Premature Bebekler 28+1 de doğum yaptım sizlere ihtiyacım var

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Doktoru da bir an önce kilosunu toparlayıp göndermeye çalışıyor gibi konuşmuştu zaten inşallah iyi olur da evine gelir güzel kızım artık. Çıkması için illa 2 kg olması mı lazım ?
Şimdi kuvez içi oksijen sonra normal desteksiz solunum alır. Bu arada yavaş yavaş emzik vs verip emme refleksini geliştirirler. Emzirme oral beslenme denemeleri yapılır bu arada kiloda 1900- 2000 grama ulaşır herşey yolunsayda taburcu eder.

Benimkiler de 25 gün küvezde kaldı emmediler. Bunu yaptım hergün içtim. Olumlu düşünerek için. Siz hep olumsuza odaklanmış gibisiniz.
B bessste aynen hanımefendiye katılıyorum olumlu düşünmek çok önemli. Tamam ten teması vs önemli de benim kızımda 90 gün kaldı üstelik pandemi dönemiydi birkez bile bırak emzirmeyi kucağıma alamadım yanına giremedim yinede olumlu düşündüm onun sütüme ihtiyacı var diye. Zaman zaman azalıp çoğalabilir ama sütüme inandım sağdım hep. Olumlu düşünmek çok önemli. Bak bende bi tarih buldum dene istersen

Eklentiler

• IMG_0414.jpeg
    IMG_0414.jpeg
    101,3 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_0413.png
    IMG_0413.png
    339,7 KB · Görüntüleme: 19
Yok pazartesi bakan doktor perşembe yine bakalım gerileme olmazsa ameliyat olabilir demiş. Pazartesi burundan solunumdan da ayrılmış kızım ama buna sevinemedim göz olayından dolayı minicik daha ameliyatı kaldırabilir mi
Burnundan solunumdan ayrılması çok güzel bir şey kac gün burnundan aldı acaba

Şimdi kuvez içi oksijen sonra normal desteksiz solunum alır. Bu arada yavaş yavaş emzik vs verip emme refleksini geliştirirler. Emzirme oral beslenme denemeleri yapılır bu arada kiloda 1900- 2000 grama ulaşır herşey yolunsayda taburcu eder.
emzik almadım ne alayım sizin tecrübeleriniz çok iyi geldi bana 🙏🏻
Benimkiler de 25 gün küvezde kaldı emmediler. Bunu yaptım hergün içtim. Olumlu düşünerek için. Siz hep olumsuza odaklanmış gibisiniz.

B bessste aynen hanımefendiye katılıyorum olumlu düşünmek çok önemli. Tamam ten teması vs önemli de benim kızımda 90 gün kaldı üstelik pandemi dönemiydi birkez bile bırak emzirmeyi kucağıma alamadım yanına giremedim yinede olumlu düşündüm onun sütüme ihtiyacı var diye. Zaman zaman azalıp çoğalabilir ama sütüme inandım sağdım hep. Olumlu düşünmek çok önemli. Bak bende bi tarih buldum dene istersen
Doğru söylüyorsunuz ya bir de gece uykumdan uyanıp sağım yapmıyorum o kadar tatlı geliyor ki o uyku onu da yapacağım artık kendime şart koştum
Burnundan solunumdan ayrılması çok güzel bir şey kac gün burnundan aldı acaba
10 gün burundan destek aldı sonra çıkarmışlar evladınıza şifa diliyorum sizin de

emzik almadım ne alayım sizin tecrübeleriniz çok iyi geldi bana 🙏🏻

Doğru söylüyorsunuz ya bir de gece uykumdan uyanıp sağım yapmıyorum o kadar tatlı geliyor ki o uyku onu da yapacağım artık kendime şart koştum

10 gün burundan destek aldı sonra çıkarmışlar evladınıza şifa diliyorum sizin de
Bizden emzik istemediler kuvezdeyken steril etmesi zor oluyor diye ordan emzik kullandılar. Ben anneli yoğun bakıma geçince Avent emzik kullandım sonra epey bi emzikle devam ettik. 18 aylıkken sadece uykuya geçişte kullanıyordu şuan iki yaşına girecek emzik komple çıktı hayatımızdan çoktan.

Birde bebeğin kaç saatte bir besleniyorsa öyle sütünü sağ. 3 saatte bir mi besleniyor mesela 3 saatte bir alarm kur kalk sağ. Dışardaysan 3 saate evde ol sağ. Ben 3 ay hep böyle yaptım. Nekadar istikrarlı sağarsan okadar çoğalır uyarılır. Sonuçta bebeğin yanında olsaydı uyku tatlı geliyor emziremem diyemicektin mecbur kalkıp emzirecektin beslicektin. Yanındaymış gibi düşün 💕

Bizden emzik istemediler kuvezdeyken steril etmesi zor oluyor diye ordan emzik kullandılar. Ben anneli yoğun bakıma geçince Avent emzik kullandım sonra epey bi emzikle devam ettik. 18 aylıkken sadece uykuya geçişte kullanıyordu şuan iki yaşına girecek emzik komple çıktı hayatımızdan çoktan.

