Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Loreal'in satın almadığı marka kalmamış yahu , resmen tekel olmuş. Ve ne yazık ki loreal markaları %99 hayvanlar üzerinde test yapan şirketlere para ödüyor.

Ben de çok üzüldüm , elimdeki ürünleri hiç kullanasım yok. wet n wild , nyx ve physicians formula gibi markalardan alışveriş yapacağım en kısa zamanda.

Note yapmayanlar listesinde yoksa iyi araştırmak lazım. Çin'e satış yapmayan yerli markalara güvenebiliriz gibi geliyor. Bakalım araştırıp sorusturup öğreneceğiz
Wet n wild da yok note almaya gayret edıyorum
suan bende logosu olan tek marka note var lorealden sogudum gecen yıl aldgm makyaj temızleyıcısı yenı bitti cok skur sac yagıda ole rımelide gecen ay bıtırdım artk sondu ama malesfkı elımızden gelen bu sekılde karsı cıkabılırz yoksa loreal dıger markalar okadar satıyorkı kapıtalıst sıstemın oyunları bunlar cınde festıvaller duzenlenıyor farklı hayvanlar tüketiliyor nufusunuda dusunecek olursak mümkün degıl değişmez turkiyeye satısı nezaman yasaklanır ozaman içimiz rahat eder bu ürünlerın turkıyede pazarı cok sayıda ne yazıkki oda bi hayal:sinirli:

Wet n wild da yok note almaya gayret edıyorum
suan bende logosu olan tek marka note var lorealden sogudum gecen yıl aldgm makyaj temızleyıcısı yenı bitti cok skur sac yagıda ole rımelide gecen ay bıtırdım artk sondu ama malesfkı elımızden gelen bu sekılde karsı cıkabılırz yoksa loreal dıger markalar okadar satıyorkı kapıtalıst sıstemın oyunları bunlar cınde festıvaller duzenlenıyor farklı hayvanlar tüketiliyor nufusunuda dusunecek olursak mümkün degıl değişmez turkiyeye satısı nezaman yasaklanır ozaman içimiz rahat eder bu ürünlerın turkıyede pazarı cok sayıda ne yazıkki oda bi hayal:sinirli:
Wet n wild crueltyfree , eminim. Hatta istersen link atabilirim. peta'nın bir telefon uygulaması var onu indirdim. ordan bakıyorum markalara.

Bu arada güzel haberler var , Çin hayvanlar üzerinde test yapma ısrarından yavaş yavaş vazgeçiyormuş. haberi burda paylaşacağım en kısa zamanda .

Wet n wild crueltyfree , eminim. Hatta istersen link atabilirim. peta'nın bir telefon uygulaması var onu indirdim. ordan bakıyorum markalara.

Bu arada güzel haberler var , Çin hayvanlar üzerinde test yapma ısrarından yavaş yavaş vazgeçiyormuş. haberi burda paylaşacağım en kısa zamanda .
Allahımm ins ya ogünleride gorebılecekmiyiz haberleri bekliyoruz cnm bide şu palm yagı muhabbeti varya o yaralı orangutanları gorunce içim yandı nutella yemıyorum neyın nekadar dogru oldugunu bilmıyorum görseller beni iyice soğuttu :dua:

http://www.peta.org/blog/beginning-end-chinas-cosmetics-tests-animals/

Özel kullanım gerektirmeyen kozmetik ürünleri artık hayvanlar üzerinde test edilmeden satilabilecekmis. Hala bazı ürünler için test yapacaklar ne yazık ki. Ama bu Çin için büyük bir adım.
Haberde peta sayesinde kurulan bilimsel laboratuvarların Çinli yetkililerle çalışarak bu sonuca vardiklari yazıyor. peta tabi ki bu bilim insanlarına desteklerini sürdüreceğini belirtiyor :KK73:
Bakalım gelişmeler nasıl olacak.

http://www.peta.org/blog/beginning-end-chinas-cosmetics-tests-animals/

Özel kullanım gerektirmeyen kozmetik ürünleri artık hayvanlar üzerinde test edilmeden satilabilecekmis. Hala bazı ürünler için test yapacaklar ne yazık ki. Ama bu Çin için büyük bir adım.
Haberde peta sayesinde kurulan bilimsel laboratuvarların Çinli yetkililerle çalışarak bu sonuca vardiklari yazıyor. peta tabi ki bu bilim insanlarına desteklerini sürdüreceğini belirtiyor :KK73:
Bakalım gelişmeler nasıl olacak.
Bakalım bunlar hangı markalar zaten suana kadar yapacakları testlerı sonuna kadar yaptılar tespıt edılen seylr var ellerınde artk bi dur desinler markalar bence aralarında prestıjı ıcın deney yapılmıyor diye kanıtlasalar daha cok rant saglar bunun için yarışmalılar ama gercekten yapmıyor olması lazım tabi öbür türlü karalama kampanyası dıye işin içinden çıkarlar:sinirli:

Merhabalar, lütfen bir konuda görüş bildirmeden önce iyice araştırın olur mu? Ülkede malum linç kültürü almış başını gidiyor:KK43: asıl konumuza gelirsek avrupa direktiflerine göre hayvanların kullanımları aşagıdaki alanlarda kullanılamaz:
1. Kozmetik çalışmaları
2. Askeri çalışmalar
3. Prestij için yapılan çalışmalar
Kozmetik çalışmaları için artık hayvanlar kullanılmıyor. Cansız ortamlarda canlı tutulan deri hücreleri var onlarda deneniyor. Peki Türkiye bunun neresinde diye soracak olursanız, Türkiye bu tür konularda Asya ve Amerika ülkelerine nazaran avrupaya yakındır ve yönetmeliklerimiz de uyumludur. Yani ülkemizde de hayvanlar yukarıda belirttiğim amaçlar için kullanılamaz.
Türkiyede hayvanların sokakta yaşaması sorun önce bu konuya bir çözüm bulunsa:/

Merhabalar, Ülkede malum linç kültürü almış başını gidiyor:KK43: asıl konumuza gelirsek avrupa direktiflerine göre hayvanların kullanımları aşagıdaki alanlarda kullanılamaz:
1. Kozmetik çalışmaları
2. Askeri çalışmalar
3. Prestij için yapılan çalışmalar
Kozmetik çalışmaları için artık hayvanlar kullanılmıyor. Cansız ortamlarda canlı tutulan deri hücreleri var onlarda deneniyor. Peki Türkiye bunun neresinde diye soracak olursanız, Türkiye bu tür konularda Asya ve Amerika ülkelerine nazaran avrupaya yakındır ve yönetmeliklerimiz de uyumludur. Yani ülkemizde de hayvanlar yukarıda belirttiğim amaçlar için kullanılamaz.
Türkiyede hayvanların sokakta yaşaması sorun önce bu konuya bir çözüm bulunsa:/
Öncelikle şunu söyleyeyim ben sokak hayvanları için şahsen üzerime düşeni yapıyorum. Ayrıca STK 'lara bağısta bulunuyorum ve çevremdeki insanları bu konuda bilinçlendirmeye uğraşıyorum. Sokak hayvanları ile ilgili bir konu açabilirsiniz. Üzerine konuşulması , tartışılması gereken bir konu.

"lütfen bir konuda görüş bildirmeden önce iyice araştırın olur mu?" cümlesini hangi konuya istinaden söylediniz? Mesela Avrupa'da hayvanlar üzerinde kozmetik deneylerin yasaklanmış olması , hayvanlar üzerinde test yapılmasını engellemiyor. Çünkü bu yasa var diye Avrupa ülkeleri hayvanlar üzerinde test yapan markaların satışını kendi ülkelerinde yasaklamiyor. Kaynak? PETA resmi sitesi.

Öncelikle şunu söyleyeyim ben sokak hayvanları için şahsen üzerime düşeni yapıyorum. Ayrıca STK 'lara bağısta bulunuyorum ve çevremdeki insanları bu konuda bilinçlendirmeye uğraşıyorum. Sokak hayvanları ile ilgili bir konu açabilirsiniz. Üzerine konuşulması , tartışılması gereken bir konu.

"lütfen bir konuda görüş bildirmeden önce iyice araştırın olur mu?" cümlesini hangi konuya istinaden söylediniz? Mesela Avrupa'da hayvanlar üzerinde kozmetik deneylerin yasaklanmış olması , hayvanlar üzerinde test yapılmasını engellemiyor. Çünkü bu yasa var diye Avrupa ülkeleri hayvanlar üzerinde test yapan markaların satışını kendi ülkelerinde yasaklamiyor. Kaynak? PETA resmi sitesi.

Kesinlikleen iyisini yapıyorsunuz, sadece şu konuya dikkat çekmek istedim. Deneysel hayvan çalışmaları sadece kozmetik üzerinden çok yıpratılıyor ve sonuç olarak hemen hayvan deneyleri yapılmasın deniyor, bu durum başka çok önemli çalışmalarında yapılmasına gölge düşürüyor.örneğin ilaç araştırmaları, kanser, genetik, psikolojik rahatsızlıklar ve sayılmayacak birçok hastalık ve biyomedikal gelişme. Zaten hayvan deneylerine alternatif olabilecek çözüm yolları sürekli aranmaktadır.
Direkt kozmetik ürünleri protesto etmek almamak en iyi eylem olur. Böylece satışı yapılmayan ürün üretilmez. Ama ülkemizde bu durumun farkında olan ya da bilgi sahibi kişi sayısı hala yeterli seviyede değil. Bu durum konunun yanlış anlaşılmasına veya farklı yönlere çekilmesine neden oluyor.

