İmplant yaptıranlar bakar mısınız🌷

rosyyy

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mart 2022
7
1
25
Kızlar selam
Ben 5 ay önce 5 tane implant yaptırdım ve implant başına 2500 TL ödedim implantın kemiğe kaynaması için belli bir süre beklemek gerekiyor ya neyse 5 ay geçti dün gittim dişlerin takılması için dr benden her diş için ayrı para istedi benim ödediğim para ne içindi o zaman diye sorunca sen implanta yani o vidalara ödedin diş için ayrı ücret ödeniyor bi diş için 1700 TL gibi rakam söyledi 8500 falan yapıyor hepsi daha öncesinde hiç böyle birşey söylememişlerdi duyunca şok oldum ben hepsi o paranın içinde diye düşünüyordum yaptıranlar varsa sizin nasıl oldu

Merhaba ben 2 sene önce 1 dişi 4000e yaptırmıştım şuanda bahsettiğiniz tutarlar düşük bile.

Kızlar selam
Ben 5 ay önce 5 tane implant yaptırdım ve implant başına 2500 TL ödedim implantın kemiğe kaynaması için belli bir süre beklemek gerekiyor ya neyse 5 ay geçti dün gittim dişlerin takılması için dr benden her diş için ayrı para istedi benim ödediğim para ne içindi o zaman diye sorunca sen implanta yani o vidalara ödedin diş için ayrı ücret ödeniyor bi diş için 1700 TL gibi rakam söyledi 8500 falan yapıyor hepsi daha öncesinde hiç böyle birşey söylememişlerdi duyunca şok oldum ben hepsi o paranın içinde diye düşünüyordum yaptıranlar varsa sizin nasıl oldu
2018 de yaptirmistim 3 tane implant 2 tane normal diş zirkonyum 14 bin tl odemistim 3 hafta içinde bitmişti sizin çok uzun sürmüş 5 ay ara vermeniz başta nasıl anlasmistiniz???

Kızlar selam
Pandemi öncesi tanesini 3500’e yaptırdım.Eksik bilgilendirme yapmışlar sanırım.

Kızlar selam
Merhabalar, ben implantolog bir diş hekimi olarak yanıt yazmak istedim. İmplant dişinizin kaybedilen kökü yerine gelen, çok kabaca vida gibi düşünebileceğiniz titanyum parçanın ismidir. İmplantlarınızın kemik içerisine yerleştirilmesi işlemi tedavinizin cerrahi kısmıdır. Üzerine gelen porselen dişler ise protetik tedavinizin bir parçasıdır ve genellikle ayrı olarak ücretlendirilir. Dolayısı ile endişelenmeniz ya da kaygılanmanız gereken bir konu olduğunu düşünmüyorum sanırım işleme başlamadan önce bilgi size aktarılırken bir hekiminizle aranızda bir kopukluk meydana gelmiş.

Merhabalar, ben implantolog bir diş hekimi olarak yanıt yazmak istedim. İmplant dişinizin kaybedilen kökü yerine gelen, çok kabaca vida gibi düşünebileceğiniz titanyum parçanın ismidir. İmplantlarınızın kemik içerisine yerleştirilmesi işlemi tedavinizin cerrahi kısmıdır. Üzerine gelen porselen dişler ise protetik tedavinizin bir parçasıdır ve genellikle ayrı olarak ücretlendirilir. Dolayısı ile endişelenmeniz ya da kaygılanmanız gereken bir konu olduğunu düşünmüyorum sanırım işleme başlamadan önce bilgi size aktarılırken bir hekiminizle aranızda bir kopukluk meydana gelmiş.
merhaba, tavsiye ettiğiniz implant markası var mı? markalar arasında büyük farklar var mı?

Ben de zirkonyumlar için ayrı ücret ödedim implant ücreti haricinde. Ama baştan hesaplanırken bilgilendirmişti doktorum. size ön işlem için bilgi verilmiş sanırım sadece. Bahsettiğiniz fiyata sadece implant bile pek mümkün değil çünkü açıkçası

Pandemi öncesi tek implant 4000 bine yaptırmıştım şuan fiyatların kat kat arttığını düşünürsek ödeyeceğiniz tutar düşük bile kalıyor bilgilendirmede yanlışlık yapılmış bize önden söylendi tüm ücreti ödedik işlemden sonra 3 ay bekledik üzerinin dişi takıldı..

Yani şunumu demek istiyorsunuz implant istiyorum diyorum su kadar diyirsunuz çünkü o vida olan şey okey peki sadece vidanin bana ne gibi bir yararı var diş olmadiktan sonra resmen kadını mağdur etmişler vida ayri para diş ayri para. başında Ben gidip konuşmusum bana 2,5 demiş sonra ayrı para istiyorlar konu sahibi ben olsam şikayet ederim cebimizde 8 bin liraylamı geziyoruz biz analamadim ki

Kızlar selam
Doğrudur benim yengem yaptırdı kaç tane hatırlamıyorum ama sizinkinden fazlaydı 50000 ödedi

