Her karanlık geceden sonra güneş dogar.

Bu yaşadıklarımı belki unuturum ama bu hisleri, endişe, üzüntü acı, bazen saran derin umutsuzluk, özlem asla unutmayacağım. Ruhumda malesef derin yaralar bıraktı. Normal hayatımda kötü etkilendi. Çok kararlı ve net olmam gereken bir işim var. Otorite kuramıyorum, işimi bile eskisi hakkıyla yapamıyorum. Ölene kadar bir daha gerçek ben olamayacağım. Beni en çok korumayı beceremedim hissi tüketti, sanki bundan sonra da koruyamayacakmışım anneliği hak etmiyormuşum gibi geliyor. Çok uzattım pardon özetle katılıyorum unutulmuyor.

Her acı birseyler katarmiş insana. Bu acınin size kattigi seyleri sevin. Yoksa eritiyor o hisler sizi. Kendinizi de sevin eksiklerinizle fazlalarinizla... anne olmayi içten isteyen herkes hakeder benim gozumde...
Mukemmel bir anne olacaksiniz ❤

Bende de kan pıhtılaşması var. Umarım bu sorundan korumayı başarırız ilerde gebeliklerimizi. Hiç deneme yaptınız mı canım. Bizde 6 embriyo oluştu. 3. Gün çok iyi durumdaydılar. Ama 5. Gün aradılar gelişimleri geride diye. 2 tanesi altıncı güne ulaşabildi iyi-orta kalite. Eşimin morfoloji %3. Onun dışında değerleri normal, doktorlar sorun yok diyorlardı ama bu sorundan sonra eşimin DNA hasarından şüpheye düştüm. Transfer olumlu olmazsa eşim detaylı muayene olsun, tedavi olsun istiyorum. 4 yıldır tedavi olduğunuza göre bilgin vardır, erkek infetilitesinde iyi doktor biliyor musun?
benim eşim azosperm daha yeni spermin bir öncesi evresi elongo oluşmaya başladı tüp bebek için yolum daha uzun eşim celalettin peruda tedavide tavsiye ederim çok ilaç veriyor ama hiç bir zaman hastadan umudunu kaybetmiyor sonuna kadar gidiyor sen tüp bebek tedavisi öncesi kansulandırı igne kullandın mı

benim eşim azosperm daha yeni spermin bir öncesi evresi elongo oluşmaya başladı tüp bebek için yolum daha uzun eşim celalettin peruda tedavide tavsiye ederim çok ilaç veriyor ama hiç bir zaman hastadan umudunu kaybetmiyor sonuna kadar gidiyor sen tüp bebek tedavisi öncesi kansulandırı igne kullandın mı
Çok teşekkür ederim canım. Tavsiyeni inceleycem. Bu ara çok ihtiyacım var çünkü erkek infertilitesi hakkında hiç bilgim yok. Doktorlar hep beni inceliyor bişey çıkmıyor ama yine de hep inceliycek başka bişey buluyor beni inceliyorlar. Canım benim bi hiç tutmayan, bi de tutup kimyasal gebeliğe dönen iki denemem var. İkisinde de transferi takiben hemen oksapar iğne başlattı doktorum, hemşire gelip odadayken vurmuştu. Günde bir kere devam ettim teste kadar ve coraspin içtim birer tane. Bi de günde 3 litre su içiyordum. Zaten canım ben bu kan pıhtılaşması testini yaptırıp ben de çıkmadı diyen duymadım daha. Herkeste var. Türk kadınlarının %80inde olan bir mutasyonmuş. Bide türleri var benimki 5g/4g olan, bu düşüğe en çok sebep olan mutasyon o yüzden ben titizleniyorum. Bu tedaviye ihtiyaç duymayan kimse bu testi yaptırmıyor, çatır çatır da doğuruyor. Belki de çok kafaya takmamak lazım.

