Intermittent fasting Günlüğüm

Bu diyeti başarılı buluyor musunuz?

• evet

OY: 16 76,2%
  • hayır

OY: 5 23,8%

• Ankete Katılan
    21

Sepyatik

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2007
103
154
Hakkında henüz yeni bilgiler edindiğim bu diyet/beslenme yöntemi tam da benim uygulayabileceğim kolaylıkta.

Zaten sabahları kahvaltıdan çok kahve ararım, mümkün mertebe kahvaltıyı geciktiririm ve sık aralıklarla yemek yemekten, midem doluyken abur-cubur atıştırmaktan hiç hoşlanmam. Bu yüzden hem yaş ilerlemesi hem de hipotiroidi yüzünden veremediğim kiloları verebilirim diye düşünüyorum.
Boy:1,63
Kilo:56,3
Hedef: 50

Bugün ilk günümdü. Programa 16 saatlik açlık halinde başladım. Programa dahil olmayan ama kendi beslenmemde dikkat ettiğim diğer bir husus yemekten önce ve sonraki 30dk içinde su içmeme kuralına devam ediyorum.

Kahvaltı: yok
İçecekler: 1 filtr kahve, 1 türk kahvesi, 5 bardak su
12:00 : 1,5 fazla kızarmış acılı lahmacun.
08:00 öncesi: tost ve elma

Üyeliğim eski ama çok yazmadığım için kimse beni tanımıyor bu yüzden takip edilir mi bilmiyorum, hep beraber görelim sonuç nasıl olacakmış^^

Diyette kahvaltı çok önemli.. ayrıca zayıflamak için vücudu aç bırakmaya gerek yok..oldu ki hipotiroidi hastalığınız varmış.. kilonuzda normal..acaba vücudunuz ödem var da buda sizi şiş mi gösteriyo...size müdahale ettigimi düşünmeyin

Diyette kahvaltı çok önemli.. ayrıca zayıflamak için vücudu aç bırakmaya gerek yok..oldu ki hipotiroidi hastalığınız varmış.. kilonuzda normal..acaba vücudunuz ödem var da buda sizi şiş mi gösteriyo...size müdahale ettigimi düşünmeyin
Hayır müdahale ettiğinizi düşünmedim, teşekkür ederim öncelikle.

Hipotiroidi ilacını sabah aç karna almak ve bi yarım saat kadar da bir şey tüketmemek gerekiyor bu yüzden açlık konusu ilaç saatini aksatmaz olağan düzenimden sadece akşam 8:00 sonrası yalnızca sıvı tüketme bölümüyle çıkıyorum çünkü akşam yemeği bizim evde 9-9,30 arası yenir aslında. Geri kalan kısmı benim normal bir günümden hiç farklı değil aslında.

Hayır müdahale ettiğinizi düşünmedim, teşekkür ederim öncelikle.

Hipotiroidi ilacını sabah aç karna almak ve bi yarım saat kadar da bir şey tüketmemek gerekiyor bu yüzden açlık konusu ilaç saatini aksatmaz olağan düzenimden sadece akşam 8:00 sonrası yalnızca sıvı tüketme bölümüyle çıkıyorum çünkü akşam yemeği bizim evde 9-9,30 arası yenir aslında. Geri kalan kısmı benim normal bir günümden hiç farklı değil aslında.

Aslında hipotiroid hastasına kahve de önerilmez..çünkü çarpıntı .hormonal çarpıntı.. vücudunuza yazık.. bilmiş bilmiş konuştuğumu düşünmeyin. Bir sağlıkçı olarak yaziyrum.

Sizin 6 ogun beslenmeniz..meyabolizma hizlandirip.odemi atarsınız.. ilaç saatlerine uyarak plan yapın derim

Sizin 6 ogun beslenmeniz..meyabolizma hizlandirip.odemi atarsınız.. ilaç saatlerine uyarak plan yapın derim

6 öğün beslenemem o kadar çok acıkan biri değilim, ilacı günde 1 sefer kullanıyorum zaten geç kahvaltı alışkanlığım da bu sebepten oluştu, kahve yasağım yok sınırı aşmamam ve ilaç saatine yakın içmemeye dikkat etmem söylendi. Hipotiroidi için takip altındayım zaten değerlerimde değişkenlik sadece ilacı almayı unuttuğum dönemlerde oluyor.

2. günümde yine 16 saatlik açlık sonrası ilk öğünümü 12:00'de yedim.
2 kaşık biberli domates
5 zeytin
bir çatal krem peynir
1 çatal beyaz peynir
yarım tatlı kaşığı reçel ve 3 dilim ekmek.

akşam yemeğimi saat 19:00'da yedim
1 porisyon çöp şiş+şekersiz kola.

Gün içinde tükettiğimi miktarı 2lt

Saat 19:00 itibari ile açlık periyoduna geçiş yaptım, bu süre içerisinde çay ve su tüketmeye devam ettim. Gün içinde açlık hissetmediğim gibi yemekleri bitirmekte zorlandığımı fark ettim.

