Hayatımın İpleri ve Çok Çocuklu Hayat

Merhaba sevgili günlük;
Salı günü evime döndüm. Gece geldik zaten, bavul yerleştirme işini yapamadan sabah kalktım kahvaltıya kayınvalideme gittim. Görümcemgil de şehirdışından gelmişler. Neyse dedim çocuklari özlediler. Redd etmedim. Varan bir.

Perşembe günü köye gitmişler. Sen de gel dediler. Kalktım sabah alel acele bir iki ortaliği yerleştirdim, topladım. Üç çocuk, onların kahvaltısı vs. Sonra köy için çanta hazırla, elim boş olmasın diye kek yap götür... Çorba yaptım çocuklar aç kalmasın diye. Neyse çıktım köye gittim. Varan iki.

Perşembe kardeşim aradı. Abla çocuklara hediye aldım gel diye. Tamam dedim Cuma gelirim. Köyden dönmeden görümcemin kızları yenge nolur kalın dediler. Tamam dedim bugün gidelim yarın akşam geliriz kalırız.

Cuma sabahı kalktım, çocuklari kahvaltı yaptırdım. Köy için yine çanta hazırladım. Üç çocuk, onların eşyaları vs derken kolay değil... Neyse öğleden sonra kızıma okul forması alınacaktı. Kendi başıma zor olur diye eşimi çağırdım. Gittik aldık. Oradan da kardeşime bıraktı bizi. Kardeşim işteydi. Evi b.k götürüyordu. Anneme acıdım yemin ederim kadın bu evi görürse kızar diye tatil dönüşü. Neyse dolapta çoğu şey küf olmuş. Onları temizledim, ortalığı topladım, banyo wc yıkadım, o sırada çocuklara çorba kaynattım, yedirdim. Küçük zaten düzeni, rutini bozuldu diye huysuz. Habire ağlıyor ona git gel yanına emzir, yatır kaldır. Ortanca tabi triplere girdi. Ablasına forma alındı diye. O da bi agresif oldu. Küçüğü yere bırakıyorum, ortanca gelip üstünde tepiniyor. Olmuyor yani... Neyse kardeşim geldi, pizza söyledim. O da doğum günü pastası almış. Hızlıca yedik, büyük kızın doğum gününü kutladık, hediyelerini verdi. Oradan çıktık geldik köye. Küçük tabi düzeni iyice bozulunca aşırı huysuzlandı. Zor uyudu. :KK43: Varan üç.

Bunları niye atlattım derseniz... Ben bir karar almıştım güya çocuklarımı ve kendimi her şeyin önünde tutacaktım. Ama göründüğü gibi onların düzeni bozuldu gitti üç günde. Yazlıkta o kadar güzel rutin kurmuştuk ki annemle. Çocuklar huzurluydu, güzel yemek yediler, uykular düzenliydi... Hayır demeyi bilmiyorum gerçekten ya. Tamam görümcem çok iyi, kayınvalidem de öyle. Kuzenler birbirlerini özlüyorlar, güzel de anlaşıyorlar... Ama ben bu dengeyi kuramıyorum sanki ya.

Kendi evim toz içinde, bir aylık tatilden döndüm neticede. Çamaşır yığıldı, yapılacak işler var. Çocuk okula başlayacak. Bir düzen kuramadım. Evi karınca basmış boşken. Yani epey iş var. Diğer taraftan da ama görümcemgil de eşim istedi diye kaldılar. Eşim dedi ki bari haftasonu da kalın da azıcık vakit geçirelim. O yüzden yok ben evde durayım da diyemedim.

Çocuklarin tüm düzeni dengesi bozuldu. Ortancam huysuzlandı. İlgisiz kaldı resmen. Kardeşim de annemgilin evi o hale getirmiş. Orada da duramadım yaptım bir şeyler. Kendim ve çocuklarım resmen ikinci plana itildi, kendim tarafından 😁

Bundan sonra kendimi ve çocuklarımı daha çok düşüneceğim. Hayır demeyi bir şekilde öğrenmem lazım.

Gecenin üç buçuğunda uykum kaçtı resmen bu düşüncelerle. Yatamadım. Çocuklara vicdan yaptım zaten. Düşün düşün bir hal oldum. Belki abartıyorum ama yazdım da rahatladım. Azıcık uyumaya çalışayım bakalım.
Bence vicdan yapmayın

Geziyorsunuz beraber ne güzel

Kış geliyor alışırlar eski düzenlerine
Hem çocukluğumdan hatırladığım en güzel anılar kuzenlerimle yer yatağında gülerek uyuduğumuz günler
6 kız sıralanırdık yaşlarımızda yakındı

Ne güzel günlerdi çocuklar büyüdükçe daha çok sevecek
Hem küçükken oluşmayan bağ büyüdükçe de olmuyor beraber vakit geçirsinler

Bence vicdan yapmayın

Geziyorsunuz beraber ne güzel

Kış geliyor alışırlar eski düzenlerine
Hem çocukluğumdan hatırladığım en güzel anılar kuzenlerimle yer yatağında gülerek uyuduğumuz günler
6 kız sıralanırdık yaşlarımızda yakındı

Ne güzel günlerdi çocuklar büyüdükçe daha çok sevecek
Hem küçükken oluşmayan bağ büyüdükçe de olmuyor beraber vakit geçirsinler
O konuda haklısınız tabi çocuklar için harika anılar oluyor kesinlikle ben de o yüzden hep geri çevirmiyorum işte😄

Ben bu dünyaya insanları izlemeye gelmişim sanki... Kendime dair umudum bazen hiç kalmıyor. Olmuyor yapamıyorum, yapmak istemiyorum sanki...

