instagramdan yapılan alışverişle ilgili yardıma ihtiyacım var

saskintosbaga

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2017
14
4
Geçen haftalarda instagramdan bir hesaptan ürün siparişi verdim. Israrla elime ne zaman ulaşır dediğimde kesin bir cevap alamadım. Kargo şirketini sorduğumda bile sevk birimleri size en uygun olan kargoya verecek diye bir cevap geldi. Daha sonra internetten baktığım zaman çoğu kişi bu hesaptan dolandırıldığını, ürünün 1 ay sonra, farklı geldiğini ve para iadesi yapılmadığını söylüyordu. Bünün üzerine farklı bir hesaptan ürünün aynısını aldım bugün tarafıma bir mesaj geldi; ürünleri almazsam yasal işlem başlatılacaktır diye. Ne yapmam gerekiyor ?

ürünleri almazsan derken neyi kastediyolar? anlamadım. ama hiç bişey yapamazlar. sonuçta mesafeli satış, cayma hakkınız var.

Kargo teslim alınmaz şubeden geri dönerse dava açılacakmış sözde

ne davası açacaklarmış. malı teslim almama davası diye bişey yok. dediğim gibi mesafeli satışlarda koşulsuz iade hakkı vardır 14 gün içinde. kargoyu teslim almayın. hiç bişey yapamazlar.

Öyle derler çünkü almadığınızda geri döndüğünde, hem gönderme hemde geri gelme ücreti ödüyorlar. İki sefer kargo ücreti ödüyorlar çünkü.
Normal şartlarda bir dava açamazlar, ancak herhangi bir sözleşmeleri varsa size bildirilmiş onayladığınız, o zaman sorun oluyor sadece.

X