Premature Bebekler Idrar yolu enfeksiyonu erken doğuma mi yol açar?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Yagmurizmmm06

Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2020
129
57
27
Hanımlar 31+4 günlük hamileyim. Kanımda ve idrar yolumda yoğun enfeksiyon görünüyor. Plasenta da yaşlanma ve bebeğimde 2 haftalık gelişim geriliği de söz konusu. İlaç alerjim olduğu için doktorum enfeksiyonu engellemek için ilaç veremiyor herseye var çünkü. Suyumda azalma yok. Erken doğum riski var mı sizce suyum yeterli ama plasenta yaşlanması, bebekte 2 hafta gelişim geriliği ile enfeksiyon mevcut. Ne yapmam lazım? Doktor sadece yakın takip diyor. Çocuğum hala 1600 gr. Doğum yapsam riskli olur mu sizce

Hanımlar 31+4 günlük hamileyim. Kanımda ve idrar yolumda yoğun enfeksiyon görünüyor. Plasenta da yaşlanma ve bebeğimde 2 haftalık gelişim geriliği de söz konusu. İlaç alerjim olduğu için doktorum enfeksiyonu engellemek için ilaç veremiyor herseye var çünkü. Suyumda azalma yok. Erken doğum riski var mı sizce suyum yeterli ama plasenta yaşlanması, bebekte 2 hafta gelişim geriliği ile enfeksiyon mevcut. Ne yapmam lazım? Doktor sadece yakın takip diyor. Çocuğum hala 1600 gr. Doğum yapsam riskli olur mu sizce
Konu hakkında bilgim yok ama Allah yardımcın olsun inşallah bebeğin sağ salim doğar sen de şifa bulursun tez vakitte

Bunun cevabını en iyi doktorunuz verecektir.
32-33 arası covid geçirdim. Covide bağlı gebelik zehirlenmesi geçirdim. Doktorum o süreçte ben daha fazla korkmayım diye durumdan bahsetmemiş ancak gelişimi durmuştu bebeğimin. Son ay 2200de kaldı kilosu.2200 doğdu. Şimdi 6 ay geçti. Bebeğimin gelişimi gayet güzel iyi. İçeride büyümese de dışarıda büyür. Siz stres yapmayın. Dua edin.
Bazen 40.haftada doğan bebek küvöze girebilirken 33.haftada köveze girmeyebiliyor.

Doğum yaptınız mı bnde şuan 34 haftalık gebeyim 1 cm acilmam var ve idrar yolu enfeksiyonu kaptım antibiyotik kullanıyorum korkuyorum erken doğurmak tecrubelerinizi yazarmisiniz

Doğum yaptınız mı bnde şuan 34 haftalık gebeyim 1 cm acilmam var ve idrar yolu enfeksiyonu kaptım antibiyotik kullanıyorum korkuyorum erken doğurmak tecrubelerinizi yazarmisiniz

İnşallah en güzel en sağlıklı şekilde kucağınıza alırsınız. Benim gebelik zehirlenmesi başladı aniden sezaryen doğuma aldılar. Evim çok dağınık ve kirliydi. O süreçte niyeyse en çok ona üzülmüştüm 😅 ölümden döndük oysa ki.
36+0 da kuvöze gerek kalmadı çok şükür.
Bazen 40.hafta normal doğum oluyor kuvöze alınması gerekiyor.
Hiç telaş yapmayın bol bol dua edin en hayırlı en kısa zamanda kucağınıza alırsınız.
Çantanızı hazır edin. Doktorunuzun talimatlarını ihmal etmeyin.

İnşallah en güzel en sağlıklı şekilde kucağınıza alırsınız. Benim gebelik zehirlenmesi başladı aniden sezaryen doğuma aldılar. Evim çok dağınık ve kirliydi. O süreçte niyeyse en çok ona üzülmüştüm 😅 ölümden döndük oysa ki.
36+0 da kuvöze gerek kalmadı çok şükür.
Bazen 40.hafta normal doğum oluyor kuvöze alınması gerekiyor.
Hiç telaş yapmayın bol bol dua edin en hayırlı en kısa zamanda kucağınıza alırsınız.
Çantanızı hazır edin. Doktorunuzun talimatlarını ihmal etmeyin.
Ayy amin inşallah canım ilk gebeliğim ve aşılama biraz zorlu süreçten geçtik o yüzden hep korkuyorum kilosu nasıldı bebeğinizin

X