Hamileyim :( çok zor durumdayım lütfen yardım

Aynı soruyu bende bu kk da yüz bin kere sormak geliyo içimden ama birde ben yakmiyayim canlarını diye sormuyorum
Ama ayrılmak üzere olduğum bir adamla nasıl beraber olabiliyosun ben anlamadım. Yani sırf bebek olablir diye de ayriyetten birlikte olmaman gerekir
Saçmalık ötesi bişey zaten hadi oluyosun git 3 aylık iğneler bedava onlardan yaptır. Böyle bir saçmalık yok yani.

Evliliği iyi olan gayet mutlu olan insanların korunurken hamile kalma oranları çok düşükken , evlilikleri çok kötü olan şiddet aldatma her şey olan çiftler nedense hep korunurken hamile kalıyorlar bana pek inandırıcı gelmiyor hala geri çekilmeyi korunma sananlar var . Konu sahibi dışında genel olarak yapıyorum yorumumu

Aylık iğneyle korunmuş.
Bana söylenmenizin anlamı ne ki?
Kendisi diyor korundum diye,ben demiyorum. Hatta çift koruma yapmışlar öyle diyor.
Ben siZe söylenmedim yorumunuz dikkatimi çekti. Bende 3 aylık iğneyle korunuyorum çok da güzel koruyor. Yani demek istedim ki yalan söylüyordur. Size bişey demedim

Olan olmuş artık 3. Çocuk evliliğiniz için ve sizin için güvenli değilse aldırmalısınız. Tabi bana buradan bunu söylemek kolay olsa da ileride o bebeğe yetemediğiniz düşüncesi daha çok vicdani olarak rahatsız olmanıza sebeb olabilir. Hakkınızda hayırlısı.

Sorunlu evlilik 2.bebek +3.yolda.
Bir spirel yada korunma çeşidi kullanamayacak kadar şehirlerden ırak bir yerdemisiniz.
Ben kürtajı,doğup yetiştirilmiş çocuğunu öldüren insanlarla bir tutuyorum.
Arasında hiç bir fark yok.
Valla madem bu denli zordu herşey baştan bakacaktınız çaresine.
Kazala oldulu bebekler 80'lerde kaldı

Eşinizin imzası olmadan ztn kürtaj olamazsınız.
Eğer doktor annenin sağlığı tehlikede derse o zaman kürtaj olabilirsiniz.

Bence iyi bi doktor size yardımcı olacaktır. Allah korusun. Kötüyü düşünmeyin.
Rabbim nasip etmişse biz ne desek boş. O yavrunum rızkı varsa ztn doğacaktır.

Hamile kalabilmek bu dünyadaki en mükemmel şey. İçinizi ferah tutun kötüyü düşünmeyin . Sağlıklı ve kontrollü bi hamilelik geçirirseniz bence doğumunuzda kolaylaşabilir.

Melekler yardım edermiş doğum yapana, minik kızınızın duaları sizler olur...

Evliliğinizdeki sorunlar değil şuan mesele, bir insanın yaşama hakkı.

Hamile kalamayan öyle çok kadın varki. Ben bi kürtajla sarsıldım... defalarca kürtaj olan var. O yüzden bu güzel olaya umut dolu bakın bence.

Kaderde ölmek varsa , kürtaj anında da ölebilirsiniz. Sonuçta narkoz veriliyor. Allah sağlıklı güzel uzun hayat nssip etsin yavrularınızla.

Doktorunuza durumuzunu anlatın. Gerekli tetkiklerden sonra doktorunuz, siz ve eşiniz karar alırsınız.

Korkmayin, Allah hakkınızda hayırlısını versin.

