Saç Bakım Ürünleri Hindistan Cevizi Yağı Saçımı Kuruttu

amelie poulain

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2016
924
1.915
29
Herkese Merhaba,

Banyo öncesinde kuru saçlarıma bakım olsun diye birkaç çeşit yağ sürüp beklerim. Daha önce zeytinyağı, argan, kayısı çekirdeği, badem ve havuç yağı denedim. Çok süper sonuç alamasam da saçlarımın nemli kalmasına ve yumuşamasına yardımcı oldular. Hindistan cevizi yağının faydaları her yerde yankılanırken elimdekiler bittikten sonra ben de soğuk sıkım hindistan cevizi yağı aldım ve 2 sefer kullandım. Ve son iki seferdir saçlarım acayip sertleşti. Normalde saçım bu kadar sert değildir, duşta saç kremini uygularım, duştan sonra da saçlarıma serum sürerdim. Ama hindistan cevizi yağını sürdüğümden beri serumdan önce durulanmayan bakım kremi sürme ihtiyacı hissediyorum ve saçım şu an olduğundan daha kabarık. Bende mi sorun var, neyi yanlış yapıyorum?

(Bu arada daha önce saçıma yumurta sarısı sürmüştüm o da saçımı kazık gibi yapmıştı, duşta saçımı 9 kere şampuanlayarak arındırmıştım.)

bu hindistancevizi yağı benim saçımıda kuruttu ben zamanında doğal hindistancevizi almıştım çok duydum methini çok öven vardı ozamanlar bende almıştım tabii dolapta saklıyodum çıkarınca eriyodu oda sıcaklığında biraz ılıtıp tüm saçıma yediriyodum 2 - 3 saat bekletip yıkıyodum ama ciddi kurutuyodu saçımı çok şaşırıyodum bi yağ saçı neden kurutur acaba diye the lifeconun du benimki bende saçıma sürmeyi bırakıp cildime uygulamıştım ozamanlar bitince daha da almadım şahsen.. bence saç için en besleyici yağ doğal zeytin yağı ılıtıp tüm saça sürüyorum bikaç saat sonra yıkıyorum yumuşacık oluyo saçlarım..

internette falan araştırdığımda saç kuruluğuna en iyi gelen hindistan cevizi yağı diyorlar. ben de birkaç kere uyguladım onu hem diplere hem de uçlara yedirdim iyice. hint yağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağını karıştırıp uyguluyordum. ama hala saçlarım sert özellikle uçları. sanırım zeytinyağına ağırlık vericem artık. uçlarına da hindistan cevizi yağı sürmeyeceğim.

X