Çok teşekkür ederim canım. Tavsiyeni inceleycem. Bu ara çok ihtiyacım var çünkü erkek infertilitesi hakkında hiç bilgim yok. Doktorlar hep beni inceliyor bişey çıkmıyor ama yine de hep inceliycek başka bişey buluyor beni inceliyorlar. Canım benim bi hiç tutmayan, bi de tutup kimyasal gebeliğe dönen iki denemem var. İkisinde de transferi takiben hemen oksapar iğne başlattı doktorum, hemşire gelip odadayken vurmuştu. Günde bir kere devam ettim teste kadar ve coraspin içtim birer tane. Bi de günde 3 litre su içiyordum. Zaten canım ben bu kan pıhtılaşması testini yaptırıp ben de çıkmadı diyen duymadım daha. Herkeste var. Türk kadınlarının %80inde olan bir mutasyonmuş. Bide türleri var benimki 5g/4g olan, bu düşüğe en çok sebep olan mutasyon o yüzden ben titizleniyorum. Bu tedaviye ihtiyaç duymayan kimse bu testi yaptırmıyor, çatır çatır da doğuruyor. Belki de çok kafaya takmamak lazım.
benim genetik sıkıntı paı-ı 4g/4g birde mthfr c677t ve a1298c heterozigot taşıyıcısıyım.inşallah allah nasip ederde eşimden sperm çıkarsa hemen memorial şişliye gidecegim inanıyorum orası bizim için en iyi yer

benim genetik sıkıntı paı-ı 4g/4g birde mthfr c677t ve a1298c heterozigot taşıyıcısıyım.inşallah allah nasip ederde eşimden sperm çıkarsa hemen memorial şişliye gidecegim inanıyorum orası bizim için en iyi yer
Homozigotumuz aynıymış, bende de iki heterozigot var ama onlar hangileri hatırlamıyorum. Dikkat edelim canım ben bir tıp fakültesi araştırma sonucu okumuştum, en çok düşüğe bu mutasyon sebep oluyormuş. Şişli memoriali tercih etme nedenin nedir canım orası erkek infertilitesinde başarılı mı?

Saglikla büyüt yavrunu
Benim eltimde öyle ben hamile kalmadan önce beni her gun arar adet oldun mu diye sorardi kendisi hamile kalir kalmaz aramaz oldu ben sevindim aksine hamile kaldigina bebegine biseyler bile bakiyodum taki sizin eltiniz gibi eşimin sorunu oldugunu bile bile cocugumuzun olmadigini bile bile sirf kaynanam ve kayinbabam beni seviyo diye hamileligimi kiskananlar var onlar kendine kadin mi diyip paylasiyodu cok sert kavga ettim kayinvalidemler ona terbiyesiz vs seyler söyleyip bagirdi o gün bugündür küsüm ona eltiler niye bu kadar fesat anlamiyrum ben hic kiskanmam.onu ama insanlar benimle ilgili bisey soyleyince bana kin kusuyo resmen yani dicegim o ki yalniz deilsin bende de var oyle ha o benim kalbimi oyle kirdi ya Allah gordu suan cocuguna verecek tek damla sutu yok ama keske olsa o bebege yazik

Homozigotumuz aynıymış, bende de iki heterozigot var ama onlar hangileri hatırlamıyorum. Dikkat edelim canım ben bir tıp fakültesi araştırma sonucu okumuştum, en çok düşüğe bu mutasyon sebep oluyormuş. Şişli memoriali tercih etme nedenin nedir canım orası erkek infertilitesinde başarılı mı?
genetik konusunda ve labaratuvar konusunda çok iyi bir merkez başarı oranı baya iyi

