kısa vadede sonuc alırsınız(digerine kiyasla)
ben öğrenciyim ama part time calisiyorum su an ve kilo verme süreci icerisindeyim.
evden ton balıklı salata yapıp götürüyorum(veya orada yapıyorum), dışarıdan söyleyeceksem köfte yiyorum, acıkmamak için öğün atlamıyorum çok yoğunsa en azından meyve yiyorum(yoksa bir anda açlıktan dünyaları yiyorum çalışırken)
ilk günler zorlanırsınız sonra alışırsınız.
bugün birileri bana çikolata getirmiş yemedim mesela. dışardan söyleyebilirdim söylemedim.
iş yerinde cok hareketsizim o yüzden eve gelince üşenmedim kalktım dans ettim.
Inanın böyle böyle gidiyor kilolar.
cok kendimden bahsetmis gibi oldum ama örnek olması sebebiyle :)

merhaba,
pilates uzun vadede ve sıkılasma, kaslarda rahatlama, omurgada duruşta düzelme gibi faydalar verir
siz zaten masa basi iste calisip hareketsiz kalıyorsunuz. onun yerine haftanın bir iki günü kardiyo yapsanız hem cayır cayır yakar hem kısa vadede sonuc alırsınız(digerine kiyasla)
ben öğrenciyim ama part time calisiyorum su an ve kilo verme süreci icerisindeyim.
evden ton balıklı salata yapıp götürüyorum(veya orada yapıyorum), dışarıdan söyleyeceksem köfte yiyorum, acıkmamak için öğün atlamıyorum çok yoğunsa en azından meyve yiyorum(yoksa bir anda açlıktan dünyaları yiyorum çalışırken)
ilk günler zorlanırsınız sonra alışırsınız.
bugün birileri bana çikolata getirmiş yemedim mesela. dışardan söyleyebilirdim söylemedim.
iş yerinde cok hareketsizim o yüzden eve gelince üşenmedim kalktım dans ettim.
Inanın böyle böyle gidiyor kilolar.
cok kendimden bahsetmis gibi oldum ama örnek olması sebebiyle :)
Ay çok sağolun ışık tuttunuz. Ben de aslında bir karar verdim mi istikrarlı oluyorum ama ilk kez eşimle çocuk da düşündüğümüz için aşırı diyete giremedim ve dengeli besleneyim yumurta gelişimim iyi olsun derken 66'nın altını göremeidm malesef.. Şimdi de hala şişim biraz. Ama eğer regl olursam 2 hafta yine spora gidicem biraz yememe dikkat edeceğim... Kadın olmak zor valla...

X