Imza Parfümüm

bade_22

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2015
210
54
36
Yeni bir hata bir kac parfüm arayisi icinde oldugumu daha önce belirtmistim kizlar ama malesef parfüm konusunda kendimi ifade etmekte zorluk cekiyorum. Bu yüzden söyle bir düsünüp beklentilerimi derledigim bir liste hazirladim.

Bir Parfümden beklentilerim

1. Tabiki kokuyu önce ben sevmeliyim her nekadar kullancagim Parfümün erkekler üzerinde etkisi olsun istesemde öncelikle benim icime sinmeli. Her Parfüm her tende farklilastigindan kullanacagim parfüm tenime yakismali. Hazirlanirken bu parfümü siktigimda kendimi tamamlanmis hissetmeliyim. Hani topuklu ayakabi giydigimiz de yürüyüsümüz degisir ya yada güzel bir elbise giydigimiz de kendimizi farkli hissederiz iste bu parfüm bana o hissi vermeli. Merak edilip dikkat ceken bir parfüm olmali.Klasik parfüm tavsiyelerine de acigim ama genelde sürdügünüzde hemen herkesin tahmin edicegi bir parfüm olsun istemem.

2. Parfümümün erkekler tarafindan begenilmesini isterim. Onlara hitap edicek bir Parfüm ariyorum.
Tabiki burda karsi cinse hitap edicek iki tür parfüm ariyorum 1. ilk bulusma vs gibi aranizda mesafe olucagi ortamlarda kullanabilicegim güclü bir parfüm 2. birlikte oldugum adama sarildigimda ( suan da erkek arkadasim olmasada :) onu rahatsiz etmicek yine tatli ciceksi belki pudrali ve vanilyali ama daha soft bir parfüm. Teninizle bütünlesen ama kendini yinede fark etiren birsey. Yani kesinlikle cok fresh hafif sportif ot kokan bir parfüm degil yine orta seviye kalici. Söyle erkek arkadasinizin gözlerini kapayip sizi icine cekicegi bir koku olsun.

3.Kalicilik benim icin cok önemli bende malesef cogu parfüm ucup gidiyor oysa bazi parfümlerin örnek vermek gerekirse Dior Addict in saatlerce kalici oldugunu buram buram koktugu duydum.

4. Kullancagim Parfüm kült bir Parfümün taklidi olsun istemem bu yüzden Christina Aguliera gibi ünlülerin cikardigi parfümleri almayi düsünmüyorum. Cünkü cogu taninmis parfümlerin taklidi niteliginde. Örnek vermek gerekirse Christina Aguliera by night Dior Hypnotic poisene benzetiliyor.

5. Biliyorum cok sacma ama ben parfüme dikkat ettigim kadar sisesine de dikkat ediyorum. Sisesi cirkin olan bir parfüm bana itici geliyor. Ben kokuyu ve siseyi bir bütün olarak görüyorum mesela chanel coco mademoiselle sade ama cok sik bir siseye sahip. Kokunun zarifligi siseden anlasiyor ayni sey chanel chance icinde gecerli oysa baktiginizda sisenin pek bir numarasi yok. Yada Alien farkli bir siseye sahip ister istemez insanin dikkatini cekiyor.

6. Parfümüm rahatsiz edici olmasin. Tabi zevkler ve renkler tartisilmaz ama kokum 1 km öteden algilanmasin yanimdan gecenler kokumu duysun yeter.

7. sikici olmasin. Sirf cicek yada Baharat kokan tek bir notasinin agir bastigi bir parfüm istemiyorum. Söyle gidikce tatlilasan yada softlasan bir parfüm istiyorum.

8. Cevremde kullanilmayan bir parfüm olsun. Herkeste ve heryerden ayni kokuyu almak sikici oluyor. Bir süre sonra koku ne kadar da güzel olsa bayiyor.

Son olarak ben cok fresh sportif tarzda parfümleri imza parfümüm olarak düsünmüyorum cünkü bende kalici olmuyor ve zaten genelde orta seviye ve güclü kokulari begeniyorum. Ama öyle cok agir olmayipta cok güzel kokan ve kalici olan parfümler de var. Icerisinde gül, yasemin, vanilya, badem tarzi icerik olan parfümler de cok hos oluyor.