Merhaba herkese 4yaşında bir kızım 5aylık bir bebeğim var ve 4buçuk haftalık hamileyim yani hamileymişim :KK42::KK42: mahvoldum ben ya bu bebeği aldırmam kazım ama vicdanen çok kötüyüm lütfen bana bir akıl verin moral verin ne yapacağım ben henüz eşime bile söylemedim çünkü söylesem kesin aldırmama müsaade etmeyecek ama benim çok büyük iki sıkıntım var hem bebeğim çok küçük hem evliliğim de büyük sorunlar var ve herşeyi geçtim en önemlisi Doğumda geçirdiğim ataklar iki Doğumda da tansiyonum çok düştü ve ciddi ataklar geçirdim hele ki ikinci Doğumda spinal yapıldığı an direk baygınlık gibi birşey geçirdim ve bütün nefesim kesildi nabzım ve tansiyonum çok düştü tansiyonum en son duyduğumda 5-3tü ve daha düştüğünü söyledi hemşireler Doğumdan sonra herkes şok geçirdi böyle bir atak üzerine herşeyin normale dönmesine ama ben o an yaşadığımı asla anlatamam size şehadet getirdim sürekli ölecektim resmen o nefessiz kalışım o fırlayacak gibi atan Kalbim şuurumun gidişi aklıma geldikçe bile içim titriyor ağlıyorum en son konuşabilseydim son bir kez görmek için kızımı istetecektim İnan’ın hala aklıma bunlar gelince çok kötü oluyorum yani kısacası ben o Doğuma giremem bu bebeği asla doğuramam arkamda iki tane çocuk var Doğumdan çıkamamaktan çok ama çok korkuyorum kızım bana aşırı düşkün sürekli anne beni şakın bırakma ben çok üzülürüm dedi ağladı bütün hamileliğim boyunca bende hep kesin ölücem Doğumda çoçuğun içine doğuyo diyodum dua ediyordum yalvarıyorum Allah’a kızımı bensiz bırakma diye duygularım ve durumun bu ama bir yanda da kucağımdaki oğluma bebeğime baktıkça karnındakinin de bir bebek olduğu ve aldırırsam ona haksızlık olacağını düşünüyorum sonuçta oda benim evladım ben ne yapcacgım ne olur bana bir akıl verin böyle bir Doğum yaşayan var mı bununla ilgili yada başka tavsiyesi olan varsa lütfen yardımcı olun çok kötüyüm
Arkadaşlar sizden şuan için yardım istiyorum lütfen insanları yargılamadan önce birkere daha düşünün siz yargılarken bunu yaşayan acısını çeken benim kendimce geçerli sebeplerim olmasayadı ne bu evliliği devam ettirir ne de düzeltme çabasına girerdim ama çocuğum için en doğru kararı vermeye çalışıyorum çabalıyorum bir mücadele içindeyim ve hemcinsim olarak sizlerden tek isteğim Öner’i ve destekleriniz...iğneleme yada sorgulamalar değil diğer bir konu ise korunuyordum hemde fazlasıyla ilişki aralığımızsa 5ayda 5kereyi geçmez (eleştiri yapanlar için detaylandırıyorum ) bu kadar üzgün bitkinken insanlar neden yaraya tuz basar hiç anlamıyorum eleştirecekseniz lütfen hiç okumadan geçin daha iyi !ziraa benim dertlerim bana yeterince ağır
sakın ama sakın aldırma inan eğer sana nasip olduysa o bebek canına kıyamazsın hem öleceğinden korkup şahadet getirecek kadar inançlısın sakın cana kıyma.inan bir hikmet vardır hakkında.ne olursa olsun rabbim senden geldi sana sığındım de ve her kötülükten her şerden rabbime sığın ve cana kıyma.ahirette rabbimin karşısına bu günahla çıkma bence .

Nedense her evliligi kötü giden kadin hem iliskiden geri kalmiyor hem de ne hikmetse hamile kaliyor ki ayda anca 2-3 gün hamile kalma sansi var, o günlerde iliski yasamak ve hamile kalmak sans isi eger ki hesap yapilmadan oluyorsa. O kadar kadin isteyipte hamime kalamiyor, sorunlu evliligi olan kadinlar sip diye korundugu halde güya hamile kaliyor. Hic ama hic inandirici degil. Bari yalan söylemeyin, burdaki insanlar salak degil.

Saçmalamışsın da saçmalamışsın kadın çok ciddi sorunlarım var diyo ama korunmuyo. Bu işler biraz akıl işi. Eziyet görmesi ayrı bişey korunmaması ayrı bişey.mevzu kavgalık bir mevzu değilmiş cok ciddi sorunlarım var demiş. Kavga ettik dese bişey demem. Kadının evliliği kötü anlayabiliyormusun acaba? Sevişin kimse sevişmeyin demiyo.

Benim saçmalamama karar vermeden önce bir psikiyatrist veya psikoloğa bı sorabilsen keşke, sistemli fiziksel, duygusal ve ekonomik şiddete maruz kalan bireyler birçok konuda,(hele ki bu konu bizzat şiddet uygulayan erkekse) sağlıklı kararlar verebilir mi? Ama önemli değil bu durum sizin birisini yargılaman için bir engel değil ki.

