İmplant yaptıranlar bakar misiniz

tornado111

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009
206
7
Disime implant yaptirmayi dusunuyrm cok aciyr mu yapilirken daha disimi korkudan cektiremrdim bile.ruyalarima giriyor.bayiltilarak bu islemleri yaptirn varmi yardimlariniza ihtiyacim var tesekkurler

Yaptıralı 5 gündür şuan beş tane imipilant sağlı solu ağzımda biride cekim oldu yerine hemen imiplantı yapıldı 2 saatte yakın ameliyata kaldım operasyon sırasında hissetiginiz şey makinanın sarsıntısı başka herhagibi bir sey hissetmiyorsunuz çekimden kolay bence
Ben operasyonu akşam saatine denk getirdimki hemen sonra dinleneyim tabi hemen serüm verildi geceyi cok rahat ağrısız gecirdim şişliklerim için buz yaptım çok şükür ne morluk nede şişlik olmadı
Tek sorun ben sağlı solu yaptırdığım için yemek yemek büyük sıkıntı oldu sen tek tarafındaysa hiç sorun olmaz diger tarafında rahatlıkla yiyebilirsin

7 ay önce aynı anda 14 dış çekildi yerine 9 implant yapıldı.benim panik ayağım var buna rağmen çok rahattı.aglaya ağlaya girdigim ameliyattan güle oynaya çıktım.hic korkmayin

n dört dişim kaplamaydı biri kırıkırılma için doktora gittim. Doktor "bunca zamandır kaplamaların iyi dayanmış ama bunların kökleri de gitmiştir"diyip bana implant önerdi. 4 dişe nakit olarak 10.000 Euro verdim. Diş doktorum Nişantaşı'nda ve en ünlü kişilerin dişini yapan doktor olarak anılıyor. 2 sene boyunca gittim geldim, çünkü hepsi teker teker sallandı ve tekrar takıldı. Önce dişlerin içindeki yapışkanlar iyi temizlenmemişolduğundan, ıçlerinde bişeyler hissedip durdum. Tekrar içlerini temizlediler, bu arada dişlerinden beyaz beyaz sular geliyordu. Meğersem diş kemiklerim erimiş. Diş kemiklerim erdiği için yaşlılar gibi burnunum altı içe çöktü ve dişlerimle burnumun arasındaki damaklar gitti. Demirler ortaya çıktı. Demirleri kapatmak için yeni dişler yaptılar üstü kırmızı damak gibi. Ve yine onların üzerindeki kemikler eridi, damak tamamen gitti. Şimdi tek dişimin üstünde hiç damağım yok. Burnumun altından itibaren demirlere tutturulmuş dişler var. Konuşamıyorum, çünkü orası hep kuruyor ve dudağım oraya yapışıyor. Hep o kısmı dilimle, dudağımla ıslatmam gerekiyor. Resmen iş hayatımı bile etkiledi, müşterilerle konuşurken s harfini söyebilmek bayağı uğraşıyorum ve kendime olan güvenim sıfırlandı resmen. Bütün hayatım alt üst oldu. O da yetmezmiş gibi şimdi burnumun içinde bitmek bilmeyen, doktorların anlam veremediği iltihaplar var. Artık ne yapacağımı bilemiyorum.

İmplantı korkanlar için sedasyon ve genel anestezi ile yapıyorlar ama sağ ve sol aynı anda yapmıyorlar çok iyi bir cerraha yaptırmaya fayda var ayrıca yaptırdığınız ürünün markası da önemli ve tabii sizin ağız hijyeninizde önemli artık son derece kolay bir operasyon

normalde dişçiden korkan biri değilim. ama sağolsun sağdan soldan implantın zor olduğuna dair o kadar duyum aldım ki, bir de üstüne işlemin videosunu izledim iyice korkmaya başladım. neyse sonra kararımı verdim yaptırdım. işlem sırasında bölge uyuşuk olduğu için hiçbirşey hissetmiyorsunuz. damağınıza resmen çivi çakılıyor. uyuşukluk geçince içilmek üzere ağrı kesici veriliyor. bir de buz tutmanız tavsiye ediliyor. yaşadığım şu ki uyuşukluk geçipte ağrı kesici ilaç etkisini gösterene kadar dişçinin dokunduğu tüm hücreler sızladı. o ağrıyla resmen ağlayarak uyudum. uyandığımda ağrıdan eser kalmamıştı. bir süre sonra tekrar gidiyorsunuz, dişçi çakmış olduğu çiviye kapak takıyor. bir süre sonra tekrar gidiyorsunuz ölçü alıyor. son olarak da diş takılması için gidiyorsunuz. ama bu işlemlerin hiçbirinde ağrı hissetmiyorsunuz. dediğim gibi ağrı yaşanan tek gün işlemin olduğu gün iğnenin etkisi geçtiğinde. ama o da normal yani sonuçta diş ameliyatı geçirmiş oluyorsunuz.. korkmayın yaptırın, şimdiden geçmiş olsun..

