Hayatım kabusa döndü

Anneniz ömür törpüsü gibi ama aralarda çocuğunuzda özel eğitim gerektiren bir durumdan bahsetmişsiniz. Tek başınıza üstesinden gelebilecek misiniz? Erkekler geneld boşanınca çocuklarını da boşuyorlar. Boşanmak konusunda emin misiniz? Her şeyi enine boyuna düşündünüz mü

Annem ayrı eve çıkacağım gibi birşey söylersem evlatlıktan reddeder onu yola getirecek bir büyük yakın kimse yok maalesef ki bende öyle düşünmeye başladım. Eş le de hicbirsey yolunda değil ama dediğim gibi en azından evde olmadığında istediğim gibi at koşturabiliyorum artık farkettim ki orada diken üstündeyim. Çok allak bullak durumdayım . İnanın ki çıkar yol bulamıyorum . Ama bir süre eş l devam edeceğim denemek isterse aile terapisti şansımı deneyeceğim . İstemezse de galiba ziyan olacak hayatim
Eşin evden gitse? Kurulu düzeninde devam et bence. Annen tepene çıkmış bem olsam resti çekerdim kim olursa olsn gelemem böyle şeylere. Aklın yolu bir.

Tek başıma üstesinden gelmem mümkün değil hem ev hem çocuk hem iş hem çocuğun sürekli eğitimi vs böyle bıle çalışmıyorken çok yoruluyorum çok bitkin dolaşıyorum kendini ifade edemiyor henüz , o yüzden kreş çok çok sonraki aşamalar bizim için

Herkese merhabalar,
Bir önceki konumda boşanmak istediğini fakat cesaretim olmadığını yazmıştım, nasıl söyleyeceğim vs gibi şeyler yazmıştım.
Aradan zaman geçti , eş kişisiyle ayrılmak istediğimi , bebeğimizin birşeyleri yoluna girdikten sonra artık onunla devam etmek istemediğimi dile getirdim kabul etmedi lakin kararlı olduğumu biliyor, artık ev arkadaşıyız .

