Hamilelikte kaygi bozuklugu ve xanax

İyi akşamlar arkadaşlar
Hastanede yatan arkadaşımız vardı burada hanginizdi unuttum merak ettim nasıl suan
Merhaba bayadır buralara girmiyorum bazen okuduklarım da etkiliyor beni. 12 buçuk haftalık oldum şimdi. 100 mg lustral 2.5mg rexapin içiyorum. Ativan xanax falan almıyorum artık ama diğerlerini düzenli her gün alıyorum. Hastaneye yattığım zamanlara göre daha iyiyim çok şükür ama hamilelikte hiç bir zaman normaldeki gibi olamıyorsun. Ki ben hamile değilken de ilaçsız kötü oluyordum zaten. Ben artık biyolojik bir hastalık olduğunu kabullendim doktor da dedi beynimde serotonin vs durumları ilaçsız düzgün işlemiyor. Kalp şeker tansiyon gibi bişey bu. Gerekirse ömür boyu ilaç içeceğim. Emzirecek miyim bilmiyorum ama emzirirken de en güvenilir ilaç lustralmiş. Sadece doğuma yakın kısa bir süre içmicem

Yok olmaz canım, ben burdan 12 yıl önce doğum yapmış biriyle konuştum. O da doğuma kadar hamilelikte d grubu ilacı düzenli olarak kullanmış şimdi kızı 12 yaşındaymış hiç bir şeyi yokmuş çok iyiymiş canım.
Yaa çok sevindim sağol canm yaa

Merhaba bayadır buralara girmiyorum bazen okuduklarım da etkiliyor beni. 12 buçuk haftalık oldum şimdi. 100 mg lustral 2.5mg rexapin içiyorum. Ativan xanax falan almıyorum artık ama diğerlerini düzenli her gün alıyorum. Hastaneye yattığım zamanlara göre daha iyiyim çok şükür ama hamilelikte hiç bir zaman normaldeki gibi olamıyorsun. Ki ben hamile değilken de ilaçsız kötü oluyordum zaten. Ben artık biyolojik bir hastalık olduğunu kabullendim doktor da dedi beynimde serotonin vs durumları ilaçsız düzgün işlemiyor. Kalp şeker tansiyon gibi bişey bu. Gerekirse ömür boyu ilaç içeceğim. Emzirecek miyim bilmiyorum ama emzirirken de en güvenilir ilaç lustralmiş. Sadece doğuma yakın kısa bir süre içmicem
Merhaba çok geçmiş olsun daha iyi olmana sevindim . Peki doktor kullandığın ilaçlar ile ilgili bi açıklama yapıyor mu sana rexapin d grubu ilac mi ?
Gerekirse emzirme yapacak birseu yok en azından bebeği besleme şansın var mama ile ama senin sansin yok

Evet sürekli olmamak kaydıyla biliyorsun zaten bağımlılık yapma riski var bana çok kaygılı olduğunda içebilirsin demişti 0.25 çok düşük bir doz
Yaa bende öyle yapıyorum çok kötüysem 0.25 alıyorum. İdare ediyor beni . Ama yani şuana kadar 1 kutu ilacın bir tabletini icmedim. Cok nadir aliyorum

İyiyim bende şükür idare etmeye çalışıyorum. Evet benimde en çok korktuğum şey zihinsel engelli olması. Allah korusun inşallah yapacak bir şey yok ama sen korkma dediğim gibi doğru düzgün hiç bir şey kullanmadın için rahat olsun.
Sizinki Allah korusun zihinsel engelli olsa ortaya cikardi. Anlardiniz.

Hadi bakalım az kalmış hayırla kurtul inşallah. Ben de günüm günümü tutmuyor iyiyim demeye korkar oldum

İnşallah, doğalı 8 ay oldu ama ben bir türlü kaygılarımdan uzaklaşamıyorum.
Bebeğiniz normal bebekler gibiyse yani 8 aylık gelişimi için ki bunu çocuk doktorunuz biliyordur sıkıntı yoktur o zaman Bu arada ben de aynı süreçten geçiyorum yoğun kaygılarım var ilaç kullanıyordum bıraktım ve ben de çok korkuyorum açıkçası sizin gibi Lale muhabbet etmek açıkçası benim gibilerin olduğunu bilmek bana çok iyi geliyor. Bir de benimkisi tüp bebek ekstra bir sürü hormon alıyorum hepsi çok etkiliyor

Bebeğiniz normal bebekler gibiyse yani 8 aylık gelişimi için ki bunu çocuk doktorunuz biliyordur sıkıntı yoktur o zaman Bu arada ben de aynı süreçten geçiyorum yoğun kaygılarım var ilaç kullanıyordum bıraktım ve ben de çok korkuyorum açıkçası sizin gibi Lale muhabbet etmek açıkçası benim gibilerin olduğunu bilmek bana çok iyi geliyor. Bir de benimkisi tüp bebek ekstra bir sürü hormon alıyorum hepsi çok etkiliyor
Benimde tüp bebekti canım, doktor Protestan dex diye bi iğne yazmıştı o benim hayatımı kararttı.. Kimseye kızamıyorum doktor nerden bilsin benim öyle olacağımı, senin kaç aylık şu an ?