implant diş dikkatli olun 10 yıl sonra o metal çenede erime yapanlar var kimisi agız yaraları şikayetleri var agız kanseri olanlar var boşverin bence köprü olmadı takma diş yapın geçin gidin şahsi görüşüm yabancı forum sayfalarında çok şikayet var bu yönde bende yaptırıcaktım vazgeçtim birde belli yıllarda sökülmesi gerek bakım yapılmalı o metal sonuçta sökülmeside ayrı dertmiş

8. Ayımdayım çok menüm belli sıkıntılar çektim ama öyle aman aman şeyler değil şuan kendi dişim gibi hiç bir farkı yok hiç bir yapaylık hissetmiyorum. Diş hekimimin teçrübesi bu rahatlıkta büyük rolü var.
Benim annem ilerleyen yaşına rağmen yaptırdı seneledirde kullanıyor herhangibi bir şikayeti olmadı.

implant diş dikkatli olun 10 yıl sonra o metal çenede erime yapanlar var kimisi agız yaraları şikayetleri var agız kanseri olanlar var boşverin bence köprü olmadı takma diş yapın geçin gidin şahsi görüşüm yabancı forum sayfalarında çok şikayet var bu yönde bende yaptırıcaktım vazgeçtim birde belli yıllarda sökülmesi gerek bakım yapılmalı o metal sonuçta sökülmeside ayrı dertmiş
Bende kanada da yasaklandığını duymuştum implantın ben arkada bi dişime implant yaptırmıştım biometri 3i çok iyi bir markaymış garantili falan denildi,bir gece ağzıma düştü vida üstündeki kaplama dişiyle,düşünce ağzımda diş bir hafiflik hissettim,rahatladım..gittim sertifikalı olduğu için 2000₺ ye taktırmıştım 3 yıl önce paramı iade aldım..bende implantı kimseye tavsiye etmem,köprü yaptırıp memnun olan çok implanttan memnun pek görmedim, geçenlerde üst dişinin sinirine gelip gözüne kadar moraranları duydum

aynen türkiyede daha yeni ya millet bilmiyor halbuki avrupada millet yıllardır denedi test etti begenmedi ben çok şikayet duydum göz kanlanması olup hiç geçmeyenler bile var aynen sizin dediginiz gibi en çok şikayet agız kanseri mide kanseri mantıklı düşünürsek birisinin ayagı kolu kırılır platin takarlar ama 10 yıl sonra doktor degişmek ister o platini bakım ister hani sizinde çeneye attıkları dubel vida varya onun degişmesi gerek hemde çok acılı şekilde bazı insanlarda implant kabul etmiyor çene agrıları göz kararmaları baş dönmeleri ile hep halsizlikten şikayetler oluyor ben hiç düşünmüyorum köprü dolgu kanal tedavi takma ile artık yaşlanana kadar idare edicem eskiden implant mı vardı

8. Ayımdayım çok menüm belli sıkıntılar çektim ama öyle aman aman şeyler değil şuan kendi dişim gibi hiç bir farkı yok hiç bir yapaylık hissetmiyorum. Diş hekimimin teçrübesi bu rahatlıkta büyük rolü var.
Benim annem ilerleyen yaşına rağmen yaptırdı seneledirde kullanıyor herhangibi bir şikayeti olmadı.

