İlk diyet denemem! Desteklerinizi bekliyorum :) <3

ornitorenk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
106
7
Selamlar!
21 yaşındayım ve şu saniye itibariyle diyete başlamaya karar verdim.
Üniversite hayatı fiziksel olarak beni çok değiştirdi
Lise sonuna kadar sporla çok iç içeydim (ata biniyordum haftada 3 kere, futbol oynardım, yazları yüzürek geçerdi)
Tabii sınavlar, vizeler, projeler, stajjjj vs vssss!!! 54 kilodan 64-65 kiloya çıktım 1-1.5 sene içinde.
Çok üzüntü verici.. Kıyafetlerimin bazıları olmuyor. Kendimi toparlamam lazım :/
Eskisi kadar spor yapamicam ama daha fazla hareketli olmalıyım. asansör yok, markete arabayla gitmek yok :)
ve tabiki yememe dikkat edicem :)
En büyük sorunum adet dönemi... yaklaşırken 2-3 gün kendimi kaybediyorum ve adetim bittikten, bitmeye yakınken 1-2 günde böyle geçiyor. eh 1 ayın nerdeyse 1 haftası burdan gidiyooor....
Bu adet dönemi şeker canavarı olmamak için önerileri olan varsa çoooooooook minnettar olurum :)
Ayrıca Levent/Etiler tarafında güvenilir bir diyetisyen bilen varsa benimle paylaşabilir mi? (mesajdan uygun oluyor sanırım, yeniyim)
veeeeeeeeeeeeeee herkese bol şans!!!
başarıcağızzzzzzz!!! :2:

1 Aralık: 65.3 kg
8 Aralık: ---
10 Aralık: 64 kg

Son düzenleyen: Moderatör:
selam tatlım aramıza hoşgeldin. gece 2 de dıyet tapmaya başlamak nerden geldi aklına :KK1: biz hertürlü desteği veririz. fazla bir kilon yok. 10 kg cuk. birkaç ayda gider. merak ettim.hangi okula gidiyorsun? senı bukadar yoran okul hangisi bakıym? ve bölüm tabii. :KK50:

aramıza hoşgeldinnn...benimde verilecek 10 kg var bende çarşamba günü başladım hayırlısıyla vericez yaza kadar inşallah...peki neler yiyosun onuda yazarsan bize sana daha yardımcı oluruz:)))

aramıza hoşgeldin:KK3:
biz gerekli tüm desteği vermeye çalışırız sana
gerek psikolojik açıdan gerek diyet açısından
ben de minikk gibi şaşırdım hem gece 2de açılmış hem de şu an itibariyle karar vermiş deyince
boyunu yazmamışsın
bir de tavsiyem kilo çizelgesi oluşturman
sana her türlü yardımı sağlarız elimizden geldiğince
diyetisyen konusunda da bnm şöyle bir tavsiyem olacak
ben İstanbulda oturmuyorum ama okulun bir sağlık kuruluşu vardır her uni.de var Mediko da denir oraya başvurursan hem ücret ödemezsin (ya da 1-2tl bişey yani çok cüzi) hem de gerekli tüm desteği okul içindeyken de almış olursun uzaklara da gitmen gerekmez
tekrardan hayırlı olsun
sormak, öğrenmek istediğin şeyler olursa gerek burdan, gerek özelden gerekse bizim kendi topiklerimizden bizlere ulaşabilirsin
sevgiler:KK16:

içten dilekleriniz için çok teşekkür ederim!
hehehe haklısınız gecenin 2sinde bir anda delirmiş gibi oldu :)
yatmak üzereydim ve yarın giyeceğim kıyafetleri seçiyordum, tabii kışlıklar çıktı yeni..
eski pantolonlarımın iyice daraldığını farkettim ve aynada kendime bakınca
''ben napıyorum bu ne hal?!'' dedim ve karar verdim. pazartesini beklemekle olmayacak :)
evet, boyum 1.67 ve sabah tartıldım tam 64.7 kiloyum.
yeditepe üniversitesindeyim güzel sanatlar. ve yazılı sınavların yanı sıra sürekli projemiz oluyor, yani her hafta bir sunum bir stress
ve burslu olduğum için ayrıca bir stress yaşıyorum ortalamamı düşürmemem lazım...
lily, tavsiyen için çok sağol ayrıca hiç aklıma gelmemişti. gerçi burda bir yer buldum bugün ama tabiiki okulda varsa orayı tercih ederim zaten orda geçiyor çoğu zaman :)
gece yazdıktan sonra bişey yemedim o yüzden bugünden başlıyorum :))
laf arasında vejeteryanım, o yüzden yemek seçeneklerim daha kısıtlı. balık beyaz et kırmızı et gerçekten yiyemiyorum, kokusu fenalaştırıyor. keşke yiyebilsem, psikolojik birşey ama üstesinden gelemiyorum. kilo almamı bu da tetiklemiş olabilir belki!
lise 2 den lise sona kadar vejeteryandım. tam besine en ihtiyaç duyduğum zaman! çok büyük bir hataydı ve son zamanlara doğru kas yoğunluğum o kadar azaldı ki, bide sporu bıraktım tabii. rezalet idi. zorla yedirdi arkadaşlarım bana en sonunda :)
ama kurban bayramında tekrar kestim eti elimde olmuyor pek..
neyse çok konuştum gözleriniz acıyacak :KK1:
bugünden bahsedelim,
sabah kaşarlı kepek ekmeğine tost yedim, yanında 250ml kartondaki nesquicklerden içtim.
öğlen salata ve biraz kola içtim bitiremedim.
şu an sütlü kahve içiyorum :)
gördüğünüz gibi pek sağlıklı beslenmiyorum ama en azından yediklerimi azaltarak başlıyayım.
yetmezmiş gibi annem mantı yapıyor şu an :KK20:
kendime salata yapıcam 1-2 saat sonra :)
hepinize bol şans irademizi kaybetmeyelim inş!

pardon eklemeyi unuttum, lily kilo çizelgesi ne oluyor?
şu sizin mesajlarınızın altındakiler mi, onu nasıl ekliyebilirim :KK1:

cnm kilo çizelgesini şu linkten takip ederek yapabilirsin
http://www.kadinlarkulubu.com/kk-yonetimden-mesaj-var-oneriler-sorular/156466-yeni-eklenti-kilo-cizelgesinin-eklenmesi.html
vejeteryan olmanın da cok sorun teşkil ettiğini zannetmiyorum ben de lisede özellikle lise sonda hiç et yemezdim lise sona kadar tavuk ve ton balığı yerdim sonra onlardan da tiksinmiştim yemiyordum ama sonra öyle denge kayıpları, ani düşmeler yaşadım ki hemoglobin (kan sayımı) en az 12 olması gerekirken bnmki 7-8lerdeydi ve demir hapları kullandım
sonra azar azar başladım yemeye
ama tabii tercih meselesi ben hala düşünüyorum vejeteryanlığı ama bakalım bir yanım da az yiyorsun nasılsa az da olsa içindeki vitamininden nasibini al diyor
tavsiyem kolayı bırakman

içten dilekleriniz için çok teşekkür ederim!
Hehehe haklısınız gecenin 2sinde bir anda delirmiş gibi oldu :)
yatmak üzereydim ve yarın giyeceğim kıyafetleri seçiyordum, tabii kışlıklar çıktı yeni..
Eski pantolonlarımın iyice daraldığını farkettim ve aynada kendime bakınca
''ben napıyorum bu ne hal?!'' dedim ve karar verdim. Pazartesini beklemekle olmayacak :)
evet, boyum 1.67 ve sabah tartıldım tam 64.7 kiloyum.
Yeditepe üniversitesindeyim güzel sanatlar. Ve yazılı sınavların yanı sıra sürekli projemiz oluyor, yani her hafta bir sunum bir stress
ve burslu olduğum için ayrıca bir stress yaşıyorum ortalamamı düşürmemem lazım...
Lily, tavsiyen için çok sağol ayrıca hiç aklıma gelmemişti. Gerçi burda bir yer buldum bugün ama tabiiki okulda varsa orayı tercih ederim zaten orda geçiyor çoğu zaman :)
gece yazdıktan sonra bişey yemedim o yüzden bugünden başlıyorum :))
laf arasında vejeteryanım, o yüzden yemek seçeneklerim daha kısıtlı. Balık beyaz et kırmızı et gerçekten yiyemiyorum, kokusu fenalaştırıyor. Keşke yiyebilsem, psikolojik birşey ama üstesinden gelemiyorum. Kilo almamı bu da tetiklemiş olabilir belki!
Lise 2 den lise sona kadar vejeteryandım. Tam besine en ihtiyaç duyduğum zaman! çok büyük bir hataydı ve son zamanlara doğru kas yoğunluğum o kadar azaldı ki, bide sporu bıraktım tabii. Rezalet idi. Zorla yedirdi arkadaşlarım bana en sonunda :)
ama kurban bayramında tekrar kestim eti elimde olmuyor pek..
Neyse çok konuştum gözleriniz acıyacak :KK1:
Bugünden bahsedelim,
sabah kaşarlı kepek ekmeğine tost yedim, yanında 250ml kartondaki nesquicklerden içtim.
öğlen salata ve biraz kola içtim bitiremedim.
şu an sütlü kahve içiyorum :)
gördüğünüz gibi pek sağlıklı beslenmiyorum ama en azından yediklerimi azaltarak başlıyayım.
Yetmezmiş gibi annem mantı yapıyor şu an :KK20:
Kendime salata yapıcam 1-2 saat sonra :)
hepinize bol şans irademizi kaybetmeyelim inş!