Tavsiyelerinizi bekliyorum kizlar :)

Son düzenleme:
Buzamana kadar kullandigim ve cevremde kullanilan parfümlerde bazilari sunlar:

1. Dior hypnotic poisen

2. Dior Addict

3. Paco Rabbane Lady million

4. Dolce Gabbana the light Blue

5. Thiery Mugler Alien

6. Chopard Wish

7. Gucci envy me

8. Gucci envy

9. Lancome Hypnose

10. Charcharel Amor amor

11. Escade Magnetism

12. Armani She

13. Ysl Black Opium

14. Ysl cinema ( bundan tam emin degilim)

15. Lolita lempicka

16. Charcharel noa

17. Yves rocher evidence

18. Dolce Gabbane the one

19. Dolce Gabbane rose the one

20. Lancome la vie est belle ( tam emin degilim)

21. Chleo by chloe

22. Calvin klein euphoria

23. Carolina Herrera 212 sexy

24. DKNY be delicious

25. Gucci Rush

26. Issey miyake leu dissey

27. Jean paul gaultier classique

28. Joop le bain

29. Lancome miracle ( emin degilim)

30. Burberry classic

31. Burberry wekkend

32. Bvlgari jasmin noir

suan da aklima bunlar geldi hatirladiklarim olursa ekleme yaparim...

Ne güzel ifade etmişsin uzun uzun yazmışsın :) koku olayı benim içinde çok önemli ben yıl içinde farklı mevsimlerde saatlerde hatta ruh halime göre farklı kokular tercih ediyorum klasik beğendiğim kokularım vardır ama Yurtdışı seyahatlerinizde indirimde kokular varsa denemek Amaçlı onlarıda alırım bana uymayanları hediye ederim versace woman Gucci rush gibi aklımda kalan hiç sevmediklerim :) ama bu kokuları ben sevmedim diye kötüleyemem başkasında mükemmelleşebilirler :) sevdiklerimin listesi uzun birde bazen karışım yaparım ben genelde meyve ve çiçeksi kokuları seviyorum :) üst notalarda şekerimsi meyvemsi koku gelirken tenimde durdukça çiçekleşen kokular :) bence erkekler şekerli kokuları seviyorlar ve daha Kalıcı oluyor bu tarz kokular bazen yolda çevirip sordukları olur parfümümü aslında sevinirim ama tek bi markayı söylerim bi kaçını karıştırdığımı detaylı anlatmam bana özel sonuçta :) sende bence tenine giden bi kaç koku bulup arada karıştır ama her koku karışınca güzel olmuyor Yanlışta yönlendirme olmasın :KK66:

Ne güzel ifade etmişsin uzun uzun yazmışsın :) koku olayı benim içinde çok önemli ben yıl içinde farklı mevsimlerde saatlerde hatta ruh halime göre farklı kokular tercih ediyorum klasik beğendiğim kokularım vardır ama Yurtdışı seyahatlerinizde indirimde kokular varsa denemek Amaçlı onlarıda alırım bana uymayanları hediye ederim versace woman Gucci rush gibi aklımda kalan hiç sevmediklerim :) ama bu kokuları ben sevmedim diye kötüleyemem başkasında mükemmelleşebilirler :) sevdiklerimin listesi uzun birde bazen karışım yaparım ben genelde meyve ve çiçeksi kokuları seviyorum :) üst notalarda şekerimsi meyvemsi koku gelirken tenimde durdukça çiçekleşen kokular :) bence erkekler şekerli kokuları seviyorlar ve daha Kalıcı oluyor bu tarz kokular bazen yolda çevirip sordukları olur parfümümü aslında sevinirim ama tek bi markayı söylerim bi kaçını karıştırdığımı detaylı anlatmam bana özel sonuçta :) sende bence tenine giden bi kaç koku bulup arada karıştır ama her koku karışınca güzel olmuyor Yanlışta yönlendirme olmasın :KK66:

Haklisin canim Bazen baskalarinda mükkemmel kokan bir parfüm bizim üzerimizde facia olabilir mesela ben
gecenlerde parfüm denemeye gitmistim parfümeriden ciktiktan sonra parfümün tenimde nasil birseye dönüstügünü görebilmek icin ara ara koku kartlarini ve bileklerimi kokluyordum.Basta hersey normaldi sonra
sag ellimde biberimsi bir koku duymaya basladim.Inanamadim ama cidden sag bilegim resmen biber kokuyordu. isin kötü tarafi o kadar cok parfüm denedim ki sonradan hatirliyamadim hangi parfüm oldugunu. Birkerede ayni sekilde bilegimden inanilmaz bir parfüm kokusu yayiliyordu. Tenimde öyle birseye dönüsmüski enfes ama hangi parfüm oldugunu yine bulamamistim malesef. Erkeklerin cogunun sekerli koku sevdigine kesinlikle katiliyorum
ama bende parfümümde tek bir notanin baskin olmasini istemem durdukca degisen güzellesen birsey ariyorum.
Cabuk sikilan biri oldugumdan 4-5 parfüm birden ariyorum.
Bu arada parfümün temiz cilde sikilmasini öneriyorlar hep cünkü dedigin gibi karisinca cok kötü birsey ortaya cikabiliyor.Sen dogru bir karisim yapmissin ozaman ama ben cesaret edemem herhalde :)