Kesinlikleen iyisini yapıyorsunuz, sadece şu konuya dikkat çekmek istedim. Deneysel hayvan çalışmaları sadece kozmetik üzerinden çok yıpratılıyor ve sonuç olarak hemen hayvan deneyleri yapılmasın deniyor, bu durum başka çok önemli çalışmalarında yapılmasına gölge düşürüyor.örneğin ilaç araştırmaları, kanser, genetik, psikolojik rahatsızlıklar ve sayılmayacak birçok hastalık ve biyomedikal gelişme. Zaten hayvan deneylerine alternatif olabilecek çözüm yolları sürekli aranmaktadır.
Direkt kozmetik ürünleri protesto etmek almamak en iyi eylem olur. Böylece satışı yapılmayan ürün üretilmez. Ama ülkemizde bu durumun farkında olan ya da bilgi sahibi kişi sayısı hala yeterli seviyede değil. Bu durum konunun yanlış anlaşılmasına veya farklı yönlere çekilmesine neden oluyor.
Ben vegan olmaya doğru giden bir kişi olarak konuştuğumu söyleyeyim önce :) Ayrıca ilaç şirketlerinin dünyadaki en sahtekar , en vicdansız en çıkarcı şirketler olduğunu ekledikten sonra hayvanlar kullanılarak deney yapılmasına sonuna kadar karşıyım. Bu konuda da bilim insanlari ikiye ayrılmış durumda. Bir grup hayvan denylerinin tamamen gereksiz olduğunu düşünüyor.

Aslında bu konu çok derin. Ama şöyle özetleyebilirim , insanların sağlıkları üzerine oynayan büyük bir sektör var. Önce herkesi hasta edip sonra ilaç satmak isteyen vahşi kapitalist bir sistem. Hayvanlara yapılan eziyet de bunun bir parçası.

İlaç sektörü kaçınılmaz bir deney sahası yeri geliyor kobay olarak insanlarda kullanılıyor sorunumuzun çözümü gereksız ilaç tüketimi zorda kalmadıkca kullanmamak ve araştırmalara dayalı kullanım ben garantici yaklaşımı severım fakat her ilaç sektörü zamanında bunu yapmıştır...... yiyecek sektörü desen pıyasada neler var insanoğlu işte... öte yandan kozmetık deneyleri yapmayan firma candır diyoruz kullanıyoruz ne yapalım ya elimizden gelen bu bızde bu sekılde bilincinde kullanıyoruz
not; (gördüğüm hiç bi sokak hayvanını aç bırakmadım bırakmamda) kozmetik işin bi diğer tarafı:KK20:

çevremdeki arkadaşlarımı bile ikna edemiyorum cruelty free ürünler kullanmaları konusunda. e zaten test yapılmış bitmiş ben almasam ne faydası olcak hayvanlara diyorlar bir de çıldırıyorum. bu kadar bilinçsiz vicdansız umursamaz insanlarla yaşamaktan yıldım artık. çok değil ya birazcık vicdanı olan bir insan buna zaten göz yumamaz ya da görmezden gelemez. saçmasapan büyük markalar kaliteli geliyor insanlara halbuki bu ürünler sırf zavallı hayvanlara zulüm etmiyor, doğaya ve bizzat sana, cildine saçına ağzına dişine de zulüm ediyor ve sen anlamıyorsun işte bunu. keşke yapabileceğim bir şeyler olsa.

ALINTIDIR ARKADAŞLAR!
Bir anne ve ona sıkı sıkı sarılan bebeği, tarifsiz bir acı ve korku ile her gün insanoğlunun güzelleşmesi uğruna bu işkenceye maruz kalıyor. Hayvanların zevk için sömürülmediği güzelleşmek uğruna işkencelere maruz kalmadığı, tecavüze uğramadığı, öldürülmediği bir dünyada yaşamak dileği ile. Bu duruma duyarsız kalmayın, hayvanların kullanıldığı her üründen uzak durun, durun ki bu işkenceler son bulsun !!!

deney yapmayan kozmatik markaları bellimidir?
Bazilari bellidir mesela uzerinde sicrayan tavsan logosu olacak ve bagli bulundugu ust firma deneyci olmayacak.Ornek veriyorum Loreal deneyci bir firmadir bu yuzden alt firmasi Body Shop logo sahibi olsa bile almamalisiniz.
Bazi firmalar da deney yapmaz ve logosu da yoktur.Bunlari da arastirdikca burada paylasmaya calisiyoruz.Bu iste dikkat gerekiyor firmalar uyaniklik yapabiliyor.

Ter Kokusu Sorununa Etkili Çözüm!

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte terleme ve sonrasındaki ter kokusu kabusunuz olmaktan çıkıyor hanımlar! Bu ürünü deneyenler oldukça memnun kalmış durumda. Denemek isterseniz size de tavsiye ederiz!

Ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

X