Hamişlerden Hamile Kalmak Isteyenlere Nacizane öğütler

NXIXLXSXAH

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2007
307
14
HAMİLE ARKADAŞLAR LÜTFEN BURAYA YAŞADIĞIMIZ TECRUBELERDEN DE YOLA ÇIKARAK HAMİŞ OLMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA BAZI ÖĞÜTLERDE BULUNALIM.DESTEĞİMİZİ HİSSETİRELİM.BENDE 1 YILIN SONRASINDA ÖZLEMİNİ DUYDUĞUM BEBİŞİME NİHAYET KAVUŞTUM.ŞU AN 3.5 AYLIK HAMİLEYİM.YAŞADIKLARIMDAN BİRAZ DEM VURMAK İSTİYORUM.

1.ASLA STRES YAPMAYIN.YAŞINIZ NE OLURSA OLSUN GEÇ KALDIM DİYE DÜŞÜNMEYİN İLİŞKİDE BU OLAYA ODAKLANIP İLİŞKİYİ HEM KENDİNİZE HEM DE EŞİNİZE ZEHİR ETMEYİN.HİÇ BİR FAYDASINI GÖRMEZSİNİZ.TECRÜBE KONUŞUYOR:)SONUÇTA KORUNDUĞU HALDE HAMİLE KALANLARI DÜŞÜNÜP BUNUN TAMAMEN TAKDİR-İ İLAHİ OLDUĞUNU AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN.AMA TABİKİ SİZ KENDİNİZİ TATMİN MAKSADIYLA YANİ ÜZERİME DÜŞEN HERŞEYİ YAPTIM GERİSİ ALLAHA KALMIŞ DİYEBİLMENİN RAHATLIĞINI YAŞAMAK İSTİYORSANIZ TEDBİRİ DE ELDEN BIRAKMAYIN.HER TELDEN ÇALMIYORUM KESİNLİKLE.DEMEK İSTEDİĞİM BU KONUYU SAKIN ABARTMAYIN.SONUÇTA HAMİLE KALAMADIĞINIZDA KENDİNİZİ VEYA EŞİNİZİ SUÇLAMA MODUNA GİRMEMENİZ İÇİN BU EN DOĞRUSU.ÇÜNKÜ BU TAMAMEN VAKTİ ZAMANI ALLAH KATINDA BELLİ OLAN VE ONUN DİLEMESİYLE OLACAK Bİ OLAY.

2.ADET DÜZENSİZLİĞİNİZ VARSA MUTLAKA TEDAVİ GÖRÜN.ÇÜNKÜ ADETİ DÜZENSİZ OLANLARDA BEBEK SAHİBİ OLABİLME ZAMANI DÜZENLİ OLANLARA GÖRE ÇOK DAHA GEÇ.ÇÜNKÜ YUMURTLAMANIZIN HANGİ GÜNE DENK GELDİĞİNİ BİLMEDİĞİNİZ İÇİN KENDİNİZCE DOĞRU ZAMANLARDA İLİŞKİYE DE GİREMİYORSUNUZ.BENİM ADETİM ÇOK DÜZENSİZDİ BAZEN 3 AY HİÇ ADET OLAMAZDIM.DOLAYISIYLA ÇOK STRESE GİRİYORDUM FAKAT SON 4 AY TAM DÜZENE GİRMESE DE 40 GÜNDE BİR BANA GÖRE DÜZENLİ OLAN ADET DÖNGÜSÜNE GİRMİŞTİM:)

3.HİÇ BİR PROBLEMİNİZ YOKSA BİLE HAMİLE KALMAYA KARAR VERDİĞİNİZDE Bİ ÖN MUAYİNEDEN GEÇMENİZ DAHA FAYDALI OLACAKTIR.SİZİN VARLIĞINI HİSSEDEMEDİĞİNİZ KİST VS BAZI OLUŞUMLAR GEBELİĞİN OLUŞMASINI ENGELLEYEBİLİR YADA GECİKTİREBİLİR.