genetik konusunda ve labaratuvar konusunda çok iyi bir merkez başarı oranı baya iyi
Anladım canım. Ben de şuan bahçecdeyim ama beni beşinci gün arayıp gelişimleri geride dediklerinde çok üzüldüm. Başka hastanedeki ilk tedavimde böyle bi sorun olmamıştı. Şuan orta kalite iki tane altıncı gün embriyom var. Çok umut bağlamak istemiyorum. Embriyolar üçüncü gün çok iyi durumda olup beşinci günde geriledikleri için sorunun spemlerden kaynaklandığını düşünüyorum. Ama bunu neden ben düşünüyorum, doktor düşünmeli. Eğer bu embriyolarım tutmazsa, doktorumla da gideceğimiz yeni yol beni tatmin etmezse, daha detaylı inceleyip sorunu bulacak başka bir merkeze geçmek istiyorum. Bu ara araştırmalarımda Şişli memorial Semra kahraman çok önüme çıkıyor. Tanımıyorum ama okuduğum kadarıyla çok saygı duydum, işinde çok iyi belli. İnşallah Allah yüzüme baksın gerek kalmasın ama olursa orayla görüşmek istiyorum ben de.

Anladım canım. Ben de şuan bahçecdeyim ama beni beşinci gün arayıp gelişimleri geride dediklerinde çok üzüldüm. Başka hastanedeki ilk tedavimde böyle bi sorun olmamıştı. Şuan orta kalite iki tane altıncı gün embriyom var. Çok umut bağlamak istemiyorum. Embriyolar üçüncü gün çok iyi durumda olup beşinci günde geriledikleri için sorunun spemlerden kaynaklandığını düşünüyorum. Ama bunu neden ben düşünüyorum, doktor düşünmeli. Eğer bu embriyolarım tutmazsa, doktorumla da gideceğimiz yeni yol beni tatmin etmezse, daha detaylı inceleyip sorunu bulacak başka bir merkeze geçmek istiyorum. Bu ara araştırmalarımda Şişli memorial Semra kahraman çok önüme çıkıyor. Tanımıyorum ama okuduğum kadarıyla çok saygı duydum, işinde çok iyi belli. İnşallah Allah yüzüme baksın gerek kalmasın ama olursa orayla görüşmek istiyorum ben de.
Evet bende Semra hanıma görmeden çok ısındım tek sıkıntım oradaki ürolog çok sert mizaca sahip olurda TESE ameliyatı gerekirse ona yaptırmaya çekiniyorum

Evet bende Semra hanıma görmeden çok ısındım tek sıkıntım oradaki ürolog çok sert mizaca sahip olurda TESE ameliyatı gerekirse ona yaptırmaya çekiniyorum
Olsun canım sert mizaca sahip insanlar işlerinde daha başarılı oluyorlar. Boşver benim doktorum da sert diyemem ama mesele burda herkesin beklediği gibi detaylı konuşma, herşeyi açıklama her kafana takılanı sorma gibi beklentilerin varsa asla çalışamayacağın bir doktor, sorum olduğunda çekinerek soruyorum, beşinci gün aradıklarında hiç aramadım doktoru arasam ne telaş ediyorsun bekle yarını diyecekti, çünkü ne sorsam sen bunları düşünme diyor sadece. Soru sorulmasından pek hoşlanmıyor. Benim gibi detaycı biri için çok zor ama deneyimi ve başarı yüzdelerini göz önüne alarak ona güvenmeyi seçiyorum. Napalım sonuç başarılı olsun da mecazen dövse bile umurumda değil.

