Günlük bakim rutinlerim 💆‍♀️✍

Yani benim Make up falan olmadigi icin ve cok su icme aliskanligimda oldugu icin Paril Paril bir cildim var🧿 ama hergün nivea kulanirim
Bence seninki kuru cilt, tek sebep bu. Yaş da gençse, 34ten küçüksen böyle olman normal

Acaba kullandığınız ürünler mi kuruttu. Bu kadar çabuk kuruması normal mi. Bende bir ara gece yatarken çörek otu yağı sürüyordum sabah yağlı ciltle uyanacağım zannederken kuru bir ciltle uyanmıştım
Neyse sonra allahtan internette denk geldim biri daha kullanmış böyle cildi aşırı kurumuş çizgiler oluşmuş. Hatta kayısı çekirdeği yağınında kuruttuğunu okumuştum. Dikkatli olmak lazım kaş yapayım derken göz çıkarmayalım hafta da bir ikiden fazla kullanmamak da yarar var. Haddinden fazla nemlendirmek de sarkmalara neden oluyormuş
Zaten kuru ve hassas ciltliyim,beyaz tenliyim. Yillar yili gunes isini ,ruzgarin arada bi farkli esse bile yuzu kizarik geziyorum cok sinir bisey. Gunes kremleri bile yuzumu mahvedebiliyo.
Son careyi aktardan alip kremleri evde kendim yapmakta bulmustum. Cok iyi geldi herkes estetik yaptirdigimi falan dusunmustu. 2019da.
Aktardan soguk sıkım yaglardan kullaniyordum 2gunde bir mesela. Ayy valla simdi kremi yuzume surneyi unutuyorum mu diyim eriniyorum mu diyim. Bide sismanim yanaklarim o sebeple sarkik,yagli kremler 2.gunde yuzumu bozuyo sivilce degilde pütur pütür oluyo oyle soyleyim.
Bi bakima girmem lazim farkindayimda ,iste bi turlu o sürdürülebilirligini yakalayamadim 😒

Zaten kuru ve hassas ciltliyim,beyaz tenliyim. Yillar yili gunes isini ,ruzgarin arada bi farkli esse bile yuzu kizarik geziyorum cok sinir bisey. Gunes kremleri bile yuzumu mahvedebiliyo.
Son careyi aktardan alip kremleri evde kendim yapmakta bulmustum. Cok iyi geldi herkes estetik yaptirdigimi falan dusunmustu. 2019da.
Aktardan soguk sıkım yaglardan kullaniyordum 2gunde bir mesela. Ayy valla simdi kremi yuzume surneyi unutuyorum mu diyim eriniyorum mu diyim. Bide sismanim yanaklarim o sebeple sarkik,yagli kremler 2.gunde yuzumu bozuyo sivilce degilde pütur pütür oluyo oyle soyleyim.
Bi bakima girmem lazim farkindayimda ,iste bi turlu o sürdürülebilirligini yakalayamadim 😒
Bi tarif alırım nasıl ev Yapımı kremmiş o😁

Bende sizin gibiyim. Asla devamını getiremiyorum. Elimde bir sürü yağ var bu yüzden. Karar verdim onları bitirmeye 2 3 haftadır kullanıyorum. Yararını görsem de görmesem de kullanıcam bitsinler diye. Saçıma kullanıyorum tabi cildimi riske atamam

Bende heves ediyorum bakim yapmaya ama yok olmuyor

Düzenli yıkayın cildinizi bi de nemlendirin tamammm başka bi şeye gerek bile yok :)

Bi tarif alırım nasıl ev Yapımı kremmiş o😁

Bende sizin gibiyim. Asla devamını getiremiyorum. Elimde bir sürü yağ var bu yüzden. Karar verdim onları bitirmeye 2 3 haftadır kullanıyorum. Yararını görsem de görmesem de kullanıcam bitsinler diye. Saçıma kullanıyorum tabi cildimi riske atamam

Bende heves ediyorum bakim yapmaya ama yok olmuyor

Surdaki tariflere bi bak ,cilt tipine uygun olani yap. Tabii hazirlar gibi aninda etki etmiyo,biraz zaman vermen gerekiyo dogal karisimlara :)

Eğer yüzünüz kuru ise kesinlikle bakım yapmanızı dilerim, ben kozvit isimli bir siteden Cerave nemlendirici losyon aldım.
Yaptığım makyaj sonrası olsun , günlük rutinim için olsun çok hoşuma giden bir ürün oldu. Bakım önemli hangi ürün olursa olsun kesinlikle az da olsak yapmak canım arkadaşım.

