İğneli Epilasyon İğneli epilasyon sonrası neler yaptınız ?

Yaptırdığın kişiye fotoğraf atabilme gibi bir imkanın varsa bence ona bir yaz, bu kadar çok ve iltihaplı gibi görünmesi normal mi diye.
Belki yapan kişiden de bir sorun olabilir ama sivilce diyorsunuz .. lakin sivilceliği de geçmiş gibi duruyor bunlar.
Neyse uzmanınıza bir sorun olmadı, başka bu işle uğraşan birine de sorabilirsiniz.
Biz yaptıranlar olarak söyleceğimiz yorumlar sadece kendimizden edindiğimiz tecrübelere dayalı kalacak.
Belki cildiniz farklı bir durum gösteriyor da olabilir.
Bence siz bi danışın.
Bende de sivilce olurdu, dedikleri gibi sadece ilk zamanlarımda, ama hiçbir zaman bu kadar büyük ve iltihaplı değillerdi.
Attım karma yağlı ciltlerde olabilir pudraya devam et dedi doktorada gittim zeynep hanıma gidiyorum ben sanırım cildim baya hassasmış benim yada ilk kez yaptırdığım için oldu bilmiyorum bugün biraz daha iyi gibi ama sivilceler geçmedi daha doktor baktı reaksiyon göstermiş ama geçer dedi iki güne değişme görmezsem bidaha doktora gidicem artık teşekkür ederim

Aynı sorun bendede var ben ilk defa boynuma yaptırdım amama pişmanlık hissediyorum çünkü herkeste 3güne toplamış kabuklanmıs bende iki gün su değdirmedim pudraladım utalk ama ilk günden sonra daha çok kızardı 3.gün bi baktım her yer sivilce su toplamış ucu gibi pamukla suyla sildim pudraladım akşamda hametan bepanten krem karıştırıp sürdüm ama içim rahat etmedi doktora gittim bana antibiyotik ve la roche nin mineral suyuyla onarıcı kremini yazdı sabah aksam sür pudralama dedi uzmanımda iyi zeynep hanıma gitmistim yaptıklarına bakıyorum bi bende böyle oldu galiba anlamadım bunlar ne zaman kuruycak var mı böyle reaksiyon yasayan bu 3.gününnsabahının fotoğrafı 4.gün suanda daha kızarık ve sivilceler su toplamış gibi beyaz uçlu

bende de aynısı oluyor canım ama ciltten kaynaklı karma yaglı bi cilde sahibiz ben ilk 3 gün su degdirmiyorum belki 3 gün çok gelebilir başkalarına ama su degdigi zaman isirik gibi oluyor degen yerler

Öncesinden ziyade sonrası daha önemli malum iz kalma riski var. Burada yaptıklarımızı paylaşarak yardımcı olabiliriz birbirimize. Ben birtakım şeyler yapıyorum ama kafamda hâlâ iz kalır mı sorusu mevcut :110: sudan uzak kalma süresi 2 günken ben 3 gün su değdirmedim. Yaptırdığım yer yüz ve çene. Cenemde ufak ufak gözenekler göründüğü için su değdirip risk almak istemedim. 4. Gün ılık suyla yıkadım. Eczaneden antibiyotikli bir krem aldım ve 3 gün onu kullandım. 4. Günde artık gözenekler büyük oranda kapandığı için çok kuru görünen yerlere bepanthen sürdüm. Kabuklara kesinlikle ellemiyorum hatta yanaklarımım üstüne yatmıyorum :olamaz: benim için en zoru bu çünkü sırt üstü kesinlikle uyuyamam :KK43: sizler neler yapıyorsunuz ? Bana da iz kalmaması için önerebileceğiniz bir krem/yöntem var mi ? Yüzüm için hangi temizleyicileri kullanabilirim ?
Merhaba ben 8 gün önce yaptırdım iğneli epilasyon. Çene ve favori bölgesine. İlk seansımda.1saat 15 dak sürdü işlem.Şişlik 1-2 saate kadar düzeliyor zaten. Sadece 1 gün su değdirmedim. 2 gün madecassol sürdüm . Zaten kabuk tuttu 2 gün sonra... bepanthol cilt bakım kremini kullandım 5,6,7 . Günler. Bugün 8. Günüm ve kabuk kalmadı kaymak gibi oldu... Herhangi bir leke veya iz de oluşmadı. Zaten kesinlikle iz veya lekelenme oluşmayacağını söylemişti uzman. Çok memnum kaldım