Sabahın ilk ışıkları...
Biraz umut olsun diye yazıyorum bunları...
Ilk 3 ay çocuk istemedik ben hiçbir zaman bakabilecegime emin olamadim. O aralar bir hamilelik geçirmişim farkinda olmadan testler negatif...
6 haftalikken ögrendim fazla da kalmadi zaten gitti.
O minicik şey güclu bir sekilde sanci yapiyor yerleşiyordu. Onun yarattigi sanciyi sevdim ben.
Anne olabilirim dedim hazirim dedim.
Ama işler hiç oyle ilerlemedi.
Başladik çocuk yapmaya..! Kolay saniyor insan bazi şeyleri.
5 senelik yolculuğum işte öyle başladi.
Ilk korunmadigimizda karnimi tuttum hep içimde sandim adet oldum yıkıldım. Gülüyorum şimdi kendime. Çnku önumde daha 5 sene varmış bilmiyordum...
6 ay kadar olmayinca doktora gittim. Doktor bir sorun olmadigini soyledi 2 ay ultrason kontrolunde yumurtlamayi gorup iliski denedik olmadi..
Sperm testi verdik sorun yok.
Yumurtlama var sperm var devami yok. Ozel hastaneye gittim hala doktorum olan doktor bey rahim filmi istedi.
Temiz.!
Klomen okudum kk da doktordan istedim verdi. 3 ay denedik yine elde var 0...
Bu surecte kuzenim , arkadaşlarim hamile kaliyor. Ben içten ice uzuluyor daha çok araştirma yapiyordum.
Çocuk nasil yapilir ?!
Tek yol var kocanla cinsi münasabet... 😊
Ama olmuyordu.
Başka bir doktorla tanistim femara başlayalim sorun yok dedi.
Prolaktin yuksekmiş başlamadik... !

Sonra 3 aydir çocuk yapmasina yardimci olmaya calistigim kuzenim birgun bana testinin fotografini atti... Hemde ben daha elimde gebelik testimin sonucunu beklerken...
Tabiki negatifti. Ve kuzenimin pozitif gebelik testi karşimdaydi...
Agladim.!
Çok agladim. Ama size bunu tarif edemem. Içimde hem sevinç hem buhran. Anlatılmaz yaşanir...
Cok kavga ettik eşimle çok agladim çok üzüldum.
Aşilama deneyelim dedik başladik...
Tam test tarihime 4 gün kala adet oldum beklemiyordum...
Yine çok agladim. Hayirlisi dedim.
Insanlar hamile kaliyorlardi hala haberleri geliyordu.
Bana sorulan sende yokmu biseyler sorularina cevap vermekten bunalmiştim.
Eltim vardi benden hamilelik haberi bekliyordu eli kulaginda...!
Her firsatta sordu her firsatta yok istemiyorum dedim.
Insanlar canimi acitmaya başlamislardi artik.
" bak senden once eltin hamile kalacak yap bitane çocuk daha" sozleri kalbimi delen bir hançer misali , yaralaniyordum...
Bazen hicbir saglik sorunum olmamasina ragmen kalkamiyordum.
Insanlar nasil acimasiz...!
Sonra tüp bebek yaptiralim dedik. Finansal destek lazimdi. O sirada da kaynim evlenecekti erteledik.!
Tüp bebek doktoruna gitmeden 1 hafta önce eltimin hamilelik haberini yüzümüze tokat yemiş gibi aldik.
O gece ben ve eşim kaç saat ağladik bilmiyorum. Kayinvalidem geldi bizimle saatlerce konuştu. Biz ise sadece agladik.
Asıl o gün başliyormuş o gün benim miladimdı...
Eltim çocugumuzun olmadigini bile bile her firsatta hamileligini gözume sokmasi , şımarikliklari , kavgalari, laf soylemeleri , kendini ustun gormeleri , istekleri hiç bitmedi...!
Bizede tup bebek doktorum tedavi verdi 1 sene. Beklemedeydik yoksa rapordan yararlanamayacaktik.
Iste o 1 sene cehennem gibi gecen 1 sene. "Canım çilek istiyor" diye bagiran bir elti düşünün...
Eziliyordum. Bu yükün altında eziliyordum. Beni hergün yaraliyordu. Görusmesem mesaj atiyordu. Hamileliginden başka birsey konuştugunu hatirlamiyorum...
Aglamadigim 1 gün bile hatirlamiyorum.
Birgun hiç unutmuyorum. Bir fotograf eltimin eli karninda...
"Büyüyoruz aşkimla... "
Bu söze ne kadar üzülebilir bir insan.
Kalktim buzdolabindan bir .... aldim diktim kafama içtim agladim agladim agladim. O gun dedimki bir gun olurda hamile kalirsam asla kimsenin gozune sokmayacagim...
Birgün yine eltim hamileligini gözüme sokmuş eve geldim muzik dinliyorum " sevdadandir dedi annem aldirma" sözüne yere yıkıldigımi hatirliyorum... birden aglamaya başladim. Görmüyordum nefesim kesiliyordu. Ben bunlari hakedecek ne yapmiştim.
Bebek doğdu sevemedik. Allah affetsin annesiyle babasinin yaptiklarindan sonra ısınamadık. Bebegin hiçbir suçu yoktu
Ama çok aglamiştim. Birgun aldim kucagima sessizce kulagina fısıldadım. " çok agladim ama senin hiçbir suçun yok melek , sakın bana darılma olurmu " dedim. Gülümsedi bana...
Böyle 1 sene geçti. Rabbime sukurler olsun 1 sene sonra tup bebegimiz tuttu.
Son kalan embriyomdu...
Sımsıkı tutundu bana.
Dünya tersine döndu. O siyah bulutlar gitti.
Sahi gökyuzu maviydi degilmi ?
Unutmuşum...
Güneş doğdu...
Çicekler açtı dünyama. Tam 5 sene sonra geldi mucizem...
Imkansiz gibiydi... Anne olmak , bir canlıya sahip olmak.
Ama hayir... Vakti degildi. Gormem gereken şeyler vardi...
O 5 senede hamile olan arkadaşlarim hep benimle iletişimi kestiler... Onlara sessizligimi armagan ettim.
Görmem gereken tanimam gereken insanlari tanidim.
O 5 sene bana cok sey ogretti. Hamile oldugumu duyan o sozde arkadaslarimin hepsi yazdilar sonra bana...
Sildim hepsini.
Demem o ki arkadaşlar. Tup bebege başlarken hiç umudum yoktu tukenmiştim olmayacak gözuyle baktim hep.
Oldu ama. Mucizem yanimda uyuyor. Öyle bir zamanda geldi ki "iyiki şimdi geldi " dedim...
Hayal edin ❤
Umut edin ❤
Şükredin ❤

