İnstagram Dolandırıcılığı

Faturanız elinizde mi? tüketici haklarına şikayet edin..
Maliyeyi arayın ve telefon numarasıyla instagram hesabını verin..Yazışmalarınızı silmeyin.

Malesef bende havale ile alisveris yaptim, parayi havale yaptiktan sonra urun yurtdisindan gelicek bende size gondericem dedi. Tabu ben parayi yatirdim az parada degil, surekli bahane uyduruyor cevap vermiyr. Sonra baktim engellemiss . Napicam bilmiyrm ve 3 ay oldu.

instagramdda dolandırıcıbutik diye bi hastag var.. ordan takip edin alısveris yapmadan kızlar. neler neler var orda bi görseniz şok olursunuz. mesela birikargolara sogan koyup yolluyormuş şaka gibi dmi

Ay şaka yapıyosun
gerçekten öyleymiş :) ben de duyunca çok şaşırdım. buarada instagramdaki çoğu butik aliexpress den sipariş verip 3 4 katına satıyor almadan önce iyice araştırmanızı tavsiye ederim :) el emeği hesapları dahil etmiyoeum buna (kendi hesabım gişbi :) )

Malesef bende havale ile alisveris yaptim, parayi havale yaptiktan sonra urun yurtdisindan gelicek bende size gondericem dedi. Tabu ben parayi yatirdim az parada degil, surekli bahane uyduruyor cevap vermiyr. Sonra baktim engellemiss . Napicam bilmiyrm ve 3 ay oldu.
siz de ifşa edin bence sayfayı

Merhaba Hanımlar, yardımınıza ihtiyacım var !!
Arkadaşım instagramdaki bir butik mağazadan çanta siparişi verdi ağustosta. adam bize yanlış çanta yolladı. durumu bildirdik ve iade edip istediğimizi yollamasını söyledik. Ogün bugundür ne gelen var ne giden!!
sürekli 'yarın elinizde olur, kargoyu arıcam şimdi, benim suçum değil, ' gibi bahanelerle bizi oyalıyor. parayı iade etmesini istediğimizde ' hesap numaranızı verin, yarın yatıracağım ' vs vs diyerek bizi ayakta uyutmaya calısıyor. whatsapptan yazdıgımızda cevrimiciyse cıkıyor ve 2 saate yakın girmiyo. girdiğindede cevap vermiyo. Bugun yine ağır konuştum dediği şey ' telefonun sahibi burda değil, gelince iletirim'. Herif iş adamı sanki!!
Bu işten parayı nasıl kurtarırız bilmiyoruz. yazıyoruz olmuyo, arıyoruz açmıyo. Parayı aldı, ne cantayı yolluyo, ne de para iadesi yapıyo. anne babayı karıstırmak istemiyoruz. poliste ilgilenmez fatura vs sıkıntısından.
Nereye şikayet edebiliriz ? bu işin içinden nasıl çıkabiliriz?? Yardım edin

şikayetten başka şu an yapabileceğin en iyi şey ürünlerin altına bu şekilde yorumlar yazmak. insanlar zaten tereddüttle yaklaşırken müşteri kaybetmiş olur. bıktırırsan alırsın paranı. bende yazayım hatta şimdi

Merhaba instagramdan bi butikten alışveriş yaptım ürünlerim bugun gelicekti fakat 2 gün önce sayfa kapandı şikayet nedeniyle ürünlerim gelirmii veya paramı geri alabiilirmiyim hesap numarasına yatırmıştım

Yanlış anlaşılmak istenmem ama sanırım bu tür konular da, dolandırıcı olanları teşhir etmekle birlikte, güvenilir olan yerlerden bahsetmek de gereklidir. Alış veriş yaptığım sitenin hizmetinden sebep, ismini dahi rumuz olarak kullanmaya başladım. Hoşuma gitti yani.
Site de bu durumdan yakınan çok var. Memnun kaldığım ve 5-6 ay da bir çok kez çanta satın aldığım bir site. Dileyen deneyebilir.

Aldıklarımın fotoğraflarını da ekliyorum.

Eklentiler

• Bulgari, Pudra, Çanta, Mavi, Replika, Taklit, Birebir, Serpenti replika, taklit, ucuz, çanta,.jpg
    Bulgari, Pudra, Çanta, Mavi, Replika, Taklit, Birebir, Serpenti replika, taklit, ucuz, çanta,.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 810
Son düzenleyen: Moderatör:
Sonra bir de kargo sirketini arayip dolandiricilarla calisiyorsunuz diye crmkirenler var. dolandirilmayin arkadas.