sizinki 8 ayında biz 7 ve 10 yıl sonrası olanları söylüyoruz şikayetleri ilk 5 yıl süper gidiyor onda sorun yok

bazen doktora gidiyorum dolgu vs oluyor eksik dişlerin yerime implant yapalım diyor hemen doktor birde ısrar ediyor neyse yine başka doktora gittim bakırköyde adını duyurmuş dişci neyse oda eksik olan arka dişe implant yapalım diyor ısrarla o esnada birisi arkada tartışıyor müşteri implant yaptınız agzın dolu yara agrı geçmiyor hiç bir dişcide muhayene yapmak istemiyor düzeltin bunu gibi o esnada yanımdaki doktor dedim implant agız kanseri yaptıgını biliyorsunuz dimi dedim oda dedi ucuz malzeme yapıyor dedi peki dedim 14 ülke yasakladı bunu sonra bana diyor herşeyi biliyorsun ne iş yapıyorsun sen diyor gülerek yurtdışına gidiyormusun diyor bana normal davranmaya başladı sonra dedi köprü en saglıklısı vs dedi salakmı sandı beni anlamadım ki o günden sonra bir daha gitmedim o dişçiye

bazen doktora gidiyorum dolgu vs oluyor eksik dişlerin yerime implant yapalım diyor hemen doktor birde ısrar ediyor neyse yine başka doktora gittim bakırköyde adını duyurmuş dişci neyse oda eksik olan arka dişe implant yapalım diyor ısrarla o esnada birisi arkada tartışıyor müşteri implant yaptınız agzın dolu yara agrı geçmiyor hiç bir dişcide muhayene yapmak istemiyor düzeltin bunu gibi o esnada yanımdaki doktor dedim implant agız kanseri yaptıgını biliyorsunuz dimi dedim oda dedi ucuz malzeme yapıyor dedi peki dedim 14 ülke yasakladı bunu sonra bana diyor herşeyi biliyorsun ne iş yapıyorsun sen diyor gülerek yurtdışına gidiyormusun diyor bana normal davranmaya başladı sonra dedi köprü en saglıklısı vs dedi salakmı sandı beni anlamadım ki o günden sonra bir daha gitmedim o dişçiye
Size katılıyorum benim çok sevdiğim bir diş hekimi gel eksik yere implant yapalım dedi ben güvenmiyorum implanta deyince söz veriyorum paranı iade edicem deyince yaptırdım ama 2 yıl sonra pat düştü:)))ultra iyi marka biometri3i 3.200 dü kaplamasıyla sana 2000 e yapıcam işçilik parası almıcam deyince yaptırmıştım..firma yeniden deneyelim lütfen falan dedi ama sertifika sayesinde paramı aldım..garanti demek düştükçe taktırmak demekmiş benim ağzım deneme tahtası mı ya düşüp gece boğazıma kaçıp ölseydim deyince hak verip paramı verdiler..hep ticari bu işler:)))

Size katılıyorum benim çok sevdiğim bir diş hekimi gel eksik yere implant yapalım dedi ben güvenmiyorum implanta deyince söz veriyorum paranı iade edicem deyince yaptırdım ama 2 yıl sonra pat düştü:)))ultra iyi marka biometri3i 3.200 dü kaplamasıyla sana 2000 e yapıcam işçilik parası almıcam deyince yaptırmıştım..firma yeniden deneyelim lütfen falan dedi ama sertifika sayesinde paramı aldım..garanti demek düştükçe taktırmak demekmiş benim ağzım deneme tahtası mı ya düşüp gece boğazıma kaçıp ölseydim deyince hak verip paramı verdiler..hep ticari bu işler:)))
Aynen haklısınız ısrar ediyorlar zaten bir doktor ısrarcı davranıyorsa heveslidir onu yapmakta kimse yaptırmıyordur..bilirsiniz doktorlar ısrar etmez istiyormusun der istemiyorum dersen senin istedigini yapar..ama bunlar yok yapacak kendini test edicek :) yok öyle dedim konuyu açtım böyle böyle bana avrupayı gezmişsin baya diyor :) bilgin var diyor implant hakkında ya implant olanlar hep karşılaşsam agzında çıkan beyaz küçük küçük yaralardan şikayetci doktor sitrese baglı diyormus biliyorsunuz doktorların kleşe sözüdür tıpta tadavisi olmayana sitrese baglıyorlar olayı taki tedavisi çıkana kadar.. implant söktürdükten sonra agız yaraları tekrarlamıyormuş..hani öyle farklı hastalıklar çıkarıyorki insan şaşıyor en iyisi diyorlar evet 2000 yada 3000 çekiyorlar o malzeme analiz edemiyoruzki iyimi kötümü doktor iyimiş gibi çekiyor fiyatı ya hemde ne kadar iyi olursa olsun demir bu kemike monte ediliyor matkapla adeta betonu derlercesine deliyor bu kemik hiçmi tepki vermicek vericek tabiki..köprü yaptırmıştım memnunum kendi dişim gibi maşallah ne agrı ne sızı ne agız yarası ne 10 yıl sonra implant dişim ne tepki vericek psikolojisi yok :) o baskıda kötü geçmiş olsun sizede ucuz kurtulmuşsunuz :)

