İki Tenorun Gerçek Hikayesi...

Che

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.706
26
IKI TENORUN GERÇEK HIKAYESI

Bu, belki bir kaç insanin isittigi bir hikayedir...
Birlikte sarki söyleyerek dünyayi heyecanlandiran üç Tenordan - LUCIANO PAVAROTTI, PLACIDO DOMINGO AND JOSÉ CARRERAS - ikisi hakkindadir.
Ispanya'ya hiç gitmemis olanlar bile Katalanlar ile Madritliler arasindaki rekabeti bilir, çünkü Katalanlar Ispanya'ya hükmeden Madrid'den bagimsizliklarini almak için mücadele ediyorlar.
Placido Domingo Madritlidir ve Jose Carreras Katalandir.
Politik nedenlerle, 1984'te, Carreras ve Domingo birbirlerine düsman oldular.
Çok popüler olduklarindan ve dünya çapinda arandiklarindan, ikisi de kontratlarinda, sadece eger diger tenor davet edilmezse sarki söyleyeceklerini bildirdiler.
1987'de Carreras, rakibi Placido Domingo'dan daha acimasiz bir düsmanla karsilasti.
Korkunç bir teshis ile alt üst olmustu :
Kan kanseri !!
Kanserle mücadelesi çok acili idi. Sayisiz tedavi gördü, bunun yanisira kemik iligi nakli yapildi ve kan nakli yapildi, bunlar için ayda bir kez ABD'ye gitmek zorundaydi.
Bu kosullar altinda çalisamiyordu, bu yolculuklarin ve tubbi tedavilerin yüksek maliyeti maddi durumunu güçlestirmisti.
Parasinin bittigi zaman, Madrid'de, tek amaci kan kanseri hastalari için tedavi destegi saglamak olan Bir vakfi kesfetti.
"HERMOSA" Vakfinin destegi sayesinde Carrera hastaligi yendi ve sarki söylemeye geri döndü.
Bir kez daha yükselmis ve layik oldugu statüye ulasmisti ve Vakifa katilmaya karar Verdi.
Vakfin yasalarini okurken, Vakfin kurucusunun, en önemli katilimcinin ve vakfin baskaninin Placido Domingo oldugunu ögrendi.
Daha sonra, Placido Domingo'nun bu organizasyonu sadece onun tedavisine yardimci olmak için orijinal olarak kurdugunu, ama Carreras'nin "düsmanindan" yardimi kabul etmeyebilecegi gibi bir durum olur diye isminin gizli kalmasini istedigini kesfetti.
Ancak, bu hikayenin en dokunakli bölümü onlarin karsilasmasidir...
Placido'nun Madrit'teki konserlerinden birinde, Carreras konseri bölüp, alçakgönüllü bir sekilde dizlerinin üzerine çöküp, ondan bagislanmayi istedi ve seyircilerin önünde ona tesekkür etti.
Placido, onun kalkmasina yardim etti ve kocaman bir kucaklama ile büyük dostluklarinin baslangicini mühürlediler.
Placido Domingo ile yapilan bir röportajda, muhabir ona neden "HERMOSA VAKFI"in kurdugunu sordu, düsmaninin bundan yararlanmasinin yanisira rakibi olan tek sanatçiya yardim etmisti.
Yaniti kisa ve kesin idi :
"Bunun gibi bir sesi kaybedemeyiz...."
Bu insanin sevecenliginin gerçek hikayesidir ve bir örnek ve ilham kaynagi olarak hizmet etmelidir...
Bir dahaki sefere kayan bir yildiz gördügünüzde...
Onu kalbinizde saklayin,
O, baskalarina sevgisini verme amacina ulasmis
Birisinin ruhudur..

ALINTIDIR!!!

ilk defa duydum, insanlik budur nedersiniz?.merci che paylastigin icin.

denize .!.:
ilk defa duydum, insanlik budur nedersiniz?.merci che paylastigin icin.

beğenmene sevindim denize. gerçekten de insanlık budur işte dedirten bir hikaye.
sevgilerimle...

çok güzel bi hayat hikayesi idi. duygulandırdı doğrusu eline sağlık

X