İlk evim kredisi güncel hali nedir ?

dolar milyoneri

Rabbim,bana indireceğin her türlü hayra muhtacım…
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2023
2.181
5.140
Selamlar herkese aramızda bankacı olan ya da kredileri takipte olan var mı?
İlk evim kredisi konuşuldu ama sanırım 1.20 oranda çıkmayacak revize ediliyor muhtemelen.
YouTubeda izlediğim bir kanal şubatta çıkmazsa daha beklemeyin diyor.
Şu anda en avantajlı kredi nerdedir kredi çıkıyor mu son zamanlarda kullanan var mı?
Burdan birbirimizi bilgilendirebilirsek çok iyi olur
Not: on yıldan fazladır memurum şimdiye kadar faiz hassasiyetim olmasından dolayı krediyle ev almamıştım ama baktığım zaman elde avuçta bir şeyim de yok maalesef. Ülkemizde de reel faizin ekside olduğunu düşününce krediyle ev almanın dinimizdeki faize karşılık gelmediğini düşünüyorum. Tabii ki bu benim düşüncem size dogru veya yanlış gelebilir saygı duyuyorum.

Merhaba, ben geçen hafta ev aldım. İlk evim kredisi kullandım, ev eski ev olduğundan, % 60 kredi verdiler. Oranlar böyleymiş.
Satın alma fiyatının değil, banka ekspertiz değerinin % 60'ı verildi tabii...

Eviniz hayırlı olsun Allah ağız tadıyla
Merhaba, ben geçen hafta ev aldım. İlk evim kredisi kullandım, ev eski ev olduğundan, % 60 kredi verdiler. Oranlar böyleymiş.
Satın alma fiyatının değil, banka ekspertiz değerinin % 60'ı verildi tabii...
oturmayı nasip etsin
Hangi bankadan aldınız bi de faiz oranları nedir

merhaba prosedürler neler kaçtan kullandınız krediyi

Ben belirli bir bankadan kullanmak zorundaydım. 3,29'dan kullandırdılar. Ama , piyasada şu anda en düşük 2,80 ile Akbank'mış.

Eksper için, Dask için ve bir başka sigorta için de para ödedim.

Önce müracaat ettim, gelirime ilişkin tüm belgelerle. Bankaya gittim, imza verdim bir şeyler için.
Daha sonra bankanın talep ettiği eksikleri tamamladım.
Sonra banka, kredi kartlarımın borç oranını ( toplam limite göre ) düşürmemi istedi, kartlara para yatırdım.
Bir kredim vardı aynı bankadan, kapatmamı istediler, onu kapattım.
Eve eksper gitti, bir rakam belirledi.

Tapuya gittik, ben eksperin vereceği paradan eksik kalan miktarı mal sahiplerine tapudayken ödedim.
Banka, tapu ile önceden iletişime geçti, tapu memurları biliyorlar zaten.
Tapu adıma geçti, satanlarla beraber benim bankaya gittik, bloke miktar banka tarafından onların hesaplarına geçirildi.

Ben belirli bir bankadan kullanmak zorundaydım. 3,29'dan kullandırdılar. Ama , piyasada şu anda en düşük 2,80 ile Akbank'mış.

Önce müracaat ettim, gelirime ilişkin tüm belgelerle. Bankaya gittim, imza verdim bir şeyler için.
Sonra banka, kredi kartlarımın borç oranını ( toplam limite göre ) düşürmemi istedi, kartlara para yatırdım.

Tapuya gittik, ben eksperin vereceği paradan eksik kalan miktarı mal sahiplerine tapudayken ödedim.
Tapu adıma geçti, satanlarla beraber benim bankaya gittik, bloke miktar banka tarafından onların hesaplarına geçirildi.
Kaç gün sürdü bu işlemler
Kendi bankanız olduğu için mi ordan kullandınız ?
Tekrardan hayırlı olsun 💕

Öncelik hayırlı olsun eviniz. Ama 3,29 düşük bir rakam değil ki 🥺🥺nerede vaadedilen 1.20, nerede o

Teşekkür ederim. Darısı başınıza.

Evet, tüm maddi işlemlerim oradan olduğu için.

