HPV’yi NASIL ATLATTIM!

2018 yılında genital bölgemde çıkan et beni görüntüsünde kabartılardan rahatsızlığım sonucu doktora gittim ve hpv virüsü teşhisi koyuldu.Siğiller yayıldığı için lokal anesteziyle acılı bir işlem olacağından genel anesteziyle işlem yapıldı.Yapılan işlem koterizasyon(yakma işlemi) idi.Bu operasyon sonrasında hafif sızlamalar oldu antiseptik krem(silverdin vs.) kullandım.Koterizasyon siğilleri yok etmede en etkili çözümmüş.1 ayda tam olarak iyileştim.İz başta kaldı ancak zamanla o da kayboldu.Tedavi olduğum aynı gün Hpv testi yaptırdım ancak negatif çıktı çünkü sadece tehlike arz eden tiplere bakılmış.Normalde yaklaşık olarak 150 çeşidi aşkın hpv tipi mevcut.Bunlardan bazıları yüksek riskli olmak üzere bazıları da düşük riskli.2019 yılında tüm tipleri kapsayan detaylı hpv tarama testi yaptırdım ve sonuç negatif çıktı vücudumdan tamamen atmışım.(Bu süre zarfında siğil de hiç çıkmıyordu)En önemli konu nasıl kurtuldum; Sigarayı ve alkolü hemen o gün bıraktım bir daha ağzıma sürmedim.Hergün yeşil çay, zerdeçallı çay içtim.Doğum kontrol hapını bıraktım.Tek eşli oldum.Zira çok eşli olmak sıkıntı çünkü prezervatif tam koruma sağlamıyor.Siğil kasık bölgesinde de ,anal bölgede de çıkabiliyor ve temasla bulaşıyor.Japon mantarı içeren( ahcc ) isimli bağışıklık sistemi takviyesi aldım ancak maksimum 2 ay aldım.(Bütçesi yeterli olan 6 ay kullansın ben uzun süre devam etmedim çünkü biraz cep yakıyor) Glizigen denen intim bölge spreyini kullandım.(Bu da pek ucuz değil ben kullanırken 180 tlydi sonra 220tl oldu.Hergün 1 yıl boyunca kullandım glizigeni.İçerisindeki bazı asitler siğilin çıkmasını engelliyor ve siğil küçükse yok ediyor.Glizigen sayesinde ameliyattan sonra 1 2 kere daha küçük siğil çıktı onlarda glizigenle yok oldu.Sonra da bir daha çıkmadı.Hpv tedavisinde eş tedavisi şarttır.Bulaşma ihtimali yüksektir.Nişanlım da benzer süreçleri atlattı.Şuan o da hpv negatif.Siğil varken ilişkiye girmekten kaçının.Jileti ve ağdayı da hayatınızdan çıkarın çünkü siğilin çoğalmasını sağlıyor.Mümkünse lazer yaptırın yada tüylerinizi makasla kısaltın.Birde hpv tip değiştirebiliyor dolayısıyla sizde düşük riskli hpv varsa bile yüksek riskliye dönmemesi için Gardasil aşısı olabilirsiniz.Ben oldum toplam 3 seferde bitiyor.Bazıları yakıyor demiş, bu aşı kaslara vurulduğu için yakabilir profesyonel doktorlar acıtmıyor.Erkek arkadaşım eczanedeki çalışana vurdurmuştu canı çok yanmıştı.Bana 3 ünü de aynı doktor vurdu hiç hissetmedim.Bir zararı yok amerikada çocuklara vuruyorlar bu aşıyı bizdeki su çiçeği gibi.Son olarak genital siğilden muzdaripseniz diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkların testlerini de yaptırsanız iyi olur.Geçmiş olsun.Umarım tez zamanda iyileşirsiniz.Unutmayın bu virüsün düşmanı sağlıklı olmak yani bağışıklık sitemini güçlendirmekten ve moralinizi yüksek tutmaktan geçiyor.
2018 yılında genital bölgemde çıkan et beni görüntüsünde kabartılardan rahatsızlığım sonucu doktora gittim ve hpv virüsü teşhisi koyuldu.Siğiller yayıldığı için lokal anesteziyle acılı bir işlem olacağından genel anesteziyle işlem yapıldı.Yapılan işlem koterizasyon(yakma işlemi) idi.Bu operasyon sonrasında hafif sızlamalar oldu antiseptik krem(silverdin vs.) kullandım.Koterizasyon siğilleri yok etmede en etkili çözümmüş.1 ayda tam olarak iyileştim.İz başta kaldı ancak zamanla o da kayboldu.Tedavi olduğum aynı gün Hpv testi yaptırdım ancak negatif çıktı çünkü sadece tehlike arz eden tiplere bakılmış.Normalde yaklaşık olarak 150 çeşidi aşkın hpv tipi mevcut.Bunlardan bazıları yüksek riskli olmak üzere bazıları da düşük riskli.2019 yılında tüm tipleri kapsayan detaylı hpv tarama testi yaptırdım ve sonuç negatif çıktı vücudumdan tamamen atmışım.(Bu süre zarfında siğil de hiç çıkmıyordu)En önemli konu nasıl kurtuldum; Sigarayı ve alkolü hemen o gün bıraktım bir daha ağzıma sürmedim.Hergün yeşil çay, zerdeçallı çay içtim.Doğum kontrol hapını bıraktım.Tek eşli oldum.Zira çok eşli olmak sıkıntı çünkü prezervatif tam koruma sağlamıyor.Siğil kasık bölgesinde de ,anal bölgede de çıkabiliyor ve temasla bulaşıyor.Japon mantarı içeren( ahcc ) isimli bağışıklık sistemi takviyesi aldım ancak maksimum 2 ay aldım.(Bütçesi yeterli olan 6 ay kullansın ben uzun süre devam etmedim çünkü biraz cep yakıyor) Glizigen denen intim bölge spreyini kullandım.(Bu da pek ucuz değil ben kullanırken 180 tlydi sonra 220tl oldu.Hergün 1 yıl boyunca kullandım glizigeni.İçerisindeki bazı asitler siğilin çıkmasını engelliyor ve siğil küçükse yok ediyor.Glizigen sayesinde ameliyattan sonra 1 2 kere daha küçük siğil çıktı onlarda glizigenle yok oldu.Sonra da bir daha çıkmadı.Hpv tedavisinde eş tedavisi şarttır.Bulaşma ihtimali yüksektir.Nişanlım da benzer süreçleri atlattı.Şuan o da hpv negatif.Siğil varken ilişkiye girmekten kaçının.Jileti ve ağdayı da hayatınızdan çıkarın çünkü siğilin çoğalmasını sağlıyor.Mümkünse lazer yaptırın yada tüylerinizi makasla kısaltın.Birde hpv tip değiştirebiliyor dolayısıyla sizde düşük riskli hpv varsa bile yüksek riskliye dönmemesi için Gardasil aşısı olabilirsiniz.Ben oldum toplam 3 seferde bitiyor.Bazıları yakıyor demiş, bu aşı kaslara vurulduğu için yakabilir profesyonel doktorlar acıtmıyor.Erkek arkadaşım eczanedeki çalışana vurdurmuştu canı çok yanmıştı.Bana 3 ünü de aynı doktor vurdu hiç hissetmedim.Bir zararı yok amerikada çocuklara vuruyorlar bu aşıyı bizdeki su çiçeği gibi.Son olarak genital siğilden muzdaripseniz diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkların testlerini de yaptırsanız iyi olur.Geçmiş olsun.Umarım tez zamanda iyileşirsiniz.Unutmayın bu virüsün düşmanı sağlıklı olmak yani bağışıklık sitemini güçlendirmekten ve moralinizi yüksek tutmaktan geçiyor.
merhaba ben bir soru sormak istiyorum bununla ilgili. Hpv siğilleri tamamen vücudumuzdan kaybolsa bile biz bir başkasıyla ilişki yaşadığımızda ona bu hastalığı bulaştırır mıyız?