4.SİZİN KADAR EŞİNİZİNDE BU OLUŞUMDA ROL OYNADIĞINI UNUTMAYIN.HER ZAMAN SORUN SİZDE OLMAYABİLİR.KONTROLLER SONUCUNDA SİZDE GEBELİĞE ENGEL BİR DURUM ORTAYA ÇIKMAZSA EŞİNİZİNDE SPERMİOGRAM TESTİ YAPTIRMASINI ISRARLA İSTEYİN.DÜŞÜK SAYIDA SPERM YADA KALİTESİZ SPERMLER GEBELİK İÇİN ÇOK OLUMSUZ FAKTÖRLER.ÇOĞU DURUMDA İLAÇLA TEDAVİYE KAVUŞULABİLEN BU DURUMDAN BİR ARKADAŞIMDA YAKIN ZAMANDA İSTEDİĞİ SONUCU ALDI.3 YILIN SONUNDA NİHAYET HAMİLE.İLK İKİ YIL EŞİ RAZI GELMEDİĞİ İÇİN SADECE KENDİSİ BİR YIĞIN KONTROLDEN GEÇMİŞTİ.MEĞER SORUN EŞİNDEYMİŞ.ODA 3-4 AYLIK Bİ İLAÇ TEDAVİSİ SONUCUNDA HALLEDİLDİ ALLAHA ŞÜKÜR.PROF.DOKTOR İBRAHİM SARAÇOĞLUDA SPERM HAREKETSİZLİĞİNE KEÇİ BOYNUZUNUN ÇOK FAYDALI GELDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ.Kür 3: Hareketli sperm sayısını ve kalitesini artırıcı ve de erkeklerdeki iktidarsızlığa karşı
Kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6–7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dakika dinlendiriniz. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna, diğer yarısınıda akşam yatağa giderken içiniz. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken bir su bardağı içiniz. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız.

5.HER AYIN SONUNDA KENDİNİZİ SÜREKLİ İNCELEYİP ACABA HAMİLE MİYİM DİYE KENDİNİZİ YİYİP BİTİRMEKTEN VAZGEÇİN.OKUDUĞUNUZ GEBELİK BELİRTİLERİNİ KENDİNİZDE ARAMAYA ÇALIŞMAYIN.ÇÜNKÜ ÇOGU ARKADAŞ GİBİ BENDEDE GEBELİĞİ DÜŞÜNMEMİ SAĞLAYACAK HİÇBİR BELİRTİ OLMAMIŞTI.(BULANTI,GÖĞÜSLERDE ŞİŞME,AKINTI,RAHİMDE YADA KASIKLARDA SANCI VS..)HİÇ BİRİNİ YAŞAMADIM.

VALLA BAŞKA NE DİYEYİM BİLMİYORUM ARKADAŞLAR BENDEN BU KADAR.NOLUR STRES YAPMAYIN.SADECE DUA EDİN.BÜTÜN KAPILAR DUA ANAHTARI İLE AÇILIR UNUTMAYIN.BİR AY OLMAYINCA BU AYDA DUAM KABUL EDİLMEDİ DİYE DÜŞÜNMEYİN.HAKKINIZDA EN HAYIRLI ZAMANI RABBİMİZİN TAYIN ETTİĞİNİ UNUTMAYIN.ÜMİTSİZLİĞE DÜŞMEYİN.HERŞEYE RAĞMEN MUTLU OLUN GEBELİĞİ YAŞAMA NEDENİNİZ HALİNE GETİRMEYİN.SAHİP OLDUKLARINIZ İÇİN DEVAMLI ŞÜKREDİN.İNSAN BU YOLLA KALBİNİ TATMİN EDEBİLİYOR.ONUN NİYE VAR BENİM NİYE YOK DİYE GEREKSİZ SERZENİŞLERE VEYA ÜZÜNTÜLERE ŞEYTANIN SİZİ SÜRÜKLEMESİNE İZİN VERMEYİN.BUNUNDA BİR İMTİHAN OLABİLECEĞİNİ UNUTMAYIN...HEPİNİZ İÇİN EN İÇTEN DUALARIMI PAYLAŞIYORUM.BU DUALARIN SİZLERLE OLDUĞUNU DA UNUTMAYIN.:1hug:[/I][/SIZE]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B]

Sağolasın arkadaşım çok güzel ve doğru şeyler yazmışsın,ellerine sağlık.a.s.

nilşah ne kadar güzel anlatmışşın bende 5 aydır deniyorum bebişi olsun istiyorum ama henüz yok:) neyse...inşallah hamileliğin sorunsuz ve sağlıklı geçer.

