Anket İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

• Ankete Katılan
    1.154
Ölüm denilen şey en buyük çaresizlik... her güce sahipsin zenginsin , villalarin var , belki hastanen ,yatın , katın, bankanda paran var ve elinden hiçbirsey gelmiyor
Dünyanın en zengin adamlarından Rockefeller bile onca kez kalp nakli yapılmasına rağmen 101 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm geldi cihane, baş ağrısı bahane...

Aslında birçok şey var insanı çaresiz hissettiren en önemlisi Tabii ki de ölüm.. evladını kaybetmek bir evladıma 27 27 haftalık hamileyken trafik kazasında kaybettim çok şükür arkasından bir oğlum daha oldu ve şu an tekrar hamileyim ama yavrumun durumu çok riskli Öncelikle Down Sendromu teşhisi konuldu ve çok büyük kistleri vardı vücudunda Kistik higroma dediler kayboldu arkasından tam sevinecek Ken şükür edecekken şu an bağırsaklarını dışında olduğunu ve doğar doğmaz ameliyat olacağını öğrendim yani tekrar bir evladımı kaybetmekle karşı karşıyayım o kadar çaresizim ki elimden bir şey gelmiyor Rabb'ime Dua etmekten başka yani dediğiniz gibi takdir ilahi

En zoru ölüm elden hiç birşey gelmiyor telefisi yok, dönüşü yok sadece oturup tevekkül etmek zorundasın hastalıkta çok zor allah kimseye vermesin ama yinede Allahtan ümit kesilmez deyip şifa arayabiliyorsun.

Çok şükür başımdan ölüm geçmedi. Yaşım da genç, bu yüzden benim çaresizlik sebeplerim daha farklı. Sevdiğim insanın karşımda çirkinleşebilmesi ve bu durumdan hiç pişmanlık duymaması, duyuyor gibi yapması... daha bir çok şey ama taşlanırım ben ya :KK43: işin kötüsü bu kadar stres bedenime de vuruyor :KK43:

Aslını söylemek gerekirse, şıklardan hiç birisi bana kendimi çaresiz hissetirmez fakat en çaresiz hissettiğim dönemler, sıfır'a düştüğümüz ve acil ödememiz olduğu dönemlerdi diyebilirim. En zor zamanlarımız idi. Neyse ki bi şekilde atlattık. Ama unutmayın ki; ÇARESİZSENİZ, ÇARE SİZSİNİZ 🙂

Şu hayattaki en kötü şeydir çaresizlik.Elinden hiçbirşey gelmez,birşeyler yapmak istersin yapamazsın. Bilirsin ki değiştiremezsin bazı şeyleri...

Bazen, içinde bulunduğun çaresizlik çığ gibi büyür. Büyür de nefes alamazsın o çaresizliğin içerisinde. Seni anlayacak birilerine sığınmak istersin .Kelimeler düğüm düğüm olur boğazında konuşamazsın.
Tek bir çözüm vardır "ÇARESİZLİĞİ " için yana yana kabullenmek..

Peki sizin için nedir çaresizlik?Kendinizi en çok ne zaman çaresiz hissettiniz?
en büyük çaresizlik ölüm bence herşeyin telafisi olur ama ölümün asla olmaz gözünün önünde ölmesi ve elden bişey gelmemesi çok kötü 😔😔

En çok hastalıktan korkarım bu durum insanı
Bitirir birde yakınınsa daha zor diğer yazılı olanların yanında hafif kalır ve herkesin başına gelen olaylar

9 sene sonra 8. tüp bebekle hamile kalmistim ikizlerime 26 haftalıkken acil ameliyata alınıp doğurduğum sadece 2 kere canlı gördüm.
3. gün sabah kızımı öğleden sonrada oğlumu kaybettim.Hic birsey yapamadim sadece mezarlık da yumruğumu ısırıp eşime sesizce götürme diyebildim.
Rabbim düşmanıma bile evlat acısı vermesin 🤲

Sevdigim birinin ölümu beni cok caresiz hissettirir.bunu babannem öldugunde yasamistim ikinci annem gibiydi babannem bitkisel hayata girdi yogun bakimda yatiyordu gormeye gitmistim o an tarif edilmez bir aci yasadim onu oyle ölü gibi yatarken gorunce kendimi cok caresiz hissetmistim.anne baba evlat acisi Allah gecinden versin evlat aciisini da kimseye yasatmasin

X