yeditepe kısmına kadar okudum. Devamını okuycam. şuan çıkmam gerekıyor. Sana yemın edıyorum. Yedıtepe cevabını duyacagımı tahmın edıyordum.eski bir yeditepeli olarak... :KK1::KK9:
Allah kolaylık versin. Akşam bakarım bı mantı yazısı gordum ama sen yeme.gelcem akşam.

Selamlar!
21 yaşındayım ve şu saniye itibariyle diyete başlamaya karar verdim.
Üniversite hayatı fiziksel olarak beni çok değiştirdi
Lise sonuna kadar sporla çok iç içeydim (ata biniyordum haftada 3 kere, futbol oynardım, yazları yüzürek geçerdi)
Tabii sınavlar, vizeler, projeler, stajjjj vs vssss!!! 54 kilodan 64-65 kiloya çıktım 1-1.5 sene içinde.
Çok üzüntü verici.. Kıyafetlerimin bazıları olmuyor. Kendimi toparlamam lazım :/
Eskisi kadar spor yapamicam ama daha fazla hareketli olmalıyım. asansör yok, markete arabayla gitmek yok :)
ve tabiki yememe dikkat edicem :)
En büyük sorunum adet dönemi... yaklaşırken 2-3 gün kendimi kaybediyorum ve adetim bittikten, bitmeye yakınken 1-2 günde böyle geçiyor. eh 1 ayın nerdeyse 1 haftası burdan gidiyooor....
Bu adet dönemi şeker canavarı olmamak için önerileri olan varsa çoooooooook minnettar olurum :)
Ayrıca Levent/Etiler tarafında güvenilir bir diyetisyen bilen varsa benimle paylaşabilir mi? (mesajdan uygun oluyor sanırım, yeniyim)
veeeeeeeeeeeeeee herkese bol şans!!!
başarıcağızzzzzzz!!! :21:

canım öncelikle hoşgeldin aramızaaa :) böyle kararlı insanları gördükçe çok mutlu oluyorum ben &#9829;

ah şu adet dönemleri! o dönemlerde demir ihtiyacımız daha yüksek olduğu için çikolata yiyebilirsin ama sadece 1 ara öğünde! abartmak yok artık :KK66:

bir tanıdığım Yekbu Köseoğlu ile bayağı bi kilo verdi, tabi bıraktıktan sonra tam koruyamadı, ve birazını geri aldı. Aylık ödüyormuşsun ve haftada 2 kere gidiyormuşsun. Fiyatını tam bilmiyorum. Web sitesini de ekte veriyorum, daha detaylı bilgi edinebilirsin. Soleste | Yekbu Köseo»lu, Diyetisten

biz her daim burada yanında olacağız :KK66:

ne kadar güzel bir ortammış burası ya :KK16:
şimdi ekledim! umarım sorun olmadan çıkar sağol lily!
minikk, halimden anlarsın o zaman heheh :)
skinny teşekkür ederim demir olayını bilmiyordum! daha çok şeker ve hamur işine dayanıyordum, en azından çikolata ile dindiririm kendimi bundan sonra :))
öptümmm!

tekrardan selam şekerler :)
saat 23.40 itibariyle günü kapatıyorum :KK3:
akşam yemeği salata bir kase (yeşillik sadece, llimon, z.yağı) bir dilim ekmek ve yeşil çay.
görüşürüz hepinize kolay gelsiiiin!:KK56:

Son düzenleyen: Moderatör:
hosgeldin aramiza:KK16:
lily ve minikin dedigi gibi sana destek oluruz, biz burda birbirimize destek veriyoruz sürekli:KK1:
öylece gaza geliyoruz yani:KK1:
fazla kilon yok sadece 10 kilo, benim kulagima cok az geliyor
malum ben 30 kilo vermeliyim:KK30::KK30:
bu aradaaaaaaaaaaaa, anlamiyorum ben siziiiiiiiiiiiiiiii :KK1::KK1:sana ve lily'e diyorum bunu:KK23::KK1:
nasil olurda et yiyemiyorsunuz ya cok tuhaf:KK53:
annem her gün yapsa ben her gün yerim valla:KK56::KK56:
cok etde zararli biliyorum:KK1:
neyse cok konustum ben, tekrardan hosgeldin canim:KK16:
:KK52:

hosgeldin aramiza:KK16:
lily ve minikin dedigi gibi sana destek oluruz, biz burda birbirimize destek veriyoruz sürekli:KK1:
öylece gaza geliyoruz yani:KK1:
fazla kilon yok sadece 10 kilo, benim kulagima cok az geliyor
malum ben 30 kilo vermeliyim:KK30::KK30:
bu aradaaaaaaaaaaaa, anlamiyorum ben siziiiiiiiiiiiiiiii :KK1::KK1:sana ve lily'e diyorum bunu:KK23::KK1:
nasil olurda et yiyemiyorsunuz ya cok tuhaf:KK53:
annem her gün yapsa ben her gün yerim valla:KK56::KK56:
cok etde zararli biliyorum:KK1:
neyse cok konustum ben, tekrardan hosgeldin canim:KK16:
:KK52:
valla liseden beri yiyemiyorum fazla ben ama tamamen de vejeteryan değilim
ama etli yemek yaparken on defa el yıkarım ilerde nasıl yapcam hiç bilmiyorum tatlım

teşekkür ederim kalbim :))
vallahi bende o kadar et yiyenleri anlasammm :)
orta yerde buluşalım biz ahah :KK70:
sabah servisimi kaçırdığım için evdeyim şu an daha sonra gidicem okula :)
keyif çayımı içiyorumm oh acele yok her sabahki!
sabah keçi peynirli küçük bi sandviç yaptım kendime ve yeşil çay içtim
şimdi 2.yi içiyorum umarım bağırsaklarım fazla çalışmaz bugün :)))
akşam dışarı çıkıcam, akşam yemeğini fazla kaçırmamaya ve alkol almamaya çalışıcam :KK43:
alkolün ne kadar kalorili olduğunu öğreneli fazla olmadı ve şok edici :KK70:
en fazla 1-2 shot ya da 2-3 bira. vodka mojito fln çok sakat malesef içemicem bundan sonra :/
hepinize kolay gelsin,
pazartesi sabahı tartılmaya karar verdim 5. günüm bitmiş olacak çünkü, umarım bişeyler vermiş olurum :)
görüşürüzzzzzzzzzzz

selam kızlar :KK70: aha
öğlenide güzel atlattım, benim asıl sorunum zaten gece yemeleri :<
güzel büyük bir yeşillik salata yedim sadece limon çay kaşığı z.yağı ve çeyrek ç.kaşığı tuz
annem mısır ekmeği yapmış ondan yedim küçük pizza dilimi kadar yanında
ve şimdi elma yiyorum :)
kendime limit koydum en geç 7ye kadar (o da akşam yemeği olur zaten) yemek yicem.
çay içerim acıktıkça, çok çok acıkırsam 1-2 dilim elma beni idare eder diye düşünüyorum :)
haydı bakalım haftasonunu bir geçirebileyim hayırlısıyla..

selam kızlar :KK70: aha
öğlenide güzel atlattım, benim asıl sorunum zaten gece yemeleri :<
güzel büyük bir yeşillik salata yedim sadece limon çay kaşığı z.yağı ve çeyrek ç.kaşığı tuz
annem mısır ekmeği yapmış ondan yedim küçük pizza dilimi kadar yanında
ve şimdi elma yiyorum :)
kendime limit koydum en geç 7ye kadar (o da akşam yemeği olur zaten) yemek yicem.
çay içerim acıktıkça, çok çok acıkırsam 1-2 dilim elma beni idare eder diye düşünüyorum :)
haydı bakalım haftasonunu bir geçirebileyim hayırlısıyla..

öncelikle aramıza hoşgeldin
canım öğleni sadece salata ilemi geçirdin bence çok az eger sadece salata ile geçirirsen akşam daha çok açıkır ve saldırırsın
sana tavsiyem 3 ana 3 ara olmak üzere az ve sık ye (bunuda heryerde söylüyorum:KK1:)
eger az yersen zaten metabolizman çalışmaz kilo vermem durur(bunuda lily den öğrendim):KK1:
sabah 2 dilim ile güzelce kahvaltını yap öğlen 1 dilimle 5 6 y.kaşığı sebze yemeğin ayranın salatanla güzelce yee akşamda öğlen gibi güzelce yeee engeç 6 7 gibi
tabi bu öğünlerin arasına ara öğünde yap 1 meyve yada 2 3 kuru kayısı 1 2 kuru incir bu tarz şeyle koyabilirsin
günde 2 litre su iç 3 kupada yeşil çay sporunuda asla aksatma(aksatamayan biri olarak söylüyorm çok faydasını görüyorum)
bak ozaman kilocuklar nasıl uçup gidiyoo