Birde bebeğin kaç saatte bir besleniyorsa öyle sütünü sağ. 3 saatte bir mi besleniyor mesela 3 saatte bir alarm kur kalk sağ. Dışardaysan 3 saate evde ol sağ. Ben 3 ay hep böyle yaptım. Nekadar istikrarlı sağarsan okadar çoğalır uyarılır. Sonuçta bebeğin yanında olsaydı uyku tatlı geliyor emziremem diyemicektin mecbur kalkıp emzirecektin beslicektin. Yanındaymış gibi düşün 💕
Kızımı 3 saatte bir besliyorlar hemşireleri öyle söylemişti. Avent 0-6 ay olandan mı alayım hazır olsun diye soruyorum yoksa özel bir emzik var mı

Kızımı 3 saatte bir besliyorlar hemşireleri öyle söylemişti. Avent 0-6 ay olandan mı alayım hazır olsun diye soruyorum yoksa özel bir emzik var mı
Yok özel bi emzik yok normal 0-6 ay olandan al bence. Bende emzik almamıştım kullanmıcaktım ama erken doğum filan olunca sırf emme refleksi daha çabuk daha çok gelişsin filan diye evde de çok verdim kullandım. Kuvezde de verdiler zaten. Kesmesi zor olmadı sonra ama ilk dönemde kurtarıcı oldu gerçekten

Merhaba kizlar ben tek yumurta ikizlerine hamileyim 20 haftalikten bebeklerde kan çalma olayı oldu sağ bebek sıvısı çok kalp yetmezliği başlamişti sol bebek sıvısı azdı sagdakı bebek sureklı kan caliyorduki soldakıyle kılo kaybi vardi ya bebeklerın bırını sonlandiracan yada ıkısını kaybetmeye göz alarak lazer olucan dedıler Ankara’da gözükmediğim doktor yok 23 haftalıkken İstanbul Mehmet Aytaç yüksel hocaya lazer oldum lazer başarılı 8 nısanda oldum 3 hafta krıtık gectı yapılan işlemden sonra kaybetme rıskı sol bebek akımı bozuk sağ hala sıvısı çoktu neyse geçen hafta düzeldi toparlandı derken bebekler 3 günde bir muayene edıyo doktarım bu gün tam 26+1 gün sol 907 gr sağ 1090 gram olmuş ama doktarım sagdakı sıvısı çok 30 hafta gormezsın haftaya alırız gıbı konuştu acaba aranızda benim gıbı ortak plasenta ayrılmış lazer olupta doğum yapan varmı bebekler küçük daha korkuyorum çok ya

Yok özel bi emzik yok normal 0-6 ay olandan al bence. Bende emzik almamıştım kullanmıcaktım ama erken doğum filan olunca sırf emme refleksi daha çabuk daha çok gelişsin filan diye evde de çok verdim kullandım. Kuvezde de verdiler zaten. Kesmesi zor olmadı sonra ama ilk dönemde kurtarıcı oldu gerçekten
Bide emzik alicam başka neler alicam yoğun bakımda soylermisiniz lütfen kendımı küveze hazırlıklı saklayorum artık resmen ıkız gebe deyınce mutlu olmuştum gebelıgım kabus gıbı gecıyo bi gün güzel duysam bıdakı muayenede doğacak ne yapacağımız şaşırdım valla

Bide emzik alicam başka neler alicam yoğun bakımda soylermisiniz lütfen kendımı küveze hazırlıklı saklayorum artık resmen ıkız gebe deyınce mutlu olmuştum gebelıgım kabus gıbı gecıyo bi gün güzel duysam bıdakı muayenede doğacak ne yapacağımız şaşırdım valla
Yoğun bakıma girecekleri kesinse ve doğum yapacağın gün belli olursa bence hastane tipi pompa kirala. Hiç satın almayla filan uğraşma. Süt saklama poşetlerinden birde prematüre bez stokla. Birde prematüre mama al. Yenidoğan yoğunbakımda prematüre mama istiyorlar aptamil isticekler yüksek ihtimalle. Liste verecekler neler lazım olduğuna dair. Mama, bez, ıslak mendil, pişik kremi katater vs. Mamayı ve bezi prematüre istiyorlar. Islak mendil pişik kremi filan ne alırsan ama mesela benden bephantol istediler. Bezin markası önemli değil. Katater filan belki özel hastaneyse kendileri tedarik eder benimki ünv hastanesiydi bize aldırdılar nerden alınacağını filan da söylüyorlar. Katater sebebi göbek bağından beslemek için.
Kuvezde bebeğe başka da bişey ihtiyaç olmuyor üst baş emzik filan hiç bişey istemiyorlar steril etmesi de zor oluyor onlar için. Zaten sanırım 26-27 haftada henüz bebişler zaten emzik filan vermezler başta.
Senin ihtiyacın olan pompa süt saklama poşeti ve diğer saydıklarım.
Başka bişeyin şuan aciliyeti yok. Bide kuvezde mesela bebeklerde reflü oluşuyor ilaç istiyorlar vitamin istiyorlar balık yağı işte mesela gaz damlası filan habire hiç durmadan bişeyler istiyorlar onları da bebeklerin ihtiyacına göre zaten isterler sizden eczaneden temin edersiniz.

Benim de erken doğum riski var malesef 28 . Haftadan beri doğum sancıları var doktorum 32 yi görelim dedi hergün kullanacağım endol fitil verdi kullanıp kullanmamakta tereddütlüyüm burada kullanan oldu mu

Benim de erken doğum riski var malesef 28 . Haftadan beri doğum sancıları var doktorum 32 yi görelim dedi hergün kullanacağım endol fitil verdi kullanıp kullanmamakta tereddütlüyüm burada kullanan oldu mu
Ciğer geliştirici iğneyi mutlaka sorun ne zaman yapcaksımız die

Fitili kullanmalısınız kasılma olmasın diye sanırım

Allah şifa versin bence şu an bez alın yeterli. Ben sleepy sıfır ve prima sıfır almıştım prizma ile devam ediyoruz. Bizden mama krem falan istemediler katater falan da istemediler şehir hastanesindeyiz. Islak mendil bez ve başta entübe olduğu için burnu için nazal nem diye bir damla istediler bence kafanıza göre almayın bir şey

X