Instagram Kullanmayan Var Mı?

Kullandığım şeyler YouTube, whatsapp instagram kullanmıyorum. Sosyal medyada sahte hayatları görmek hoşuma gitmiyor açıkçası. O yarış karmaşasını görmek istemiyorum. Bi arkadaşımın evliliğinde büyük sorunları var ama sosyal medyada dünyanın en şahane kocasına, muhteşem bi evliliğe sahipmiş gibi paylaşım yaptığını duydum mesela ben şok 🤯

Kullandığım şeyler YouTube, whatsapp instagram kullanmıyorum. Sosyal medyada sahte hayatları görmek hoşuma gitmiyor açıkçası. O yarış karmaşasını görmek istemiyorum. Bi arkadaşımın evliliğinde büyük sorunları var ama sosyal medyada dünyanın en şahane kocasına, muhteşem bi evliliğe sahipmiş gibi paylaşım yaptığını duydum mesela ben şok 🤯
E diyelim ki ben birinden hoşlandığm (üniversitedeyim) nasıl takiplesicez ya da flört edicez bı takiplesme falan nasıl olucak

ben de üniversitedeyim, sosyal medyayı cidden sevmiyorum ama yalnızca arkadaşlarımla takipleştiğim privimsi bir instagram hesabım var, üç beş günde bir birkaç dakika girip çıkıyorum pek aktif değilim. eğer birinden hoşlandım takip etmek istiyorum diyorsan benimki gibi kullanacağın bir hesap açabilirsin, paylaşım yapmak zorunda değilsin. sadece iletişim amacıyla kullanıyorum ben mesela

ben de üniversitedeyim, sosyal medyayı cidden sevmiyorum ama yalnızca arkadaşlarımla takipleştiğim privimsi bir instagram hesabım var, üç beş günde bir birkaç dakika girip çıkıyorum pek aktif değilim. eğer birinden hoşlandım takip etmek istiyorum diyorsan benimki gibi kullanacağın bir hesap açabilirsin, paylaşım yapmak zorunda değilsin. sadece iletişim amacıyla kullanıyorum ben mesela
Benimde o tarz zaten

E diyelim ki ben birinden hoşlandığm (üniversitedeyim) nasıl takiplesicez ya da flört edicez bı takiplesme falan nasıl olucak
Gidip çocuğa senden hoşlanıyorum deyin. Teknoloji olmadan birini sevemiyor musunuz çocuğum? Ben sosyal medya kullanmıyorum ve hiçbir şey eksilmiyor hayatımdan...

Varsa neden. Veyahut kullanan sadece bilgi almak ve arkadaşlarını takip etmek için kullanan var mı ?

Neden kullanmalıyız/kullanmamalıyız?

Düşüncelerinizi bekliyorum..
Ben kullanmıyorum. Eksikliğinide hissetmiyorum açıkçası. Çünkü oradaki hayatların gerçek olmayışı sahteliği çok itici. Bide çevremde bir kaç kişinin “a bak falanca kişi fotoma baktı ama beğenmedi” gibi sözleriylede karşılaşınca daha da itici geldi. Bence böyle daha güzel 🥰

1 senedir kullanıyorum. Çok fazla sahte hayatlar var neden onlara dalıp vaktimi çalayım?
İster istemez şunada bakim şunada bakim oluyor insan. Bunun önüne geçmek için kullanmamaya karar verdim ve çokta iyi etmişim.

Instagram çok vakit alan birşey. He kendimi tutarım diyorsan bir tane açarsın. Herhangi arkadaşını kaybetmemek adına, ama gerçi WhatsApp da aynı işlevi görüyor durum atıyorlar falan. Ben hiç atmıyorum sadece instagramım var birkaç reels izliyorum seviyorum insanları çok takip etmiyorum.

Sosyal medya , instagram vb kullanmıyorum. Eksikliğini de hiç hissetmiyorum. Genç tayfa kendini gösterme , bendeki senden daha iyi yarışı içinde. 16 yaşındayken açmıştım hiç benlik olmadığını anladım. Sık kullanmadığım gibi de kapatıyım gitsin dedim. 10 sene geçmiş bir özlemini duymadım. Sosyal medyasız sevgilim oldu evlendim.
Hele bir de bazı durumlar oluyorki fotomu beğenmedi, yorum yapmadı ben takip ettim beni takip etmedi neden diye gereksiz yere kafanızı düşünceyle dolduran bir mecra.

Benim şuan açık sadece fotoğraf paylaşıyorum . Manzara fotoğrafları. Biraz ara vermek istiyorum ama bu günlerde çok giriyorum
Sosyal medya , instagram vb kullanmıyorum. Eksikliğini de hiç hissetmiyorum. Genç tayfa kendini gösterme , bendeki senden daha iyi yarışı içinde. 16 yaşındayken açmıştım hiç benlik olmadığını anladım. Sık kullanmadığım gibi de kapatıyım gitsin dedim. 10 sene geçmiş bir özlemini duymadım. Sosyal medyasız sevgilim oldu evlendim.
Hele bir de bazı durumlar oluyorki fotomu beğenmedi, yorum yapmadı ben takip ettim beni takip etmedi neden diye gereksiz yere kafanızı düşünceyle dolduran bir mecra

Normalde instagram aktif olarak çok severek kullanıyordum. Son zamanlarda herkesin influencer olma çabası, ya da 300 takipçiyle öyleymiş gibi davranması. Sizin de dediğiniz gibi o yarış hali, her gördüğünü alıp story atmak, insanların gözüne sokmak aşırı itici gelmeye başladı. En yakınlarımın bile storylerini izlemiyorum artık nerdeyse, komik geliyor. Herkes bir şeyler kanıtlama peşinde.

Wp disinda hic bir uygulama kullanmiyorum. Benim gibi olanlari da gormek nasil mutlu etti beni bi baslik ki acsak bu konuda 🤣

Yazan arkadaslarin hepsine katiliyorum ve birsey eklemek istiyorum. Malum tuketim devrindeyiz flort islerini bilemem ama bu infulencerlar gercekten sıktı artik beyin yorarak insani birseyler almaya yonlendiriyorlar. Alim gucu olmayan dahi artik bir sekilde almak icin cabaliyor. Instagram=pazar yeri benim gozumde. Ha birde iki yuzlu insanlardan zaten bikmisim birde takiplescem mi sahteden hic isim olmaz. Cunku takip etmeyi isteyecegim insan sayisi cok az ve onlarla da reel de gorusuyorum zaten(.)

Normalde instagram aktif olarak çok severek kullanıyordum. Son zamanlarda herkesin influencer olma çabası, ya da 300 takipçiyle öyleymiş gibi davranması. Sizin de dediğiniz gibi o yarış hali, her gördüğünü alıp story atmak, insanların gözüne sokmak aşırı itici gelmeye başladı. En yakınlarımın bile storylerini izlemiyorum artık nerdeyse, komik geliyor. Herkes bir şeyler kanıtlama peşinde.
Son zamanlarda yeni tanıştığım bi kişi instagram dan takipleşelim dedi instagram kullanmıyorum dedim hangi çağda yaşıyorsun sen dedi güldü 😄 ben bu çağın insanı değilim dedim.😋 gecende bi arkadaşıma beni uzaktan tanıyan birisi demiş hayal napıyor nasıl instagramıda yok heralde evliliği kötü gidiyor vs demiş 😂 o kadar alışmışlar ki herkes hayatını başkalarına sunmaya tuhaf geliyorum ben millete 🤣 instagram kullanmıyorum diye mutsuz bile sanan var 🥴

X