HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Kizlar ya burası yeri mi bilmiyorum ama ben ovulasyon testi kullaniyorum 9. Gunumun testini henuz yapmadim yumurtlama belirtisi olarak neler yasadiniz ya da belirti yasamayip ta yumurtlama testi pik olan varmi?
Ben geçen ay ovulasyon kullanırken belirti hiç yaşamadım testte pik gördüm bu ay hafif sıcaklık artışı göğüs büyümesi kramp belirtileri oldu

Ben geçen ay ovulasyon kullanırken belirti hiç yaşamadım testte pik gördüm bu ay hafif sıcaklık artışı göğüs büyümesi kramp belirtileri oldu
Bende kasik agrisi var cok hafif şekilde sag veya sol bide bel agrisi bunlarda belirti mi acaba

Bende bu ay zeytinyağı incir deneyeceğim adetimin bitmesine 2 gün var. Biz uğraş verelim takdir rabbimin.gecen ay lekelenme kadar herşeyi yaşadım ama sonra adet oldum belkide kimyasaldi bilmiyorum kan testi hiç vermedim.regl çok değişikti. Önce doktora gidip bı kontrol olacağım inşallah çarşambaya randevu aldım. . İnşallah bu ay hepimiz güzel haberler alırız.

Bana yardımcı olur musunuz 🥺 benim eşim Haziran sonu göreve gidecek iki yıl yok. Bugün reglm ikinci günü hastaneye gidip fsh ve Amh için kan verdim. Amh daha önce bakmadım aklımdaydı hep ama 40 gün sonra sonuç çıkıyormuş. Fsh hep yüksek çıkardı benim tekrar baktırmak istedim ne kadar yükseldiğine. Yarın sonuç çıkar. Eve geldim aklıma tüp bebek mi yaptırmak diye düşündüm.( Henüz eşime söylemedim) Ama bir aylık süremiz var yetişir mi süreç daha uzun sürüyor mu sizce başlasam mı. Şimdiye kadar başlamama sebebim eşimle 7 aydır aynı evde kalmaya başladık ondan öncede görevdeydi. Bu 7 ayda diğer tedavileri denedik tüp bebek için erken dedik ama ani bir tayin geldi.beklemiyorduk . Sizin fikrinizi almak istiyorum. Ya da iki yıl sonra mı başlayayım. Bu arada yaşımız 28.
Öncelikle birşey soracağım iki yıl yok derken yani hiç mi yok biraz garip bir soru gibi oldı ama iki yıl hiç mi görüşmeyaceksiniz yani tedaviye başlanabilir ama eşinizin olması gereken durumlarda gelmesi lazım ve eşinizden uzaktayken sizin için zor olmayacak mı gebelk süreci doğum süreci

Merhaba tüp bebek konusunda hiç fikrim yok ama hamilelik sürecinde, doğum ve sonrasında eşinin yanında olması çok önemli. Ben cesaret edemezdim o süreci yalnız geçirmeye. Ha annemiz filan yanımızda olur elbette ama eş gibi olmuyor hiç kimse. Bebekle babanın bağ kurması da zorlaşıyor. Ben bu açıdan düşünürdüm. Bir de 2 yıl sonra geldiğinde hep yanınızda mı olacak yoksa yine bu tarz bir görev çıkma ihtimali var mı? Yine ihtimal varsa da beklemezdim galiba🙈
Bende ondan korkuyorum ve bu süreci aslında eşimle geçirmek isterim ama geç kalmaktan da korkuyorum iki yıl çok uzun bir süre. Bu sürede annemler de kalcam. iki yıl sonra artık bir daha göreve gitmeyecek çok şükür 🙏🙏 hep yanımda olcak. Çok kararsızım bende 🥺

Bende ondan korkuyorum ve bu süreci aslında eşimle geçirmek isterim ama geç kalmaktan da korkuyorum iki yıl çok uzun bir süre. Bu sürede annemler de kalcam. iki yıl sonra artık bir daha göreve gitmeyecek çok şükür 🙏🙏 hep yanımda olcak. Çok kararsızım bende 🥺
Evet gerçekten 2 yıl çok uzun bir süre Allah kavuştursun inşallah su gibi aksın geçsin zaman🤲🤲

Öyle deme yumurtlama fln bilmeden 5ay sonunda korunmayı bırakmıştım hamıle kalmıştım hatta bu kadar kolaymıymış dedim eşime canm şok olmuştum ne yumurtlama bilirdim ne luteal faz. Ama o kimyasal olmustu ama oldummu oluyor kalınıyor😻
İşte insan negatifi görünce direkt morali bozuluyor ya ondan olmazı düşünüyor bakalım reglim gelene kadar hala umut var tabikide🌸

yumurtlama döneminde rahimi sıcak tutmak lazımmış . geleneksel tıp ile ilgili bir kitap okudum kasık bölgelerine sıcak kupa öneriliyor . sıcak mizaçlı besinler öneriliyor . Herşeyin çıkış noktası beslenme aslında birde hareket yürüyüş vs.

İşte insan negatifi görünce direkt morali bozuluyor ya ondan olmazı düşünüyor bakalım reglim gelene kadar hala umut var tabikide🌸
Hiç moral bozmak yok Allahın izniyle hep umutla pes etmeden mücadelemize devam. Bugün olmuyorsa vardır bizim hayrımıza bişey elimizden geleni yapalım da kader gayrete aşık değil miydi :)

X