İlişkide cinsellik ne zaman olmalı

Yanlış anlama ama üslubun,cümlelerin ve düşüncelerin bana hiç 22 yaşında bir insanınki gibi gelmedi. Yani pek olgun bulamadım seni. Bunları gerçekten laf sokmak için demiyorum bu arada.

İlişkinde neyi,nasıl,ne zaman yaşayacağının kararını sen verirsin ama bence senin için erken biraz. Yani bir şeyler yaşasan ertesi gün pişman olacakmışsın gibi sezdim. He bu arada benden sana tavsiye sakın kimseyle nasılsa evlenicez kafasına girip bir şeyler yaşama. Sonra ayrılırsanız çok üzülürsün.
Ya ben de kendimi hiç olgun bulmuyorum malesef insanlara da kolay bağlanıyorum o yüzden seçici olmaya çalıştım ilişki konusunda şuanda da korkuyorum mesela beklediğim gibi bir olmazsa ona güvenip yakınlaştığıma pişman olursam gibi. Ne biliyim belki de ben abartıyorumdur gerçekten.

Ne yapmam gerektiğini bilmeyip fikir almaya çalışmamın nesi yanlış anlayamadım. Evet tam olarak bunu yapmaya çalışıyorum. Belki de hissettiğim bu pişmanlık duygusu rahatsız ettiği için onay almaya çalışıyorumdur. Siz de 15 yaşında değilsiniz bir daha kimseden akıl almayın lütfen. Ne kadar egolusunuz ya valla amaaaan konuşma tarzına bak

Bu çok kişisel bir karar.
Bence pişman olman saçma.
Ama bu senin duygun.
Evleneceğimi düşünüyorum diyorsun.
Evlenmezsen yıkılırsın bir şeyler yaşadıktan sonra.
Al sana akıl.
Otur düşün. Ne istediğine karar ver. Rahatsız olmayacağın zamanda ve mekanda seni rahatsız etmeyecek şekilde davran.
Pişmanlık duygun sana bir ipucu. O seni rahatsız ediyorsa bu işler sana göre değil.
Bilmediğimiz konularda hepimiz akıl alırız. Lakin bu öğrenilecek bir şey değil. Şahsi bir şey. Herkesin doğrusu farklı.

Ya ben de kendimi hiç olgun bulmuyorum malesef insanlara da kolay bağlanıyorum o yüzden seçici olmaya çalıştım ilişki konusunda şuanda da korkuyorum mesela beklediğim gibi bir olmazsa ona güvenip yakınlaştığıma pişman olursam gibi. Ne biliyim belki de ben abartıyorumdur gerçekten.
Zaten kafanda bu konuyla ilgili bir acaba varsa bir şeyler yaşamaman gerekiyor demektir. Kendinden emin olmadan asla bir şey yaşama.

Konu açtığınıza göre hazır değilsiniz ki arkadaşlara katiliyorum nasılsa evleneceğiz diye sevismeyin zaten. İstiyorsanız özgür iradenizle bile isteye sevisin

Bu çok kişisel bir karar.
Bence pişman olman saçma.
Ama bu senin duygun.
Evleneceğimi düşünüyorum diyorsun.
Evlenmezsen yıkılırsın bir şeyler yaşadıktan sonra.
Al sana akıl.
Otur düşün. Ne istediğine karar ver. Rahatsız olmayacağın zamanda ve mekanda seni rahatsız etmeyecek şekilde davran.
Pişmanlık duygun sana bir ipucu. O seni rahatsız ediyorsa bu işler sana göre değil.
Teşekkür ederim bu bi fikir oldu mesela dnslsmslx

Ne yapmam gerektiğini bilmeyip fikir almaya çalışmamın nesi yanlış anlayamadım. Evet tam olarak bunu yapmaya çalışıyorum. Belki de hissettiğim bu pişmanlık duygusu rahatsız ettiği için onay almaya çalışıyorumdur. Siz de 15 yaşında değilsiniz bir daha kimseden akıl almayın lütfen. Ne kadar egolusunuz ya valla amaaaan konuşma tarzına bak
20 li yaşların başında ben de aynı senin gibiydim.tam da 22 yaş konusu valla.sanki okuyan da bekaretlerini 14,15 yaşında kaybettiler sanacak.bunlar da modern olacağız diye milleti garipsiyor gibi görmeye bıkmadılar.ee o tarz eylemlere bu yaşlarda başlanıyor zaten başlayacaksan.tereddüt etmenin nesi saçma? Katılıyorum sana bu konuda sanki 22 değil de 32 yaşındaymişsın gibi tepkiler.

Konuşmayı cinselliğe bağlamayacak bir erkek yoktur ki erkek arkadaşınızdan bahsediyorsunuz bu mümkün değil yahu hoşlanmıyorsanız uyarın dinlemiyorsa ayrılın yapacak bir şey yok yani valla yan yana durup da uslu durabilene bravo😂

22 yaşındayım ve ilk ilişkim garip bir şekilde. yakın arkadşlıktan sevgililiğe döndü uyumumuza çok inandığım için ben onu baya evleneceğim kişi olarak görüyorum beni ondan daha çok mutlu eden herhangi bir insan olmadı o yüzden çok güveniyorum ona. Ama o aşırı umursamaz her şeyi şakaya vuran birisiii ve sürekli cinsellik şakaları yapıyor ben de gülüyorum açıkçası, bunun geyiğini yapıyoruz ama sanki zamanla bana her şeyi normalleştiriyor gibi gelmeye başladı sürekli öpmek istiyor bi de mesela ,bunlar normal mi değil mi cidden hiçbir fikrim yok ve gün içinde mutlu olsam bile eve döndüğümde üzülüyorum pişman oluyorum. Öyle aşırı ileri gitmiyoruz ama ben ilerinin de ne olduğunu bilmediğim için 😃 kafam çok karışıkkkk. Mesela ilişkinin ilk ayından her buluşmada öpüşmek normal mi ya biz kuduruk mıyız acaba ofofff ya da bu cinsellik sohbetleri falan sıkıntı bizde mi yoksa sıkıntı yok mu djaşskdl
22 yaşında olduğunuza emin misiniz?Yargılamak için sormuyorum. Acaba daha küçüksünüzde cekindiginiz için mi böyle yazıyorsunuz. Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Kimisi için sevişmek öpüşmek sıradan takıldığı kişiyle bile olur. Kimisi sevgili olur,nişanlı olur cinsellik icin evliliği bekler. Öpüşmek vs ilişkisi olan insanlar için gayet normal bir durum. Sizde akışına bırakın. Ama eve gelince üzülüyorum demişsiniz. Pişmanlık duyuyorsanız uzun vadede sizi mutsuz ediyorsa yapmayın bekleyin. Hersey nasıl olsa yeri geldiginde mutlulukla olur. Kendinizi uzecekseniz geri durun

Evleniriz gözüyle bakma. Yani nasılsa evleniriz diye cinsellik yaşama, yakinlasma.

İçine sinmeyen seni pişman eden davranışlarda da bulunma.

Psikolojik olarak hazır değilsin.

Anlayış gösterirse ne ala, göstermiyorsa uzaklaş.

X