hamile olabilirmiyim acaba?

unutmabirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2008
258
21
37
Arkadaşlar daha önceden 1 kez tüpbebek ve 1 kezde dondurulmuş embriyolarla denedim ancak her ikisindede negatif sonuç aldım.Problem eşimden kaynaklanmakta ve sorun ise sperm düşüklüğüydü.Bu aralar üzerimde çok değişiklikler hissetmekteyim.Ne gibi değişiklikler diye soracak olursanız çok aşırı şekilde canımın bir şeyi çekmesi ve onun kokusunu hissetme,yüzümde değişikliklerin oluşması(is çökmesi),karnım şişkinlik oluşumları,göğüsümün ucunda sütün geleceği yerde delik oluşumu,göğüs uçlarımın acıması vb.. Eşime bunları söylediğimde bana inanmamakta ve sperm sayısı 800.000 olan birisi normal yolla çocuk sahibi olamaz demekte ancak aynı durumda olupda normal yolla hamile kalan kişilerin olduğunu duyduğumdan dolayı benim içimde inancım vardır.Bundan daha öncede bazı belirtiler olmuştu ancak bu kadar fazla değildi.Bunun üzerine eczaneden beta hcg testi aldım ve yaptım sonuç negatif çıkmıştı.Bu testlerde yanlış sonuç alarak hamile olan arkadaşlar varmıdır acaba?Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Hakkında hayırlısı olsun...
Adet gecikmesi varmı?Varsa kaç gün...Adetin geciktiği halde negatif çıktıysa sonuç kesine yakındır sanırım...
Haklısın test yaptırmak bir süre sonra bayıyor insanı ama kan testi en kesin ve doğru sonucu veriyor biliyorsun...

Hayırlısı olsun,inşallah hayırlısıyla sağlıkla hamilesindir...

Öncelikle verdiğin cevaplar için teşekkürler.Daha adetime 8 gün var eğer adet olmazsam bu belirtilere göre hamile olmam lazım işallah hamileyimdir.sabırsızlıkla adet tarihimi bekliyorum.Allahım tüm çocuk isteyen herkese versin bu duygudan kimseyi mahrum bırakmasın.Allahım herkesin kucağını bebeklerle doldursun.Dört gözle meleğimin bigün geleceği günü bekliyorum.

unutmabirgün merhaba,bence kan testi ve idrar testi için de erken,adetin gecikmeden test yapma hem psikolojin altüst olur hem de zaten kesin sonuç alamazsın..birde Allah diledikten sonra eşinde bir tane bile sperm olsa ya da hiç olmasa da Allah onu yaratmaya kadirdir.o yüzden ümitsizliğe kapılma yasakkelime canım en hayırlı zamanda gelir inş bebişin.. :emir_bebek:

slm .ben aranıza yeni katıldım .bende 7 yıldır bebek için uğraşıyorum ..eşim azospermi..2 kez tüpbebek denedikk malesef sonuç alamadııkk
umarım hamilesindir amahenüz bunu anlamak için sanırımçok erkenn..
bu ay bende de öyle bir durum sözkonusu 2 gün geciktim..umutlanmak stemiyorum ..çok yorudum artık..hayırlısıı olsun hepimiz için ..

Öncelikle hepinize teşekkürler arkadaşlar.hlyszr arkadaşım aramıza hoşgeldin.Diğer arkadaşlarımızın dediği gibi allahım nasip etmedikten sonra ne denenirse denensin olmaz önemli olan allahımın nasip etmesi.Bu olduktan sonra diğer arkadaşımızın dediği gibi 1 tane bile sperm olsa yeterlidir.Bende adet günümün gelmesini bekliyorum eğer olmazsa hemen test yaptıracağım inşallah hamileyimdir.

canım bel ağrın olabilir ama yinede hamile olabilrisin tabi adet olmazsan inşallah herşey gönlünce olur

Arkadaşlar yarın adet günüm daha olmadım ağrılarımda adet ağrısından biraz farklı inşallah hamileyimdir.Allahım isteyen herkese versin.Eğer iyi bir sonuç alırsam sizlerle paylaşırım.

merhaba arkadaşlar adet günüm geçti bel ağrılarım kalmadı işallah hamileyimdir.Biraz bekliycem yine adet olmazsam pazartesi doktora gideceğim.İşallah birşey vardır.Allahım dualarımı kabul etmiştir işallah.

biraz bekliycem en iyisi kan tahlili yaptırmak bide benim eşimin sperm sayısı çok düşük 2kez tüp bebek yaptırdık olmadı bide normal yolla olurmu diye düşünüyorum.ışallah vardır.

seni boşyere umutlandırmak istemem tüp bebek tedavisini sona erdirdikten sonra normal yolla hamile kalanlar olabiliyor arkadaşımın teyzesi öyle hamile kaldı inşallah hayırlı haberlerinizi alırız canım herşey gönlünce olsun

Arkadaşlar uzun süren sevincim maalesef yine bugün sonra erdi.Bu sefer çok sevinçliydim.Demekki bu seferde nasip değilmiş ama bu sefer her zamankinden farklıydı.

canim olmaz diye birsey yok belki de hamilesindir.Allah dilerse olur insallah.kendine dikkat et bu aralar.insallah hamissindir.

arkadaşlar merhaba ben dün hastalandım.Hastalanmadan önce test yapmıştım 2ınci çizgi çok az görünüyordu öbür test yapışlarımda bu ikinci çizgiyi azda olsa göremiyordum.Kanamamda az oluyor ama yinede bilmiyorum.Sizce hamile olabilirmiyim.Karnım çok şiş sanki 3 aylık hamileymişim gibi.Allahım isteyen herkese versin banada.

X