Günde kaç litre su içmeliyim ?

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
876
589
48 kiloyum 1.60 boyum cildimde sivilcelenme vardı doktora gittim günde 3 litre su iç dedi cildin nemlensin neme ihtiyacı var diye. Bende başladım içmeye ama günüm su içmekle geçiyor 🙄 ve içer içmez 10 dk sonra afedersiniz tuvalete gidiyorum günüm tuvalette geçiyor 🙄 yani günde 10 kere falan gidiyorumdur ama kızlar mesela iki bardak su içtikten bi 10-15 dk sonra tuvalete gidiyorum sanki içtiğim su çıkıyor vücuda yayılmıyor gibi berrak su rengi (çok özür dilerim) acaba çok mu içiyorum kiloma göre kaç lt içmeliyim bilginiz var mı?

Başlığını okuduğumda bile 3 litre dedim konuna girdiğimde doktorun zaten gerekeni söylemiş. Sen sık aık tuvalete gittiğine bakma vücudun alıyor emiyordur merak etme sen devam et lıklık lık 😁

48 kiloyum 1.60 boyum cildimde sivilcelenme vardı doktora gittim günde 3 litre su iç dedi cildin nemlensin neme ihtiyacı var diye. Bende başladım içmeye ama günüm su içmekle geçiyor 🙄 ve içer içmez 10 dk sonra afedersiniz tuvalete gidiyorum günüm tuvalette geçiyor 🙄 yani günde 10 kere falan gidiyorumdur ama kızlar mesela iki bardak su içtikten bi 10-15 dk sonra tuvalete gidiyorum sanki içtiğim su çıkıyor vücuda yayılmıyor gibi berrak su rengi (çok özür dilerim) acaba çok mu içiyorum kiloma göre kaç lt içmeliyim bilginiz var mı?
normal böyle olması bi anda zorlayarak ime yudum yudum iç güne yay

sürahinin içine nane yaprakları at güzel bi aroma veriyo daha rahat içiliyo

Kilona göre 3 litre çok değil mi ya? Benim bildiğim bu kiloya 1.5 yada 1.75 litre oluyordu
Canım dediğin gibi evet benim cildiye böyle dedi ama ben artık 3 litre içmekten afedersin ishal oldum sonra bi diyetisyene sordum o da kiloma göre hesapladı 1800 ml içmen yeterli dedi böyle içiyorum şimdi

X