Ama annem hiç olmadığı kadar artık beni bunaltmaya başladı.
Delirmek üzereyim. Evet kapım hep açık sana diyor diyor da.
Arıyor sürekli dışarı çıkarken çocuğa suyunu aldın mı meyve yedirme dışarıda soğuk , battaniyesini sıkı sar üşümesin çocuk. Her gün yemeğini taze yap çocuğun ne bu iki günlük yemek ben size yedirdim mi de sen çocuğa yediriyosun . Her gün pilav makarna yedir tok tutsun yemeğine tereyağ kat . Görüntülü konuşuyorsak hırkası ince yelek de giydir belini ört. Hafif bir hapşırma duysa bak gördün mü üşüttün çocuğu . Gece ağlasa korksa ordayken çocuğu üşüttün. Kafayı üşütme ye takmış . Geçen annemle komşuya gittik asnnem içeride otururken çocuğum yanımdaydi ayağı takıldı düştü içeriden koşa koşa gelip bağırdı çocuk ağlarken kucağımdan aldı , sen lafa dalio bakmıyosun çocuğa Allah cezanı versin dedi . Sen ne diyosun ya anne dedim babasından betersin sakin ol noluyo benden çok üzülemezsin dedim. Git oklavayi alda döv beni dedi . Oturup ağlamamak için kendimi zor tuttum benim ne kadar zorluk çektigi ne kadar dikkatli ve kontrolcü bir anne olduğumu en iyi sen biliyosun dedim . Kayınvalide senin gibi davransa bin türlü laf edersin sen diye böylesin ben senin kızınım benim ilgiye Şefkate ihtiyacım var çocuğumu ben zaten herkesten çok seviyorum diyorum . Anlamak istemiyor tabi kızım diyor ama devam ediyor.
Hiç kavga etmemiş ben artık her telefon açtığında çabucak kapatıyorum çünkü tartışıyoruz yoruldum artık .
Kaç yaşındayım çocuğum kaç yaşına gelmiş beni bu kadar yönlendirmesine tahammül edemiyorum .
Geçen rüyasında anne ben biriyle evleneceğim demişim , oda kafana göre bundan sonra kimseyi seviyorum diyemezsin bundan sonra benim sözüm geçerli demiş . Anlıyorum ki ayrıldıktan sonra hayatımı zindana çevirecek . Zaten gençkende arkadaşlarımla görüşmeme izin vermezdi eve gelsinler ben giderim derdi . Hiç bir yere göndermezdi. Erkekle konuşmayı ayıp sayardi ve saçma birşey örnek lisede süveter den önden gömleği çıkardım diye bilmem ne mi olcaksin başımıza diye benimle tartışmisti .
Ben hep uyumlu ve sakin bir insandm annem diye ses çıkarmaz karşı gelmezdm . Ama bu kadar müdahale etmesi evliyken şuan çok fazla hat safhada bundan önceki zamanlarda kesinlikle yoktu . Şimdi sanki emir vermeye arıyor. Şuan en azından eş kişisiyle konuşmasamda bir destehi olmasada en azından kendi düzenim diyorum . Evde kimse karışmıyor görüşmüyor, neyi nasıl istersem öyle yapıyor öyle geziyorum . Ama annemde öyle değil , buzdolabını çok açık tutma bozulur musluğu çevirme kırılır. Çok iyi olmasına çok iyi ama iki huyu beni benden alıyor aşırı kontrolcü tavrı ve nerde nasıl davranacağını kestirememek . Bun un için bir psikolog görüşmesi ayarladım 2 seans sonra doktor tedaviye ihtiyacınız yok demiş . Çünkü annemi biliyorum benim onun bunun aklına ihtiyacm yok diyecek m böyle işte kızlar biraz içimi dökmek istedim bana bir akıl verij nasıl bir yol izlemeli . Boğuluyorum
Öncelikle çok çok üzüldüm sizin için😔 Bazı anneler maalesef böyle, onlara sorsanız sizin iyiliğinizi düşünür ama bilerek (!) yada bilmeyerek en büyük zararı size anneniz verir.. Bunu bilmek sizi rahatlatır mı bilmem ama bu durumda olan sadece siz değilsiniz , benim bir kamu kuruluşunda yönetici olan arkadaşım eşinden boşanacağı zaman( bu arada kocası kızcağızı terketti) annesi o kadar bunaltmıştık, arkadaşım
“benim düşmana ihtiyacım yokmuş, sen varmışsın” demişti annesine 🥺 Burada arkadaşımın işini belirtmemi yanlış anlama; okusan da okumasanda, işin olsada olmasada , çocuğun olsa da olmasa da ezilen hep kadın hep kadın !!!
Senin annen bir kadın olarak bile seni eziyor, boşanacak olan oğlu olsaydı tavrı bu mu olur du acaba?
Benden sana tavsiye kulaklarını tıkamayı öğren, kimse seni ve çocuğunu senden iyi koruyamaz...
Bende hoş olmayan şeyler yaşadım, bu süreçte yaptığım en iyi şey kimsenin ne dediğiyle ilgilenmemek oldu sanırım.. Sende öyle yap, ne kadar az yıpranırsan be seni ne kadar az yıpratmalarına müsade edersen o kadar iyi olursun, hem kendin hem evladın için.. Ne kadar şanşlısın özel bir evladın var, ne duyguları ne ruhu hiç kirlenmeyecek , hep bir melekle yaşayacaksın..🤲🏻🤲🏻

