İlk Birikim 0 Bilgi

Y yenGEnC Z zeLina iş bankasında durum anlık
Screenshot_20220216-111941.jpg

Screenshot_20220216-112011.jpg

Gayet makul fiyatlar değil mi?

birikim olması beni psikolojik anlamda inanılmaz rahatlatıyor. çok şükür bugün işsiz kalsam beni 1 sene rahat idare edecek param var. aniden bir hastalık, dert tasa çıksa o para bi derdime derman olabilir. o yüzden kendimi psikolojik anlamda yormuyorum hiçbir şey için. o param olmasa çok daha farklı düşünür ve hissederdim.
Kesinlikle. Ben şu an issizim. Ayrıldığım an on gunluk yurtdışı tatiline çıktım,kafa dinlemek için.
Şimdi evdeyim ama vicdanen bir sıkıntı vs hissetmiyorum. Çünkü kimseden bir beklentim yok - hatta hala eve katkım var.
Geçen evcil hayvanim ani operasyon geçirdi, iki bin lirayla kurtuldum ama daha fazla da olabilirdi.
Bir anda o kadar para. Birikimim olmasa ne yapacaktım işsiz halimle? Beni en çok rahatlatan şey kenarda köşede duran param . Herkese tavsiye ederim.
Nasılsa maaşlar yetmiyor. Ayın başında imkana göre bir gram alın,atın. O kadar yoksa elli dolar alın...bir köşede yatırım için olmasa da acil durum için bir toplu para olsun

Kesinlikle. Ben şu an issizim. Ayrıldığım an on gunluk yurtdışı tatiline çıktım,kafa dinlemek için.
Şimdi evdeyim ama vicdanen bir sıkıntı vs hissetmiyorum. Çünkü kimseden bir beklentim yok - hatta hala eve katkım var.
Geçen evcil hayvanim ani operasyon geçirdi, iki bin lirayla kurtuldum ama daha fazla da olabilirdi.
Bir anda o kadar para. Birikimim olmasa ne yapacaktım işsiz halimle? Beni en çok rahatlatan şey kenarda köşede duran param . Herkese tavsiye ederim.
Nasılsa maaşlar yetmiyor. Ayın başında imkana göre bir gram alın,atın. O kadar yoksa elli dolar alın...bir köşede yatırım için olmasa da acil durum için bir toplu para olsun
evet bir de bişeylerle değerlendirilmeyince o para harcanıyor, gidiyor. tl değer kaybettikçe başka türlü para biriktirmek imkansız. özellikle aileyle yaşayan bekar kişiler ailelerine de bahsetmesinler paralarından. benim ailem asla bilmez mesela. bazen ağzımı yokluyorlar, param yok zaten üç kuruş alıyorum o da kendi eksiklerime gidiyor diyorum. eve katkımı yapıyorum sonuçta bana kimse onun hesabını soramaz. ama bilseler, bişey çıkartırlar ya da benim parama güvenirler falan. ailelerin çoğu öyle. annem esnaf, bi müşterisi var adamın oğlunun bankada kaç parası olduğunu ben bile biliyorum. adam çok dedikoducu, sürekli ağlaşıyor. oğlan parasından vermiyor diye dert yanıyormuş. herkesin sadece kendi bildiği, kendi ulaşabildiği belli bir miktar toplu parası olması önemli.

Ben de birikimimi altından yana yapmaya çalışıyorum. Bankada da var altın hesabı ama faal değil. Aydan aya çeyrek alabilirsem mutlu oluyorum, ama arada da çeşitlilik olsun diye az az döviz alabiliyorum malum faturalar, çocukların eğitimi, evin geçimi derken çok fazla ödeme kalemi çıkıyor. Birikimden hiç vazgeçmedim çok büyük meblağlar biriktiremedim ama hep kenarda param olmuştur. Ev vs. gibi alımlarımızda mutlaka banka kredisi çektik çünkü o kadar para asla birikteremeyiz. Şimdi de arabayı değiştirmek istiyoruz ama hemen değil önce biraz birikterelim sonra kredi de çekeriz ve Allah nasip ederse alırız.

X