merhaba ben bir soru sormak istiyorum bununla ilgili. Hpv siğilleri tamamen vücudumuzdan kaybolsa bile biz bir başkasıyla ilişki yaşadığımızda ona bu hastalığı bulaştırır mıyız?
Merhaba sadece siğille temas halinde bulaştığı söyleniyor yani siğil olmayınca cinsel ilişki yaşasanız da geçmiyor çünkü hpv DNA ya yerleşen bir virüs çeşidi.Ancak siz siğil olmadığını zannediyor olsanız dahi bazen gözle görülemeyecek derecede küçük siğiller de olabilir.O yüzden kesin olarak hpv nin vücudunuzdan atıldığına emin değilseniz.Cinsel ilişki yaşarken korunmak daha sağlıklı olacaktır.

İyi günler merhabalar okurken denk geldi bende kaşıntı oluyor ama görünürde bir sigil vs yok ne yapmam lazım peki test fıyatları nelerdir test olursam ve negatif yada pozitif olursa ne yapacağım yardımcı olurmusunz

Ketem ( kanser erken teşhis merkezi) ve aile hekimliklerinde hpv testi ücretsiz olarak yapılıyor. Bende 2 yıl üstüste pozitif çıkınca hastaneye yönlendirdiler. Hastanede leep yapılarak lezyonlar ortaaan kaldırıldı. 6 ay kadar sonra ozon tedavisine başladım ve tedaviye başladıktan sonra 3 ay içinde virüsü atmışım, hpv testi negatif çıktı. Ayrıca temizliğime çok dikkat ettim. Bağışıklığımı güçlendirecek takviye gıdalar aldım ve sağlıklı beslendim. Haa bir de erkek arkadaşımdan ayrıldım :)