Disime implant yaptirmayi dusunuyrm cok aciyr mu yapilirken daha disimi korkudan cektiremrdim bile.ruyalarima giriyor.bayiltilarak bu islemleri yaptirn varmi yardimlariniza ihtiyacim var tesekkurler
merhaba implant yaptırdınız mı? Yaptırmadıysanız size iyi bir yer önerebilirim.

merhaba implant yaptırdınız mı? Yaptırmadıysanız size iyi bir yer önerebilirim.
Ben yaptırmıştım 2 yıl önce Biometri3i yaptırmıştım 2000₺ ye geçen yaz düştü..paramı aldım, yaptırmayı düşünmüyorum tekrar, yurtdışında yasaklanan yerler var, kafatası kemiğine yabancı bir madde koymak akla uygun değil..üst dişlere yaptırıp göz sinirlerine ulaşıp kör olan duydum

Ben yaptırmıştım 2 yıl önce Biometri3i yaptırmıştım 2000₺ ye geçen yaz düştü..paramı aldım, yaptırmayı düşünmüyorum tekrar, yurtdışında yasaklanan yerler var, kafatası kemiğine yabancı bir madde koymak akla uygun değil..üst dişlere yaptırıp göz sinirlerine ulaşıp kör olan duydum
İlk kez böyle bir şey duyuyorum, tanıdığım firma Başkent Er Dental diye bir firma ve implantlarına ömür boyu garanti veriyor ve şimdiye kadar şikayeti olan kimseyi görmedim. Söylediğiniz gibi riskleri olsa Türkiye'de yasaklanırdı, sonuçta insan sağlığından bahsediyoruz.

İlk kez böyle bir şey duyuyorum, tanıdığım firma Başkent Er Dental diye bir firma ve implantlarına ömür boyu garanti veriyor ve şimdiye kadar şikayeti olan kimseyi görmedim. Söylediğiniz gibi riskleri olsa Türkiye'de yasaklanırdı, sonuçta insan sağlığından bahsediyoruz.
Siz bu klinikte mi çalışıyorsunuz, çok kere bahsedince reklam sandım..benim biometri 3i ferrarisi implantın denmişti:))ömür boyu garantiliymiş (evet düştükçe takılma garantili,) benim ağzım deneme tahtası değil,garantili diye para iadem yapılabildi şükür kemiğe zarar vermeden kurtuldum,Türkiye de birsürü sahte implant üretilebiliyor ülkemiz merdivenaltı üretim yerleriyle dolu..bende yaptırıp memnun görmedim

Siz bu klinikte mi çalışıyorsunuz, çok kere bahsedince reklam sandım..benim biometri 3i ferrarisi implantın denmişti:))ömür boyu garantiliymiş (evet düştükçe takılma garantili,) benim ağzım deneme tahtası değil,garantili diye para iadem yapılabildi şükür kemiğe zarar vermeden kurtuldum,Türkiye de birsürü sahte implant üretilebiliyor ülkemiz merdivenaltı üretim yerleriyle dolu..bende yaptırıp memnun görmedim
Hayır ama hem firmayı yakından tanıyorum ve çok fazla diş hekimi arkadaşım var onlarda önerdi. Kötü olmuş tabi ki haklısınız deneme tahtası değilsiniz ama merdiven altı üretilen ve genelde yerli implantlar da bu tür sorunlar oluyor. Firma da fail oranı neredeyse hiç yok o yüzden önerdim. Bence ucuz olsun aman yerli olsun derseniz o implant ağzınızda durmaz :KK70:

Hayır ama hem firmayı yakından tanıyorum ve çok fazla diş hekimi arkadaşım var onlarda önerdi. Kötü olmuş tabi ki haklısınız deneme tahtası değilsiniz ama merdiven altı üretilen ve genelde yerli implantlar da bu tür sorunlar oluyor. Firma da fail oranı neredeyse hiç yok o yüzden önerdim. Bence ucuz olsun aman yerli olsun derseniz o implant ağzınızda durmaz :KK70:
Dedim ya biometri3i isviçre markası,2 yı önce 2000₺ şimdi 3500 civarı implant markalarında ilk 5 te..iyiki markalı ve sertifikalı çalıştık ki paramı iade alabildim..ben sadece implantı doğru bulmuyorum bu da araştıranlara fikir olur:))))

X