3. Gün notlarım şu şekilde

Saat 12:00' kibrit kutusu kadar peynir, 7-8 siyah zeytin, 7-8 yeşil/soslu zeytin, 3-4 dilim domates ve 3 dilim etimek.

Öğlen 16:00 Büyük bir kase ayranaşı çorbası ve soslu yeşil zeytin 7-8 adet kadar.

Su konusunda biraz yetersiz geçirdiğim için bu günü günün geri kalan saatinde yalnızca su tüketeceğim.

Bugün yemekten sonra tartıldım

güncel kilo:55,6

Benim için önemli olan kıyafetleri nasıl taşıdığım olduğu için kiloma sabah aç karına değil yemekten sonra bakıyorum.

Dün akşam beslenme düzenime sanırım kilo vermenin rehavetinden de dolayı sabotajda bulundum ve saat 5 civarı 3 küçük parça çikolata saat 9:00 da ise patates püresi ve acı kırmızı biber yedim.

önceki gün sabote ettiğim rejimi dün toparlamak için ilk öğünümü saat 13:00'de yedim.
1 lahmacun+1 peymacun+şekersiz kola
Akşam ise saat 19:00'da ikinci öğünümü yedim. 2şer kaşık kadar olmak üzere kabak yemeği,salata,bir parça peynir, 1 parça tavuk ızgara. diğer saatlerde ise çay ve su içtim.

Burada şunun altını çizmek istiyorum; bu saat aralığı benim normal beslenme alışkanlıklarıma uygun olduğu için açlık, zorlanma hissetmiyorum aslında kendimi pek zorladığım da söylenemez. Yalnızca daha düzeni saatlerde besleniyorum denebilir. Bu yüzden kilo verebiliceğimden pek emin değilim aslında. 1kg günlük olarak zaten değişiyor.

Dün kahvaltı için harika bir sarıyer böreği gelmişti. Sıcak sıcak çayla birlikte çok güzel giderdi ama yemedim. Saat 12:00'yi bekledim ve ilk öğün olarak yalnızca onu yemiş oldum. saat 16:00 civarı doğal olarak yeniden acıktığım için kebap söyledim bu aşırııktan dolayı akşam yemeği yemedim ilerleyen saatlerde yani 21:00 gibi 2 kaşık makarna, biraz bal yedim.

Aslında karbonhidratı kıssam hızlı kilo vereceğimi biliyorum ama kısamıyorum :/

Kısa bir tatil yaptım bu sürede yazmadım. Tabii tatil dediysem de diyetimi bozmadım. Gün gün ne yediğimi hatırlamıyorum ama biraz hareket ekleyerek kilo vermeme hız kazandırdım.

Bu sabah döndüğümde baskülün bana sürprizi vardı ^^

Güncel kilo: 54.8

Kahvaltıyı biraz erken yaptım, neredeyse gece yarısı uyandığım için zor bir gün geçirmek istemedim.

Saat 08:30 1 yumurta, kaşarlı küçük tost+çay
Öğlen yemeği için şu an biraz bekliyorum çünkü hem acıkmadım tam olarak hem de şimdi yemek yersem akşam tekrar acıkmak istemiyorum.

dün akşam yemeğini bir hayli geç yedim saat 10:00 olmuştu, normal şartlarda saat 14:00 den evvel yemek yememem gerekiyor fakat o kadar uzun süre dayanacağımdan pek emin değilim bu yüzden elimden geldiğince geciktireceğim.

1 haftada kaybettiğim kilo 1,5 bu düzene sadık kaldığım takdirde 1 ay sonrası tahmini kilo kaybım 6 olur ki bu benim için mucize tam bir mucize. Kilo verirken vücudun kendini savunmaya aldığı bir nokta var şu an nerede tıkanma yaşarım bilemiyorum bu durumda hayale kapılmadan en az 2 kiloda takılacağımı varsayalım 1 ay sonrası 4 kilo vermiş olurum. 52 kg ilk hedef olarak son derece iyi bir sonuç olacaktır.

Günaydın,
Dün iştahım neredeyse hiç yoktu ilk öğünü 12.30 civarı yedim küçük bir tost yaptım ikinci öğünü saat 16.30 civarı yedim onda da yine iştahım az olduğu için yalnızca bir dilim tam tahıllı ekmek ile tost peyniri yedim. Akşam bir mandalina küçük bir dilim ekmek bir kaşık da pekmez içtim.

Öğlen saat 12.00 de yine tost yerim
saat 16.00 da zeytinyağlı sebze yemeği planlıyorum.
bugün su konusunu takip edeyim bir kaç gündür yeteri kadar su içmiyormuşum gibi geliyor.

