🐍 halam

Yalnız hırsızlık çok büyük bir itham ve iftira, onu söylediği anda kıyameti koparmanız gerekiyordu. Burada eşinizin halası size hırsız deseydi ve hala kapılarını açıyor olsaydınız eşinizle ilgili neler söylerdik bir düşünün.
Bu çok fazla ya.
Bebek meselesine gelince de, evladınızı sağlıkla kucağınıza alın, çok sevindim sonuçlarınızın temiz çıkmasına. Muhatap halanız, halanızın kızı çok alakasız.
Ben olsam komple iletişimi keserim, arayıp, yazıp iyice yüz göz olmaya ne gerek var? Herkesle de görüşmek zorunda değiliz yani

Bence mesaja gerek yok şu an hamile halinle hem de. Keşke geçmişte olay yaşandıktan sonra tamamen bütün iplerini kopartsaymışsın yani bayram ziyaretleri falan çok gereksiz olmuş. Bence tamamen iletişimi kes, birisi daha sana böyle bir şey sorarsa işte çocuğun nasıl gibi söylersin kim uydurduysa kötülüğü de boğulsun yok öyle bir şey der geçersin zaten çocuk doğunca görmeyecekler mi sağlığını boş ver.

ne olursa olsun büyüğüm derim

Bunlara rağmen ben büyüğüm dedim hep
Aslında çözüm çok basit, iletişimi kesin direkt. Ne olursa olsun büyüğüm demek yaptığı saygısızlıkları, moralimi bozmasını göz ardı ediyorum demek bana göre. Büyüklere asla böyle yaklaşılmamalı, siz böyle devam ettikçe o da devam edecek.

Ben ne de olsa büyüğümdür mantığını asla ama asla anlamıyorum.
Benden birkaç sene önce doğdu diye iftira da atsa, etmediğini bırakmasa da büyüğümdür diyip böyle davranmak zorunda mıyız? Saygı hak edilen bir şeydir, yaşla doğru orantılı değil

Kocama hırsız muammelesi yaptığında onu rezil eder bı dahada gorusmezdim.bu öyle hafife alınacak bı mesele değil.susmak onun söylediklerinin haklı olduğunu kabul etmek demektir.

Merhaba
Başlık için kusura bakmayın ama kendisi tam olarak böyle biri..
Annemle berdel olmuş kendisi prensesler gibi bir hayat yaşarken annem binbir türlü rezillik sefalet gördü..
Neyse buraları geçiyorum o kısım çok çok derin..

Şimdi 9yılım bitti bu şehirde halam da burda,ben bayram seyran olur eşimi alır giderim ne olursa olsun büyüğüm derim,kendisinin ayağı evime gelmedi,güzel günlerimi geçtim skııntımı da duysa aramaz sormaz.
24haftalık gebeyim,geçtiğimiz ay yaptığım genetik testim riskli çıktı (sonrasında şükür temiz çıktı)
Ben de anneme anlatmıştım annem de buradaki 1-2 akrabasına anlatmış onlar ve diğer bir halam aradı sordu destek oldu bu hala kişisi ise duymuş ve asla beni aramadı (umrumda değil) ancak her yerde de bebek ağır engelli ama çiçek gizliyor demiş 🤦🏻‍♀️ ki dediğim gibi asla bir bulgu yok amniyosentez bile yapıldı temiz çıktı elhamdulillah 🤲🏻Ki öyle de olabilir arayıp destek olmuyorsan üstüne eklemeler de yapıp yaymayacaksın değil mi ?

