Hamilelikte kilo alamamak

ysgl26

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
525
843
34
Selamlar. İyi akşamlar..19 haftalık olduk ama ben 1 kilo bile alamadım. Aksine kilo verdim 5-6 kilo.. normal mi sizce? Bebeği etkilemiyor şimdilik gelişimi normal ama etraftakiler moralimi bozuyor. Kilo alman lazım ye biraz iyice zayıfladın diye. Yiyorum aslında iştahım açık. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum meyve sebze kuruyrmiş tarzı. Ara sıra kaçamaklarım oluyo tabi.cips kola pizza vs.. İlk 3 ay kusma bulantım oldu ama 2 aydır normalim.

Selamlar. İyi akşamlar..19 haftalık olduk ama ben 1 kilo bile alamadım. Aksine kilo verdim 5-6 kilo.. normal mi sizce? Bebeği etkilemiyor şimdilik gelişimi normal ama etraftakiler moralimi bozuyor. Kilo alman lazım ye biraz iyice zayıfladın diye. Yiyorum aslında iştahım açık. Sağlıklı beslenmeye çalışıyorum meyve sebze kuruyrmiş tarzı. Ara sıra kaçamaklarım oluyo tabi.cips kola pizza vs.. İlk 3 ay kusma bulantım oldu ama 2 aydır normalim.
Canım ben 59 kilo ile hamile kaldım ilk üç ay bulantı 54e düşürdü şuan 24 haftalık gebeyim ve 61 kiloyum kendi kilonu değil bebeğin kilosunu takip et eminim sağlıklıdır 😌

Ben de 2 gebeligimde de dogru duzgun kilo almadim. 7 kilo falan almistim. Yani kendim zayıflamıştım, aldigim bebekle suyu falandi. Cok sukur ikisi de saglikli dogdu. Önemli olan saglikli olmaniz. Illa cok kilo almak gerekmiyor.

Merhabalar ben hafta olarak size göre gerideyim fakat benim bulantım kusmam olmadı yemem de yerindeydi sağlıklı beslenmeye dikkat ettiğim için ben kilo verdim ama bebek gelişim olarak önden gidiyor bence önemli olan onlar tartıdaki sayılara takılmamak lazım 🥰

Canım benim bu üçüncü gebelik 34 haftalık gebeyim bende hala hiç almadım.Bebeğin gelişim güzel kilosu ortalamalarDa dedi doktor.Diğer iki hamileliğimde ilkinde 22 ikincisinde 14 kg almıştım.Ama bunda almadım nedense.Bi kısıtlama yapmıyorum canımın istediğini yiyorum.

Herkes doktordan daha uzman oldu hiç takma kafana bebeğin gelişimi normalse hiç sorun değil 😊

X