instagram dolandırıcılığı

elcin35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2013
895
193
kızlar instagramdan bi siteden bi elbise aldım.satıcıyla kemer dahil bir ücrete anlaştık. ama kemer gelmemiş. ayrıca önceden sayfasında iade var para iadesi yok yazıyordu.şimdi onları değişmiş.iki iade yok yazmış. elbisenin önceden sadece fiyatı varken şimdi kemersiz fiyatını yazmış. kargo adresimide başka bir adres yazmış. şimdi ben buna yazdım kemerle anlaşmıştık neden ınsanları kandırıyosunuz vs. kargomu da bulamadım kapı kapı dolaştım gibisinden. bu beni aradı saydı saydı bende saydım yüzüme telefonu kapattı. sonrada ses kaydını aldım avukatıma verdim dengesiz sen kimsin vs yazmış. ben bu kadını dava edicem. çok sinirlerimi bozdu.tüketici mahkemesine vs.mi dava açmam gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle geçmiş olsun, hakaret davası kesinlikle açmalısın. Hakaret davasıyla tabi manevi tazminat davası da açabilirsin.
Ama aldığın ürünle ilgili bir işlem yapabileceğini zannetmiyorum, vergisiz çalışıyor. Ben satıcı değilim diyip işin içinden çıkar.

Öncelikle geçmiş olsun, hakaret davası kesinlikle açmalısın. Hakaret davasıyla tabi manevi tazminat davası da açabilirsin.
Ama aldığın ürünle ilgili bir işlem yapabileceğini zannetmiyorum, vergisiz çalışıyor. Ben satıcı değilim diyip işin içinden çıkar.

ses kaydını aldım dedi. bununla ilgili bir şey çıkmaz herhalde dimi ? peki maliyeye şikayet etsem olabilir mi ?

Biz bilemeyiz. Hukuk siteleri var oraya yazabilirsiniz. Bu konuyu açtığınız için teşekkür ederim. İnsanları bilgilendirmek gerek bu tür durumlarda.

ses kaydını aldım dedi. bununla ilgili bir şey çıkmaz herhalde dimi ? peki maliyeye şikayet etsem olabilir mi ?
Maliyeden hiç bir şey çıkmaz, çünkü vergisiz çalışıyor, dava açsan dava dosya paran da gider.

Ayrıca ses kaydını aldığına dair karşı taraf dava açabilir, ses kaydı almak suç.

Maliyeye sikayet edersen kayitli is yapmiyosa onlara ceza oder sana degil. Acikcasi sadece hakaretten dava acabilirsin gibi duruyo, o da eger ses kaydinda sen de hakaret ettiysen karsilikli olur, dengesiz agir bi sey degil zaten. Ben olsam ugrasmam dava masraflari avukat masrafi su bu az para degil. Bi kemer yuzunden dustugun hale bak salla

Maliyeye sikayet edersen kayitli is yapmiyosa onlara ceza oder sana degil. Acikcasi sadece hakaretten dava acabilirsin gibi duruyo, o da eger ses kaydinda sen de hakaret ettiysen karsilikli olur, dengesiz agir bi sey degil zaten. Ben olsam ugrasmam dava masraflari avukat masrafi su bu az para degil. Bi kemer yuzunden dustugun hale bak salla
haklısın ama o bana dava açacakmış ses kaydımı almışmış. dengesizi sms olarak yazdı ben ona hakaret etmedim. o bana dava açacakmış ya bende ona açıcam diye inat ettım

Kusura bakma ama sosyal paylaşım sitelerinden alışveriş yapanların magdur olmalarını anlamıyorum mesafeli satış sözleşmesi yok, firma maliye kaydı yok neye güvenerek para yolluyorsunuz
bende asla alısverıs yapmıyordum ozellıkle ınstagramdan. ama kardesım elbıseyı cok begendı o yüzden kıramadım sansımı deneedım

haklısın ama o bana dava açacakmış ses kaydımı almışmış. dengesizi sms olarak yazdı ben ona hakaret etmedim. o bana dava açacakmış ya bende ona açıcam diye inat ettım
Bence hic sesini cikarma oylece kapansin mevzu dava masrafi odedigine degmez bi kemer 10 tllik malzeme salla gitsin inata gerek yok

İnstegramdan hiç alışveriş yapmadım netten sadece 3 site var güvendiği m hep as alışveriş yaptığım. İnsanlar artık çok kolay dolandırıcı olmuş bilmem nedendir. Ve insanlarımız cokk kolay kötü hakaret kavgaya meyilli artık şaşırıyor üzülüyorum

Kusura bakma ama sosyal paylaşım sitelerinden alışveriş yapanların magdur olmalarını anlamıyorum mesafeli satış sözleşmesi yok, firma maliye kaydı yok neye güvenerek para yolluyorsunuz
Aynen valla ben en guvenilir sitelerden bile alisveris yapmaya korkuyorum millet instagramda sahsi saticidan guvenilirlik bekliyo, elbise hic gelmese sasirmazdim yine iyi kemer gelmemis :d

Şükret elbisenin kendisi gelmiş. İnstagramda o kadar çok sahtekar var ki; bir arkadaşı:KK70:100 tl dolandırmışlar. Bir de bu arkadaş çok uyanık geçinir:KK33:. 200 tl lik ceketi 100 e indi diye sevinirken tokatlandığıyla kalmış:))

Aynen valla ben en guvenilir sitelerden bile alisveris yapmaya korkuyorum millet instagramda sahsi saticidan guvenilirlik bekliyo, elbise hic gelmese sasirmazdim yine iyi kemer gelmemis :d
Ben üzülüyorum böyle para kaptıranlara vipdükkan, limango gibi yasal ve yüksek ciro yapan siteler bile kapanmışken büyük cesaret

İnternetten satıs yapmanın bir sürü prosedürü var eline akıllı telefon alan satıs yapar olmus hakem heyetleri bunlarla ilgilenmiyor bile adamın telefon numarası dısında hiçbir veri yok maliye kaydını sorgulamak için adı soyadı tc kimlik numarası lazım şahıs firması ise ticari kuruluşsa ticari ünvan vergi numarası, sanayi bakanlığı ticaret odası kaydı varmı, başka bir işletme adına fatura kesebilir buda naylon fayıraya girer yasal olmayan bir ticaret var ortada nerden tutsan elinde kalır adamın hakaret etmesine şaşırmıyorum gayriresmi bir iş yapıyor ispat edilmeyecegini biliyor.

bende asla alısverıs yapmıyordum ozellıkle ınstagramdan. ama kardesım elbıseyı cok begendı o yüzden kıramadım sansımı deneedım
Kardeşine iyi bir ders oldugunu düşün bu işin sonu yok yasal degil orda satıs yapmak. Hesabım ele geçirildi der sıyrılır işin içinden bu çakallar senden benden daha akıllı nerde açık var bulup ona göre kandırıyorlar

X