Gebeliğe Hazırlık Hangi hastaneyi öneriyorsunuz

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sormak istediğiniz bisey olursa sorabilirsiniz dualarim sizinle olacak hep dua ediyorum bebeklere cocuklara sizin bebeginiz icinde edecegim Allahin izniyle iyilesecek Buna inanin siizn gibi diger sitede bayanlarlada yazismistik hatta bir Bayan vardi onun bebeğinde olacakti ameliyat oldu iyilesti bile sukur

Anne karnında belli degildi normal ayrintili ultrasyona bile girdim ozelde ama dogduktan sonra solunum sıkıntisi oldugu icin kuveze alindi taburcu olacagimiz zaman üfürüm duyuldu Eko cekildi oyle belli oldu takip ettiler acil ameliyat olmadigi icin beklettiler kilo alimida iyi oldugu icin 11 aylikken uygun goruldu anjio oldu 9 aylikken 3 ayda bir kontrollere gidiyorduk
11 ay kuvezdemi kaldı ? Bu dedigimiz duruma aort koarktasyonu deniliyormus. Hipopladtik sol kalp olmadigini kalbinin sol yerinin küçük olmadığını o aort damarı dediğimiz şeyin dar olmasıyla ve sol ventrikülün ve sol kapağın darlığından kaynaklandığını bu nedenle aort koarktasyonu acısından takip edileceğini söylediler rapora sundular.

Sormak istediğiniz bisey olursa sorabilirsiniz dualarim sizinle olacak hep dua ediyorum bebeklere cocuklara sizin bebeginiz icinde edecegim Allahin izniyle iyilesecek Buna inanin siizn gibi diger sitede bayanlarlada yazismistik hatta bir Bayan vardi onun bebeğinde olacakti ameliyat oldu iyilesti bile sukur
Çok tesekkur ederim size. Aklima bu konuyla ilgoli takılan olursa mutlaka size soracağım. Dualarınız için sağolun 🙏🏻🌸

11 ay kuvezdemi kaldı ? Bu dedigimiz duruma aort koarktasyonu deniliyormus. Hipopladtik sol kalp olmadigini kalbinin sol yerinin küçük olmadığını o aort damarı dediğimiz şeyin dar olmasıyla ve sol ventrikülün ve sol kapağın darlığından kaynaklandığını bu nedenle aort koarktasyonu acısından takip edileceğini söylediler rapora sundular.
Yok 1 hafta kaldi kuvezde o zaman belli oldu hastalığı bizimde aort damari dardi akciger giden damari bizim vsd oldugu icin akciger kan hizli gidiliyormus ama dar olmasi bizim icin iyiyims Dedi doktor eger dar olmasiydi kan akisi hizli olur oda kalbe ve akcigere sıkınti verir Dedi Allahin isi iste dar olmasina biz uzulduk ama bir hikmet varmis

Herkese iyi günler. Bebeğim kalp hastalığı ile dünyaya gelecek. Sol ventrikül ve aort hipoplazik ve belirli bi ameliyat aşamaları var. Mehmet akif ersoy diyorlar bu hastane hakkinda bilginiz varmı yenidoğan yoğun bakım hizmetleri ve ameliyat başarıları hakkında. bununla birlikte 3 hastane daha var dendi kartal koşuyolu ve siyami ersek. Bide yenidogan bebek ameliyatlarini devlet mi karşılıyor ödemeler hakkında herhangi bi bilginiz varmı
Canım çok geçmiş olsun benim bebeğime de bu tanı kondu ve kanuni hastanesinde doğum olacak bebek Mehmet Akif de ameliyat olucak bende çok merak ediyorum yeni doğan yoğun bakım hakkında bilgi eğer bir Bilgi edinirsen yazarsan çok memnun olurum rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın

Canım çok geçmiş olsun benim bebeğime de bu tanı kondu ve kanuni hastanesinde doğum olacak bebek Mehmet Akif de ameliyat olucak bende çok merak ediyorum yeni doğan yoğun bakım hakkında bilgi eğer bir Bilgi edinirsen yazarsan çok memnun olurum rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın
Kanunide dogum yaptım 6 mayıs ta bebegimi mehmet akire sevk ettiler. Çok ağır Bi hastalık rabbim düşmanımın başına bile vermesin. Hersey güzeldi servise çıktık falan derken 2 ameliyat 2 anjio geçirmişti 2. Ayın sonunda servise çıktık derken kotulesti 8. Gün bebeğimle artık kalp yetmezliği başlamış. 2. Ameliyat geçirmesi için wgq tarafın güzel çalışması lazım solu yarım olduğu için kalp fonksiyonları yavaş ve yetmezlik var ilerisi parlak değil dediler. Rabbim yardımcınız olsun çok zor Bi durum

Kanunide dogum yaptım 6 mayıs ta bebegimi mehmet akire sevk ettiler. Çok ağır Bi hastalık rabbim düşmanımın başına bile vermesin. Hersey güzeldi servise çıktık falan derken 2 ameliyat 2 anjio geçirmişti 2. Ayın sonunda servise çıktık derken kotulesti 8. Gün bebeğimle artık kalp yetmezliği başlamış. 2. Ameliyat geçirmesi için wgq tarafın güzel çalışması lazım solu yarım olduğu için kalp fonksiyonları yavaş ve yetmezlik var ilerisi parlak değil dediler. Rabbim yardımcınız olsun çok zor Bi durum
Aminn aminn rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın peki ameliyat döneminde olsun yoğun bakım dönemin de olsun size hastanede yatış yaptınız mı ,şuan bebeğinizin durumu nasıl rabbim ya şafi ismiyle şifa versin inşaAllah