Öncelikle çok çok üzüldüm sizin için😔 Bazı anneler maalesef böyle, onlara sorsanız sizin iyiliğinizi düşünür ama bilerek (!) yada bilmeyerek en büyük zararı size anneniz verir.. Bunu bilmek sizi rahatlatır mı bilmem ama bu durumda olan sadece siz değilsiniz , benim bir kamu kuruluşunda yönetici olan arkadaşım eşinden boşanacağı zaman( bu arada kocası kızcağızı terketti) annesi o kadar bunaltmıştık, arkadaşım
“benim düşmana ihtiyacım yokmuş, sen varmışsın” demişti annesine 🥺 Burada arkadaşımın işini belirtmemi yanlış anlama; okusan da okumasanda, işin olsada olmasada , çocuğun olsa da olmasa da ezilen hep kadın hep kadın !!!
Senin annen bir kadın olarak bile seni eziyor, boşanacak olan oğlu olsaydı tavrı bu mu olur du acaba?
Benden sana tavsiye kulaklarını tıkamayı öğren, kimse seni ve çocuğunu senden iyi koruyamaz...
Bende hoş olmayan şeyler yaşadım, bu süreçte yaptığım en iyi şey kimsenin ne dediğiyle ilgilenmemek oldu sanırım.. Sende öyle yap, ne kadar az yıpranırsan be seni ne kadar az yıpratmalarına müsade edersen o kadar iyi olursun, hem kendin hem evladın için.. Ne kadar şanşlısın özel bir evladın var, ne duyguları ne ruhu hiç kirlenmeyecek , hep bir melekle yaşayacaksın..🤲🏻🤲🏻
Haklısınız ama konuşsam da tartışsamda anlamıyor gibi kulaklarını kapatmış herkese ve herşeye ben onun üstüne titrerken böyle davranması beni yerle bir ediyor . Ben huzursuz olduğum ortamda hep gitmeyi beklerim böyle bir huyum var o hep aklımın bir köşesinde olur yıllardır evliliğim için bu böyleydi şimdide annem için olacak belliki . Üzülüyorum oysa biraz uyumlu ve ılımlı olsa böyle olmayacak

Evet, tek başıma bir eve çıkmak gibi birşeyim söz konusu olamaz şuanda hem korkuyorum hemde aile yapımıza malesef çok ters
Neden? Calisiyor musun? Calisiyorsan baska sehirde olsan herkesten uzak kafan o kadar rahat eder ki...
Benim annem de aşırı kontrolcu. Ben bosanma asamasinda yaklasik 1.5 yil onlarla yasadim. Yapamadim. Sonra baska sehirde kadro bulunca tasindim. Yeni duzen kurdum. Onlar da bir sure sonra alisiyor. Ben de baska sehire izin vermezler saniyordum. Bu biraz da sizin tavriniza bagli.

Neden? Calisiyor musun? Calisiyorsan baska sehirde olsan herkesten uzak kafan o kadar rahat eder ki...
Benim annem de aşırı kontrolcu. Ben bosanma asamasinda yaklasik 1.5 yil onlarla yasadim. Yapamadim. Sonra baska sehirde kadro bulunca tasindim. Yeni duzen kurdum. Onlar da bir sure sonra alisiyor. Ben de baska sehire izin vermezler saniyordum. Bu biraz da sizin tavriniza bagli.
evet kararlı olup maddi olarak da sağlam olunca aileye kabul ettirmek daha kolay oluyo

Annem ayrı eve çıkacağım gibi birşey söylersem evlatlıktan reddeder onu yola getirecek bir büyük yakın kimse yok maalesef ki bende öyle düşünmeye başladım. Eş le de hicbirsey yolunda değil ama dediğim gibi en azından evde olmadığında istediğim gibi at koşturabiliyorum artık farkettim ki orada diken üstündeyim. Çok allak bullak durumdayım . İnanın ki çıkar yol bulamıyorum . Ama bir süre eş l devam edeceğim denemek isterse aile terapisti şansımı deneyeceğim . İstemezse de galiba ziyan olacak hayatim
Evlatliktan red etmez. En fazla biraz kuser, psikolojik siddet uygular, konusmaz. Ama senin kendi ayaklarinin uzerinde durdugunu gorunce o da kabul eder.
Annem de bosandiktan sonra bundan sonra evlemezsin diyordu. Simdi eger anlasabilecegin biri olursa evlen, gencsin diyor.

Annenin senden baska birisi yok. Sen onsuzluk degil, o sensizlikten korkar. Yani o kadar kolay degil evlatliktan red etmek. Bosanmak zordur, hele desteksiz. Annenin yaptigi destek vermek degildir, bunaltmaktir. Hatta annen kim bilir bu sekilde yildirma politikasida yapiyordur.

Yanliz yasayabilirsin. Biraz zor olur ama basarirsin. Kendine ait bir düzen kurarsin. Eski esin ile cocuga kim bakacak diye gün belirlersin. Onun baktigi günlerdede sen kendine gelirsin.

Ve gözüme takildi, annen "tere yag kat, makarna pilav yedir" diyor da tamamen cahillik kusura bakma. En sagliksiz maddeleri sayiyor. Umarim farkindasindir.

