Histamin alerjisi

yasemin-uz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2023
1
1
30
Merhaba herkeze histamin alerjisi ile ilgili çok soru gelmiş bu hastalık benimde başıma geldi 4 senedir toz alerjim var zannediyordum meğer histaminmiş
İlk başta aşırı burun akıntısı genizde kulakda burunda aşırı kaşıntı hapşırma ile başladı sonra artınca 3 sene önce İstanbul'da kbb doktoruna gittim sadece burun muaynesi yaptı ve toz alerjisi dedi test yaptırmadı direk bi ilaç ve burın spreyi ile gönderdi ilaçlar iyi geliyordu ama içersem ama bu sene artık ataklar olduğunda hiç bir ilaç fayda etmemeye başladı
3 aydır Özbekistan taşkentteyim buraya geldiğim anda hiç geçirmediğim ataklarım başladı artık duramaz oldum burda bir alerji kliniğine gittim burdaki doktorda başta toz alerjisinden yola çıktı hemen alerji diyetine başladık + akupuntur nefes egzersizi ve burna elektrik veriyorlar 18 gün devam ettik ilaçlarlada destekledik çok iyi geldi sonra 10 gün ara verdik ve alerji testi yaptık alerjide histamin çıktı ve aşı tedavisine başladık akupuntur yine 18 gün devam elektirk tedavisini kestik ve bu süreç 5 sene devam edicek dedi sadece peynir vs. Değil yumurta tavuk kırmızı meyveler turunçlar kuru meyveler hepsi yasak ama iyiyim en azından yaşam kalitem geri geldi

X