Intermittent fasting Günlüğüm

Bu diyeti başarılı buluyor musunuz?

• evet

OY: 16 76,2%
  • hayır

OY: 5 23,8%

• Ankete Katılan
    21
Merhaba,

Dietimin ara ara seyri değişiyor bazen kahvaltı yapıyor öğle yemeğini atlıyorum bazen tam tersi.
En son kilom 52,5 olmuştu bu süreçte laktoz ve gluten intoleransım olduğu için bu gıdaları kesmeye karar verdim.
Elbette bu durum dietimin seyrinde de değişikliklere sebep oldu. Biraz daha zayıfladım 51,5 oldum şu anda. eğer 1,5kg yi bu süreç içerisinde verirsem benim için harika olacak.

IF ile 78 kilodan 66 kiloya inmiştim. Hem de sağlığıma da kavuşmuştum. Hamileyim gebelikte önerilmiyor. Ama doğum ve ilk emzirme dönemlerinden sonra yine devam edeceğim. Tabi 24 saat olanlarından değil daha hafif olanlarından :KK66: Zamanla 24 saatlik olanlara da başlarım çünkü bana asıl iyi gelenler 24 saatlik aralardı.
Merhaba mesajını gördüğüne sevindim, kadınlara önerilmiyor regl düzenini etkiliyor hatta doğurganlığı azaltıyor diyorlar. Sen gebelikten önce ne kadar süre IF yaptın?

17.02.2024- Cumartesi
Geçtiğimiz günlerde uzun süredir görmediğim bir tanıdık " sen o diyetten sonra bir daha ne güzel kilo almadın, korudun kendini" deyince bu süreci hatırladım. Gerçekten de aralarda 2-3 kilo oynamakla beraber büyük değişikliik yaşamadım. Ama malum zaman hızlı geçiyor ve 40 sonrası metabolizma sürekli vites düşürüyoor. Şu an kilomu bilmiyorum 54 dolaylarında olması lazım. Yeniden deneyelim bakalım 2018 de 1 ayda verdiğim 4 kiloyu bu sefer ne kadar zamanda verebilecekmişim?
Eşlik etmek isteyenler için geleneksel diyete başlama günü olan Pazartesi süreci girmeye başlayacağım.. Güncel kilo bilgisini de öğrenmiş olurum.

Bazen, niyet eylemlerin çok gerisinde kalabiliyor. 2 hafta gecikme ile diyetimin ilk gününe 14 saat açlık penceresi ile başladım.

4 adet pikan cevizi
sade nescafe
türk kahvesi
ilk öğün olarak hamburger. ( diyete başlarken enteresan bir seçim oldu)
1lt kadar su

Akşam; mantar ızgara, 3-4 adet siyah zeytin ve salata.

Güncel kilo: 54.5 olmuş. Jüpiter Boğa burcundayken üzerime düşeni yapıp güzel kilo almışım.

X