Maşallah yaa listendeki parfümlerin hepsini kullandınmı gerçekten :)
Ben bile listende olan parfümlerin 14 tanesini anca kullandım valla :KK70:
Güzel anlatmışsın katılıyorum sonuna kadar :)
Parfümün şişeside önemli kesinlikle hem kokusu hem şişesi cezbetmeli insanı :)
Listende Viktor Rolf flowerbomb ı görmedim denemişmiydin hiç bu kokuyu?
Gerçi diğer açtığın konuda ki armani si la vie est belle tarzında bi koku ama flowerbomb bunlardan daha eskidir yeni bi koku değil yani :) birde bunu dene istersen belki seversin aradığın koku budur belli mi olur alternatif sunayım dedim ama bisürü parfüm kullanmışsın ne öneriyim bilemedim:KK48:
Ben birde yeni kokulara alışamıyorum nedense hep eski tanıdık kokuların taklidi gibi geliyor bisüre kullandıktan sonra sıkılıyorum farklı gelmiyor.. Ne varsa eski kokularda var valla :))

Listede Chanel chance ı göremedim . Bu parfümü hiç Denemediysen mutlaka bak .kadın parfümlerinin hasıdır .. Ama tabi herkeste var .. Milli parfümümüz olmuş adeta.. ama millette haklı .. insana hoş gelen herkesin beğenebileceği bi koku..

Listede Chanel chance ı göremedim . Bu parfümü hiç Denemediysen mutlaka bak .kadın parfümlerinin hasıdır .. Ama tabi herkeste var .. Milli parfümümüz olmuş adeta.. ama millette haklı .. insana hoş gelen herkesin beğenebileceği bi koku..
chanel chance kullanmış fıstığım coco mademoiselle'ide :) uzun bi açıklama yapmış ya hani 5. sırada açıklamış bu 2 parfümü :KK15:

Versace vanitas. İmza koku konusunda emin değilim ama temiz bir kokudur. İkinci alternatif olarak istediğin soft parfüm olabilir. Guerlain insolence çok kadınsı ve şık bir koku ve oldukça kalıcı. Daha softu my insolence

Maşallah yaa listendeki parfümlerin hepsini kullandınmı gerçekten :)
Ben bile listende olan parfümlerin 14 tanesini anca kullandım valla :KK70:
Güzel anlatmışsın katılıyorum sonuna kadar :)
Parfümün şişeside önemli kesinlikle hem kokusu hem şişesi cezbetmeli insanı :)
Listende Viktor Rolf flowerbomb ı görmedim denemişmiydin hiç bu kokuyu?
Gerçi diğer açtığın konuda ki armani si la vie est belle tarzında bi koku ama flowerbomb bunlardan daha eskidir yeni bi koku değil yani :) birde bunu dene istersen belki seversin aradığın koku budur belli mi olur alternatif sunayım dedim ama bisürü parfüm kullanmışsın ne öneriyim bilemedim:KK48:
Ben birde yeni kokulara alışamıyorum nedense hep eski tanıdık kokuların taklidi gibi geliyor bisüre kullandıktan sonra sıkılıyorum farklı gelmiyor.. Ne varsa eski kokularda var valla :))

Yok cnm hepsini ben kullanmadim bende senin gibi 13-14 tanesi filan kullandim ama cevremde kullanilan bir parfüm istemedigimden cevremde kullanilanlari da paylastim :)

Hayir canim Victor&Rolf Flowerbomb'u hic denemedim burda yoktu ama seninde dedigin gibi Flowerbomb'un kokususu Lancome La Vie este Belle ve Jimmy choo' nun kokularina benziyormus.

Evet haklisin bir cok parfüm bir diyerinin taklidi niteliginde sikilmamak elde degil yani.
Bir Parfüm tutumu hemen ayni tarzda birsey üretiyorlar.