Evet bı işler akıl işi konu sahibi de gerizekalı akıllsız. Sizden azcık ders alsın.
Hem zaten psikiyari psikoloji filan da yalan. İnsan aklyla çözülür herşey.
Unuttum bi de korunmak zaten kadın işi.
Bu kadar şiddet uygulayan birisi de zaten sevişmeyi sadece sevişme olarak algılamıştır. Kadın zaten kocam beni dövüyor ama düzenli bir seks hayatımız var diyor sanırım orayı ben kaçırdım.
Akıl işiymiş.. Sırf sizde olan bir akıl işi...
Bir de argüman üretemediğiniz her kişinin söylediği şeyler saçmalık değildir. Ama sizin anlamadığınız herşeyi "soçmoloyorson" diye yaftalamanız ise saçmalığın dik alasıdır...

Her hamileliği için korunurken oldu demiş konularında.Tabiki senin hayatın ama böyle kötü bir evlilik ve sen seviyorsun.Bence zor düzelir ama boşanmak istemediğin her halinden belli.O zaman fiziki ve ruhsal olarak en az zarar alacak şekilde davran.Duygusal değil,mantıklı davranmaya çalış.

Şimdi burda sana ahlak bekçiliği yapan tiplerin hiçbiri daha sonra yanında olmayacak.Bakamayacaksan doğurma.Günümüz şartlarında tek çocuğa bile zor bakılıyor artık

Merhaba herkese 4yaşında bir kızım 5aylık bir bebeğim var ve 4buçuk haftalık hamileyim yani hamileymişim :KK42::KK42: mahvoldum ben ya bu bebeği aldırmam kazım ama vicdanen çok kötüyüm lütfen bana bir akıl verin moral verin ne yapacağım ben henüz eşime bile söylemedim çünkü söylesem kesin aldırmama müsaade etmeyecek ama benim çok büyük iki sıkıntım var hem bebeğim çok küçük hem evliliğim de büyük sorunlar var ve herşeyi geçtim en önemlisi Doğumda geçirdiğim ataklar iki Doğumda da tansiyonum çok düştü ve ciddi ataklar geçirdim hele ki ikinci Doğumda spinal yapıldığı an direk baygınlık gibi birşey geçirdim ve bütün nefesim kesildi nabzım ve tansiyonum çok düştü tansiyonum en son duyduğumda 5-3tü ve daha düştüğünü söyledi hemşireler Doğumdan sonra herkes şok geçirdi böyle bir atak üzerine herşeyin normale dönmesine ama ben o an yaşadığımı asla anlatamam size şehadet getirdim sürekli ölecektim resmen o nefessiz kalışım o fırlayacak gibi atan Kalbim şuurumun gidişi aklıma geldikçe bile içim titriyor ağlıyorum en son konuşabilseydim son bir kez görmek için kızımı istetecektim İnan’ın hala aklıma bunlar gelince çok kötü oluyorum yani kısacası ben o Doğuma giremem bu bebeği asla doğuramam arkamda iki tane çocuk var Doğumdan çıkamamaktan çok ama çok korkuyorum kızım bana aşırı düşkün sürekli anne beni şakın bırakma ben çok üzülürüm dedi ağladı bütün hamileliğim boyunca bende hep kesin ölücem Doğumda çoçuğun içine doğuyo diyodum dua ediyordum yalvarıyorum Allah’a kızımı bensiz bırakma diye duygularım ve durumun bu ama bir yanda da kucağımdaki oğluma bebeğime baktıkça karnındakinin de bir bebek olduğu ve aldırırsam ona haksızlık olacağını düşünüyorum sonuçta oda benim evladım ben ne yapcacgım ne olur bana bir akıl verin böyle bir Doğum yaşayan var mı bununla ilgili yada başka tavsiyesi olan varsa lütfen yardımcı olun çok kötüyüm
Arkadaşlar sizden şuan için yardım istiyorum lütfen insanları yargılamadan önce birkere daha düşünün siz yargılarken bunu yaşayan acısını çeken benim kendimce geçerli sebeplerim olmasayadı ne bu evliliği devam ettirir ne de düzeltme çabasına girerdim ama çocuğum için en doğru kararı vermeye çalışıyorum çabalıyorum bir mücadele içindeyim ve hemcinsim olarak sizlerden tek isteğim Öner’i ve destekleriniz...iğneleme yada sorgulamalar değil diğer bir konu ise korunuyordum hemde fazlasıyla ilişki aralığımızsa 5ayda 5kereyi geçmez (eleştiri yapanlar için detaylandırıyorum ) bu kadar üzgün bitkinken insanlar neden yaraya tuz basar hiç anlamıyorum eleştirecekseniz lütfen hiç okumadan geçin daha iyi !ziraa benim dertlerim bana yeterince ağır
Anestezi alerjin mi var acaba

X