Ben de iğneli epilasyon yaptırıyorum boyun ve dekolte bölgeme.Benim gittiğim uzman 3 gün su değmemesi gerektiğini söyledi.Aslında ilk gittiğimde 1 gün demişti ama cildim çok hassas olduğu için ve suyu ne kadar geç değdirirsem o kadar hızlı iyileştiğini gözlemlediğimiz için en son 3 gün diye konuştuk.Şahsen bir dahaki seansımda kabuklar iyileşene kadar su değdirmemeyi denicem.Bu arada uzmanımın verdiği bilgi doğrultusunda işlemden hemen sonra hametan sürüyoruz ben eve gelince akşam kabuklar iyileşene kadar sadece pudralıyorum.Kabukları yumuşatacak her türlü şey yasak.Bu bağlamda sıcak su hiç hiç değdirmiyorum.Kabuklarım tamamiyle iyileşince hametan kullanıyorum.Diğer sudokrem ve madecassolun tüyleri uzattağını gözlemledim.Ve bu yönde çok fazla da yorum okudum.Hiçbir iz ya da leke problemi yaşamadım bu şekilde.Bir de tam anlamıyla iyileştikten sonra çok hafif keseliyorum.Cildim eskisinden daha güzel oluyo.

Ben de iğneli epilasyon yaptırıyorum boyun ve dekolte bölgeme.Benim gittiğim uzman 3 gün su değmemesi gerektiğini söyledi.Aslında ilk gittiğimde 1 gün demişti ama cildim çok hassas olduğu için ve suyu ne kadar geç değdirirsem o kadar hızlı iyileştiğini gözlemlediğimiz için en son 3 gün diye konuştuk.Şahsen bir dahaki seansımda kabuklar iyileşene kadar su değdirmemeyi denicem.Bu arada uzmanımın verdiği bilgi doğrultusunda işlemden hemen sonra hametan sürüyoruz ben eve gelince akşam kabuklar iyileşene kadar sadece pudralıyorum.Kabukları yumuşatacak her türlü şey yasak.Bu bağlamda sıcak su hiç hiç değdirmiyorum.Kabuklarım tamamiyle iyileşince hametan kullanıyorum.Diğer sudokrem ve madecassolun tüyleri uzattağını gözlemledim.Ve bu yönde çok fazla da yorum okudum.Hiçbir iz ya da leke problemi yaşamadım bu şekilde.Bir de tam anlamıyla iyileştikten sonra çok hafif keseliyorum.Cildim eskisinden daha güzel oluyo.
Bu arada benim tüylerim sık ve ince yani yoğun çalışılıyo bu bakımla boynum en en geç 2 haftada tamamen sorunsuz ve işleme dair en ufak bir iz kalmayacak hale gelmiş oluyo.İşlemi yapan kişiye ve tüy cilt yapısına göre iyileşme süreci farklılık gösterdiğinden belirtmek istedim.Ayrıca iğneli epilasyondan sonra kortizonlu kremlerin yasak olduğunu okumuştum.Piyasadaki çoğu antibiyotikli krem kortizonlu ben de zamanında kullandım özellikle ağdadan sonra oluşan sivilceleri evet çok güzel geçiriyolar.(doktor yazmıştı).Bu sebeple ben de iğneliden sonra oluşan küçük sivilceler için asla kullanmıyorum pudralayarak kabuk tutturuyorum.

Son düzenleme:
Gunes kremi kullanmakta onemli
Kabukları yumuşatacak şeyleri dediğim gibi uzmanım yasakladı ve hiç güneş kremi kullanmadım.Şu an gittiğim uzmana işlem yaptırdığımdan beri.Ama daha önce bir güzellik salonunda yaptırdım piyasadaki fiyatların üstünde bir güneş kremini zorla aldırdılar.Bakım olarak da sürekli madecassol kullanmam gerektiğini söylediler her dediklerini çok düzenli yaptım.Sonuçsa bir sürü iz ve yanık lekesi.İşlem de kötü yapılmıştı bu arada.Ve hala tüylerim duruyodu.Eğer güzellik merkezine gidiyosanız anlaşmalı oldukları bir sürü ürünü gerekli diye satıyolar.Gerçekten almayın bir ekstrası yok o ürünlerin.Kendim almış pişman olmuş biri olarak söylüyorum.Keşke onun yerine şu anki uzmanımdan seans alsaydım :) Şu an işlem yaptırdığım uzman sadece pudra ve hametan dedi ben de ee güneş kremi diye sordum.Önceki yer ısrar al yoksa iz kalır diyince.Uzmanım ben işimi yapıyorum kimseye zorla ürün aldırmam şu anda gerekli görmüyorum dedi.Tabi sizin uzmanınız gerekli görüyosa bilemem.Zaten şurdan anlarsınız illa bir markayı aldırmayı çalışıyosa altında bir şey vardır.Bu arada tüy probleminiz varsa bio ürünlerin bir çoğu tüyleri uzatıyo.İlla kullanıcaksanız içeriğe dikkat edin.