Yani şunumu demek istiyorsunuz implant istiyorum diyorum su kadar diyirsunuz çünkü o vida olan şey okey peki sadece vidanin bana ne gibi bir yararı var diş olmadiktan sonra resmen kadını mağdur etmişler vida ayri para diş ayri para. başında Ben gidip konuşmusum bana 2,5 demiş sonra ayrı para istiyorlar konu sahibi ben olsam şikayet ederim cebimizde 8 bin liraylamı geziyoruz biz analamadim ki
Hayır öyle bir şey demek istemiyorum. Ne demek istediğimi gayet net ifade eden bir yanıt yazdığımı düşünüyorum. Ben buradaki hastanın hekimi değilim, işlem öncesinde kendisiyle konuşmuşluğum da yok ve cebimde 8000 TL ile de gezmiyorum. Dolayısıyla tepki vereceğiniz kişi ben değilim. Konuyu açan üyenin hekimi ile tedavi başındaki iletişiminde bir kopukluk olduğunu tahmin ediyorum.

merhaba, tavsiye ettiğiniz implant markası var mı? markalar arasında büyük farklar var mı?
Birçok farklı ülkede üretilmiş implantlar günümüzde ülkemizde yapılmakta. Nobel Biocare (İsviçre) ve Straumann (İsviçre) piyasadaki en iyi iki marka arasındadır. Fakat yukarıda geçen fiyata hekimler bu markaların implantlarını zaten kendileri alamamakta dolayısıyla da uygulayamamaktadırlar. Tercihiniz bu markalardan yana olur ise ödeyeceğiniz ücrette ciddi bir artış meydana gelecektir. Bunun dışında birçok yerli ve yabancı markanın implantları size gayet güzel şekilde hizmet edebilir. Yapılan çalışmalara baktığımızda ilgili otoritelerin onayı ile uygulanan implant markalarının (kaçak göçek olmayan) başarısında implantın kendisinden çok cerrahi tekniğin ve implant uygulaması sonrasında hasta bakımının (sadece fırçalamak değil hekim tarafından belirlenen aralıklar ile gerekli kontrolleri ve bakım işlemlerini yaptırmak) önemli bir rolü oynadığı görülebilmektedir.

Merhaba herkese.1 yıl olmadı sol üst en arka kısma implant yapıldı.Fakat sıkça ağrı enfeksiyon bazen de dokunduğumda ya da fırçalama esnasında kanama oluyor.Bir türlü tamam artık normale döndü diyemiyorum.Sert bir şey çiğnediğimde özellikle ağrımaya başlıyor.Kontrole gittim film çekilip bakıldı sıkıntı yok düzgün yerleşmiş diyor dr. lakin bir şeyler yolunda gitmiyor bana kalırsa çünkü özellikle arada enfeksiyon olması hiç normal değil.Var mı böyle bir durum yaşayan acaba ya da fikri olan?

Merhaba herkese.1 yıl olmadı sol üst en arka kısma implant yapıldı.Fakat sıkça ağrı enfeksiyon bazen de dokunduğumda ya da fırçalama esnasında kanama oluyor.Bir türlü tamam artık normale döndü diyemiyorum.Sert bir şey çiğnediğimde özellikle ağrımaya başlıyor.Kontrole gittim film çekilip bakıldı sıkıntı yok düzgün yerleşmiş diyor dr. lakin bir şeyler yolunda gitmiyor bana kalırsa çünkü özellikle arada enfeksiyon olması hiç normal değil.Var mı böyle bir durum yaşayan acaba ya da fikri olan?
Yaşadığınız şey normal değil bence farklı doktora gitmelisiniz. İlk implant yaptırdığımda fırçalarken diş etimde kanama ve enfeksiyon oluştu. Gittiğimde diş etimde büyüme olduğunu söylediler cerrahi işlem yaptılar sorunum düzeldi. Isırırken sıfır ağrı olmaması lazım implantta.

Yaşadığınız şey normal değil bence farklı doktora gitmelisiniz. İlk implant yaptırdığımda fırçalarken diş etimde kanama ve enfeksiyon oluştu. Gittiğimde diş etimde büyüme olduğunu söylediler cerrahi işlem yaptılar sorunum düzeldi. Isırırken sıfır ağrı olmaması lazım implantta.
normalde implant yaptırdıktan sonra yeme içme konusunda problem yaşamazsınız ve herhangi bir ağrı olmaz. Bu durum pek normal görünmüyor. takılan implantın kalitesiyle ilgili olabilir. Yine de yeniden bir doktora görünmeni tavsiye ederim.

normalde implant yaptırdıktan sonra yeme içme konusunda problem yaşamazsınız ve herhangi bir ağrı olmaz. Bu durum pek normal görünmüyor. takılan implantın kalitesiyle ilgili olabilir. Yine de yeniden bir doktora görünmeni tavsiye ederim.
Isırırken sıfır ağrı olması gerekir yazacağıma yanlış yazmışım :oops: Demek istediğim hiç ağrı olmaması gerektiğiydi ama yazmayı başaramamışımo_O

Kızlar selam
Bende yaptirduim ilk kez böyle bir şey duyuyorum. Yani Disimde çürük varsa gittim diyelim önce çürüğü temizledi bırakacak mi dolgu parası ayrı mı diyecek

X