Dinledim biraz önce, evet güzel konuşmuş daha önce bu doktora denk gelmemiştim. Umarım her şey yolunda gider. En çok otizm olayı beni korkutuyor, bekleyip göreceğiz..
Çocuğunuz sizinle göz temasi kuruyorsa otizm yoktur. Cocuk Gelisim uzmanı ve anaokulu ogretmeniyim oradan biliyorum. Kucağınıza alıp sevip gözüne baktiginiz da size bakip gülüyorsa otizm yoktur mesela benim arkadaşımın oğlunda vardı tespit etmiştim 8 aylıkken pedagog'a götürdüğünde O da aynısını söyledi. Bu aydan sonra olan otizmde çevresel etmen ile olur çok televizyon izletmek vs vs mesela çocuğunuza şu an gelişimi güzelse göz teması kuruyorsa otizm yoktur olsa bile çok azdır ve siz onu uyaran fazlalığı ile yok edebilirsiniz yani varsa bile ki yoktur

Bir şey sormak istiyorum kızlar, bir tanıdığım doğum yaptı geçenlerde, bebeği doğumda oksijensiz kalmış falan hiç duydunuz mu etrafınızdan böyle bir şey ilerde sıkıntı olur mu acaba dedim
Bir arkadaşım yaşamıştı onu da yani sorun olsa hemen belli oluyor diye biliyorum
Bakma internete bu sıkıntılarımızın çoğu İşte o internet denen şeyden de oluyor. Sağlıkla getirmişsin dünyaya ileriyi düşünüp şimdiden stres olmamak lazım. Kimin başına ne gelir bilemeyiz öyle olsa herkes sürekli kaygı duymalı bişeyler için. Boşver bak doğurdun yanındalar Allah’ın izniyle birşey olmaz cinsiyetleri ne
O internet var ya beni mahvetti. Ve o bilgilerin çoğu yalan. Bir de su hormonlar o kadar çok hormon alıyorum ki her saat bir iğnem bir ilacım var.

Kızlar merhaba çoğumuz çekiyoruz bu hastalıktan. Allah şifamızı versin bir an önce. Ben de hamileyim ve anksiyete atak dönemindeyim😔 bunun bir ameliyati olsa da yaptırsak. Aslında araştırdım bir ameliyat varmış bilen var mı Bi sormak istedim
Keske bir ameliyati olsa sizin kac haftalik

Kızlar hiç telaş etmeyin düşük dozda olsa ilacınızı kullanın doktor yazarsa tabi ya ben oğlumda prozc içtim ilk zamanlar şimdi tekrar hamileyim citol içiyorum 20 mg izin verdi doktorum ne ağır ilaç kullananlar var valla hiç birinde böyle bişeye rastlamadım otizm felan Allah korusun ama bişey olmaz Allah İn izniyle Bi tane bile denk gelmedim valla ilaç içip de öyle çocuğu olan ben bir anda kesemem ilacı zaten psikiyatristim hiç bir sorun olmaz dedi prof adam prozac ı kadın doğumcum iç demişti düşün stres sıkıntı bebeğe daha zarar psikiyatrist doktoruna gidin kadın doğumcular genelde vermiyor ama bilmiyorlar sonucu o yüzden ama psikiyatrstler bu konuda daha çok araştırma yapıyor

Herkese selam, okudum okudum en sonunda ben de yazmaya karar verdim. Cocuk fikrine direne direne yasi 35 yaptim. Hic cocuk sahibi olma hissi gelmez saniyodum yapmicam diyodum (korkudan) ama resmen bir istek geldi. Yegenime deli oluyorum onun annesiyle olan bagini gordukce eriyodum. Dedimki hayatimda bi bosluk var. Bunu bir evladin dolduracagi hissi resmen icime geldi. Bende endometriozis var kesin olmaz diyodum. Bile isteye yillarca korunduktan sonra zart diye oldu. Bu arada bende teshisi konmus kaygi bozuklugu ve obsesif dusunce rahatsizligi var uzun zamandir da ilac kullaniyorum. Cocuk olsun diye bilincli calisip testi pozitif gorunce bende elektrikler kesildi. Ilaci da kestim hemen tabi. Doktor zart diye kesti daha dogrusu. Haberi aldigimin ertesi gunu nefis bir kaygi atagi yasadim. Onu geceleri carpintiyla uyanmalar takip etti. Telkinle kendimi sakinlestirdim. Butun ailem sevincten cildirmisken ben dedim heralde deliricem. Basladim napicam ben diye kendime sormaya. Ilk once uyuyamicam aylarca diye kafaya taktim. O dusunceyi atlattim ya sevemezsem hissi geldi. Onu atlatir gibi oldum bu sefer kocamla iliskim bozulursa dusuncesi geldi. Onu atlatiyorum ya cildirirsam ilac da alamazsam naparim diyorum. Sonu yok inanilmaz bisey. Beynimi cikarip cekmeceye koymak ve bir amip gibi yasamak istiyorum. Mutlu hamileleri gordukce allahim diyorum ben neden boyle degilim. Anaclik hissi bende cok yuksektir. Iki kedim var onlara insan yavrusu gibi bakip ozen gosteriyorum. Psikolojilerine beslenmelerine herseylerine. Diyorumki kedisine boyle dusunen nasil cocuguna dusunmez hissetmez. Bi de sucluluk duygusu geliyo. Atlatamadigim bazi travmalarim var cocukluguma dair. Bunlari hep onlara bagliyorum. Suan terapi de aliyorum ilk kez hayatimda. Belirsizlige tahammulum yok. Keske gelecekten biri bana kisa bi ozet gecse iyi olacak hersey dese..

X