Bu hala kişisinin kocası da malum dayım (berdel oldular ya annemle) dayımın yanında eşim çalıştı işçiydi ben ne kadar istemesemde,ekmeğime bakarım dedi eşim gayet güzel çalıştı aralarında sıkıntı yoktu ta ki işleri kötüleşince halam orda burda çiçeğin kocası malımızı çalıyor demeye başladı :KK43:

1-2-3 dayanamadı eşim çıktı ordan ama asla halamın yüzüne vurmadık,eşim dayıma söyledi,sen ona bakma seni ben biliyorum dedi..
Ama Şuan evladım için yaydığı yalan ve geçmişte (12yıl öncesi) eşime hırsız demesi dokunuyor artık ben eski ben değilim eskiden aman babam kızar diye de hesap sormadım ama şimdi kimsenin yaptığı söylediği yanına kalsın istemiyorum ancak şundan da eminim arasam da beni yalanlayacak çok güzel manipüle eder karşısındakini..

Kızına mesaj atmak istiyorum onunla aramız daha iyi yaşımız daha yakın..

Siz olsanız lanet olsun konuşsun mu dersiniz 🤭 yoksa mesajı kızına atar mısınız ? Mesajda eskiden bana eşime yaptığı haksızlığı da dile getirmeyi düşünüyorum..
(Bunlara rağmen ben büyüğüm dedim hep ama kendisi halalık yapmadığı gibi orda burda moralimi bozacak laflar yayıyor diyeceğim)
Kuzenlerim annemin yaptığıyla ilgili bana mesaj atsa çokta şeetmem yani. Koca kadın ne yapayım, gidin konuşun derim.
Senin yerine olsam muhatap olmam, kulağımı tıkar gözümü kaparım. Onun öyle demesiyle öyle olmayacak. Ayrıca konu komşu eş dost yapsa bunu tepkiniz ne olurdu ki? Ben çok insanları yola getireyim, görsünler bakalım moduna girmem bu durumda açıkcası.

Ben halam yılan mı değil mi ya da görüşsem mi görüşmesem mi demiyorum 🤭 kızına mesaj atsam mı acaba diyorum 😊
Halanızın kızına niye mesaj atıyorsunuz, o da mı kabahatli? Ben istemedim eşim istedi çalışmayı diyorsunuz, demek ki eşiniz de sizi önemsemedi. Devamlı kadına gol atması için pas verilmiş. Anneniz bilmiyor mu bebekle ilgili konuşmaması gerektiğini? Herkesin duyduğunu halanız duymayacak mıydı? Halanıza laf gönderecekseniz sizi çiğneyen eşinize ve bebeğinizde anomali ihtimalini yayan annenize de kesin hesabın bir kısmını.

Kaç sene geçmiş üstünden, o zamanlar bir şey söylememiş evine bile gitmişsiniz, bence de bırakın peşini. Ters bir şey söyler daha da çileden çıkartır sizi.

Belirtmişim istemediğimi..
Ama eşim çalışmak istedi 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ kendi mesleği idi o iş olmasa başka işlere o dönem yönelmesi zordu yapamazdı
Eşinizle olan tepkiyi 12 yıl önce verecektiniz, eşinize mal çalıyor hırsız dediği dönem şimdi tepki vermenin anlamı yok. Madem öyle bizimle niye görüşmeye devam ettiniz derler içiniz bu kadar doluyken.

Mesaj ben olsam atmam sonucta inkar edecek kabul etmeyecek her yerden engellerim olur biter.

Yani benim kocama hırsız diyecek ben büyüğümdür diye görüşücem öyle bir dünya yok. Kızına mesaj atsanız nolcak aaa çok yanlış yapmışız diyip kendini mi düzeltecekler imkansız.

Bence mesaja gerek yok şu an hamile halinle hem de. Keşke geçmişte olay yaşandıktan sonra tamamen bütün iplerini kopartsaymışsın yani bayram ziyaretleri falan çok gereksiz olmuş. Bence tamamen iletişimi kes, birisi daha sana böyle bir şey sorarsa işte çocuğun nasıl gibi söylersin kim uydurduysa kötülüğü de boğulsun yok öyle bir şey der geçersin zaten çocuk doğunca görmeyecekler mi sağlığını boş ver.
Kopartamadım çünkü eşim orda çalışmaya devam etmek istedi herkes de halanın kötülüğünü Allah’a havale et onu sevindirip düzenini bozma diyordu,şehir değiştirmiştik falan..
Dayıma söyledik o bile karım saçmalıyor terbiyesizlik yapıyor demişti 🤷🏻‍♀️ dolayısıyla olmadı bi de babamdan hala çekiniyordum zaten çok kötü bi babaydı çocukluktan itibaren baskısı vardı bize,evli bile olsak arayıp kızabilirdi,halama bişey desem bana neler söyler korkum da vardı velhasıl..

