İlişkinin en başında yalan söyleyen erkek

sezosin

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2023
107
44
Merhabalar 1.5 aylık daha yeni olan bir ilişkim var.Yaklasik 1 hafta once kuzeninin ceyiz taşıması var deyip bir hafta once şehrimizdeki bir ilçeye gitti.Oglen de bizimkilerin yanina(anne babasının evine)geldim dedi.Yalniz orada beni birsey dürttü ki hislerim de kuvvetlidir o mesajına cevap vermek istemedim sanki annelerinin yanina gittigine inanmamistim.Yaklasik 2.5 saat sonra da babamlar cok kotu kaza gecirmis deyip mesaj atti ve sana bilerek söylemedim telaslanma diye "bizimkilerin yanina geldim" mesajina aciklama yapti.Yani buradaki durum aslinda annelerinin yaninda degildi anneleri de baska bir ilden gelirken buyuk kaza geçirmişlerdi ve bu yalanını da kabul etti.Ama benim guvenim sarsildi.Kazadan dolayi 1-2 gun tepki vermedim daha sonra da yalan soyledigini yüzüne vurdum.İsrarla sen endişelenme diye söylemedim deyip durdu ama benim icime bir şüphe dustu.Ve daha sonra bu sekilde güven olmadan görüşmeye devam edemem deyip numarasını sildim.1 hafta sonra mesaj attı tekrar ve yüzyüze konustuk.Surekli beni ikna etmeye çalışırken başka yalanları da çıktı.Mesela kuzenimin çeyiz taşıması dediği durum sonra arkadasinin yigenini oldu🤦🏼‍♀️E dedim hani kuzeninin ceyiziydi ?Sen yanlış anlamışsın dedi.Ben ısrarla hayir eminim oyle dediğine hatta hangi kuzenin diye 2 kere sordum cevap vermedin dedim.Ve o gun arabada 4 kisilermis o, arkadaşı, arkadaşının kız arkadaşı ve ARKADAŞININ YİGENİ (Guya kız 15 yaşındaymış)Yoldan dönerken kahve almak icin durduklarinda kaza haberi gelmis.Bana da bu durum soyle geldi eşli olarak o gun bir yere gittiler bana guven vermek ve o gun arayip onu rahatsiz etmemem icin annemlerin yanina geldim dedi ve Allah'ın takdiri bu kaza durumu da olunca hersey sarpasardi ve toparlayamadi yalani.Konustukca da baska yalanları cikti.Ben yuzyuze konuştuğumuz gun ben artik sana güvenemem biryere gittim dediginde surekli şüphe olacak deyip ilişkiyi sonlandirdim.Ama o hala ben kotu birsey yapmadim arkamdan is cevirmedim deyip durdu.Ben inan ilk kez birine bu kadar aciklama yapiyorum deger veriyorum 3 gundur uyuyamadim vicdanen dedi.Ama hislerim onun o gün birseyler çevirdiği yönünde hala.Bugun de beni engellemiş whatsaptan🤦🏼‍♀️Sizce hakli miyim yoksa cok mu paranoyakça davrandım?

Pardon da ne paranoyaklık yaptın düpedüz yalancılığı adet haline getirmiş. Çok çirkince. Tabi ki güvenemezsin.
Önüne bak çıkar bu kişiyi tamamen hayatından.
Ruh hastası birşeye benziyor.

Pardon da ne paranoyaklık yaptın düpedüz yalancılığı adet haline getirmiş. Çok çirkince. Tabi ki güvenemezsin.
Önüne bak çıkar bu kişiyi tamamen hayatından.
Ruh hastası birşeye benziyor.
Tesekkur ederim ben de acaba ben de mi sorun var dedim cok mu kurcaladim herseyi cok mu paranoyakça davrandım dedim.Cunku o kadar kendinden emin beni ikna etmeye calisiyordu ki ben suçlu oldum neredeyse.O nedenle yüzyüze konuşmayı kabul ettim.İyi ki de kabul etmisim ki başka yalanlarını da yakaladim Allah'tan hafızam çok iyi ve hislerim de çok kuvvetli yoksa ben yanlış hatirliyorum deyip kestirip atacaktım.Tam da bir ilişkim ilk kez duzgun gidiyor derken ustuste bu yalanlar ortaya cikti ve yine erkeklere karşı guven problemi ne yazik ki🥲

Tesekkur ederim ben de acaba ben de mi sorun var dedim cok mu kurcaladim herseyi cok mu paranoyakça davrandım dedim.Cunku o kadar kendinden emin beni ikna etmeye calisiyordu ki ben suçlu oldum neredeyse.O nedenle yüzyüze konuşmayı kabul ettim.İyi ki de kabul etmisim ki başka yalanlarını da yakaladim Allah'tan hafızam çok iyi ve hislerim de çok kuvvetli yoksa ben yanlış hatirliyorum deyip kestirip atacaktım.Tam da bir ilişkim ilk kez duzgun gidiyor derken ustuste bu yalanlar ortaya cikti ve yine erkeklere karşı guven problemi ne yazik ki🥲

Herkes öyle değil merak etme o kişiliği oturmamış ve belli ki sorunlu biri. Yalan söyleyen kişiler manipülecidir baya sana gaslighting yapıyor sana suçlu hissettiriyo. Bu kişiler ihanet de çok eder ki bu ihanet sınıfına giriyor gerçi.
Çok iyi olmuş yakaladığın. Hayat bu tür insanlarla çok zor geçer. Güven veren ilişki hayat kalitesini arttırır yoksa çürürsün içten içe.

Herkes öyle değil merak etme o kişiliği oturmamış ve belli ki sorunlu biri. Yalan söyleyen kişiler manipülecidir baya sana gaslighting yapıyor sana suçlu hissettiriyo. Bu kişiler ihanet de çok eder ki bu ihanet sınıfına giriyor gerçi.
Çok iyi olmuş yakaladığın. Hayat bu tür insanlarla çok zor geçer. Güven veren ilişki hayat kalitesini arttırır yoksa çürürsün içten içe..

Son düzenleme:
Çok iyi olmuş yakaladığın. Hayat bu tür insanlarla çok zor geçer. Güven veren ilişki hayat kalitesini arttırır yoksa çürürsün içten içe.
Çok haklısınız.Simdi sayenizde daha da emin oldum hakliligima.Cok tesekkur ederim tekrardan umarim her zaman karsimiza dürüst,güvenilir,iyi insanlar çıkar 🙏

Çok haklısınız.Simdi sayenizde daha da emin oldum hakliligima.Cok tesekkur ederim tekrardan umarim her zaman karsimiza dürüst,güvenilir,iyi insanlar çıkar 🙏

Çünkü haklısın ve kalbin ve mantığın sana hep doğruyu söyler. Düzgün yetişmiş bir insan bunun sağlıklı olmadığını bilir. Rica ederim ne demek amin inşallah 🫶🤲❤️

X