Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Iltihapli romatizma:(

Kilo alımına ve ödeme sebep oluyor mu bilmiyorum. Doktor hastalığın uzun süreli bir tedavi gerektirdiğini söylemiş.Tamamen geçer demiş mi bilemiyorum. Sadece eğer uzun süre daha teşhis konulmasaymış sakat kalabilirmiş. Bunu söylemiş. Birde annem elli beşli yaşlarda ve uzun süreli bilinçsiz ağrı kesici tüketimi karaciğerini yormuş. Doktor bu yüzden ilaç dozları konusunda hassas. Ve karaciğerinin durumuna göre veriyor.
Anladim canim tesekkurler

Canım bende romatoid artrit hastasıyım. Çok ağrı çektiğim oldu. Doğumdan önce ilaçları bıraktım. Doğumdan sonra hiç kullanmadım. Arada ağrım oluyor ama çok daha iyiyim.
Korkma herkeste çok şiddetli olacak diye birşey yok..
mutlaka romatoloji ye git ama.

Canım bende romatoid artrit hastasıyım. Çok ağrı çektiğim oldu. Doğumdan önce ilaçları bıraktım. Doğumdan sonra hiç kullanmadım. Arada ağrım oluyor ama çok daha iyiyim.
Korkma herkeste çok şiddetli olacak diye birşey yok..
mutlaka romatoloji ye git ama.
Bu aldigim en iyi yorumlardan biriydi cok tesekkurler

Ben de yıllarca menisküs yırtığı diye bilip doktor doktor dolaşmıştım sağ dizim için. En son geçen sene fizik tedavi bölümüne gittim bir arkadaş tavsiyesi ile. Kan alındı. Romatizmadan şüphelendi doktorum. Romatoloji bölümüne yönlendirdi. Gittim, yine kan alındı ve mr çekildi. İltihaplı romatizma olduğunu söyledi doktorum.

3 ay kullanmam gereken bir ilaç verdi, sonrasında kontrole gel dedi. İlaç biraz vücudumun dengesini bozdu. En azından bana ağır geldi. Ama tabiiki herkeste aynı olacak diye bir kaide yok. Sonra kontrole gittiğimde bir süre daha devam ettirdi ilaca. Daha sonra iltihapın şimdilik geçtiğini söyledi. Ama romatizmayı ömür boyu çekecekmişim.

Mutlaka bir romatoloji uzmanına görünün derim. Çok geçmiş olsun.

Ben de yıllarca menisküs yırtığı diye bilip doktor doktor dolaşmıştım sağ dizim için. En son geçen sene fizik tedavi bölümüne gittim bir arkadaş tavsiyesi ile. Kan alındı. Romatizmadan şüphelendi doktorum. Romatoloji bölümüne yönlendirdi. Gittim, yine kan alındı ve mr çekildi. İltihaplı romatizma olduğunu söyledi doktorum.

3 ay kullanmam gereken bir ilaç verdi, sonrasında kontrole gel dedi. İlaç biraz vücudumun dengesini bozdu. En azından bana ağır geldi. Ama tabiiki herkeste aynı olacak diye bir kaide yok. Sonra kontrole gittiğimde bir süre daha devam ettirdi ilaca. Daha sonra iltihapın şimdilik geçtiğini söyledi. Ama romatizmayı ömür boyu çekecekmişim.

Tesekkur ederm canm o ilaclari hic kullanmak istemiyorum insallah gecerde bendede iltihap normal romatizma bbiraz daha cekilir bir durum sanirim

Bu aldigim en iyi yorumlardan biriydi cok tesekkurler
Canım, ilaçlardan korkmana gerek yok. Dr şana en uygun ilacı verir zaten.
Ben pencere bile açamıyordum ağrımdan.
Ama oğlumu tek basıma baktım, suan 15 aylık ve deli gibi hareketli. O koşuşturmaya rağmen hava değişimlerin de ağrım oluyor, mesela suan var :)
Ama çok yürümem de etkili bunda malesef..
sen iyi bir romataloga git seni yönlendirir.