Halanızın kızına niye mesaj atıyorsunuz, o da mı kabahatli? Ben istemedim eşim istedi çalışmayı diyorsunuz, demek ki eşiniz de sizi önemsemedi. Devamlı kadına gol atması için pas verilmiş. Anneniz bilmiyor mu bebekle ilgili konuşmaması gerektiğini? Herkesin duyduğunu halanız duymayacak mıydı? Halanıza laf gönderecekseniz sizi çiğneyen eşinize ve bebeğinizde anomali ihtimalini yayan annenize de kesin hesabın bir kısmını.

Kaç sene geçmiş üstünden, o zamanlar bir şey söylememiş evine bile gitmişsiniz, bence de bırakın peşini. Ters bir şey söyler daha da çileden çıkartır sizi.
Eşime o zamanlar çok kızdım hatta boşanmayı bile düşündüm ama dayımla problemi yoktu diye bırakmadı işini.. anneme de kızdım daha ilk söyledim dediğinde “ne gerek var sıkıntımı uzatmayacak kısaltmayacak insanlar ne alaka ne diye söylüyorsun” demiştim dün duyunca bi daha aradım bak neye sebep oldun dedim
O kötü o pis biri dedi orası öyle olsa da sen de ağzına laf verdin işte dedim 🤷🏻‍♀️😣 dediğinizin farkındayım benim yakınlarım öncelikle bana iyi davranmalı, kötü olanın potansiyeli ortada zaten.

Kuzenlerim annemin yaptığıyla ilgili bana mesaj atsa çokta şeetmem yani. Koca kadın ne yapayım, gidin konuşun derim.
Senin yerine olsam muhatap olmam, kulağımı tıkar gözümü kaparım. Onun öyle demesiyle öyle olmayacak. Ayrıca konu komşu eş dost yapsa bunu tepkiniz ne olurdu ki? Ben çok insanları yola getireyim, görsünler bakalım moduna girmem bu durumda açıkcası.
Normal şartlarda ben de yapmam zaten kötü benim dememle mi düzelecek derim de yıllarca içimde kalınca da sanki kusmam gerekiyormuş gibi artık 🤦🏻‍♀️

Büyüğe saygı, ne olursa olsun büyüğüm kafasıyla bayramda gideyim modları sizi bu hale getirmiş. Gelenek görenek eyvallah da o da hak edene yapılmalı.

Kızına da mesaj atsanız sinirleriniz bozulacak hamile halde hiç gerek yok. Yüz yüze bir şekilde denk gelirseniz o zaman sadece bebekle ilgili konuda kapağınızı yapın sonrasında da 0 (SIFIR) iletişim. Eşinize yaptığı ithamı da yutacak geçeceksiniz 12 yıl olmuş. Siz ona 1 deseniz halada 10 dicek potansiyel var, değmez.

Kızına mesaj atmak istiyorum onunla aramız daha iyi yaşımız daha yakın..

Siz olsanız lanet olsun konuşsun mu dersiniz 🤭 yoksa mesajı kızına atar mısınız ? Mesajda eskiden bana eşime yaptığı haksızlığı da dile getirmeyi düşünüyorum..
(Bunlara rağmen ben büyüğüm dedim hep ama kendisi halalık yapmadığı gibi orda burda moralimi bozacak laflar yayıyor diyeceğim)