Bugun dustan sonra sacimi kuruturken ne fark ettim gozlerimin oldugu alan bilindik vaziyette çökmüş ve rengi solmus morarmaya dogru ilerliyor 😱 uykusuzluk yorgunluk yasadiklarimin siniri stresi uzuntusu yilginligi su iki haftada olanlar

Evet yeniden basa sardim. Sabah kalktigimda yuzumu bile yikamiyorum tonik + krem surneye mi ugrasayim bide 😣

Neyse yarin tekrar baslicam 😐

Bu karakista sac boyatmak aklima geldi nihayet. Yarin saclarimi boyaticam.
Aksam cilt bakimi icin en uygun saat gece22 diye aklimda kalmis. Saati 22ye ayarliyim bi. Sonrada yaptiklarimi yazarim buraya
Ne yapacam peki,;;; narli yesil kil maskesi
Hassas ve kuru ciltler icin tonik
Sıkılastirici krem kayisi cekirdegi ozlu

Aktardanda yaglar aldim ara ara onlardanda kullanirim
Kayısı özlü sıkılaştırıcı kremin markasını yazabilir misiniz?

Bugun cmtmis ve ben salidan beri yuzde yikamadigim icin tonik kremde surmuyom . Haa dus aliyom o ayri ama dustan sonrada tonik krem yine surmuyom.

Nolucak benim bu bakimsizligim yaaa

Persembeydi sanirim bi seminere katildim yanimdaki kadin ustu kapali baska bi konuda laf soktu :))) halbuki ben 27 degilin gadin gadin sen benim yasimi biliyon mu diyede bi atarlaak gelsede sustum. Hanim hanimcik semineri dinledim geldim.

Bakimli oluncada beni estetik yaptirmis saniyolar yahu. Bakimli olma rutinini 2019daki gibi yeniden hayatima sokmayi amacliyorum . Tabi o zaman 40 bedendim,38 bedene dogru ilerliyordum hep bu pandemi yuzunden ne hallere geldim

2gundur rutinlik olarak narli kil maskesi +tonik+krem gece yatmadan evvel
Gunduz kecisutu ve bal sabunu ile yikayip tonik +krem suruyorum.

Cocuklar daha guzel oldugumu soyluyor 🤔😏 iki gunde mi belli olucak hemen sanki 🤣
Paraya kiyip iyi marka bi gunes kremi aldim mi tamamdir 😁

Sabah kecisutlu balli sabunla yuzumu yikadim
Tonik
GUnduz kremi surdum.

Az oncede
Narli yesil kil maskesi
Kecisutlu balli sabun
Tonik
Gece kremi surdum.

Uyuyup uyandim eyvah bakim rutinini unuttum diyip cunku dun gece ve bugun sabah uygulamamistim
narli kil maskesi 5dk tutup kecisutlu sabunla yikadim,yatistirici tonik,gece kremimi surdum vee uykum kacti benim. Dizi bakiyim bari

Dünden beri gece ve gunduz rutine devam ediyorum. Sanki fayda etmeye basladi gibi onceden bilindik kare suratliydim 🤦‍♀️😆 simdi oval olmaya baslamis gibi 😁

Bugun bi arkadas dediki zayiflamissin ,yuzume bakarak. Halbuki zayiflamadim ,yuzume uyguladigim bakim rutininden kaynakli 😏😌
Sabah : kecisutlu sabun
Tonik
Gunduz kremi

Birazdan maske 5dk tutuyom
KEcisutlu sabun
Tonik
Gece kremi surcem :21:

Herkes zayifladigimi dusunuyo yok diyorum bakima girdim 😆😁 sabah aksam krem suruyom diyom kimse inanmiyo yokyok kesin vermissindir diyorlar 😎 sadece kremle olcak is degil bi suru serum ismi vb sayiyolar. diyorum sadece gece gunduz kremi baska baska bisey yok 🥲🤭

Kizimi okuldan almaya gittim bi bakan bi daha bakiyo ama boyle 😳 bakiyolar 🤣 hemen bi fizik taramasi ,kiloda vermemis yuzune nolmus bunun bakisi 😂😆😎

X