Ya bubilaclari kullaninca tekrar cocuk sahibi olabilrmiyim omur boyu kullanilacak ilaclar sanirim ve gebelikten 6 ay once birakilmasi gerektigini biliyorum nasil olacak aklimda bir suru sey:KK43:
Mrb. Ben 23 senedir ra hastasiyim. 15 yaşımdaydım hastalandığımda. Hamilelik sıradında plequenil ve kortizon kullandım sadece onlar bebeğe etki yapmıyormuş. Kiminde ağrı azalırmış hamilelik sırasında bende olmadı. Ama oğlumda bişey yok çok şükür. Evet gecmeyen zor bir hastalık ama en azından ağrıları azaltacak ve hastalığı uyutacak ilaçları var. Çok korkma. Facebookta romatoid artrit sayfasında çeşitli diyetler öneriyorlar. Birçok kişi faydasını gördüğünü ilaç içmeyi doktorunun tavsiyesiyle tabiki bıraktığını söylüyorlar. Ben uygulamadım bilmiyorum. Sadece zencefilli yoğurt tarifni yağtım bir süre ve değerlerim epey düştü.tembellik edip devam etmedim. Allah şifa versin. Ha bu arada doktorun söyledi mi bilmiyorum ama eklemlerine kesinlikle sıcak uygulama hamam falan gitme.. Rabbim şifanı versin.

Arkadaşlar ağrıların geçmesi için çözümü söylüyorum. Aktardan alacağınız alabalık yağı çok ucuz 8 ,10 lira. Tüm vücudunuza sürün iyice ama kötü kokuyor. Gölgede 2 saat bekliyorsunuz, ama mutlaka 2 sat fazla değil, sakın 2 saat ten fazla kalmayacak, sonra banyoda 4, 5 limonu dörde bölüp tüm vücudunuza sürerek kokusunu alsın diye ve yıkanın. Kökü kalıyor ama o gün 3, 4 kere yıkanın. Yilda 2 sefer yapın yaz ayında. Mesela temmuz ve eylülde. Bir daha hiç bir ağrınız olmaz. Fayda görünce lütfen cevaplarinizi yazmayı unutmayın. Mutlaka doktor kontrolü ve tedaviye devam edin.

Fizik tedavisi nasil uygulanigo bende 1hafta sonra basliycam iltihapli romatizmam var

Fizik
Arkadaslar 10 gun once fizik tedavi bolumune gittim romatizmadan suphelendi bir kac test yapildi ve malesef sonuc iltihapli romatizma doktor ilk gun oyle korkuttuki bu hastalik cikarsa dusuk dozda kanser ilaclari baslayacagiz fln bir suru sey soyledi beynimden kaynar sular dokuldu ertesi gunde bana diyorki kendime oz elestiri yaptim cok agir konustum ama hastaligin onemini belirtmek istedim dedi tikandim resmen doktor tanidiklarimiz vardi romotolojiye gitmeden kullanma bu ilaclari dediler cunku cok cok agir ve benim ilgilenmem gereken bir oglum var bu ilaclari kullanirsam gunluk hayatima nasil etki eder bu hastalikla ugrasanlar varmi aranizda neler onerirsiniz cok moralim bozuk yaa:KK43:
tedavi nasil uygulaniyo

Fizik

tedavi nasil uygulaniyo
Fizik tedavi hastalıktan ziyade kişiye özeldir. Aynı teşhisle gideriz size sıcak uygulanır bana tens bağlanır bir diğeri suyla tedavi görür gibi…..
Ağrılı acılı bir süreç değil aksine siz ya birşeyde yapmıyorlar niye gidiyorum dersiniz vücudunuzu zorlamadan yavaş yavaş tedavi uygulanıyor

Fizik tedavi hastalıktan ziyade kişiye özeldir. Aynı teşhisle gideriz size sıcak uygulanır bana tens bağlanır bir diğeri suyla tedavi görür gibi…..
Ağrılı acılı bir süreç değil aksine siz ya birşeyde yapmıyorlar niye gidiyorum dersiniz vücudunuzu zorlamadan yavaş yavaş tedavi uygulanıyor
Ilaciniz neydi sizin

X