Hamile olduğum için işten çıkarıldım

Istifa ettirene kadar uğraşırlar.kanun falan filan özel sektöre işlemiyor maalesef.akıllarından ne geçiyorsa uyguluyorlar bir şekilde.
Aynen özel sektörde hamile kadınların maaş sigorta ödemelerini devlet üstlense keşke..çünkü doğum izni,ücretli izin derken özel sektör bunları ödemek istemiyor,işten çıkarmanın yolunu arıyorlar hemen..

Yıl olmuş 2023 ve eğer gerçekten sizi hamile olduğunuz için işten çıkarmış iseler, diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Lütfen stres yapmayın ve hakkınızı savunun. Biliyorum, lafta çok kolay ama ben bir kadının her şeyi yapabileceğine inanıyorum. Dava da umarım istediğiniz gibi sonuçlanır.

Yarın beni arabulucuya götürecekler işe iade davası açmayayım diye. Ama açıcam 1 yılda sürse açıcam umarım ben haklı olurum
Sakın arabuluculuk ta imza atmayın atarsanız işe iade ve diğer haklarından feragat etmiş karşı tarafın teklifini kabul etmiş ve dava hakkınızı kaybetmiş olursunuz kimse sizi zorlayamaz imza atmanız için arabuluculuk ofisinde çalışıyorum ordan biliyorum

Beni doğumdan sonra mobbing ile istifaya zorladılar. Şimdi size yapacaklarınızı söylüyorum, öncelikle korkmayın. Yok başka şirket işe almaz yok ne yaparım diye düşünmeyin. Çünkü böyle böyle arsızlığı ele aldılar benim en büyük dava açma motivasyonlarımdan biri bu, başka kadınların da hakkını korumak, yedirmemek. Bi avukatla ihtar çekiyorsunuz, ama öncesinde kanıt olabilecek ne kadar şey varsa topluyorsunuz, genelde performansa falan bağlamaya çalışıyorlar performansınız iyi olduğunu kanıtlayacak mail vs her şey olur. Avukat ihtar gönderiyor, ayrılıyorsunuz ve sonrasında arabulucu süreci oluyor. İşe iadeyi avukatım bana önermedi çünkü hem yine mobbing vs yaparlarsa dava yolu kapanmış oluyormuş. Onun yerine kötü niyet tazminatı, tüm haklarım, ekstra mobbing için tazminat talep ettik. Daha ikinci duruşmam görülecek ama gerçekten düzenleri batsın.
O kadar üzüldüm ki hem 2 yıldır orda olmak hemde işverenlerle aramın iyi olması çok değer veriyordum çok güveniyordum gerçekten de arkamda dururlardı desteklerdi. iyi insanlar sanırdım ama karşımda böyle acımasızca konuşunca çok üzüldüm o yüzden içim onlarla bu kadar kötü olmayı kaldırmıyor çok stres oluyorum aşağılanmış hissediyorum. Lanet olsun dedim ve attım imzayı ama yüzüne de söyledim inşallah bi gün benim yaşadığımı yaşamazsınız hakkımı helal etmiyorum Allah büyük dedim. Bugün 2 tane çok güzel bi firmadan aradılar ama tabiki hamilelik olduğunu söyleyince kapatıyorlar telefonu hamilelik yarılanmış bu zamanda olacak iş mi

Yıl olmuş 2023 ve eğer gerçekten sizi hamile olduğunuz için işten çıkarmış iseler, diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Lütfen stres yapmayın ve hakkınızı savunun. Biliyorum, lafta çok kolay ama ben bir kadının her şeyi yapabileceğine inanıyorum. Dava da umarım istediğiniz gibi sonuçlanır.
Aslında şöyle fazla personel alındı iş az personel çok gibi oldu baktılar ki daha az kişide yetiştirir eleme yaptılar kimi eleyelim hamile olanı bence yani

Aslında şöyle fazla personel alındı iş az personel çok gibi oldu baktılar ki daha az kişide yetiştirir eleme yaptılar kimi eleyelim hamile olanı bence yani
Eğer siz bunu başından beri bilerek kabul edip işe girdiyseniz, iş burada biraz değişebilir. En azından tazminat alabilirsiniz umarım.

Merhaba bir gelişme var mı?
Eşim böyle konularda biraz çekimser bende zaten hamileyim birde böyle hassas birisiyim özellikle sevdiğim kıymet verdiğim insanlarla karşı karşıya gelmekten çok korkarım kötü olmak istemem mahkeme süreci uzar stres yaşarım diye iade davası açmadım. Tazminatımı aldım konuyu kapattım.

Merhaba, 19 aydır kurumsal bir şirkette çalışıyordum. 4 aylık hamileyim bana bugün işten çıkartıldığım söylendi.

3 ay sonra doğum iznine ayrılcam, 4 ay ücretli izin hakkım olacak lütfen beni 3 ay idare edin başka bir birimde olur dedim. 160 çalışanı 4 şirket birleşimi olan bi yer.

Kabul etmediler. Kıdem, ihbar tazminat haklarımı verecekler. Ama ben işe iade davası açmak istiyorum bu süreç hakkında bilgisi olan var mı çok kötüyüm ve sabahtan beri ağlıyorum.

Hamileliğimin ortasında çıkardılar başka yer bulsam almayacaklar. Bütün planım alt üst oldu. Kendimi çok kötü hissediyorum.
Bu konuda iş mahkemesi kesinlikle hamile kadını haklı buluyor, yanlış hatırlamıyorsam 8 maaş kadar tazminat hakkınız doğuyor. Hiç çekinmeyin açın davayı. Sadece uzun sürüyor, olsun siz bebeğinize bakarken zaman nasıl geçer anlamayacaksınız bile. Sağlıkla kucağınıza alın

Eşim böyle konularda biraz çekimser bende zaten hamileyim birde böyle hassas birisiyim özellikle sevdiğim kıymet verdiğim insanlarla karşı karşıya gelmekten çok korkarım kötü olmak istemem mahkeme süreci uzar stres yaşarım diye iade davası açmadım. Tazminatımı aldım konuyu kapattım.
Bende de aynı durum mevcut şuan

X