İftar davetine giderken ne yapmalıyım

anonim244

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2024
117
116
26
Hayırlı akşamlar hanımlar.
Yarın akşam nişanlımın abisine iftar yemeğine davetliyiz. Elimiz boş gitmek olmaz. Hazır tatlı ya da evde kendimizin yaptığı bir tatlıyı götürmek istemiyorum. İftar daveti veren herkes tatlısını hazır ediyor düşüncesindeyim. Ziyan olmasın fazla olup da :)
Bunun yerine evde aparatif bişi mi hazırlasam yoksa ne yapsam fikirlerinizi paylaşır mısınız?

Hayir alin guzel bir yerden tatlinizi niye ziyan olsun bir gun sonra yenmiyor mu? İlk defa evlerine gidiyorsaniz ufak bir hediye de alabilirsiniz ilave olarak.

En uygunu tatlı alıp gitmeniz olur şahsi fikrim. İlla götürdüğünüz yenecek diye kaide yok ertesi gün yerler ziyan olmaz. Kuru baklava gayet güzel bir tatlı olur iftar ziyafetine giderken

Yarın akşam nişanlımın abisine iftar yemeğine davetliyiz. Elimiz boş gitmek olmaz. Hazır tatlı ya da evde kendimizin yaptığı bir tatlıyı götürmek istemiyorum. İftar daveti veren herkes tatlısını hazır ediyor düşüncesindeyim. Ziyan olmasın fazla olup da :)
Bunun yerine evde aparatif bişi mi hazırlasam yoksa ne yapsam fikirlerinizi paylaşır mısınız?
Evde yaprak sarması yapıp götürmen veya başka bir şey sencede saçma olmazmi ?

En uygunu tatlı alıp gitmeniz olur şahsi fikrim. İlla götürdüğünüz yenecek diye kaide yok ertesi gün yerler ziyan olmaz. Kuru baklava gayet güzel bir tatlı olur iftar ziyafetine giderken
Benim de aklıma soğuk baklava gelmişti eğer hazır tatlı alırsam diye ama kuru baklava da iyi bir tercih olabilir 🙏🏻

Evde yaprak sarması yapıp götürmen veya başka bir şey sencede saçma olmazmi ?
O kadar uğraştırıcı bir şey yapamam zaten çalışıyorum ki o da abartı olur 😅 Bize gelindiğinde el açması bir yiyecek getirmişlerdi birde içecek o yüzden bende hazır almaktan ziyade evde mi hazırlasam diye düşündüm 😌

Benim de aklıma soğuk baklava gelmişti eğer hazır tatlı alırsam diye ama kuru baklava da iyi bir tercih olabilir 🙏🏻
Soğuk baklava iyi bir tercih evde yapılmıyor yapanlarda tutturamıyor genelde hem lezzetli hem hafif. Evine ilk kez gidiyorsanız küçük bir ev hediyeside götürebilirsiniz

Al tatlını git, evlenince kendin yaparsın haberleşirsin giderken:)
Yarım kilo baklava yeter mis tamam işte
Senin hazırladığın şeyin yeneceğinin garantisi yok seven sevmeyen olur üstüne iftar sofrasında illa aparatif şey de çok oluyor.

Kuru dolma yapabilirsin.
Ama tatlıda mutlaka götürürdüm.

X