İnstagram Dolandırıcılığı

ARKADAŞLAR BENDE E TİCARET YAPIYORUM.. BİR ÇOK SİTEDEN SATİŞ YAPTIĞIM GİBİ İNSTAGRAMDAN DA SATIŞ YAPIYORUM ..TÜM SAYFALAR GÜVENİLMEZ DİYE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL YASAL ÇALIŞIP FATURA KESEN SAYFALARDAN ALIŞVERİŞ YAPMAYA ÇALIŞIN VE SAYFANIN GEÇMİŞİNE BAKIN ..E TİCARETTE İNTERNETİN HER ALANINDAN SATİŞ YAPABİLİRSİNİZ FATURA KESDİKTEN SONRA YASAK DİYE BİRŞEY YOK..

bazı siteler güvenli bende alışveriş yapıyorum ama bazılarıda cidden dolandırıcı. ismini yazmam uygun olur mu bilemedim gelen yanıta göre instagram ismini de vereceğim. vermek istiyorum çünkü başkaları da girip alışveriş yapıp hüsrana uğramasınlar. geçen hafta alışveriş yaptım
ürün defolu fermuarı bozuk iki yanında dikim hatasından kaynaklı bir sürü potluk var.36 beden aldım lakin 32 beden gibi.
Ama ürün iyiymiş kusurlu olan benmişim.Defalarca tekrarladım defolu diye kabul etmediler. Geri yolladığımda 65 TL param içeride kalmış olacak 30 liralık 2 ürün seçtim olmaz dediler. sürekli aşağıladı. ürün satmıyorum ürünü geri yolla paranı yatırırım dendi ama güvenemiyorum
Ürünü kaliteli gibi gösteriyorlar atlas kumaş değildi.Üslup inanılmaz çirkindi meşgul ettiğim gerekçesiyle sürekli bir aşağılama. Tüketici haklarına başvuracağımı söyledim muhatabım kargo şirketiymiş.fatura yok kargo fişi dışında.'ithal ürün bu öyle bir şikayette bulunamazsın' dendi.8 TL'de kargo ücreti ödedim iadede yine kargoyu benim ödemem gerekiyormuş. Hatalılar ancak maddi manevi hiçbir yükümlülüğü de kabullenmiyorlar.
Böyle mağazaların insanları dolandırma zevkinden mahrum kalmasını diliyorum.
sadece ürünün defolu çıktığını söylememle bile ne gerizekalılığım kaldı ne vakit çalmışlığım.

sitede gösterdikleri ürünle gönderdikleri ürün arasında dağlar kadar fark var bildiğin cam bezi heryerden iplikleri atmış astarsız gelişigüzel pot pot dışarı fırlamış dikişler. ismini açıklamak istiyorum ki başkalarıda maddi manevi sıkıntı yaşamasınlar şikayet siteelrine ismi yazılmış zaten ancak site kurallarına uygun ise buraya da yazmak istiyorum kimse mağdur olmasın

Valla arkadaşlar o tür sitelerden asla alışveriş yapmadım ben çok araştırırım ve çanta konusunda güzel ve güvenilir site buldum dünyaca ünlü markaların 1.sınıf replika çantalarını satan Crilya.Com site var ben bu siteden chanel zincirli model çanta aldım ve çanta güzel kaliteli çıktı tavsiye ederim ayrıca çok güvenilir ve ilgililer

Valla arkadaşlar o tür sitelerden asla alışveriş yapmadım ben çok araştırırım ve çanta konusunda güzel ve güvenilir site buldum dünyaca ünlü markaların 1.sınıf replika çantalarını satan Crilya.Com site var ben bu siteden chanel zincirli model çanta aldım ve çanta güzel kaliteli çıktı tavsiye ederim ayrıca çok güvenilir ve ilgililer

Bana cok ilginc geliyor markalarin replikasini takmak. Utanirim takmaya. Eger durumum yoksa gider normal markasiz bir canta alirim. Neden illa replika aliyorsunuz? Bi de ucuz da degiller yazik verdiginiz paraya. Çünkü ne kadar benzese de taktiginiz canta sahte. Ve sahte bir cantaya 500 600 vermek bana tuhaf geliyor..
Benim bir arkadasim var hayati replika boyle bir sey yok. Bi de bilmiyorum dini inanciniz nedir ama kul hakkına giriyor bu replika olaylari...