Kopartamadım çünkü eşim orda çalışmaya devam etmek istedi herkes de halanın kötülüğünü Allah’a havale et onu sevindirip düzenini bozma diyordu,şehir değiştirmiştik falan..
Dayıma söyledik o bile karım saçmalıyor terbiyesizlik yapıyor demişti 🤷🏻‍♀️ dolayısıyla olmadı bi de babamdan hala çekiniyordum zaten çok kötü bi babaydı çocukluktan itibaren baskısı vardı bize,evli bile olsak arayıp kızabilirdi,halama bişey desem bana neler söyler korkum da vardı velhasıl..
Mrs-cicek anlıyorum sorunlu bir aileniz var ama babanıza veya çevrenize rağmen vaktiyle tavır koymanız gerekirdi, üzerinden 12 yıl geçmiş bir konuyu şimdi gündeme getirmenizin hiçbir anlamı yok, siz o 12 yılda halanızla görüşmüşsünüz, eşiniz çalışmaya devam etmiş babanız kızabilirmiş vs lakin babanızın da halanızdan farkı yokmuş ki🤷‍♀️ o da eşinize hırsız muamelesi yapmış, böyle bir abi/abla-kardeşin ne’sine büyüktür deyip saygı duyacağım, niye kızarlar diye çekineceğim ki? Daha iftira attıkları anda canlarına okurdum, böyle büyük olmaz olsun anne baba hala amca dayı sıfatıyla büyükten sayılıyorlar diye her kötü sözlerine hareketlerine susmak mı lazım?

12 yıl susarak ve sanki hiçbir şey olmamış gibi halanızın evine gidip gelerek hata etmişsiniz bu konuyu şimdi gündeme getirmeniz de yanlış olur çünkü demir tavında dövülür.

Bebeğinizle ilgili konudaysa sağlıkla kucağınıza alın inşallah🙏 lakin ben biraz annenizi de hatalı buldum, insan yıllardır bir arada olduğu eş ailesini tanır, anneniz babanızın da halanızın da kötü insanlar olduğunu biliyordur, sizinle ilgili konuları onları da haberdar edecek kişilere söylemesi yanlış bence, torunu ve sizin için üzülmüştür belki içini dökmüştür ama böyle bir aileyle iç içeyseniz derdinizi suya anlatın kimseye söylemeyin bence, hadi anneniz anlattı halanızın da kulağına gitti, bunun için ya direkt halanıza ağzının payını vereceksiniz ya da kızına yansıtmayacaksınız zira kızı sizi haklı bulsa da neden böyle dedin demek için bile durumu annesine aktaracaktır halanız da sizi arayıp binbir laf söyleyecektir, bunları kaldırabilecek misiniz veya lafına laf çarpıp bir daha yüz yüze gelmeyelim diyebilecek misiniz? Yapabilecekseniz o zaman muhatabınız doğrudan halanız, kızı değil.

Kusura bakmayın ama 12 yıl önce eşinize hırsız demiş sonra hala her bayram ziyarete gitmişsiniz
Bazı şeyler hasır altı edilir duymazlıktan gelinir ama hırsızlık iftirası bunlardan değil. Birisi bana iftirayı geç imasında bulunsa o kişiyle ne yüzüne bakarım ne görüşürüm hatta ne ölün ölüme ne dirin dirime derim.

Yanlış anlamayın ama eşinize iftira attıktan sonra nasıl gittiniz bayramda.

Bebekle ilgili konuda ne diyeceksiniz ki. "Yanlış anlamışım ben" der. mağdur edebiyatı yapar. Böyle insanlardan uzak durun.

Hala kızınızın ne suçu var? Neden dahil edesiniz ki? Cesaretliyseniz kendisine söyleyin. Sizin birşey demek istemediğiniz yerde o neden desin? Babanızdan bu kadar korkuyorsanız şimdi de kızabilir bunu nasıl göze alıyorsunuz?

Ben ne yapardım kısmına gelince ilk günden haddini bildirir bir daha asla karşı karşıya gelmezdim. Babamda kızacaksa kızabilirdi muhtemelen o sinirle onu da silerdim. Bize hırsız imasında bulunan bir kadını tutan babanın bana bir faydası yoktur zaten olmasa daha rahat ederim.

X