Rabbim olmayana isteyene duasinda olana nasip etsin inşallah 🤲
Sizi hatırlıyorum. Benim de 5 yılım doldu. 2 negatif aşılamam, 1 negatif tüp bebek denemem var. Deprem, korona derken tedaviye ara verdik. 35 yaşındayım. Süreç yıpratıcı maalesef.

Öyle bir zamanda geldi ki "iyiki şimdi geldi " dedim...
Hayal edin ❤
Umut edin ❤
Şükredin ❤

Gözlerim dolu dolu okudum, çok şükür bir kadın daha yavrusuna kavuştu. Darısı isteyen herkesin başına olsun inşallah, sizin kadar beklemedim ama ben de bekledim, gözyaşı döktüm, benim de gözüme gözüme sokuldu göbekler, bebeklerinin pipisi mi dersin minik ayakları avuçları mı dersin, beni "biz" yaptınlar, canım şunu çektiler...
Rabbim hiçbir kadını evlat ile imtihan etmesin, sağlıcakla, huzurla büyüsün yavrunuz:KK200:

Sabahın ilk ışıkları...
Biraz umut olsun diye yazıyorum bunları...
Ilk 3 ay çocuk istemedik ben hiçbir zaman bakabilecegime emin olamadim. O aralar bir hamilelik geçirmişim farkinda olmadan testler negatif...
6 haftalikken ögrendim fazla da kalmadi zaten gitti.
O minicik şey güclu bir sekilde sanci yapiyor yerleşiyordu. Onun yarattigi sanciyi sevdim ben.
Anne olabilirim dedim hazirim dedim.
Ama işler hiç oyle ilerlemedi.
Başladik çocuk yapmaya..! Kolay saniyor insan bazi şeyleri.
5 senelik yolculuğum işte öyle başladi.
Ilk korunmadigimizda karnimi tuttum hep içimde sandim adet oldum yıkıldım. Gülüyorum şimdi kendime. Çnku önumde daha 5 sene varmış bilmiyordum...
6 ay kadar olmayinca doktora gittim. Doktor bir sorun olmadigini soyledi 2 ay ultrason kontrolunde yumurtlamayi gorup iliski denedik olmadi..
Sperm testi verdik sorun yok.
Yumurtlama var sperm var devami yok. Ozel hastaneye gittim hala doktorum olan doktor bey rahim filmi istedi.
Temiz.!
Klomen okudum kk da doktordan istedim verdi. 3 ay denedik yine elde var 0...
Bu surecte kuzenim , arkadaşlarim hamile kaliyor. Ben içten ice uzuluyor daha çok araştirma yapiyordum.
Çocuk nasil yapilir ?!
Tek yol var kocanla cinsi münasabet... 😊
Ama olmuyordu.
Başka bir doktorla tanistim femara başlayalim sorun yok dedi.
Prolaktin yuksekmiş başlamadik... !

Sonra 3 aydir çocuk yapmasina yardimci olmaya calistigim kuzenim birgun bana testinin fotografini atti... Hemde ben daha elimde gebelik testimin sonucunu beklerken...
Tabiki negatifti. Ve kuzenimin pozitif gebelik testi karşimdaydi...
Agladim.!
Çok agladim. Ama size bunu tarif edemem. Içimde hem sevinç hem buhran. Anlatılmaz yaşanir...
Cok kavga ettik eşimle çok agladim çok üzüldum.
Aşilama deneyelim dedik başladik...
Tam test tarihime 4 gün kala adet oldum beklemiyordum...
Yine çok agladim. Hayirlisi dedim.
Insanlar hamile kaliyorlardi hala haberleri geliyordu.
Bana sorulan sende yokmu biseyler sorularina cevap vermekten bunalmiştim.
Eltim vardi benden hamilelik haberi bekliyordu eli kulaginda...!
Her firsatta sordu her firsatta yok istemiyorum dedim.
Insanlar canimi acitmaya başlamislardi artik.
