Insanlara şirin Görünecem Diye Düsünce Ve Duygularimdan Mi Vazgeceyim Asla

minasera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2007
367
1
Hayatim boyunca karsimdakilere sirin gorunecem diye altan alan düsünce fikir ve duygularini saklayan kendinilerini bastiran insanlara cok kiziyorum..buradada eksi rep alacam diye kendimi oldugumdan farkli duygularami sokacagim asla...
ben buyum degisemem..gelsin eksi repler :)))

Hayatim boyunca karsimdakilere sirin gorunecem diye altan alan düsünce fikir ve duygularini saklayan kendinilerini bastiran insanlara cok kiziyorum..buradada eksi rep alacam diye kendimi oldugumdan farkli duygularami sokacagim asla...
ben buyum degisemem..gelsin eksi repler :)))[/QUOTE

aynen bende senin gibiyim tatlım neysem oyum.. karsımdakinin kim olduğu ne olduğu hiç önemli değildir içimdekini aynen söylerim karsımdakine hatta bu yüzden çevremde bazı insanlar bana sivri dilli der.. aslında sivri dille alakası yok ben içimdekini söylüyorum sen kabul et yada etme benim düşüncem bu... bak yüzden Hülya avşarı beğenirim kadın neyse o ya... kafasındaki neyse dilindeki de o..şirin olmak adına yapmacık değil.. bence herkes böle olsa da kimin ne olduğunu daha kolay anlasak hayatta

tabiki özümüzü karakterimizi sirf sirin gorunecem diye aman beni sevsinler anlayisi ile neden bozayim ki...mertce acik sozlulukle düsünceler karsindakine kirmadan incitmeden aktarılabilinir...

tabiki özümüzü karakterimizi sirf sirin gorunecem diye aman beni sevsinler anlayisi ile neden bozayim ki...mertce acik sozlulukle düsünceler karsindakine kirmadan incitmeden aktarılabilinir...

kesinlikle haklısın.kırmadan ,sabırla kendini anlatmalı insan.görmeyen de görmez napalım.

Bence hiçbir insan başkaları sevsin diye silemez kendini, uzun süre dayanamaz. Belki kendi çok sevdikleri için yapabilir bunu, aşk için çocuklar için. Herkes için değil.

KK' daki varlığımız paylaşmak, güzel vakit geçirmek, belki hiç tanışma imkanı bulamayacağımız insanlarla dostluklar kurmak.
Tabiki kendimizi ifade etmek için cümlelerimiz var burada ve kendimizce doğru olanı anlatıp paylaşacağız. Yalnız şunada katılmıyorum, "ben içimden her geleni söylerim", hayır efendim içinden her geleni söyleyemezsin. Çünkü insanlık, nezaket, incelik, usul usturup diyede bir şey var.
Neyi doğru söylediğinden çok, bazen nasıl söylediğin daha önemlidir. Tabiki anlatmak, anlaşılmak ve paylaşmak istiyorsan. Şuna da inanmıyorum ben buyum değişemem, yanlışta ısrar etmektense değişmeyi tercih ederim, hayatın kendisi zaten bir değişim. Değişim lafı yerine aslında olgunlaşmak desek belki daha kabul edersiniz. Olgunlaşmak güzeldir, bunu ne insanlar seni sevsin diye yaparsın, ne başka menfaatler için, kendin içindir, huzurun ve güzel bir şekilde hayattan gelip geçmek için.

Şimdi şunuda ekleyeyim konuyu sen açmışın ama ben genel düşüncelerimi söylüyorum arkadaşım, sana direk cevap değildir.

Evet kendimiz olalım ama cümlelerimize dikkat edelim.
Kendimiz olalım, doğruyu, düzgün bir şekilde ifade edelim.
Kendimiz olalım, ama anlatmak paylaşmakta gayemiz olsun.
Yoksa ben buyum deyip, hoş bir sada bırakmazsan bu kubbede... Baki kalırmısın.

selamlar.

Bence hiçbir insan başkaları sevsin diye silemez kendini, uzun süre dayanamaz. Belki kendi çok sevdikleri için yapabilir bunu, aşk için çocuklar için. Herkes için değil.

KK' daki varlığımız paylaşmak, güzel vakit geçirmek, belki hiç tanışma imkanı bulamayacağımız insanlarla dostluklar kurmak.
Tabiki kendimizi ifade etmek için cümlelerimiz var burada ve kendimizce doğru olanı anlatıp paylaşacağız. Yalnız şunada katılmıyorum, "ben içimden her geleni söylerim", hayır efendim içinden her geleni söyleyemezsin. Çünkü insanlık, nezaket, incelik, usul usturup diyede bir şey var.
Neyi doğru söylediğinden çok, bazen nasıl söylediğin daha önemlidir. Tabiki anlatmak, anlaşılmak ve paylaşmak istiyorsan. Şuna da inanmıyorum ben buyum değişemem, yanlışta ısrar etmektense değişmeyi tercih ederim, hayatın kendisi zaten bir değişim. Değişim lafı yerine aslında olgunlaşmak desek belki daha kabul edersiniz. Olgunlaşmak güzeldir, bunu ne insanlar seni sevsin diye yaparsın, ne başka menfaatler için, kendin içindir, huzurun ve güzel bir şekilde hayattan gelip geçmek için.

Şimdi şunuda ekleyeyim konuyu sen açmışın ama ben genel düşüncelerimi söylüyorum arkadaşım, sana direk cevap değildir.