Ben büyükşehirlerden birinden almadım, bu nedenle 1 hafta içinde halloldu.
Yani, kendi işlem yaptığım şubelerden değil, ama benim tüm para akışlarımı görebilecek, aynı bankadan, lâkin başka şehirden aldım.

Daha yüksek kredi oranı mevcutmuş, ama sıfır ev alırsanız, benimki "ilinci el" tabir edilen ev sayıldığı için kredi % 60.

Bu, kalan paranın hesapta olması, bir şart mı, benden mi öyle istediler, bilmiyorum. Ama şöyle de bir şey var; şube açıkça söyledi; gerekirse borç alın, müracaat esnasında hesabınızda olsun, kredi onaylanınca iade edersiniz, dediler.

Öncelik hayırlı olsun eviniz. Ama 3,29 düşük bir rakam değil ki 🥺🥺nerede vaadedilen 1.20, nerede o

Yukarda söylediğim gibi, en düşük oran (geçen haftaya kadar olan süre için konuşuyorum) 2,80 ile Akbank'taydı.

Çok şahsi kanaatim; o 1,20 gelirse, ev fiyatları uçar, bu nedenle ben şimdi almayı tercih ettim.

Çok teşekkür ederim, darısı hayırlısıyla başınıza.

Teşekkür ederim. Darısı başınıza.

Evet, tüm maddi işlemlerim oradan olduğu için.

Ben büyükşehirlerden birinden almadım, bu nedenle 1 hafta içinde halloldu.
Yani, kendi işlem yaptığım şubelerden değil, ama benim tüm para akışlarımı görebilecek, aynı bankadan, lâkin başka şehirden aldım.

Daha yüksek kredi oranı mevcutmuş, ama sıfır ev alırsanız, benimki "ilinci el" tabir edilen ev sayıldığı için kredi % 60.

Bu, kalan paranın hesapta olması, bir şart mı, benden mi öyle istediler, bilmiyorum. Ama şöyle de bir şey var; şube açıkça söyledi; gerekirse borç alın, müracaat esnasında hesabınızda olsun, kredi onaylanınca iade edersiniz, dediler.
Teşekkür ederim bilgileriniz için bir ay beklemeyi
Düşünüyorum zaten şu an bu oranlamayla ev almam mümkün değil yüzde 30 40 anca çıkarabilirim
1.20 gelmeyecek ama 2 den az olsa iyi
Olur
Gerçi ona da öyle şartlar gelir ki çok az faydalanan olur muhtemelen

Teşekkür ederim bilgileriniz için bir ay beklemeyi
Düşünüyorum zaten şu an bu oranlamayla ev almam mümkün değil yüzde 30 40 anca çıkarabilirim
1.20 gelmeyecek ama 2 den az olsa iyi
Olur
Gerçi ona da öyle şartlar gelir ki çok az faydalanan olur muhtemelen

Dolaşan dedikoduya göre, 1.20 için sıfır ev ve evin olduğu şehirde belli bir süreden beri ikamet koşulları olacakmış.
Doğru mu değil mi bilmiyorum, bankacılar konuşuyordu. Onlar da "kulağımıza çalınan dedikodulara göre.." diyorlardı.
Bu şartlar altında, ben zaten aldığım evi alamıyordum. Oturduğum şehirde de sıfır ev, imkansızdan da öte bir hayal benim için.

Umuyorum, size benden çok daha iyi koşullar, kolaylıklar nasip olur. :)

Son düzenleme:
Dolaşan dedikoduya göre, 1.20 için sıfır ev ve evin olduğu şehirde belli bir süreden beri ikamet koşulları olacakmış.
Doğru mu değil mi bilmiyorum, bankacılar konuşuyordu. Onlar da "kulağımıza çalınan dedikodulara göre.." diyorlardı.
Bu şartlar altında, ben zaten aldığım evi alamıyordum. Oturduğum şehirde de sıfır ev, imkansızdan da öte bir hayal benim için.

Umuyorum, size benden çok daha iyi koşullar, kolaylıklar nasip olur. :)
Dediğim gibi şartları öyle zorlayacaklar ki bir eşin parmağını geçmeyecek faydalanan sayısı nasip bakalım izleyip göreceğiz
Ay teşekkür ederim hepimize çok daha güzelleri çok daha iyileri nasip olsun inşallah 💕

X