Hayvanlar üzerinde deney yapan ve yapmayan firmalar

FitoTerapist

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2013
120
11
Bir kozmetik ürünün hayvanlar üzerinde test edilmesindeki amaç içeriğindeki ağır kimyasalların etkilerini görebilmek ve dozajını insanlar için daha uygun oranlara düşürmektir. Ancak sonuç olarak bu kimyasalların az veya çok olması etkilerinin farklı olduğu anlamına gelmemekte etkileri kullanılan zamanla doğru orantılı olarak ortaya çıkmaktadır.

(Liste Hayvan deneylerini önleme Örgütü *PETA* dan alınmıştır)

Deney yapan markalar:

http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdotest.pdf

- Karınca yumurtalı kremlerden almayınız Karıncalar buharda toplu bir halde öldürülerek bu krem elde ediliyor.

Deney yapmayan markalar:

http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdonttest.pdf

Her yeni bir ruj, göz farı, şampuan, rimel v.b. gibi kozmetik ürün için Draize testleriyle binlerce tavşana günlerce acı çektirilmekte ve gözleri kör edilmektedir.

Avon Products, Donna Karan, Estee Lauder, Dove, Pantene, Clean & Clear, L'Oreal, Garnier, Head & Shoulders, Lancome, Maybelline, Colgate, Unilever, M.A.C. Cosmetics, Max Factor, Neutrogena, Olay, Vaseline, Vichy, Palmolive gibi ürün ve markalar gibi bildiğimiz daha bir çok marka listede mevcut ve ülkemizde satılıyor.

PETA bu konuda büyük çaba göstermektedir. Her yıl yüz binlerce hayvan deneylerde acımasızca öldürülerek laboratuvarların çöplüklerine atılmaktadır.

Kullandığınız markanın hayvan deneylerinde kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek için:

Beauty Without Bunnies | PETA.org

TEK KİŞİ NEYİ DEĞİŞTİRİR DEMEYİN;

DÜNYADA GÖRMEK İSTEDİĞİN DEĞİŞİKLİĞİN BİR PARÇASI DA KENDİN OL.

(Mahatma Gandhi)

Bu duyarlı olma konusunda kesinlikle hak veriyorum size.Bir örnek vermişsiniz.Onun dışında AVM'lerde kolayca bulabileceğimiz ya da internet sitelerinde Türkiye'de satış yapan seçenekler sunabilir misiniz? İngilizcem yetersiz o linklerde ayrıntılı bir araştırma yapamıyorum.Anladığım kadarıyla kullandığım çoğu ürün hayvanların işkence sebebiymiş malesef...:26:

Bu duyarlı olma konusunda kesinlikle hak veriyorum size.Bir örnek vermişsiniz.Onun dışında AVM'lerde kolayca bulabileceğimiz ya da internet sitelerinde Türkiye'de satış yapan seçenekler sunabilir misiniz? İngilizcem yetersiz o linklerde ayrıntılı bir araştırma yapamıyorum.Anladığım kadarıyla kullandığım çoğu ürün hayvanların işkence sebebiymiş malesef...:26:

cnm sana katılıyorum bende okuyunca bir şey anlamıyorum ingilizce olduğundan dolayı

Son düzenleyen: Moderatör:
buav logosu (zıplayan tavşan) olan ürünler hayvan üzerinde test yapmıyor.

bildiğim markalar:
superdrug,
alix avien,
uni,
the balm,
down under naturals,
live clean.

Uni markasını Eczacıbaşı satın aldı . Eczacıbaşı deneyci .

gerçekten mi??? uygun fiyatlı ürünleri olan bir markaydı oysa, kolonyalı mendillerini, bebek şampuanını severek kullanıyordum. kişisel temizlik ürünlerinde deney yapmayan bir marka neredeyse kalmadı o zaman

Kullandığım - neredeyse- tüm markalar hayvanlar üzerinde deney yapıyor. Bununla ilgili büyük vicdan azabı çekiyorum ama kozmetikle çok arası olan biri değilim yani araştıracak vaktim hiç yok, temel ürünlerimi alıyorum o kadar.

çok güzel bir bilgi vermişsiniz bu konu çok önemli biz güzelleşeceğiz diye minik canlara bunların yapılmasına izin vermek çok acımasızca

Bende bu konuda çok hassasım, geçen bir avm de Naturalite diye bir marka var birkaç kremini aldım hayvan deneyleri yapılmıyor diye, zaten kutusunda da gösterge vardı, ayrıca eczanelerde de satılıyormuş doğal ve hemde Türkiye üretimi

benim kullandığım bir marka var philip martin's gittiğim kuaförüm tavsiye etti dış kapları bile doğada çözülebilen maddelerden yapılıyor eko sertifikalı marka hayvanlar üzerinde test edilmemiştir! tavsiye ederim saç ve cilt için en ideal ürün. birde davines diye bir marka var onuda daha önce kullandım

Son düzenleyen: Moderatör:
X