İnternet alışverişinde kandırıldım !

nellix

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2018
162
180
Merhaba burayı uzun süredir takip ediyordum şimdi hesap açtım bu sorunum için. İki gün önce mezuniyetim için elbise aldım hatta wp iletişime geçtik o kadar ilgi ve alaka gösterdiler ki yetmedi fatura gönderiyoruz diye defalarca tekrarladılar .Velhasıl istedim kargo bugün ben evde yokken gelmiş; anneme ısrarla kargoyu almadan yanlarında aç kontrol et dedim , sağolsun kurye izin vermemiş imza atmadan açamazsınız demiş annem de atmış imzayı ürünü almış el mecbur .Daha sonra eve geldiğimde ürünün fotoğraftakiyle aynı olmadığını farkettim. Üstelik fatura bile koymamışlar .Bu durumu onlara ilettim iade kabul etmediklerini sadece değişim olduğunu ve kargonun bana ait olacağını söylediler .Ben de 175 i arayıp durumu izah ettim ve fatura ile birlikte dilekçe yazmamı 14 gün içinde üründen sebepsiz cayma hakkımın olduğunu paramın iadesini yapmak zorunda olduklarını söylediler , bunun üzerine wp mesaj atıp durumu bildirdim ama yok görüldü atmakla yetindiler o ilgi alakadan eser kalmadı .Neyse uzatmayayım bu artık benim için inat oldu elimde fatura olmadan ne yapabilirim? Lütfen bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi parasında değilim sadece hakkım olanı yapmak zorunda olduklarını görsünler çünkü ısrarla bana ürünün resimdekiyle aynı olduğunu güzelliğin göreceli olduğunu vurguladılar, beni bilinçsiz bir tüketici gibi kandırmaya ikna etmeye çalıştılar ve bu çok zoruma gitti önerilerinizi bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca şunu eklemeden geçemeyeceğim ben bu hataya düştüm siz düşmeyin kesinlikle güvenilir değiller sosyal medyayı çok aktif kullanıyorlar hangi mecradan yazarsanız en fazla iki dk içinde geri dönüş oluyor . Ama köprüyü geçene kadar .asla hatlarını kabul etmiyorlar , fiş gönderimi yok , ürünün resimle pek ilgisi yok diyemem var ama bariz farklar da var.

oncelikle faturayo almaya calisin. faturayi göndermelerini gondermezlerse maliye bakanlıgina sikayet edecegini söyle

oncelikle faturayo almaya calisin. faturayi göndermelerini gondermezlerse maliye bakanlıgina sikayet edecegini söyle
durumun farkında oldukları için göndereceklerini sanmıyorum .Çünkü o olmadan işimin zor olduğunu biliyorlar . Üstelik artık mesajlarım görmezden geliniyor baya görüldü atıyorlar .Bir arkadaşımdan rica ettim ürün almışta faturası yokmuş gibi konuştu onlarla , pazartesi mailinize atacağız demişler ama ürünün benim olduğunu anladıklarında gönderirler mi bilmiyorum .

Vergi Usul Kanunu’nun 353. maddesine gore bu bir suctur ve gerekli islemleri baslatacagim faturam gelmezse de.az hukiki konusunca tirsarlar

Vergi Usul Kanunu’nun 353. maddesine gore bu bir suctur ve gerekli islemleri baslatacagim faturam gelmezse de.az hukiki konusunca tirsarlar
mantıklı aslında yarın hemen irtibata geçip böyle söyleyeceğim ama bence faturasız şikayet edemeyeceğimi bildikleri için on dört günü geçirip gönderecekler

gondermek zorunda. gondermedigi icin de suc. maliyeye bildirirsin bir dunya vergi cezasi oderler. ustten ve hukuki konusursan tirsar ve gonderirler. ben bazen boyle hukiki konusurum tam bilmedigim halde :) o zaman yapiyorlar.

icimdw kalan tek sey nisam alisverisinde kaziklanmam ve nisana az kaldigi icin yasal yollara başvurmamam. bugunku aklim olsa nişanı erteler ama o kazikci kadindan parami alirdim

süre ver. sali gunune kadat elimde olmazsa gerwkli islemleri yapacagim gibi sure ver . bu sekilde yaz dedigim gibi. cevap vermezler se direkt sikayet et

gondermek zorunda. gondermedigi icin de suc. maliyeye bildirirsin bir dunya vergi cezasi oderler. ustten ve hukuki konusursan tirsar ve gonderirler. ben bazen boyle hukiki konusurum tam bilmedigim halde :) o zaman yapiyorlar.

icimdw kalan tek sey nisam alisverisinde kaziklanmam ve nisana az kaldigi icin yasal yollara başvurmamam. bugunku aklim olsa nişanı erteler ama o kazikci kadindan parami alirdim
benim de mezuniyet elbisemdi çok beğenerek istedim üstelik bu dar zamanda yeni bir elbise bulmam lazım. Ve sınava yaklaştığım bu dönemde vakit ayırabileceğimi sanmıyorum.

valla maliye sıkı tutuyor isi. kat kat alir cezasını.

süre ver. sali gunune kadat elimde olmazsa gerwkli islemleri yapacagim gibi sure ver . bu sekilde yaz dedigim gibi. cevap vermezler se direkt sikayet et
arkadaşımın babası maliyede o da yardımcı olur belki bir konuşayım onunla çok teşekkür ederim gerçekten .

Ayrıca bir çok kişiyi bilinçlendirmek istiyorum ne yapabilirim bunun için ? İnstagram sayfalarını kapattırmak gibi bir fikrim var ama nasıl yapabilirim ?

Fatura sart degil tuketici haklarinizi kullanmak icin. Onlara gonderdiginiz parayi ispatlayacak dekontu da koymaniz yeterli

once faturanizi alin da sonra eksi de hesabi olan birine rezalat basligi da actirilabilir

Ayrıca bir çok kişiyi bilinçlendirmek istiyorum ne yapabilirim bunun için ? İnstagram sayfalarını kapattırmak gibi bir fikrim var ama nasıl yapabilirim ?
Yorum yapabilirsin facebook sayfalarından vr instagramdan bu sorun çözülmezse sosyal medyadan herkesi bilinçlendirme amacıyla yazılar paylaşacağını belirt.faturayı vermek zorunda faturasız olması onun aleyhine.

X