Okudum okudum nerede, kimi kinadiginizi anlamadim :) ortada kinama bilmeme ne, aldatmaya dair hic bir sey yazmamissiniz Allahim sana geliyorum :)
Hele ki aldatmayla ne alaka si var inan bende anlamadım durduk yerde laf çıkarma:KK53:

Neyse geçenki kültür konusuna dönmeden gidelim burdan :-)

Buna mi takıldınz ? Çocuğum otizm tanılı ve bir ton eğitim alıyor haftanın beş günü farklı farklı yerlere götürüyorum , sadece bir yer olsa bırakıp gider insan ama bu karın bile duzenjni henüz çok zor oturtmusken herşeyin sil baştan olmasına şuan için izin veremem çünkü bu Düzeni bile kurmak aylarımi aldı. Ayrıca ev arkadaşı gibiyiz diyip eşimi aldatmiyorum veya başka bir adamı bununla kandırmıyorum bilginize
O zaman maddi yeterlilik olana kadar eski kocanizi idare edin anneniz cekilmezmis.
Nedense Turk milletinde komple cocuk usur takıntısı var ,izmirdeyix yagmur olmadikca disari çıkarıyorum bebegimi sokaktaki insanlar bile durdurup uyariyor "bebek üşür çıkarma "diye vallahi yıldım .Ben sonuçta annesiyim. Bizim millette böyle bir müdahale huyu var

Yani şöyle abim var onunla yaşıyor ama çok zorlanıyor o erkek olduğu halde başka bir eve çıkması söz konusu değil meslek sahibi işi gücü yerinde annemin de geliri var ama mesela abime çok harcama biriktir ben senin için diyorum diyor yarısını getirip anneme veriyor abim annemde götürüp abim için açtığı hesaba yatırıyor ama diğer kalan yarışıni ne yapıyor diyor . Ya bı sal anne diyorum bekarken gezsin tozsun evlenip çoluk çocuğa karışınca yapamayacak kızım bulunduğu gün bitmez yarını düşünmek lazım diyor. Doğduğun dan beri çok çekmiş anne baba yik hep kendi mücadele etmiş o yüzden sanırım bu kadar baskıcı
ekpnomik özgürlüğünüz işiniz gücünüz var mı ?
Malesef yok
Esinin ailesi sizle mi yasiyor? Ayri yasiyorlarsa, onlarla iletisimi kesmeyi denedin mi? Cunku eski konularinda meselelerden biri de bu idi yanlis hatirlamiyorsam.
Hayır bizimle yaşamıyorlar ama her mevzuda varlqr benden önce herşeyin kararını eşimle veriyorlar herşeyin o yüzden fiziksel dışarıda ruhsal içerdeler
Annenin senden baska birisi yok. Sen onsuzluk degil, o sensizlikten korkar. Yani o kadar kolay degil evlatliktan red etmek. Bosanmak zordur, hele desteksiz. Annenin yaptigi destek vermek degildir, bunaltmaktir. Hatta annen kim bilir bu sekilde yildirma politikasida yapiyordur.

Yanliz yasayabilirsin. Biraz zor olur ama basarirsin. Kendine ait bir düzen kurarsin. Eski esin ile cocuga kim bakacak diye gün belirlersin. Onun baktigi günlerdede sen kendine gelirsin.

Ve gözüme takildi, annen "tere yag kat, makarna pilav yedir" diyor da tamamen cahillik kusura bakma. En sagliksiz maddeleri sayiyor. Umarim farkindasindir.
Her gün çocuğa pilav makarna verirsem obez olur diyorum yok yok diyorum yanlız evde kalmaktan çok korkuyorum öyle anlatayım size
Hele ki aldatmayla ne alaka si var inan bende anlamadım durduk yerde laf çıkarma:KK53:

Neyse geçenki kültür konusuna dönmeden gidelim burdan :-)
Yok yok genelde adamalr kadınları kandırmak için karımla boşanmak üzereyiz zaten ev arkadaşı gibiyiz diyip ilişkiye başlayıp kandırıyorlar ya onu belirtmek istedim kafam hiç yetinde değil kusura bakmayın kaçtır yazcm unutuyorum