Evet kendimiz olalım ama cümlelerimize dikkat edelim.
Kendimiz olalım, doğruyu, düzgün bir şekilde ifade edelim.
Kendimiz olalım, ama anlatmak paylaşmakta gayemiz olsun.
Yoksa ben buyum deyip, hoş bir sada bırakmazsan bu kubbede... Baki kalırmısın.

selamlar.

ancak bu kadar güzel ifade edilebilir, düşünceler.keşke bende senin gibi becerebilseydim bu işi.bu yazıdan, ben dahil ,her okuyanın öğreneceği çok şey var.a.s.

aynen valla cevremde pek cok kisilik de benden hoslanmiyo ben buyum karsimda ki beni sevecek diye kendi kurallarimdan vaz mi geceyim yok ya ben buyum kabul edene can kurban ama boyle yapanlara da sasmiyo degilim ha valla oscarli oyunculara tas cikaranlar var cevrede

"ben icimden geleni söylerim" bu cumle sakin ola yalnis anlasilmasin..bunun anlami ben dusuncelerimi duygularimi soylerim..yani benim dogrularim budur...yoksa kalp kirmak incitmek dayatmaci olmak adina kullanilmaz...
saygi cerevesinde olmali tum iliskiler...doganin maya bu olmali...benim tezim ben dusuncelerimi fikirlerimi bilgilerimi herzaman direk soylerim...karsimdakine şirin görünmek adina yapamam..yani politik olamam...

kız niye delledin be ya hiçbişiy anlamadım ben:uhm: bak ben kızıyormuyum maldiv resimlerine yorum yazdığım için kendime - rep vermişim sözde:eek:klava:

Sizlere katılıyorum arkadaşlar.

Gerçek hayatında silik olupta burda ona buna sataşan ben şöyleyim ben böyleyim edasında olan kadınlar burda da vardı.Hatta bir tanesi yüsünden banlanmıştım.

"ben icimden geleni söylerim" bu cumle sakin ola yalnis anlasilmasin..bunun anlami ben dusuncelerimi duygularimi soylerim..yani benim dogrularim budur...yoksa kalp kirmak incitmek dayatmaci olmak adina kullanilmaz...
saygi cerevesinde olmali tum iliskiler...doganin maya bu olmali...benim tezim ben dusuncelerimi fikirlerimi bilgilerimi herzaman direk soylerim...karsimdakine şirin görünmek adina yapamam..yani politik olamam...

haklısın belki , ben de söylerim içimden geçeni , ama tam istediğim kelimeleri kullanamam bazen , aynı şeyi farklı söylemek isterim , kırıcı olabileceğini düşündüğüm için kelimeleri seçmek zorunda kalırım . ama karşımdaki löp diye söyler . ben de cımbızla toplanmış kelimelerle . saygı kaybolmasın diye politik olmak için değil , şirin görünmek için hiç değil . eğer ben o kelimeleri seçmeden herkese hakettiği cevabı versem , neler olur kimbilir .

amac zaten birbirimizi kirmadan düsüncelerimizi söylemek...ama kendi özbenligimizin feragatlarini yapmadan..kelimeleri tabiki secerek konusmak esas kaide olmali..konusmak olmak icin konusmak bos ve yararsiz

yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen , siz miydiniz acaba ölünün arkasından neden ağlanır bölümünde yaşadığınız iki acıyı anlatan ? niyeyse merak ettim ? yazamamıştım o gün ama çok üzülüştüm .

yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen , siz miydiniz acaba ölünün arkasından neden ağlanır bölümünde yaşadığınız iki acıyı anlatan ? niyeyse merak ettim ? yazamamıştım o gün ama çok üzülüştüm .

Evet canim o bendim.evladimi ve annemi kaybettim...herkese saglikli mutlu ve sevdikleriyle uzun bir ömür dilerim

amin herkese , ben de babamı kaybettim 28 haziranda , ne acıymış allahım kimseye yaşatmasın . günlük hayata kaptırınca 4aylık kızım var sanki hala ankarada sanıyorum , sanki hala var gibi . gelecek ya da gidince göreceğim gibi . allah hepsinin mekanını cennet etsin .

basin sagolsun..zaman gectikce acilarimiz ilk gunku gibi yakmiyacak..ama icimizde olanlar bizle sonsuza kadar gidecek.

Sizlere katılıyorum arkadaşlar.

Gerçek hayatında silik olupta burda ona buna sataşan ben şöyleyim ben böyleyim edasında olan kadınlar burda da vardı.Hatta bir tanesi yüsünden banlanmıştım.

Konusmak olmak icin yada dikkat cekmek adina sahte lider ruh tasima komplekslerin sonucu tatlim.. karsinda bu tür sohbetin oldugunu farkettigin an mekani terk edeceksin. üzülmemek adına

evet arkadasımızın bu sözü yanlış anlasılmasın.. BEN İÇİMDEN GELENİ SÖYLERİM EVET SÖYLERİMM tabii neden söylemeyim ama bunu nezaket sınırları çerçevesinde yapmamız gerektiğini bilecek yaşta,görgüde ve kapasitede insanlarız zaten canııııııııııımlaelaelaelaelae

bence kendı fıkırlerını dıle getıremeyen ,karsısındakıne sırın gorunmeye çalısan kısıler gun geçtıkce kendıne guvenlerını yıtırırler ve hep dıger ınsanların dusuncelerıne gore yasarlar.arkadaslar asla dusuncelerınızden vaz geçmeyın sırın goruncem dıye ben de sıze katılıyorum.

X