" bak senden once eltin hamile kalacak yap bitane çocuk daha" sozleri kalbimi delen bir hançer misali , yaralaniyordum...
Bazen hicbir saglik sorunum olmamasina ragmen kalkamiyordum.
Insanlar nasil acimasiz...!
Sonra tüp bebek yaptiralim dedik. Finansal destek lazimdi. O sirada da kaynim evlenecekti erteledik.!
Tüp bebek doktoruna gitmeden 1 hafta önce eltimin hamilelik haberini yüzümüze tokat yemiş gibi aldik.
O gece ben ve eşim kaç saat ağladik bilmiyorum. Kayinvalidem geldi bizimle saatlerce konuştu. Biz ise sadece agladik.
Asıl o gün başliyormuş o gün benim miladimdı...
Eltim çocugumuzun olmadigini bile bile her firsatta hamileligini gözume sokmasi , şımarikliklari , kavgalari, laf soylemeleri , kendini ustun gormeleri , istekleri hiç bitmedi...!
Bizede tup bebek doktorum tedavi verdi 1 sene. Beklemedeydik yoksa rapordan yararlanamayacaktik.
Iste o 1 sene cehennem gibi gecen 1 sene. "Canım çilek istiyor" diye bagiran bir elti düşünün...
Eziliyordum. Bu yükün altında eziliyordum. Beni hergün yaraliyordu. Görusmesem mesaj atiyordu. Hamileliginden başka birsey konuştugunu hatirlamiyorum...
Aglamadigim 1 gün bile hatirlamiyorum.
Birgun hiç unutmuyorum. Bir fotograf eltimin eli karninda...
"Büyüyoruz aşkimla... "
Bu söze ne kadar üzülebilir bir insan.
Kalktim buzdolabindan bir .... aldim diktim kafama içtim agladim agladim agladim. O gun dedimki bir gun olurda hamile kalirsam asla kimsenin gozune sokmayacagim...
Birgün yine eltim hamileligini gözüme sokmuş eve geldim muzik dinliyorum " sevdadandir dedi annem aldirma" sözüne yere yıkıldigımi hatirliyorum... birden aglamaya başladim. Görmüyordum nefesim kesiliyordu. Ben bunlari hakedecek ne yapmiştim.
Bebek doğdu sevemedik. Allah affetsin annesiyle babasinin yaptiklarindan sonra ısınamadık. Bebegin hiçbir suçu yoktu
Ama çok aglamiştim. Birgun aldim kucagima sessizce kulagina fısıldadım. " çok agladim ama senin hiçbir suçun yok melek , sakın bana darılma olurmu " dedim. Gülümsedi bana...
Böyle 1 sene geçti. Rabbime sukurler olsun 1 sene sonra tup bebegimiz tuttu.
Son kalan embriyomdu...
Sımsıkı tutundu bana.
Dünya tersine döndu. O siyah bulutlar gitti.
Sahi gökyuzu maviydi degilmi ?
Unutmuşum...
Güneş doğdu...
Çicekler açtı dünyama. Tam 5 sene sonra geldi mucizem...
Imkansiz gibiydi... Anne olmak , bir canlıya sahip olmak.
Ama hayir... Vakti degildi. Gormem gereken şeyler vardi...
O 5 senede hamile olan arkadaşlarim hep benimle iletişimi kestiler... Onlara sessizligimi armagan ettim.
Görmem gereken tanimam gereken insanlari tanidim.
O 5 sene bana cok sey ogretti. Hamile oldugumu duyan o sozde arkadaslarimin hepsi yazdilar sonra bana...
Sildim hepsini.
Demem o ki arkadaşlar. Tup bebege başlarken hiç umudum yoktu tukenmiştim olmayacak gözuyle baktim hep.
Oldu ama. Mucizem yanimda uyuyor. Öyle bir zamanda geldi ki "iyiki şimdi geldi " dedim...
Hayal edin ❤
Umut edin ❤
Şükredin ❤