O zaman maddi yeterlilik olana kadar eski kocanizi idare edin anneniz cekilmezmis.
Nedense Turk milletinde komple cocuk usur takıntısı var ,izmirdeyix yagmur olmadikca disari çıkarıyorum bebegimi sokaktaki insanlar bile durdurup uyariyor "bebek üşür çıkarma "diye vallahi yıldım .Ben sonuçta annesiyim. Bizim millette böyle bir müdahale huyu var
Yetmiyor yetmiyor inanın atlet sweatshirt hırka ve mont giydiriyorum dışarı çıkarken altına da kalın k.corap ve kalın eşofman giydirip bacaklarını sariyorum battaniyeyle yetmiyor elinden gelse bir kaç kat daha giydirmeliyim . Sormayın nedir bu annelerin çektiği

Yaşlıların yıllardır getirdiği alışkanlıklar var ve bunlara zıt şeylere tahammül edemiyorlar. Annen de bunu yaşıyor. Bazı insanlarda düzen tertip sağlık temizlik kaygısı çok fazla.

Maddi olarak Özgür değilsiniz. Eşiniz nafaka verir ama neye yeter😔
Siz biraz sakinleşip tekrar düşünün bence.. Kocanızla sorununuz neydi bilmiyorum, tolere edilebilir birseyse bence orta yol bulun..
Aslında defalarca hep orta yolu ben bulmaya çalıştım o hiç kendinde sorun görmedi ama annemin bu tavırlarından sonra çift terapisi ni de denemej için ısrarcı olabilirim bir sakın kafayla düşünmem lazım nasıl hareket edeceğimi onun bunu hissetmemesi lazım eğer kuyruğumun sıkıştığıni bilirse çok fazla üzerime geleceğinden eminim

Aslında defalarca hep orta yolu ben bulmaya çalıştım o hiç kendinde sorun görmedi ama annemin bu tavırlarından sonra çift terapisi ni de denemej için ısrarcı olabilirim bir sakın kafayla düşünmem lazım nasıl hareket edeceğimi onun bunu hissetmemesi lazım eğer kuyruğumun sıkıştığıni bilirse çok fazla üzerime geleceğinden eminim
Bence eşine tekrar fırsat ver . İnşallah sorunlarınızı halledersiniz . Çünkü özel eğitime muhtaç bir yavrunuz var . Allah yardımcınız olsun. Eğitimini ihmal etmeyin aman .

Yani şöyle abim var onunla yaşıyor ama çok zorlanıyor o erkek olduğu halde başka bir eve çıkması söz konusu değil meslek sahibi işi gücü yerinde annemin de geliri var ama mesela abime çok harcama biriktir ben senin için diyorum diyor yarısını getirip anneme veriyor abim annemde götürüp abim için açtığı hesaba yatırıyor ama diğer kalan yarışıni ne yapıyor diyor . Ya bı sal anne diyorum bekarken gezsin tozsun evlenip çoluk çocuğa karışınca yapamayacak kızım bulunduğu gün bitmez yarını düşünmek lazım diyor. Doğduğun dan beri çok çekmiş anne baba yik hep kendi mücadele etmiş o yüzden sanırım bu kadar baskıcı

Malesef yok

Hayır bizimle yaşamıyorlar ama her mevzuda varlqr benden önce herşeyin kararını eşimle veriyorlar herşeyin o yüzden fiziksel dışarıda ruhsal içerdeler

Her gün çocuğa pilav makarna verirsem obez olur diyorum yok yok diyorum yanlız evde kalmaktan çok korkuyorum öyle anlatayım size

Yok yok genelde adamalr kadınları kandırmak için karımla boşanmak üzereyiz zaten ev arkadaşı gibiyiz diyip ilişkiye başlayıp kandırıyorlar ya onu belirtmek istedim kafam hiç yetinde değil kusura bakmayın kaçtır yazcm unutuyorum
Ben babanin olmadigini bilmiyorum. Annen yalniz oldugundan size sarmis. Iyiliginizi dusundugunu soyleyip uzerinizde baski kuruyor. Bu da sizin ozguveninizi azaltir.
Esin aslinda evine ailesini karistirmasa belki bu evlilik kurtulur.

X