Dün 16 saat açlık sonrası ilk öğünde sebzeli yemeğimi yedim saat 13.30 civarıydı
türk kahvesi,su içtim öncesinde.
Öğleden sonra öğününü yemedim hem acıkmadım hem de tatlı isteğimi bastırmak için içtiğim şekerli neskafe iştahımı tıkadı.
İkinci öğünü saat 19.00'da yedikten sonra rutin çay,kahve su tüketmeye devam ettim

bu sabah baskül bana şunu fısıldadı: 54,3 kg

dün 12.00 öğünümde sıcak salata yedim tabağımı bitiremedim biraz fazla geldi yanında 2 dilim kadar ekmek yedim biraz da zeytin. ikinci öğünü 20.00 de yedim hem saat biraz gecikti hem de kızartma vardı biraz fazla tüketmiş olabilirim. sonra bi şey yemedim tabii.

Bu sabah başım ağrıyordu ve karnım fazla acıkmıştı ama yine de bekledim. iki gündür sabah öğün öncesi 2 bardak yeşil çay içiyorum. İlk öğünümü saat 13:00'de 1 peymacun, 1 lahmacun ve şekersiz kola. ikinci öğün için 19.00-20.00 saat aralığını düşünüyorum.
Yarından itibaren spor ile desteğe ve karbonhidrat eksiltmeye döneceğim.

Şimdilik günlük programımı burada noktalıyorum diyet programımı oluşturdum ay sonunda güncel kilo bilgisini girdikten sonra geriye bir şey kalmıyor.

İF diyetine başladığım 15.09.2018 tarihinden 01.10.2018 tarihine kadar geçen 15 günlük süre içinde vardığım sonuç bugün itibari ile

Güncel: 53.7kg

Çok sıkı bir diyet yaptığımı söyleyemem ama mutlaka açlık ve tokluk pencerelerine dikkat ettim, tokluk penceresinde iki öğün arasında 6 saat tuttum ki yediklerim depolanmasın. Sanıyorum içinde olduğum bu hafta içinde biraz ağırlaşır kilo vermem o yüzden sabah uyandığımda bugün itibari ile hafif egzersizlere başladım, son 4 gündür de yeşil çay tüketiyorum.

Ben bu diyetten çok ümitli değildim çünkü zaten normalde de farklı bir düzenim yoktu beklediğimden iyi bir sonuç aldım.

İF diyetine başladığım 15.09.2018 tarihinden 01.10.2018 tarihine kadar geçen 15 günlük süre içinde vardığım sonuç bugün itibari ile

Güncel: 53.7kg

Çok sıkı bir diyet yaptığımı söyleyemem ama mutlaka açlık ve tokluk pencerelerine dikkat ettim, tokluk penceresinde iki öğün arasında 6 saat tuttum ki yediklerim depolanmasın. Sanıyorum içinde olduğum bu hafta içinde biraz ağırlaşır kilo vermem o yüzden sabah uyandığımda bugün itibari ile hafif egzersizlere başladım, son 4 gündür de yeşil çay tüketiyorum.

Ben bu diyetten çok ümitli değildim çünkü zaten normalde de farklı bir düzenim yoktu beklediğimden iyi bir sonuç aldım.
Merhaba
Okudugum kadarıyla yemeklerinde canının istediğini yiyorsun? Saatlere azami dikkat ediyorsun ve yaklaşık 2 kilo verdin 2 haftada değil mi? Şu aralar yeme duzenime uyan yeme duzeni bu ve kilolarimiz da cok yakin olmasa da ellilerde. Ben de 59um. Yarın itibariyle başlamak istiyorum. 8 saat mi tutuyorsun arayi? 5-6 saat tutsam olur mu? Ve bu aralikta aabartmamak kaydiyla istediğimi yesem?
Ve son olarak beraber yapalım mi:KK50:

IF ile 78 kilodan 66 kiloya inmiştim. Hem de sağlığıma da kavuşmuştum. Hamileyim gebelikte önerilmiyor. Ama doğum ve ilk emzirme dönemlerinden sonra yine devam edeceğim. Tabi 24 saat olanlarından değil daha hafif olanlarından :KK66: Zamanla 24 saatlik olanlara da başlarım çünkü bana asıl iyi gelenler 24 saatlik aralardı.

Merhaba
Okudugum kadarıyla yemeklerinde canının istediğini yiyorsun? Saatlere azami dikkat ediyorsun ve yaklaşık 2 kilo verdin 2 haftada değil mi? Şu aralar yeme duzenime uyan yeme duzeni bu ve kilolarimiz da cok yakin olmasa da ellilerde. Ben de 59um. Yarın itibariyle başlamak istiyorum. 8 saat mi tutuyorsun arayi? 5-6 saat tutsam olur mu? Ve bu aralikta aabartmamak kaydiyla istediğimi yesem?
Ve son olarak beraber yapalım mi:KK50:

Merhaba, çok geç gördüm bu nedenle ancak yanıt verebiliyorum. Diyeti çok sıkı yapmamaya çalışıyorum evet ve canımın istediğini yiyorum tabii arada kendime yasak koyduğum oluyor. 2 şeye dikkat ediyorum açlık penceresini mutlaka 18 saat tutuyorum, tokluk penceresindeyken ise 2 öğün arasını 5-6 saat tutuyorum. neden olmasın memnuniyetle eşlik ederim. :))

X