bence 1 numaranın üzerinde durun arkadaşlar benim bebeiş aklımın ucundan geçmeyecek bi zamöanda geldi 3 ay istemiştik o arada olmamaıştı seneye erteleyelim demiştik ertelenen ayda geldii.aşk çok önemlii

canım çok güzel anlatmışsın gerçekten ellerine sağlık.Bende 1.5 senedir bebek istiyorum.ama artık kafaya takmıyorum bebek olayını allahıma binlerce şükürler olsun.Herşeyın vakti ve zamanını yüce rabbim bilir.Canım hayırlısıyla sağlıklı bir hamilelik geçirmek dileğiyle

bence 1 numaranın üzerinde durun arkadaşlar benim bebeiş aklımın ucundan geçmeyecek bi zamöanda geldi 3 ay istemiştik o arada olmamaıştı seneye erteleyelim demiştik ertelenen ayda geldii.aşk çok önemlii

aynen bizde istedik 3 ay tam vazgectim stresli günler geçirdiğim için o ay hamile kaldım allah isteyen herkese nasip etsin

canım benim ya ellerine ve yüreğine sağlık gerçekten çok doğru yazmışın .herşey allah tan.allah razı olsun.allah yavruna sana ve eşine uzun ömür versin mutluluğununuzu daim etsin...

teşşekkürler çok faydalı bir paylaşım olmuş
Çoğu bilinen şeyler ama biraraya toplayan olmamış.
devamı gelecek hamile arkadaşlar
tecrübelerini yazmaya devam etsin,kimse bebeğini
uzun uzun beklemesin inşallah.

Nilşah ellerine ve gönlüne sağlık bu duygularını bu gerçekleri bizlerle paylaştıgın için. 1 numara çok dogru ben olayı aştım yani artık stres yapmıyorum kocamla yatak odasını çok güzel hale getiriyorum çocuk için değil kendimiz için seks yapıyorum :) ama 2 numara için bilmemki ne yapmalıyım 4,5aylık evliyim kızken adetlerim düzensizdi dönem dönem dr. gittim dog.kontrl hapı kullandım vs.. evlendiğimde ise 3 ay düzenli oldum 4.ayda olmadım dr. gittim bişey yok dedi hani demişsinya ihmal etmeyin adet düzenliği varsa ama dr. bi sorun yok dedi neden adet olmuyorum dedim yumurta çatlamıyordur belki dedi sen 1 yıl içinde bebek olmazsa gel dedi normalmiş. Bakalım bu ay nolcak ? ama şuna canıgönülden inanıyorumki seninde dediğin gidi taktir-i ilahi herşey Allahtan oldugu gibi buda Allahtan buna inanıyorum. Peki senin adet düzensizliğin nedenmiş? herhangi bir tadavi görerekmi hamile kaldın ? Senin adına cok sevindim Allah hayırlısıyla kucagına almayı nasip etsin canım

nilşahcım ne kadar düşüncelisin yazdıkların için çok teşekkür ederiz sana.bende artık kendimi spora verdim hem kilolarım gider hemde kafamdaki düşüncelerden kurtulurum diye:) allah hayırlısıyla sağlıklı bebekler nasip etsin isteyen herkese inşallah...

nilşahcım paylasımın ıcın cok tesekkurler..ellerıne saglık ...benım adetlerım hep duzenlıdır ama korunmayı bırakıp bebıs ıstemeye basladıgımız zamandan berı adet duzensızlıgı yasıyorum..:çok üzgünüm:doktorum stresten oldugunu soyledıı..hersey stresten kaynaklanıyorr.. sadece bebıs meselesıne takılıp kalınca adet gunu beklemek gunlerın gecmesı gercekten cok sıkıcı ve sınır bozucu oluyor..

hepımız ınsallah bıran once bebıslerımıze kavusuruz..:1hug:
sevgıler..a.s.

herşey tamam da bu stresle başa çıkamıyorum..stres aynı yumurtamı tavuktan çıkar yoksa tavuk mu yumurtadan olayı gibi...hamile kalamama stresi doğuruyor..stres hamile kalamamayı.....hepimize kolay gelsin.....

herşey tamam da bu stresle başa çıkamıyorum..stres aynı yumurtamı tavuktan çıkar yoksa tavuk mu yumurtadan olayı gibi...hamile kalamama stresi doğuruyor..stres hamile kalamamayı.....hepimize kolay gelsin.....