Yaşadıklarınızı o kadar güzel anlatmışsınız ki,okurken gözyaşlarıma hakim olamadım. Ben de 10 yıldır bebek hasreti ile yanıp tutuşan bir kadınım ve yüreğim yangın yeri 😢😢😢😢 Bizi bizden başkası asla anlamaz! Sizin adınıza çok sevindim, bebeğiniz hayırlı olsun güle güle büyütün inşallah. Rabbim bana da nasip etsin hayırlısıyla... Ahh ben de bir gün anne olacak mıyım acaba 😔😔😔

Insanları gerçekten kötü zamanlarında tanıyorsun.
Öyle bir hamilelik geçirdim ki allahima sükurler olsun 🙏
Eltim dahil herkes imrendi bana...
O kadar rahattim ki biyerim agrisa söylemezdim asla. Şimariklik yapmadim fotograf asla paylaşmadim. Konusunu açmadim bana sorulan disinda cvp vermedim. Işlerimi yaptim kimseden ne yemek ne temizlik istedim. Hizmett ettim...
Hamilelikten once nasilsam öyleydim...
Kimseden cocuguma bisey istemedim. Herşeyi kendim aldim. Eltim ne yaptiysa hepsinin tersini yaptim. Allahima sukurler olsun 🙏
Gercekten bu dünya imtihan dünyasi... hayirli olsun bebişiniz 🤲🙏
yaaa inanmıyorummmm çokkk çok sevindim. Eskiden daha cok girerdim buralara oradan hatırlıyorummm seniii.. 😍😍😍🤗🤗🤗🤗