Kabukları yumuşatacak şeyleri dediğim gibi uzmanım yasakladı ve hiç güneş kremi kullanmadım.Şu an gittiğim uzmana işlem yaptırdığımdan beri.Ama daha önce bir güzellik salonunda yaptırdım piyasadaki fiyatların üstünde bir güneş kremini zorla aldırdılar.Bakım olarak da sürekli madecassol kullanmam gerektiğini söylediler her dediklerini çok düzenli yaptım.Sonuçsa bir sürü iz ve yanık lekesi.İşlem de kötü yapılmıştı bu arada.Ve hala tüylerim duruyodu.Eğer güzellik merkezine gidiyosanız anlaşmalı oldukları bir sürü ürünü gerekli diye satıyolar.Gerçekten almayın bir ekstrası yok o ürünlerin.Kendim almış pişman olmuş biri olarak söylüyorum.Keşke onun yerine şu anki uzmanımdan seans alsaydım :) Şu an işlem yaptırdığım uzman sadece pudra ve hametan dedi ben de ee güneş kremi diye sordum.Önceki yer ısrar al yoksa iz kalır diyince.Uzmanım ben işimi yapıyorum kimseye zorla ürün aldırmam şu anda gerekli görmüyorum dedi.Tabi sizin uzmanınız gerekli görüyosa bilemem.Zaten şurdan anlarsınız illa bir markayı aldırmayı çalışıyosa altında bir şey vardır.Bu arada tüy probleminiz varsa bio ürünlerin bir çoğu tüyleri uzatıyo.İlla kullanıcaksanız içeriğe dikkat edin.
Bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederm.

Merhaba ben 8 gün önce yaptırdım iğneli epilasyon. Çene ve favori bölgesine. İlk seansımda.1saat 15 dak sürdü işlem.Şişlik 1-2 saate kadar düzeliyor zaten. Sadece 1 gün su değdirmedim. 2 gün madecassol sürdüm . Zaten kabuk tuttu 2 gün sonra... bepanthol cilt bakım kremini kullandım 5,6,7 . Günler. Bugün 8. Günüm ve kabuk kalmadı kaymak gibi oldu... Herhangi bir leke veya iz de oluşmadı. Zaten kesinlikle iz veya lekelenme oluşmayacağını söylemişti uzman. Çok memnum kaldım
nereye gittiniz acaba özelden yazabılrısınız ya da buradan

Bio ürünleri derken biodermanın güneş kremimi acaba dediğiniz

Bio ürünleri derken biodermanın güneş kremimi acaba dediğiniz
Evet ben maalesef bilinçsizken sivilce tedavim sırasında dermatolog yazınca kullandım.Ve tüylerin daha belirgin hale geldiğini gördüm.Ama bunu ilk zamanlar güneş kremine yormamıştım.Sonra bir estetisyen tanıdığım eğer tüylenme problemin varsa mevcut tüyleri besler dedi.

yazdıklarınızı
Evet ben maalesef bilinçsizken sivilce tedavim sırasında dermatolog yazınca kullandım.Ve tüylerin daha belirgin hale geldiğini gördüm.Ama bunu ilk zamanlar güneş kremine yormamıştım.Sonra bir estetisyen tanıdığım eğer tüylenme problemin varsa mevcut tüyleri besler dedi.
yazdıklarınızı okuyunca üzüldüm açıkçası. hem sudocrem kullanıyorum hem biodermanın güneş kremini aldım birkaç gün önce. sudocremi bırakırım fakat güneş kremini ne yaparım bilmiyorum. önerebileceğiniz bir güneş kremi var mı peki?

Sarı kantaron yağı kesinlikle iz kalmıyor çok hızlı iyileşiyor ancak kesinlikle sürüp güneşe çıkmamak gerekiyor.ben evdeyken bol bol sürüp çıkarken siliyordum .

Sürekli nemlendirdiğim için sanırım öyle kalın kabuklar olmadı akşamları yatmadan öncede kantaron yağını sürüp biraz peçeteyle fazlasını alıp yatıyordum. eskilerde yara izleri iyileşsin diye kullanırlarmış.

Yüz de gözüken hassas bölge olduğu için hergün sürdüm minik noktalarda bir kaç hafta içinde küçüldü .tüm seanslar bittiğinde de azar azar sürdüm yağlanma olmaması için sivilcelenme vs (sadece parmak ucuyla emdirerek fazlasını aldım)şuan hiçbirşey yok.ilk yaptırdığım yer yakın diye gitmiştim ancak iğneyi bile yamultmuşlardı ve çok nokta vardı iğnenin uzun izlerini bile bırakmışlardı tırmalanmış gibi.Sonrasında yaşamadım öyle büyük hasarlar ilk gün şiş noktaların inmesini bekledim ve akşamları sürdüm.

Benim ilk gittigim yerde de oyle oldu. Ignenin ucunu yakmislar. Kirmizilik var bayagi o yuzden. Ben de sabah aksam surmeye basladim bakalım nasil olacak :)

X