Teşekkür ederim.Size de çok geçmiş olsun.Bu süreçte sarı yeşil renkli akıntım olmadı.Akıntım normal olması gerektiği şekildeydi.Sarı yeşil renkli (olağan dışı) akıntı varsa başka bir enfeksiyon hpv ye eşlik ediyor olabilir.Elbette siğil çıktığı bölgeye de göre kaşıntı ve batma yapıyor.En azından bende yapıyordu ama kesinlikle kaşımamak gerekiyor.Bazı kişilerde kaşıntı ve batma da yapmıyormuş.Glizigeni benim nişanlım da kullanıyordu.Kesinlikle kadın erkek hpv problemi olan herkes kullanabilir.Eğer bölgede siğil varsa glizigen siğili yok edene kadar çok yakıyor ve acıtıyor.Ancak etrafa yayılmasını da önlüyor.1-2 hafta da siğili de yok ediyor.Eğer bölgede siğil yoksa da glizigen yakmıyor.Ancak siğil çıkmasını önlemek için bir bariyer gibi düşünün düzenli kullanmaya devam etmelisiniz.Etkisini kendi gözümle gördüğüm için tavsiye edebiliyorum.Ancak şu da var her siğil kesin olarak geçmeyebiliyor.3-4 haftayı geçen siğillerde doktor müdahalesi de malesef ki şart oluyor.
Merhaba bu bahsettiginiz glizigen spreyi aldım ve kullanmaya basladim. Benim lezyonlarim ic dudakta ve bir doktor sigil dedi digeri vestibular papillomatis dedi. Ic dudaktaki bu lezyonlara sıkıyorum ve hiçbir etkisi olmuyor yanma vs hissetmiyorum asla. Dolayisiyla bu lezyonlar sigil degil midir? Çok arada kaldim yeniden doktora gidip biyopsi yaptiracagim ama icim icimi yiyor sigil cikmasindan çok korkuyorum.

Merhaba bu bahsettiginiz glizigen spreyi aldım ve kullanmaya basladim. Benim lezyonlarim ic dudakta ve bir doktor sigil dedi digeri vestibular papillomatis dedi. Ic dudaktaki bu lezyonlara sıkıyorum ve hiçbir etkisi olmuyor yanma vs hissetmiyorum asla. Dolayisiyla bu lezyonlar sigil degil midir? Çok arada kaldim yeniden doktora gidip biyopsi yaptiracagim ama icim icimi yiyor sigil cikmasindan çok korkuyorum.
Bende sizinle aynı durumu yaşıyorum lütfen benimle iletişime geçer misiniz

Lezyonlar bir anda cogaldi mi yoksa olan lezyonlar büyüyor mu
Ben devamlı telefonda fotografini cekiyordum ve tüm ic dudakta ama miniciklerdi ve zamanla buyuduler. Ayrıca bu asidik sprey kullandigimda da hiçbir etkisi olmadi büyük ihtimal vajinal florami bozdum ve akintim artti su an panik haliyle tüm tuslara bastim diyebilirim. Kapsamli bi test yapilsaydi rahat edecektim belki ama neyse umarim sigil degildir ne sizdeki ne bendeki

Biyopsi yaptiracagim haftaya negatif gelirse tiplendirme yapmaya gerek kalmiyormus sanırım ama hpv değilse ordaki başka ne olabilir kafam wlmiyor ya

Sizinkiyle kendiminkinin aynı olduğunu düşünüyorum. Minik minikler sadece kafaları görünüyor ama büyüyorlar zamanla

merhaba çozum bulabıldınız mı bende de var aynı sorun yardımcı olursanız cok tesekkur ederım
Var olan şeyler olduğu gibi duruyor akışına bıraktım sadece sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Doktorlar yakmıyor küçük diye krem vs de vermedi iç kısımda diye öylece bekliyorum anlayacgijiz

merhaba bende et beni gibi bir şey çıkmıştı geçen ay, şu an düşününce hpv olmasından aşırı korktum. Kaşıntısı yanması ya da batması yoktu. Yanlışlıkla duştayken kopardım ve hâliyle kanadı. Vulvanın üst kısmında çıkmıştı. Dudak kısmında herhangi bir şey yok. Pazartesi için kadın Doğumdan randevu aldım. Smear testi yaptıracağım. İki senedir de bende süregelen bir mantar enfeksiyonu var ama ben düzenli olarak doktora gidiyordum zaten smear testi de yaptırmıştım o zaman herhangi bir sorun çıkmamıştı. Aşırı tedirginim sabah işe gideceğim korkudan bir gram uyku uyuyamıyorum. Sizce hpv olabilir mi ? 2 sene içerisinde sadece bir kere dediğim gibi et beni tarzında bir şey çıktı o da zaten daha sonra başka bir yerde çıkmadı. 2 sene içerisinde illa bir belirti vermez miydi smear testi yaptırmıştım bir yandan da yeni mi kaptım acaba da ondan mı çıktı diye korkuyorum. Şu an bildiğiniz hüngür hüngür ağlıyorum.

Var olan şeyler olduğu gibi duruyor akışına bıraktım sadece sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Doktorlar yakmıyor küçük diye krem vs de vermedi iç kısımda diye öylece bekliyorum anlayacgijiz
ayy napcazki iliski yapiyor musunuz ben birakali 2 ay oldu o kucukler dursa da yapilabilir mi

X