Saglikla büyüt yavrunu
Benim eltimde öyle ben hamile kalmadan önce beni her gun arar adet oldun mu diye sorardi kendisi hamile kalir kalmaz aramaz oldu ben sevindim aksine hamile kaldigina bebegine biseyler bile bakiyodum taki sizin eltiniz gibi eşimin sorunu oldugunu bile bile cocugumuzun olmadigini bile bile sirf kaynanam ve kayinbabam beni seviyo diye hamileligimi kiskananlar var onlar kendine kadin mi diyip paylasiyodu cok sert kavga ettim kayinvalidemler ona terbiyesiz vs seyler söyleyip bagirdi o gün bugündür küsüm ona eltiler niye bu kadar fesat anlamiyrum ben hic kiskanmam.onu ama insanlar benimle ilgili bisey soyleyince bana kin kusuyo resmen yani dicegim o ki yalniz deilsin bende de var oyle ha o benim kalbimi oyle kirdi ya Allah gordu suan cocuguna verecek tek damla sutu yok ama keske olsa o bebege yazik

Allah biyerden çektiriyor cezasini aman bebislerine bisey olmasinda..
Yani gercekten nedenini bende anlayamiyorum. Ama o hamileyken ve cocugu varken cok eziliyordum karsisinda. Hamile oldugumu duydugu gunden ş gune kadr kendisi eziliyor karsimda. Bunu hissedebiliyorum. Cunku bende ayni seyleri yasadim.

Gözlerim dolu dolu okudum, çok şükür bir kadın daha yavrusuna kavuştu. Darısı isteyen herkesin başına olsun inşallah, sizin kadar beklemedim ama ben de bekledim, gözyaşı döktüm, benim de gözüme gözüme sokuldu göbekler, bebeklerinin pipisi mi dersin minik ayakları avuçları mı dersin, beni "biz" yaptınlar, canım şunu çektiler...
Rabbim hiçbir kadını evlat ile imtihan etmesin, sağlıcakla, huzurla büyüsün yavrunuz:KK200:

Saglicakla alin bebeginizi kucaginiza inşallah 🤲 ben o yaşadigim gunleri geceleri unutamiyorum. Hala eltimin o fotografina bakar o gun nasil aci cektigimi hatirlar aglarimm. Hele dogumunda.... Nasil uzulmuştum ama o minik yavrunun hicbir sucu yoktu ben yasayacaklarimi bildigim icin cok agladim

Yaşadıklarınızı o kadar güzel anlatmışsınız ki,okurken gözyaşlarıma hakim olamadım. Ben de 10 yıldır bebek hasreti ile yanıp tutuşan bir kadınım ve yüreğim yangın yeri 😢😢😢😢 Bizi bizden başkası asla anlamaz! Sizin adınıza çok sevindim, bebeğiniz hayırlı olsun güle güle büyütün inşallah. Rabbim bana da nasip etsin hayırlısıyla... Ahh ben de bir gün anne olacak mıyım acaba 😔😔😔

Bende oyle demistim milyon tane test negatif cikinca....
Geriye donup bakiyorum orda cizgi olup olmamasina saatlerce takilmaya gerek yokmuş...
Transferimin 4.gunuydu cikmayacagini bile bile yapmistim. Silik cizgi cikmişti. Hemde gormek icin gozlerimi saşi yapmama gerek kalmadan goruyordum. Insan o zaman bile inanamiyor. Dogurdum hala inanamiyorum. Birgun olacak buna emin olun 🤲 allahim size en hayirli zamanda cok hayirli evlatlar nasip etsin

Saglicakla alin bebeginizi kucaginiza inşallah 🤲 ben o yaşadigim gunleri geceleri unutamiyorum. Hala eltimin o fotografina bakar o gun nasil aci cektigimi hatirlar aglarimm. Hele dogumunda.... Nasil uzulmuştum ama o minik yavrunun hicbir sucu yoktu ben yasayacaklarimi bildigim icin cok agladim
Çok şükür tahmin ettiğinizden daha güzel sonlar yaşamayı nasip etmiş Rabbim 🙏

X