Kusura bakma cnm Listeye eklemeyi untumusum :) dedigin gibi cok güzel zarif kokular ama malesef hemen hemen herkesde var bu bana cok sikici geliyor :KK43:

Listede Roberto Cavalli klasik olan edpsi yok. Mutlaka bak süper bir koku buda.

Canim sari sisede olanimi diyorsun? Ben o kokuyu kokuyu kartinda denedim ve begendim eger onu diyorsan.
Cok parfüm denedigim bir gündü yine herzaman oldugu gibi bileklerimede bir iki parfüm sikmistim yanilmiyorsam roberto cavalli yi de tenimde denedim. Ama malesef tam emin olamiyorum. Herneyse artik hangi parfümdü bilmiyorum ama aradan fazla gecmeden bilegimden biber kokusu almaya basladim. Basta inanamadim. Zaten ben kokulari öyle cok net algilayamam ilk seferde tarif konusuda da iyi degilimdir ama yanimdaki arkadas da aynisini dedi. Cok keskin biber kokuyordu hangi parfümdü bilmiyorum ama tenime hic yakismadi. Roberto cavallinin icinde de biber varmis bu yüzden o olabilir diye düsündüm ama birdaha bakmak lazim.

Versace vanitas. İmza koku konusunda emin değilim ama temiz bir kokudur. İkinci alternatif olarak istediğin soft parfüm olabilir. Guerlain insolence çok kadınsı ve şık bir koku ve oldukça kalıcı. Daha softu my insolence

Guerlain'in parfüm konusunda basarili oldugu söyleniyor cnm ama sanirim bizim Parfümeri de satilmiyorlar interneten alabilirim ama denemeden almak istemiyorum :KK43: versace kesin vardir temiz bir koku derken ot yesilik kokan enerjik bir parfümü? Yoksa krem pudra vanilya tarzi bir parfümü?

Canim sari sisede olanimi diyorsun? Ben o kokuyu kokuyu kartinda denedim ve begendim eger onu diyorsan.
Cok parfüm denedigim bir gündü yine herzaman oldugu gibi bileklerimede bir iki parfüm sikmistim yanilmiyorsam roberto cavalli yi de tenimde denedim. Ama malesef tam emin olamiyorum. Herneyse artik hangi parfümdü bilmiyorum ama aradan fazla gecmeden bilegimden biber kokusu almaya basladim. Basta inanamadim. Zaten ben kokulari öyle cok net algilayamam ilk seferde tarif konusuda da iyi degilimdir ama yanimdaki arkadas da aynisini dedi. Cok keskin biber kokuyordu hangi parfümdü bilmiyorum ama tenime hic yakismadi. Roberto cavallinin icinde de biber varmis bu yüzden o olabilir diye düsündüm ama birdaha bakmak lazim.
Evet sarı olan canım,ben ondan sakız kokusu almıştım:)

chanel chance kullanmış fıstığım coco mademoiselle'ide :) uzun bi açıklama yapmış ya hani 5. sırada açıklamış bu 2 parfümü :KK15:
Ben direk listeye baktım valla şaşırmıştım ben de chance nasıl olmaz bu listede diye
xenforo-smilies-kk70.gif

Kusura bakma cnm Listeye eklemeyi untumusum :) dedigin gibi cok güzel zarif kokular ama malesef hemen hemen herkesde var bu bana cok sikici geliyor :KK43:
Haklısın canım. Ben de kullandığım bir parfümü başkasından duyunca bir kötü oluyorum. Sanki o koku özelliğini yitirmiş gibi oluyor benim için de..

Ben hep hypnotic poison kullandım orijinalini, doldurmasını aldım bir defa çok saçma oldu hiç kullanamadim ne kalıcı ne de güzel korkuyordu ki DP parfümleri iyidir ama gerçeği bir başka idi.
Simdi elimde Dkny ve delicious var DPgüzel çakması da var günlükte dandigini kullaniyorum ne yalan soyleyeyim :KK50: vucuduma sıkmıyorum zaten onları.

Lolita lempikalar bende istenen etkiyi yapmiyor, bir de bugun de konu actim vucut parfumu indirimdeymis eyup sabri tuncer internet sitesinin. 2,5 lira vucut parfumleri. Ben vucut parfumu de cok seviyorum surekli sıkıyorum. İnsan guzel
kokunca kendini de daha iyi hissediyor. Bir
kitapta okumustum psikolojinizi duzeltmenin yuzde 50si yeni bir parfumdengecer diye. Sıkınca hos kokunca kendimi iyi hissediyorum o yuzden ozellikle kışın hep parfum kullanmaya dikkat ederim.

X