Hafif kilolu bir kızım, kendime bakım yapmaya değer mi?

sonfeciportakal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
43
0
24
Aşırı şişman değilim ama ideal kilomun üstündeyim. Nasıl olsa kiloluyum diye kendimi saldım. Zayıfken giyinip süslenmeyi çok severdim ama şimdi kendime yakıştıramıyorum. Kendimle ilgilenmek içimden gelmiyor. Aynada kendime bakamıyorum resmen artık. Var mı benim gibi kilosu olup yine de güzel gözükebilen hanımlar?

Süslenmeye devam edin çünkü kendinizi salarsanız kısır döngüye girip kilo alımınız daha da artabilir. Biraz fazlalığı olup gayet güzel ve çekici olunabilir bence ☺️

Aşırı şişman değilim ama ideal kilomun üstündeyim. Nasıl olsa kiloluyum diye kendimi saldım. Zayıfken giyinip süslenmeyi çok severdim ama şimdi kendime yakıştıramıyorum. Kendimle ilgilenmek içimden gelmiyor. Aynada kendime bakamıyorum resmen artık. Var mı benim gibi kilosu olup yine de güzel gözükebilen hanımlar?

Ayy balık etli şıkır şıkır kadınlar var.
Bence asla kendinizi salmayın.
Süslenmek bakım tabi önemli ama aura başka bi boyut.

Ne alakası var ki ? Sen her halinle sen değil misin? Tabi ki özen gostermelisin. Zayıflamaya niyetin varsa zayıflarsin ,sağlığın yerindeyse de aynı özene devam edersin. Bunun sonu depresyon olur sakın o çukura girme.

E kilo ver güzelim. Kilo kimine gerçekten çok fazla yakışıyor hatta o kadar ki zayıflayınca çirkinleşeni gördüm. Ama en güzeli zayıflamak, bu kiloda mutlu değilsen niye aynı şeyde takılı kalasın ki. Deneyip kilo veremiyorsan bile egzersiz yap ki kıvrımların güzelleşsin

Kişisel bakımına kiloyla hiç alakası yok. Kilolu olup çok bakımlı harika kadınlar var. Hoş ben tavsiye verecek pozisyonda da değilim ama olsun. Zayıflayın canım diyecek halim de yok şahsen. O kadarını kendiniz bilirsiniz zaten. Ama hazır yaz da geliyor ( yani inşallah gelecek bir gün) uçuş uçuş elbiselerin şıkır şıkır giyinmenin tam zamanı vallahi. Yani yapabilen yapsın ben beceremiyorum ama seviyorum bakımlı kadın görmeyi. Enerjim yükseliyor.

Bende bu sıralar çok fazla kilo aldım senden de fazla hatta belli bir yere gelene kadar çok önemsemedim etkilemedi beni ama şuan dediğin gibi kendimi güzel görmemeye başladım en basitinden önceden çok fazla makyaj yapan biri değildim ama şuan kendimi iyi hissedebilmek için uyandığımda ruj sürüyorum aynaya baktığımda kendimi daha canlı hissediyorum ve kilo vermek için diyet yapmaya karar verdim.

X