Hiç güvenmiyorum şu Instagram satıcılarına ben. Kardeşim K pop ürünleri istiyor, bulmuş bir yer bana getirdi gösterdi, alabilir miyim buradan dedi. Şöyle bi baktım, yazmış oraya koca koca harflerle,
İADE VE DEĞİŞİM YOK
SADECE ZİRAAT BANKASINDAN HAVALE YOLUYLA ÖDEME VAR
KARGO ALICIYA AİTTİR

Sırf havale için zaten 10 lira falan bayılmam lazım, kargo da onun gibi bişey tutar, ekstradan 20 TL. E yolladı geldi diyelim ki, çocuğun üzerine olmadı ya da kusurlu, ya da yanlış ürün. İade/değişim yapmadıkları için parayı ona verdiğimizle kalacağız. Müşteriyle konuşmanın ne olduğunu zaten bilmiyor ona değinmeye bile gerek yok. Yani arkadaşlar benim tavsiyem, e ticaret yapmak isteyen insan kaydıyla, faturasıyla falan yapsın, koysun oraya adam gibi mesafeli satış sözleşmesini, hem satıcının hem de alıcının hakları korunur. Güvenilir, bilindik yerlerden alışveriş yapılmalı.

Merhaba ben bu bayram öncesi instagramdan alışveriş yaptım çifti 150 tl ye birkenstock terlik aldım. Aras kargoya gittiğimde parayı ödemeden paketi açamayacağımı söyledi ve paketi açtığımda sahte ürünlerle karşılaştım. Şimdi iade edeceğim dediğimde 15 iş günü geçsin diyorlar koca üç hafta. Ve benim gibi magdur olan ve 10 gündür parasını alamayan kişilerle irtibat kurdum. Yazışmalarda orjinal olduğunu iddia ediyorlar ama hem ürünlerin hem yazışmaların fotografını çektim. Sahte olabilir ama faturaları falan da elimde mevcut ne yapabilirim akıl verin lütfen?

Instagramda MODABULVAR ve GALATAMODACOM. İkisi de dolandırıcı ne yazık ki. Bırakın sahteyi herhangi bir kargo bile gelmedi. Galatamodacoma paraya yatırdıktan sonra anında engel yedim, modabulvar da aylardır oyalıyor, atolyemize yatırmıştık paranızı atoleymizin iade etmesini bekliyoruz, yok darbe nedeniyle atolyemiz para iade edemedi... Ben parayı sana yatırdım arkadaşım banane atolyenden. Yeter artık oyalanmaktan sıkıldım diyince de siz nasıl bizle boyle konuşursunuz nasıl laf sokarsınız demezler mi! 200 TL ilaç paranız olur umarım. Diyecek başka bir şey bulamıyorum, insanlığın en alt noktası. Eğer cehennem varsa, cayır cayır yanacaksınız.

Merhaba kızlar

Instagramda butikcci adlı site dolandırıcıdır.Siparişin ödemesini yaptıktan sonra sizi engelleyip toz oluyorlar aman dikkat!

Eklentiler

• 2BAC5387-38AA-4F28-B233-F6036408F69B.png
    2BAC5387-38AA-4F28-B233-F6036408F69B.png
    158,1 KB · Görüntüleme: 155
Konsantre parfüm Adıyla instagram ve websitesi üzerinden satış yapan sayfa dolandırıcıdır. Ürünlerin ithal olduğu iddia ediliyor, eğer resmi yollarla ithal edilmiş olsa gereken sağlık veya tarım bakanlığı olması gerekir. Yoksa herkes her kozmetiği ithal edip türkiyede satabilir. Tabiki bu ürünler ithal değil, sahte parfüm satıcılığının başka versiyonu. Faturasız satış yapıyorlar, şikayet ve kapatılmaya karşın benzer isimli yedek instagram sayfaları var. Tabiki ben bu sayfadan kazıklanmış bir mağdurum. Ayrıca ürün cildimi tahriş etti, içinde alkol yok demişler, alkol olsa daha iyiydi, kimbilir ne kimyasallar var. Kazıklanmak isteyen deneyebilir. Ben buradan uyarımı yapmak istedim şayet bu tarz dolandırıcılar hergün artıyor.

X