Aminn aminn rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın peki ameliyat döneminde olsun yoğun bakım dönemin de olsun size hastanede yatış yaptınız mı ,şuan bebeğinizin durumu nasıl rabbim ya şafi ismiyle şifa versin inşaAllah
Servise çıkmıştı kotulesti entübe edilmişti. 1 haftadır yogun bakımda egitimdeydim trake açıldı boğazına onu temizliyordum alismistim yeşil yeşil kusmaya başladı ve şuan hastane nedenini bilmiyor durumuda aynı kalp büyümeye başladı çok çalışmaktan sağ tarafı da yetersiz kalıyormuş kasilmasi var falan diyorlar doktorlar ilerisinin parlak olmadığını söyledi yolun sonunda ne olcsk bende bilmiyorum dün servise çıkacaktık çocuk tekrar kotulesti

Rabbim yar ve yardımcın olsun sabrının sonu selamet olsun inşaallah bende neler yasicam hiç bilmiyorum o yüzden hem merak hemde korku içindeyim cevrem de kimsede yok bu hastalıktan o yüzden burdan ulaşmak için açtım doğum dan 1 ay önce yatış verilecek banada doğduktan sonra da ameliyat olucak yavrum bütün bebeklere rabbim şifa versin 😔

Merhaba oncellikle gecmis olsun benimde dogumdan sonra oglumun kalbinde genis vsd ve aort damarinda darlik tespit edildi Ben ankarada oturuyorum dogdugundan beri Ankara başkent hastanesinde takipliyiz 11 bucuk aylikken bu ocak ayinda ameliyat olduk sukur suan cok iyi korkmayin Allah sifasini verir ins
Benim 3 aylık bebeğimde aort damarı darlığı çıktı, anjiyo ve balon tedavisi olacak, riskli bi hastalık mı bu, geçmiş olsun size ve cümle yavrucuklara.

Her biri aynı olmuyor risk açısından benim bebeğimin ileri derecede hipoplastik sol kalp sendromu çıktı sol taraf hiç yok aourt damari sağda ve sağda tam gelişmiş değil çok zor bir durum doğumdan sonra hemen ameliyat dendi dua etmekten başka çarem yok :KK43: rabbim evlatlarımızı bizlere bağışlasın

Merhabalar öncelikle. Mehmet Akif ve Siyami Ersek evet iyi birer kalp hastanesi ama daha kolay vakalarda. Mesela kapatılacak deliklerde belirlenmiş standart ameliyat tekniklerinde vs vs.. Sizin bahsettiğiniz rahatsızlıklar ağır kalp hastalığı olarak nitelendiriliyor ve size tavsiyem doğum yapacağınız hastaneyi iyi seçmeniz.

durumunuz var mı bilmiyorum. ben Medipol mega üniversitesinde tedavi ettiriyorum.. durumunuz varsa eğer kendi doktorlarımızı tavsiye ederim Türkiye’nin enlerinden hepsi...benim kızım 13 aylık ve 13 aydır durmadan araştırdım emin olabilirsiniz.
Merhabalar öncelikle. Mehmet Akif ve Siyami Ersek evet iyi birer kalp hastanesi ama daha kolay vakalarda. Mesela kapatılacak deliklerde belirlenmiş standart ameliyat tekniklerinde vs vs.. Sizin bahsettiğiniz rahatsızlıklar ağır kalp hastalığı olarak nitelendiriliyor ve size tavsiyem doğum yapacağınız hastaneyi iyi seçmeniz.

durumunuz var mı bilmiyorum. ben Medipol mega üniversitesinde tedavi ettiriyorum.. durumunuz varsa eğer kendi doktorlarımızı tavsiye ederim Türkiye’nin enlerinden hepsi...benim kızım 13 aylık ve 13 aydır durmadan araştırdım emin olabilirsiniz.
Merhaba Medipol megada hangi doktorları öneriyorsunuz ? Benim de belirsiz bir durumum var , ama ben bir yandan doktor hastane araştırmasına başladım bile. Medipol mega da hangi doktoru önerirsiniz

Merhaba oncellikle gecmis olsun benimde dogumdan sonra oglumun kalbinde genis vsd ve aort damarinda darlik tespit edildi Ben ankarada oturuyorum dogdugundan beri Ankara başkent hastanesinde takipliyiz 11 bucuk aylikken bu ocak ayinda ameliyat olduk sukur suan cok iyi korkmayin Allah sifasini verir ins
Merhaba bana da aort darlığı dediler çok endişeliyim neler yaşadınız süreç nasıl ilerledi ümitlenelim mi ümitlenmeyelim mi ne yapalım ne dersiniz

Merhaba bana da aort darlığı dediler çok endişeliyim neler yaşadınız süreç nasıl ilerledi ümitlenelim mi ümitlenmeyelim mi ne yapalım ne dersiniz
Merhaba bende 28 haftalık hamileyim detaylı ultrasonda aort darlığı çıktı cok kötüyüm yarın feta ekol yapılacak bebeğinizin durumu nasıl beni bilgilendirirmisiniz çok kötüyüm

X