İlk birliktelik ile ilgili bilgiler

Gizemyasar

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2023
235
210
26
Konuyu açma konusunda biraz tereddüt ettim hanımlar ama çevremde sorabileceğim bu yakınlıkta biri yok.

Yakın zamanda evleneceğim, daha önce cinsel bir beraberliğim olmadı. Yetiştirilme zamanlarımdan bu yana hep çevrede konuşulanlar ilk gecenin zor olması. Her zaman ilk gecenin acılı olduğu bu durumdan sadece erkek zevk alıyor da kadın buna katlanıyor gibi aksettirildi. Böyle olmadığını biliyorum elbette ama yine de ilk cinsel birliktelik konusunda tereddütlerim var özellikle KK üyelerinden okuduğum vajinusmus konuları da beni etkiledi.

İlk birliktelik dedikleri gibi çok mu ağrılı oluyor ağrı hissi neyi anımsatıyor bilgi almak istiyorum. Çokça araştırdım ama birebir tecrübelerden edinilmiş yazılar değildi bulduklarım. İnternette yazılı olanlar da tıbbi şekilde açıklama yapıyorlar ama neleri bilmem gerekiyorsa öğrenmek istiyorum. Zamanım azaldı :KK43:(

İster istemez bu zamana kadar iyi kötü bir çok şey duyuyoruz çevremizden de bizim çevremizde yok çok acıyor, yok yürüyemiyorsun, popo üzerine oturamıyorsun gibi cümleler sıklıkla geçtiği için istemsiz acaba dedim 😂 Tanıdıklar gençlerde özenme olmasın diye böyle caydırıcı şeyler söylüyor diye düşünüyorum

Konuyu açma konusunda biraz tereddüt ettim hanımlar ama çevremde sorabileceğim bu yakınlıkta biri yok.

Yakın zamanda evleneceğim, daha önce cinsel bir beraberliğim olmadı. Yetiştirilme zamanlarımdan bu yana hep çevrede konuşulanlar ilk gecenin zor olması. Her zaman ilk gecenin acılı olduğu bu durumdan sadece erkek zevk alıyor da kadın buna katlanıyor gibi aksettirildi. Böyle olmadığını biliyorum elbette ama yine de ilk cinsel birliktelik konusunda tereddütlerim var özellikle KK üyelerinden okuduğum vajinusmus konuları da beni etkiledi.

İlk birliktelik dedikleri gibi çok mu ağrılı oluyor ağrı hissi neyi anımsatıyor bilgi almak istiyorum. Çokça araştırdım ama birebir tecrübelerden edinilmiş yazılar değildi bulduklarım. İnternette yazılı olanlar da tıbbi şekilde açıklama yapıyorlar ama neleri bilmem gerekiyorsa öğrenmek istiyorum. Zamanım azaldı :KK43:(

Ay hiçte zorluğuna odaklanma.
İlla ilk gece hemen olacak diye birşey yok.
Sevişmeye keyif almaya odaklan.
Kendini gevşek bırakırsan çok acımaz.
Dayanılmaz bi his asla değil.

Ne acı, ne ağrı, ne baskı, ne kan :) hiç bir şey olmadı bende.
Ama liseden beri 'ilk gece ne olacak' korkusu yasayan kız arkadaşım kanaması geçmeyince balayında acile gitmiş. Bence olay tamamen rahat olmakta ve kendini kasmamakta, bol bol ıslanmakta ve kafa olarak hazır olmakta.

İster istemez bu zamana kadar iyi kötü bir çok şey duyuyoruz çevremizden de bizim çevremizde yok çok acıyor, yok yürüyemiyorsun, popo üzerine oturamıyorsun gibi cümleler sıklıkla geçtiği için istemsiz acaba dedim 😂 Tanıdıklar gençlerde özenme olmasın diye böyle caydırıcı şeyler söylüyor diye düşünüyorum
Ya ne saçma. Gevur ellerde gençler ilk birlikteligini lisede araba koltuğunda yaşıyor, bir sey olmuyor. Türkiye'de millet sevisiyor mu, güreşiyor mu tonla kanlı hikaye 😂

O kadar korkunç bir şey olsaydı bunu yurtdışındaki kızlar 15 16 yaşlarında yapamazlardı. Acı hissedilmesinin sebebi kendinizi kasmanız oluyor. Kasmadığınız zaman acımadığını keşfedince zevk almaya başlıyorsunuz.
Haklısınız vallahi. Yetiştirilme tarzlarının farklılığından kaynaklı sanırım

Ay hiçte zorluğuna odaklanma.
İlla ilk gece hemen olacak diye birşey yok.
Sevişmeye keyif almaya odaklan.
Kendini gevşek bırakırsan çok acımaz.
Dayanılmaz bi his asla değil.
Nişanlımla 5 yıla yakın bir birlikteliğimiz var yakınlaşmalarımız oldu ama o kadar ileriye gitmedik hiç bir zaman ☺️ Zorluk konusunda acabalarım var ama sonrasında diyorum ki zor olsa yakınlaşma konusunda da zorlanırdım

Hanımlar birde ilk ilişki sonrası bir kaç gün birliktelik yaşanmasını önermiyorlar okuduklarıma göre. Bu gün aralığına dikkat etmemiz gerekiyor mu sizce

X