öncelikle aramıza hoşgeldin
canım öğleni sadece salata ilemi geçirdin bence çok az eger sadece salata ile geçirirsen akşam daha çok açıkır ve saldırırsın
sana tavsiyem 3 ana 3 ara olmak üzere az ve sık ye (bunuda heryerde söylüyorum:KK1:)
eger az yersen zaten metabolizman çalışmaz kilo vermem durur(bunuda lily den öğrendim):KK1:
sabah 2 dilim ile güzelce kahvaltını yap öğlen 1 dilimle 5 6 y.kaşığı sebze yemeğin ayranın salatanla güzelce yee akşamda öğlen gibi güzelce yeee engeç 6 7 gibi
tabi bu öğünlerin arasına ara öğünde yap 1 meyve yada 2 3 kuru kayısı 1 2 kuru incir bu tarz şeyle koyabilirsin
günde 2 litre su iç 3 kupada yeşil çay sporunuda asla aksatma(aksatamayan biri olarak söylüyorm çok faydasını görüyorum)
bak ozaman kilocuklar nasıl uçup gidiyoo

aynen sana katılıyorumm ara öğün çok önemli ben yemiyodum sonrada burada yazılanlarıo kudum ve bende ara öğünleri kattım hayatımda ve çok faydasını gördüm diyete 2 gün önce başlamama rağmen...bende çarşamba günü tartılcam inşallah kg vermiş oluruz:)

teşekkür ederim kızlar :)
sadiyem yazını okuduktan sonra dikkat ettim öyle yaptım, evde kuru kayısı varmış şansıma
iyi geldi gerçekten.
akşam yatarken suya azıcık sirke suyu koymayı denicem, sanırım etkili oluyormuş.
yaklaşık 3 saat uyudum arada akşam yemeğini kaçırdık :)
bi dilim beyaz peynir yedim, canım tuzlu bişeyler çektiydi
sonra annem milka yiyordu geldi alsana dedim bende 1 tablet aldım q,,,,,q
kuru kayısı yedim 1 tane ama fazla tatlı geldi o da.
şimdi de elma yedim tekrar yatıcam. hastalanıcam sanırım bu kadar uykulu olmazdım. bi kırıklık var :)
2 bardak yeşil çay içtiydim bide.
bağırsaklarım çalışıyor 0_0

teşekkür ederim kızlar :)
sadiyem yazını okuduktan sonra dikkat ettim öyle yaptım, evde kuru kayısı varmış şansıma
iyi geldi gerçekten.
akşam yatarken suya azıcık sirke suyu koymayı denicem, sanırım etkili oluyormuş.
yaklaşık 3 saat uyudum arada akşam yemeğini kaçırdık :)
bi dilim beyaz peynir yedim, canım tuzlu bişeyler çektiydi
sonra annem milka yiyordu geldi alsana dedim bende 1 tablet aldım q,,,,,q
kuru kayısı yedim 1 tane ama fazla tatlı geldi o da.
şimdi de elma yedim tekrar yatıcam. hastalanıcam sanırım bu kadar uykulu olmazdım. bi kırıklık var :)
2 bardak yeşil çay içtiydim bide.
bağırsaklarım çalışıyor 0_0

geçmiş olsun ama bukadr uyuma gece ne uyuyacaksın sonraaa bide eger diyet yapcaksak yemek saatlerini kaçırmıyoruz en geç 6 6buçuk gibi yiyoruzz

sadiyem evet haklısın :KK70:
gece zaten çok uyuduğum için kalktıııım ve yemek yedim q,,,,q
1 büyük kase çorba içtim buzdolabında vardı sanırım şehriye idi, tam hatırlamıyorum
yanında geriye kalan mısır ekmeğini yedim
sonra çok kötü hissettim tabii çay felan içtim üstüne (yarasın) :KK70:
şu akşamları düzene oturtucam kesinlikle -_-
sabah yarım ekmekten beyaz peynirli tost yaptım kendime 1 tane yumurta yedim ve 1 bardak çay
hadi bakalım :/
ve.. sabah tartıya çıktım 65.3 diyordu ama 1.5 gün önce 64.7
çok mu abarttım? :KK70:
adetim yaklaşıyor ondandır bakalım... 8 aralıkta asıl tartılma.
hepinizi çok öptüm

X