İkinci günde bozulan robot süpürgeyi ne yapabilirim?

Z3hra

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2021
1.295
1.049
Merhaba kızlar çok hevesle geçen hafta biraz da bütçemi zorlayarak Vatan bilgisayardan Xiaomi S10t robot süpürge aldım. İlk gün çok güzel temizledi gerçekten baya bulutlarda gezdim yüküm azaldı. Oğlum yerde ağzına atacak kırıntı bulamıycak kafam rahatladı diye. Ama ikinci üçüncü günden sonra gırgırdan beter oldu. Turbo modda bile kırıntıları çekmiyor toz haznesi bomboş. 8000 payı bırakın 400-500 pa bile çekmiyor. Ek sigorta bile yaptırdı eşim o kadar para verdik 5 yıl rahat kullanalım diyerek. O zaman faturayı kesen çalışan eğer tamir olursa tamir olmazsa fiyatın %60 kadarı çek veriyoruz dedi ama ek sigorta için mi genel mi bilmiyorum. Yani şimdi robotta sıkıntı varsa üstelik de 7 günde olan bir sıkıntı benim %40 param çöpe mi gidecek? Bilgisi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim. O %40 ile çocuğumun senelik alışverişini yapardım ben.

Merhaba, ben de son bir kac haftadir robot supurge bakiyordum. Xiamo S10t ile Roborock q7max arasinda kalmistim. Ama S10t'den cok fazla bozuldu sikayeti oldugu icin Roborock dusunmdum. Ancak biraz arastirinca her iki modelin de servis hizmetinin Türkiye'de cok kotu hemen hemen yok gibi oldugunu okudum. Mediamarkta satici da ayni seyi soyledi. Ben de iki çin markasini da almaktan vazgectim. Yerine Turkiyede servis agi daha gelismis bir marka bakacagim. Simdi ariza yaptiysa tamir edilmeli, arizaya ragmen devam ederse iade edebilirsiniz ama dedigim gibi o markalarin servisleri problemlj. Kullanici hatasi diyip sizden para istedikleri de oluyormus. Duruma gorr tuketici hakem heyetine gidip sikayet edeceksinjz

Merhaba, ben de son bir kac haftadir robot supurge bakiyordum. Xiamo S10t ile Roborock q7max arasinda kalmistim. Ama S10t'den cok fazla bozuldu sikayeti oldugu icin Roborock dusunmdum. Ancak biraz arastirinca her iki modelin de servis hizmetinin Türkiye'de cok kotu hemen hemen yok gibi oldugunu okudum. Mediamarkta satici da ayni seyi soyledi. Ben de iki çin markasini da almaktan vazgectim. Yerine Turkiyede servis agi daha gelismis bir marka bakacagim. Simdi ariza yaptiysa tamir edilmeli, arizaya ragmen devam ederse iade edebilirsiniz ama dedigim gibi o markalarin servisleri problemlj. Kullanici hatasi diyip sizden para istedikleri de oluyormus. Duruma gorr tuketici hakem heyetine gidip sikayet edeceksinjz
Kutusuna koyarken ana fırçasının tüy dolu olduğunu fark ettim. İki yünlü halıdan sonra o yüzden çekmiyormuş. Sorun yokmuş makinede yani. Dün kutladık bunu 😅 Ama evet ne yazık ki ikisinin de bu konuda yetersiz olduğu doğru. Yine de ben de çok araştırarak aldım ve iki güzel cihaz vazgeçemiyor insan

Kutusuna koyarken ana fırçasının tüy dolu olduğunu fark ettim. İki yünlü halıdan sonra o yüzden çekmiyormuş. Sorun yokmuş makinede yani. Dün kutladık bunu 😅 Ama evet ne yazık ki ikisinin de bu konuda yetersiz olduğu doğru. Yine de ben de çok araştırarak aldım ve iki güzel cihaz vazgeçemiyor insan
Ahaha ya ben de konuyu şimdi gördüm tam ana fırçasına bakın diye yazacaktım 😂 iyi bari bozulmamış güle güle kullanın. Her süpürüşten sonra fırçayı mutlaka temzileyin.

