Güneş Kremleri Güneş kremi

Güneş kremleri, bronzlaşma

mutebessim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2014
392
235
arkadaşlar benim ten rengim oldukça beyaz ve her beyaz tenin ortak sorunu olan hassasiyet mevcut. İki senedir Avene markasının aşırı hassas ciltler için olan mineralli kremini kullandım ama artık değiştirmek istiyorum çünkü kremi yüzümden sildiğimde cildim çok geriliyor ve kuruyor hissi oluşuyor. Kuru bir cildim var ve cildimi daha fazla kurutacak bir krem istemiyorum anlayacağınız. Sizlerin kullanıp memnun kaldığı ürünler varsa bahsedin ben de o kremleri inceleyeyim, hem başka arkadaşlara da yardımcı olur mağlum yaz geldiğine göre güneş kremleri çantadan ayrılmaz Hoppa

Ben 3 senedir la-roche posay 50+ güneş kremini kullanıyorum. Çok memnunum benim cildim çillenmeye müsait artmadı. Olan çil ve lekelerimi de azalttı.

Bence nemlendirici ve güneş kremini ayrı ayrı kullanın, amaçları farklı zaten. Güneşe çıktıktan sonra güneş sonrası kremler oluyor onlardan kullanın, çünkü güneş cildi kurutur. Beyaz tenlilere bariyer kremleri öneriyorlar( zinc oxide, titanium dioxide içerikli)
UVA cildin alt tabakalarına nüfuz eder ve yaşlandıran, cilde kösele görünümünü veren ışındır, uvb ise dış tabakaya etkili olan ve yakan ışındır. Bir de kutularda PA +'lar vardır, UVA ışınlarına koruyuculuğun derecesini gösterir. Alırken dikkat etmeniz gereken, 'Broad Spectrum' ve PA +'ları yüksek olanlar olmalı (PA+++ gibi) . Bir de SPF cildin yanma süresini belirtir, Mesela cildiniz 15 dk.da yanıyorsa, SPF 15 : 15x15dk = 225 dk yaklaşık 3 saat korur diye biliyorum.
Bir de hassas akneye eğilimki cildiniz varsa çok yüksek faktörlü kremi bir kez sürmektense daha düşük faktörü sık sık sürmenizi tavsiye ediyorlar.

arkadaşlar benim ten rengim oldukça beyaz ve her beyaz tenin ortak sorunu olan hassasiyet mevcut. İki senedir Avene markasının aşırı hassas ciltler için olan mineralli kremini kullandım ama artık değiştirmek istiyorum çünkü kremi yüzümden sildiğimde cildim çok geriliyor ve kuruyor hissi oluşuyor. Kuru bir cildim var ve cildimi daha fazla kurutacak bir krem istemiyorum anlayacağınız. Sizlerin kullanıp memnun kaldığı ürünler varsa bahsedin ben de o kremleri inceleyeyim, hem başka arkadaşlara da yardımcı olur mağlum yaz geldiğine göre güneş kremleri çantadan ayrılmaz Hoppa

Hemen her marka urunu denedim, baslarda cok memnun kaliyorum bir yil dolmadan memnuniyetsizligim basliyor.
Sizin cildiniz kuruysa La Roche Posay i (gecen sene kullandim), Clarins i (suan kullaniyorum) tavsiye ederim.

Uzun arastirmalar sonucunda Daylong extreme i buldum simdi bu markayi deneyecegim.
Benim sorunum yaglandirma yapmasi/yagli his, beyaz kalintilar birakmasi, yapiskan his vermesiydi. T bolgesi yagli olupta yaz-kis her gun kullananlarin tavsiyelerini de bekliyorum.

X