Gece gece yine uykum kaçtı düşünceler içinde...

Sabaha düzelirim.

Merhaba 👋
Tatilden döndüğümden beri hiç bir şeyi yoluna koyamadım. Ev uçuyor resmen desem yeridir.

Tülay Kök'ün sınırlar serisini izliyorum bugün. Pek çok psikolojik rahatsızlık sınır koyamadığımız için ortaya çıkabiliyormuş. Depresyondan ankaiyeteye okbye kadar...

Şimdilik ilk videoyu izledim bakalım, iş yaparken devamını da izleyeceğim.

Sınırlar videolarında 4. videoyu bitirdim. Tülay Kök gerçekten çok iyiymiş, sadece sorunları değil çözümleri de anlatıyor. Yeter ki değişime açık ol.

Notlar almıştım aslında ama günlüğümde kaldı. Boş vakit bulursam eklerim buraya da..

Bugün akşam bir şey yapmadan oturmak istedim ama içim hep huzursuz oluyor. Çünkü yapacak işlerim var. Bunu düşündükçe huzursuz oluyorum çünkü yapacak vakit bulamıyorum gündüz:KK43: Halbuki dinlenmek de benim hakkım. Bu huzursuzluk olayını çözmeliyim.

Köyden mısır, biber, salatalık, domates getirdim. Onları halletmem lazım aslında. Bir şey yapmak için vaktim yok aslında getirmesem iyiydi ama yapmadan da olmuyor. Kışkn lazım oluyor çünkü.

Neyse bir kahve yaptım içip rahatlayacağım. Sonra da yatarım belki ya aman 😁

Sınırlar videolarında 4. videoyu bitirdim. Tülay Kök gerçekten çok iyiymiş, sadece sorunları değil çözümleri de anlatıyor. Yeter ki değişime açık ol.

Notlar almıştım aslında ama günlüğümde kaldı. Boş vakit bulursam eklerim buraya da..

Bugün akşam bir şey yapmadan oturmak istedim ama içim hep huzursuz oluyor. Çünkü yapacak işlerim var. Bunu düşündükçe huzursuz oluyorum çünkü yapacak vakit bulamıyorum gündüz:KK43: Halbuki dinlenmek de benim hakkım. Bu huzursuzluk olayını çözmeliyim.

Köyden mısır, biber, salatalık, domates getirdim. Onları halletmem lazım aslında. Bir şey yapmak için vaktim yok aslında getirmesem iyiydi ama yapmadan da olmuyor. Kışkn lazım oluyor çünkü.

Neyse bir kahve yaptım içip rahatlayacağım. Sonra da yatarım belki ya aman 😁
İçim sesim bu ya valla net 🙈😂

Bugün sabah büyük kızımın okul açılış töreni vardı ama çok dandikti 😂 Eski okulundan sonra sanırım her şey dandik gelecek. Önceki okulu acayip sosyaldi tabi bir de fiziki imkanları çok iyiydi. Bana kalsa orada devam ettirirdim ama eşim istemedi :KK43: Bu kararın sorumluluğunu almak istemedim o yüzden karışmadım.

Bugün öğlen anca eve geldim.
Biberleri yıkadım.
Domatesleri tepsiye döktüm.
Mısırları ayıklayacaktım ama çok böcekliydi. Bahçeye attım poşetle. Eşim ayıklasın.
Patatesli börek istemişti kızım onu yaptım.

Çok bir şey başaramadım genel olarak boş bir gündü diyebilirim.

Sıfır enerji ile ⚡ hayatıma devam ediyorum.

Bu arada dün çocukları kaplıcaya götürdük, iyi bir kese yaptık. Tatilde kavrulan derileri değişsin 🤪 Kapkara çocuklar oldular üçü de.

Dün benim mesai gece 2 de bitti. Eşim çocukları uyumaya götürdü. Mesaim başlıyor 🥲

Bugün gündüz pek bir şey yapamadım. Kardeşim aradı işten ayrılmış kahve içelim dedi. Bebeleri ldım gittim onu aldım sonra AVM'de oturduk biraz. Onu kursa bıraktım, büyük kızı okuldan aldım geldim.

Akşam buzluktan kızlara köfte çıkardım. Eşimle bana da menemen 😁

Şu an mutfağım yıkılıyor ama eşim abisiyle kavga etmiş onu konuşuyoruz. İşler bugün de böyle yattı valla. Neydi o dert dinleyen Ayşe abla mıydı... Ondan oldum.

Bu topik çok hoş ya. Biraz kendine fazla yükleniyorsun bence, 3 çocukla bu kadar iş yani hayret ettim ben ve emziriyorsun, ekstra da ek gıda var.

Ben 3 aylık bir bebekle ancak yetisiyorum azıcık azıcık. 🥲

X