Süper tanımlamışsın olayı, tebrikler!:hooray:

canım paylaşımın için cok tesekürler bende artık bebek olayına fazla takılmamaya basladım ama bunu kendım basarmadım ya Allah tarafından artık daha rahat hıssedıyorum kendımı.bu halıme kendım bıle sasıyorum ama öle .ınanıyorum kı benımde bebesım saglıkla ve en güzel zamanda bana gelıcek.

Nilşah ellerine ve gönlüne sağlık bu duygularını bu gerçekleri bizlerle paylaştıgın için. 1 numara çok dogru ben olayı aştım yani artık stres yapmıyorum kocamla yatak odasını çok güzel hale getiriyorum çocuk için değil kendimiz için seks yapıyorum :) ama 2 numara için bilmemki ne yapmalıyım 4,5aylık evliyim kızken adetlerim düzensizdi dönem dönem dr. gittim dog.kontrl hapı kullandım vs.. evlendiğimde ise 3 ay düzenli oldum 4.ayda olmadım dr. gittim bişey yok dedi hani demişsinya ihmal etmeyin adet düzenliği varsa ama dr. bi sorun yok dedi neden adet olmuyorum dedim yumurta çatlamıyordur belki dedi sen 1 yıl içinde bebek olmazsa gel dedi normalmiş. Bakalım bu ay nolcak ? ama şuna canıgönülden inanıyorumki seninde dediğin gidi taktir-i ilahi herşey Allahtan oldugu gibi buda Allahtan buna inanıyorum. Peki senin adet düzensizliğin nedenmiş? herhangi bir tadavi görerekmi hamile kaldın ? Senin adına cok sevindim Allah hayırlısıyla kucagına almayı nasip etsin canım

canım öncelikle hakkımdaki tüm dileklerin için teşekkürler.soruna gelince bendeki adet düzensizliği seninki gibi değildi yani hiç bir zaman düzenli adet döngüsüne sahip olamadım.bunun için muayine oldum fakat herhangi bir kist vs ile karşılaşılmadı.bunun üzerine doktorum adet düzenleyici hap yazdı ve 6 ay kullanmam gerektiğini söyledi.fakat bu hap aynı zamanda doğum kontrol hapı gibi gebe kalmayı engelleyen bir haptı.doktor bu ilacı yazmasına rağmen büyük ihmalkarlık edip 6 ay beklemeyi göze alamadım.dolayısıyla boşa geçen bir yıl belkide benim bu ihmalkarlığımın bir bedeliydi.bir yılın sonunda bir türlü gebe kalamadığım için artık çok yıpranmıştım.son 4 aydır da adetim kendiliğinden 40 günde bir seyretmeye başlamıştı.hoş bu da düzenli değil ama aylarca adet göremeyen biri için az biraz düzen sayılır:)fakat aniden başka bir hedefe odaklanmıştım.kpss..belkide benim için hayırlı olan bu diye düşündüm ve kitabımı alıp çalışmaya koyuldum.bir ay sonra ise hamile kaldım:)tabi kitabı elimden bırakmam da bir oldu..sınav tarihi tam doğum haftama denk geliyor çünkü:)ama çok mutluyum rabbime sonsuz kere şükrediyorum.rabbim inşallah sizlere de en kısa zamanda bu mutluluğu yaşatır.bu arada stresle alakalı hoş ve gerçekçi benzetmeler yapan arkadaşlara nacizane bi tavsiyem var.stresiniz bu konuyla alakalı olduğuna göre hayatınızda başka şeylere odaklanarak bunu dağıtabilirsiniz.mesela örgü yapın.kış günü yapılabilecek stres atan en güzel iş bence.bilmiyorsanız öğrenmeye çaba sarfedin.teknikleri anlatan bir sürü videolu anlatım bulabilirsiniz mazeretlerden kurtulun:)yani en azından kk nün gebelik başlığına bir süre uğramamanız bile işe yarayabilir.çünkü stresten kurtulmanın tek yolu küçük te olsa,kısa aralıklarla da olsa farklı konulara kilitlenmekten geçiyor bence.allaha emanet olun .

X