Instagramdan alisveris nedir?

Biride kurbaga koyup gondermis. Kargocuyum neler gelmiyor ki :)
Benim anlayamadığım.. Bunların nasıl karakterleri var ki, hem İnsanların parasını alıyor; üşenmeden bir de kargo gönderiyor. Boş kargo veya ahlaksız bir alay edişi simgeleyen nesneler koyuluyor.

Gaye parasını almak madem.. İçine kurba veya farklı bir şey koyup göndermek de neyin nesi. Çok düşük bir kişilik durumu. Haddinden fazla üzücü.

BEN YAPTIM SIZ YAPMAYIN Arkadaşlar siz siz olun urun elinize ulaşmadan ınstagram dan yahut sosyal medya sıtelerınden alışveriş yapmayın. Aylar önce CANSU ÖZTÜRK isimli -guya- bir butikten alışveriş yaptım. Hesabı da TASARİM__CANSU idi. atasehırde de subesı varmıs falanmıs fılanmıs..Kadın gönderdim diye kargo fotoğrafını bir yolladı. Birde nasıl ıyı görünüyor, bu dolandırıcı tıplerı özellıkle masum ve dindar görünümlü kadın rolüne bürünüyorlar ki ınanasınız. Hanı allah korkusu var ya dımı. Sonra ne oldu dersınız. Bir hafta bekledım. Kadını arıyorum telefonlarıma çıkmıyor. Bir hafta daha ulasmaya calıstım. En sonunda ulaştım telefondan. ne derse begenırsınız. Kardeşim trafik kazası gecırdı.mıy mıy mıy zır zır zır. Bir de çok üzülüp bu duruma dayanamamış rolü yapıp telefonu kuzenıne verdi. Kuzeni de cansu hamile bu olay onu çok etkileri düşük yapabilir falan diyor. Tabi kadına acıdım bende safım ya bir de üstüne nasıl üzülüyorum. Kadına yazık ya allah sabır versın keske o kadar sert cıkmasaydım falan düşünün artık. Sonra bir hafta daha bekledim. Yine telefonlara çıkmıyor bu sırada sonunda vatsaptan engel attı. Instagramına yazdım ordan da engel!!!!!! Ulasamıyorum.. sonra başka bir numaradan mesaj attım polise gıdecegım diye. Hemen dönmüş dıyorkı gonderıcez yok bılmem ne çocuğumun düşme tehlikesi var falan.. tabı artık çıldırmış durumdayım ben . Telefonu anneme vermek zorunda kaldım. Annem benden saf. Kadına nasıl acıdı görseniz. İnsanlar masum duygularımızla iste boyle oynuyor..en sonunda ben su gun su saatte bağcılar devlet hastanesinde kontrole geleceğim senın pelerınını de elden getireceğim kendim dedi. Kapattık. Tamaaaam şimdi ne mı oldu. Kadın gelmesi tabı. Yine arıyorum yine ulasamıyorum ve sonunda yine ulasıyorum. Doktora gelemedım canım sancılarım vardı gibi birşeyler söyledi. En sonunda ben patladım tabııııııııı. Artık cıldırdım.. PARA DEĞİL MESELE KALDIRILMAK O KADAR KOTU Kİ VE BUNU DİNDAR GÖRÜNÜMLÜ YOK ALLAH PEYGAMBER DİYEN BİR İNSAN YAPIYOR. en sonunda oyle sözler söyledim ki Rabbım ıkı cihanda da perişan etsin inşallah ne dıyım. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste der büyüklerimiz. Adalet bu dünyada yerini bulmayabılır fakat öteki dünyada kimsenin zerre miktardan kaçışı olmayacak. POLISE DE GITTIM TABI AMA ONLAR BK ISE BAKMIYORLARMIS BAKIRKOY SAVCILIGINA GITMEM GEREKIRMIS. FALAN FILAN UGRASIRDIM FAKAT ZATEN HAFIZLIK YAPIYORDUM O SIRA VE COK COK COK YOGUNDUM .zaten bu konu benı cok yıpratmıstı VE DEDIM KI Tek dunyalık ınsanlar ancak bu cıhanda mutlu olabılırler. Cıft dunyalıklarsa ıkı cıhanda. BU BENİM BOYLE BİR ANIMDIR. SIZ DE KANDIRILMAYIN LÜTFEN. ÜRÜNÜ ALMADAN PARA ODEMEYIN BU TARZ SİTELERDE. KALDIRILMAK VE MASUM DUYGULARINIZLA DALGA GEÇİLMESİ CANINIZI PARANIZDAN DAHA ÇOK YAKAR

X