İdrarda keton çıkması

deryadenizzz

Guru
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2012
1.341
3.174
Merhaba arkadaşlar idrarımda keton pozitif çıktı. Bildiğim kadarıyla diyabetim yoktu, hamile de değilim. İnternette koma falan yazıyor çok panik oldum kötü birşey mi bu?

Öncelikle kamu spotu: internetten hastalik arastirmayin bu konuda cevremle de cok tartisirim. Hic birimiz doktor değiliz doktorculuk oynamaya gerek yok.

Diger acidan da idrarda keton olmasi direkt diyabetle alakali değildir.
Beslenmenizde karbonhidrati az tuketiyorsaniz, beslenmeniz yag ve protein agirlikliysa yani ketojenik diyet yapiyorsaniz da idrarda keton çıkabilir. Ya da uzun süreli aclik durumlarinda da keton cikabiliyor.

Bende de bir dönem ketonüri vardi doktorum kötü bir yorum yapmadı o dönem babami kaybetmistim pek bir sey yiyemiyordum ona bagladim. Lütfen doktorunuza sorun. Tüm değerleriniz birlikte yorumlanir tek değere takilmayin. Gecmis olsun.

Öncelikle kamu spotu: internetten hastalik arastirmayin bu konuda cevremle de cok tartisirim. Hic birimiz doktor değiliz doktorculuk oynamaya gerek yok.

Diger acidan da idrarda keton olmasi direkt diyabetle alakali değildir.
Beslenmenizde karbonhidrati az tuketiyorsaniz, beslenmeniz yag ve protein agirlikliysa yani ketojenik diyet yapiyorsaniz da idrarda keton çıkabilir. Ya da uzun süreli aclik durumlarinda da keton cikabiliyor.

Bende de bir dönem ketonüri vardi doktorum kötü bir yorum yapmadı o dönem babami kaybetmistim pek bir sey yiyemiyordum ona bagladim. Lütfen doktorunuza sorun. Tüm değerleriniz birlikte yorumlanir tek değere takilmayin. Gecmis olsun.edi
Başka bir sağlık problemim vardı genel test isterken karşılaştım, doktorum dönmedi açıkçası panik oldum İnterneti okuyunca teşekkür ederim cevabınız için.

Merhaba arkadaşlar idrarımda keton pozitif çıktı. Bildiğim kadarıyla diyabetim yoktu, hamile de değilim. İnternette koma falan yazıyor çok panik oldum kötü birşey mi bu?
Biraz geç bir yanıt ama bende de keton ++ çıkto idrarda. Açlık durumunda ya da basit şekerin az tüketildiği zamanlar da çıkabilirmiş. Ben her ne sebeptense günde 10 tatlı kaşığı yediğim nutellayı yememeye başladım, belki onun bile etkisi olabilir.

Ketojenik diyete yakın bir beslenme tarzınız mı var? Yani düşük karbonhidratlı. Vücut enerjiyi karbonhidrattan sağlayamazsa yağdan sağlamaya başlar.
Ben bi üniversitede çalışıyorum, bir çalışmada bir deney grubumuz vardı bir süre ketojenik diyet verdik sağlıklı kişilere. Diyete uyumlarını kontrol amacıyla her gün idrarda keton bakıyorduk. Keton pozitifse diyete uymuş diyorduk.

Ketojenik diyete yakın bir beslenme tarzınız mı var? Yani düşük karbonhidratlı. Vücut enerjiyi karbonhidrattan sağlayamazsa yağdan sağlamaya başlar.
Ben bi üniversitede çalışıyorum, bir çalışmada bir deney grubumuz vardı bir süre ketojenik diyet verdik sağlıklı kişilere. Diyete uyumlarını kontrol amacıyla her gün idrarda keton bakıyorduk. Keton pozitifse diyete uymuş diyorduk.
Evet bu test sırasında karbonhidrat yemiyordum doktor önemli birşey olmadığını söyledi.

Biraz geç bir yanıt ama bende de keton ++ çıkto idrarda. Açlık durumunda ya da basit şekerin az tüketildiği zamanlar da çıkabilirmiş. Ben her ne sebeptense günde 10 tatlı kaşığı yediğim nutellayı yememeye başladım, belki onun bile etkisi olabilir.
Evet az yediğim bir dönemdi benimde ondan oldu sanırım.

Doktor öyle demişse zaten öyledir:) Bir gün denk gelirseniz normal karbonhidratlı beslenerek testi yapın tabi eğer imkan varsa o zaman farkı görürsünüz bence.
İnternette ne olduğuna baktım tabi ki öleceğim yaziyordu🤣 bende korktum açıkçası. Doktor önemli değil az yediysen ondan olabilir dedi. İnternete tırnak kırılması yazsan 3 vakte kadar öleceğin yazıyor.😬

X