Hanimlar formunuzu koruma disiplininize nasil sadik kaliyorsunuz?

Alimee81

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2022
813
565
Allah saglik sorunu vermesin tabii ama kiloda Allah korusun zaten saglik problemlerini tetikleyen bir unsur.
Bende zaten olcumlerde kilo vermeden once ic yaglanmam sınırda cikmisti. Bu yuzdende endişeleniyorum kilo almaya basladikca.

Boyum 163 kilomda suan 61- 62 arasi gidip geliyorum. Son 7-8 ay icinde 6 aylik spor ve saglikli beslenme ile 65-66 dan 59'a düşmüştum.

Yarim sene boyunca haftanin 3 gunu spor salonuna gittim ve 59 kiloya dusunce zaten paketimde bitmisti biraktim.
Yaklasik 2 aydir gitmiyorum fakat bakıyorum hemen 2-3 kilo aldim. 2-3 kilo nedirki hemen verilir demeyin ben zor kilo verebiliyorum :KK43:. Yarim sene icinde sıkı cardio ve aralikli oruc ile verebilmistim. Kan değerlerimde kilo vermeme engel bir sey cikmadi. Verilmesi gereken kilo az olunca daha yavas veriliyor deniyor ama gerçekten o yaptigim spora ve diyete gore yavas verdigimi düşünüyorum.

Yemegi cok yiyen biride olmadim hic ama tatliya duskunlugum az degil.
Yasimda 42 haliyle metabolizmada yavasliyor. Benim asil canimi sikan durum disiplini surekli kılamamak.
Su tuketimime dikkat etmem lazim. Az iciyorum malesef. Bi ara 3 litreye yakin iciyordum yine azalttim baya... zaten cok etken kilo vermede hepimizin bildigi gibi.

Ozellikle benim yasimda olanlar sizler kendinizi nasil motive ediyorsunuz, formunuzu nasil koruyorsunuz?
Ben Surekli spor salonuna gitmek istemiyorum. Yani orada spor yapmak degil beni yoran hazirlan et eve gel dus al vs bunlardan bikiyorum daha cok uzun sure yapinca.

Bu yuzden eve kosu bandi alayim istiyorum egimli olanlardan ama onlarda 6000 tl üstü. Karar veremedim bu yuzden.
Kardesim mesela karin bolgesinden yag aldirdi bundan 3 sene kadar once. Suan kilo aldim ama karnim sarkmiyor bu cok guzel bi sey dedi. Bende korkuyorum bu tarz seylerden ama bi niyeti bozmadim degil. Sanirim yinede once spor ile denemeli yani sporu surekli kilmak en doğrusu. Oda Kosu bandi alarak olacak sanki 😏😌.. zaten kaslarin guclenmesi icinde cok onemli sadece kilo icin degil. Fakat alinca zamanlq cok yapilmazmi diyede bi endisem var.
Sizde durumlar nasil? Alanlar yapiyormusunu Sizin de fikirlerinizi deneyimlerinizi merak ediyorum. Simdiden teşekkür ederim 😊
.

Hiç aksatmadigim bir rituelim var canım seninle de paylaşmak istiyorum.Kendime hep bir bir dertt edinirim😁
Yaa hic sorma 🤦‍♀️☺ zaten hayatimda en hizli kilo verislerim hep şöyle okkali bi dert ile olmustur 😄. Aman Allah dert vermesinde hiç birimize kilo alalim varsin.

Eskiden çok zayıftım. Herkesin “çok zayıfsın kilo al, biraz ye lokma olsun” demelerine aldanıp aldanıp kilo aldım. Şimdi de gitmiyor meretler. Ve bu süreçte zayıflık moda haline geldi…

Spor ve beslenme ile götürmeye çalışıyorum şimdi, boy 158 kilo 56 :KK43:

Ben kendimi cok sıkmiyorum. Zaten asiri hareketli bir hayatim var. Evde iki kucuk cocuk var ve ilkokulda öğretmenim. Hayatim cocuklarin pesinde geciyor yani. Canim birsey istediginde yiyorum ama bunu butun ogunlerde tekrarlamiyorum. Gun icinde cikolata yemissem aksam yemekten baska bir sey yemiyorum. Ekmek cok fazla yemem. Kizartma cok nadir yerim. Sebze yemeklerini cok severim. Pilav, makarna tarzi seyleri ölçülü yerim. Cayi sekersiz icerim. Bunlar sanirim kilomu korumama yardimci oluyor.

Bu arada ben bundan 2 sene oncesine kadar 1.60 boyla 62-63 kilolardaydim. Yasadigim bir saglik sorunuyla bir yazda 51 kiloya düştüm. Kesinlikle cok sagliksiz bir zayiflama oldu benim icin. Simdi 54 kiloyum ve bunu 1 senedir koruyabildim. Bundan daha az ya da cok olunca rahatsiz olmaya basliyorum. O zaman cok gec olmadan gerekeni yapıyorum.

Şimdi havalar güzel akşamları çıkıp yürüyebilirsiniz evde koşu bandıyla ben yapamadım aman Şimdi kalsın sonra yaparım diyorum en az 40 dakikaya sartliyorum kendimi yakinlarinizda belediyenin spor tesisi falan varsa oralara gidin masa tenisi oluyor çok seviyorum birde arkadaşınız varsa eşlik edicek akşam 7den sonra bişey yemiyorum kahvaltıdan sonra en az 3saat sonra mevye ile ara öğün yapıyorum

2 kilo fazlam var 50 kiloyum tekrar 48 olmak istiyorum. Düzenli spor yapıyorum abur cubur, ekmek tüketmiyorum.

X