Ahaha ya ben de konuyu şimdi gördüm tam ana fırçasına bakın diye yazacaktım 😂 iyi bari bozulmamış güle güle kullanın. Her süpürüşten sonra fırçayı mutlaka temzileyin.
Teşekkür ederim 😅 Evet her temizlikten sonra kontrol ediyorum muhakkak

Valla birkere yüreğiniz hop etti ama yine de tavsiye eder misiniz? Ben de riske girip alayim mi :))

Valla birkere yüreğiniz hop etti ama yine de tavsiye eder misiniz? Ben de riske girip alayim mi :))
10 günlük tecrübemle yazayım tabi :) Öncelikle güçlü modda emiş gücü gayet yeterli(4000pa), genellikle bu modda kullanıyorum. Turbo modda (8000 pa) vaov süper temizledi olmadım ama. Reklamlarına bakınca bir dyson beklemiştim bu yüzden hayal kırıklığı yaşadım sanırım😅 Yatak odası ve mutfak dışında gayet tatmin etti tekrar süpürge ya da silmeye gerek duymadım 10 gündür. Yatak odasında dolap ve yatak arasına giremediği ve mutfakta da dolap ve halı arası ince bir açıklık var oraları alamıyor turbo modda bile mecbur 3-4 günde bir oraları süpürüp bezle siliyorum. Eşyalarınız çoksa sizin de ya da giremeyeceği dar alanlar çoksa bunu da düşünün yani. Ve sesi çok çok az. Bu da artı bir özellik çünkü bebeğim makinelerden korkuyor. Kamera değil de lazerle haritalama yapıyor bu da bir artı. Bir şey olacağından değil de ne bileyim böyle daha rahat hissettim. Haritalama çok kısa sürüyor ve çok fazla bir yerlere takılmıyor. Evim 125 m2 güçlü modda şarjı bitmeden süpürüyor hatta mutfağı bazen tekrar turbo da süpürtüyorum halen daha şarjı kalmış oluyor. Bunun dışında merak ettiğiniz bir şey varsa sorun aşırı araştırdım biliyorsam yardımcı olmak isterim o yüzden 💮 Aldığım için çok çok memnunum. Fiyatından dolayı eşim benim kadar mutlu değil ama olsundu 😅 Memnun olmama rağmen hemen alın diyemiyorum çünkü dediğiniz gibi riskli, firması yok burada o yüzden alırsanız muhakkak güvendiğiniz bir firmadan almalısınız 300-400 fazla olsun ama en azından bir muhatabınız olsun.

Güle gule kullanin o halde. Benim evim iki katli. Calisiyorum. Ve yetistiremiyorum. Bir sekilde almam lazim artik bilinen markalara bakacagim mecbur. Zira yakin zamanda cok arastirip, karcherdan buharli temizliyeci aldim. Alman mali. En kalitelisi diye almdim. Ancak bir ay icinde bozuldu. Karcher firmasini bir hafta boyunca aradim ve cevap alamadim. Sonunda bir servisini buldum, ucretsiz yaptilar. Yine de bu bana cok iyi bir tecrube oldu. Tekrar benzer bir seye yasamamak icin servis onemli. Ki hangi marka olsa da her halukarda bir sekildr garanti suresi icinde ariza yapiyor. O yuzden en azindan boyle bir durumda kafam rahat olur. Cok tesekkurler tecrublerinizi paylastiginiz icin

Güle gule kullanin o halde. Benim evim iki katli. Calisiyorum. Ve yetistiremiyorum. Bir sekilde almam lazim artik bilinen markalara bakacagim mecbur. Zira yakin zamanda cok arastirip, karcherdan buharli temizliyeci aldim. Alman mali. En kalitelisi diye almdim. Ancak bir ay icinde bozuldu. Karcher firmasini bir hafta boyunca aradim ve cevap alamadim. Sonunda bir servisini buldum, ucretsiz yaptilar. Yine de bu bana cok iyi bir tecrube oldu. Tekrar benzer bir seye yasamamak icin servis onemli. Ki hangi marka olsa da her halukarda bir sekildr garanti suresi icinde ariza yapiyor. O yuzden en azindan boyle bir durumda kafam rahat olur. Cok tesekkurler tecrublerinizi paylastiginiz icin
Öyleyse imkanınız varsa üstüne biraz daha ekleyip emiş gücü yüksek bir yerli malı almanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi 8000 de bile o mükemmel temizlik olmadı 1500-2000 hiç bir şekilde iş görmez diye tahmin ediyorum. Her türlü yüksek fiyatlar en azından işinizi görsün. Yerli ürünlerde emiş gücüne çok takıldım o yüzden söylüyorum. Umarım içinize sinen bir ürün bulursunuz 💮

X